Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

gumimaci
24. jan 2011

Ahojte mamicky malacanky,
mam 4 a pol mesacneho krpca... zaujimalo by ma, ci tu existuku kurzy plavania, alebo chodite individualne, chceli by sme na jar vyskusat bazen ... 🙂

saeda
24. jan 2011

@gumimaci ahojky, no v MA kurzy nie su...teda ja aspon neviem... da sa ist individualne do Maliny sportovej haly do maleho bazenika... ale pre take malicke tam je podla mna studena voda...
Ja som s malym chodila do Devinskej do Rolanda...super kurzy, aj tepla voda, aj sauna ... ale vela maminiek chodi aj do SNOPu v BA .... tam je to bez sauny ...dufam, ze som trocha pomohla

gumimaci
24. jan 2011

@saeda dakujem, mozno skusime tu devinsku. to nieje tak daleko 🙂 uvidim, snad bude zdravy a budeme moct nieco podniknut

julia30
24. jan 2011

@saeda preto som hovorla, ze sa musia zapojit nove maminy 🙂 to sa neda aby clenky vsetko zvladali dobre to poznam ;)

ani3012
25. jan 2011

@julia30 voľakedy bol Vánok aj poobede

petinka11
25. jan 2011

A mysite ze by bol problem najst mamicky ktore by mali o nieco take zaujem....osobne si myslim ze otvorenie v poobednich hodinach by malo vecsi uspech....no neviem aspon si myslim.....mne sa to napriklad zda malo,do obeda ked vidim jak je maly stastny a uz ho musim brat domov mi je to aj luto.... ☹

ani3012
25. jan 2011

@petinka11 maminky by určite sa našli,ale treba niekoho,kto bude otvárať a zatvárať Vánok 😉

petinka11
25. jan 2011

@ani3012 no jasne tomu chapem.....a mne sa to urcite tazko posudzuje....najlepsie vedia povedat tie co sa o to staraju...

julia30
25. jan 2011

@petinka11 presne ako pise @ani3012 je to tak, vzdy treba zodpovednu osobu a z vlastnej skusenosti hovorim, ze niekedy je problem sa zorganizovat sama seba s dietatom aj odomknut aj zamknut pre tie clenky to znamena, ze ten den nemozu nic pre seba planovat, lebo maju na starosti odomykanie a zamykanie.

vzdy je to problem v ludoch 🙂 lebo kazdy ma aj svoje aktivity a chce mat aj kusok casu pre seba a svoju rodinku. 🙂 mozno casom ked sa zapoji viacero maminiek z MA a stanu sa z nich clenky a budu ochotne poobede "sluzit" mozno potom. Ale ja tu dristam :D a neviem aka je realita, ale myslim, ze vsetky MC v SR su na tom rovnako ze su suprove a mamicky by chodili na aktivity aj doobeda aj poobede aj by pomohli ale zobrat zodpovednost je problem. Lebo nikdy neviete co vam do toho pride. Preto klobuk dole pred vsekymi clenkami vsetkych MCciek, ktore sa aktivizuju a odvadzaju skvelu pracu 🙂

saeda
26. jan 2011

@ani3012
@petinka11
@julia30
presne ako pise julia, trafila kliniec na hlavicku... viete, nas je tam len 6 cleniek... a je problem poobede vzdy niekoho zorganizovat... deti nam aj cez obed spia, nevieme ako sa zobudia a robime to naozaj na dobrovolnej baze...nic za to nemame ... a ked uz sa postarame doobeda, tak aj poobede chce mat clovek niekedy klud 🙂
keby sa prihlasili aspon dalsie 4 ako clenky a dobrovolne nam 2-3x tyzdenne pomahali ...dalo by sa o tom uvazovat... 😀
tak co baby...date sa na to?

petinka11
26. jan 2011

@saeda Aco vlastne musi taka clenka splnat??

ani3012
26. jan 2011

@saeda budem úprimná 😉 nie 😅

saeda
26. jan 2011

@ani3012 no a presne takto je to aj u inych 😀

@petinka11 clenka sa podiela na chode Vanku, pomaha organizovat akcie, prednasky a podujatia ako burzy, mila pre mamu, karneval, mikulas... plati clenske mesacne, ale ma volny vstup do Vanku kolkokrat chce, vlastne kluce... taktiez pozerame po novych hrackach, co treba kupit, ktore hracky vyhodit ... zbiera sa clenske, predavaju permanentky...
Clenka ale neplati napr poplatky pri burze, kavu, caj, mikulassky balicek... postrazime si navzajom deti vo Vanku, ked treba odskocit napr k lekarovi ... vymyslame nove akcie a aktivity ...

saeda
26. jan 2011

a clenka mozes byt iba ak si na materskej alebo rodicovskej samozrejme 🙂

petinka11
26. jan 2011

@saeda diky moc za vysvetlenie

ani3012
26. jan 2011

@saeda ale veď čo sa budem vykrúcať a vyhovárať ,že prečo nie ? Ja meškám v poslednom čase všade,nestíham,neviem si zladiť čas......asi si zase stanovím čas strávený pri PC 🙄

julia30
26. jan 2011

no presne ako napisala @saeda 🙂 ale je to tak perfektny pocit, ked skonci mila pre mamu a vidite tie usmiate tvare radostne detvaky 🙂 ze jaka super akcoska skoncila a aj ja som bola sucastou, ktora to mohla pripravit.

mne je normalne luto, ze sme prec z Trencina a nemozeme byt sucastou toho kolobehu MC lebo to je fakt skvely pocit, ked stojite na podiu po mili pre mamu a primator da kazdej clenke ruzu a viete, ze nejde o to ze stojite na podiu a tlieskaju vam ani o tu ruzu ale o to, ze nieste zbytocna a "len na materskej" ze este stale nieco dokazete a vladzete a naplna vas to uplnou tuzbou posunut sa dalej. Napr. ja pisem projekty pre MC teda teraz uz pre OZ Materina Duska 🙂 teda aspon sa snazim ale sak snad motyka vystreli a nieco prejde. A potom si poviem dokazala som to aj ked som nemusela ;) a tym sa ja posuvam dalej. V podstate je to taka egoisticka akcia cele 🙂)))

saeda
26. jan 2011

@julia30 teba je skoda tam v Solosnici 🙂 ty si uz mala byt u nas v MC 😀

julia30
26. jan 2011

@saeda to nieje take jednoduche, kym sa nezmenia pomery v TN a bude to v nasich silach vsetky velke akcie chceme absolvovat tam 🙂 a kedze chceme este 2 deti tak to nejaky ten piatok (teda to nase aktivovanie sa ) potrva 🙂))

ale sak mozno casom hovorim, manzel ide robit do MA tak mozno tam budeme chodit castejsie za nim ho vyzdvihovat z prace 🙂 a tak budeme moct navstivit a sem tam pomoct coto aj v MA 🙂 vo Vanku 🙂 ale to sa uvidi, lebo sa chcem hlavne ja teda ;) aktivovat tu v Solosnici a pomoct rozbehnut aj tu coskaj ;)

emjee
28. jan 2011

@saeda @julia30 my mame u nas uplne rovnaky problem - je nas 6 (z toho uz dve pracujuce) a proste nie a nie sa zladit casovo 😔

julia30
28. jan 2011

@emjee serustok 🙂 to ti verim 🙂 treba tahat tie maminy nove 🙂 aj ked sa toho vela mamin boji, ze ci to budu stihat, ale to je len na zariadeni si casu 🙂)) a ked uz raz zacnu a chmatne ich to 🙂 tak to potom ide aj same :D

saeda
28. jan 2011

@ani3012 ani, nevies, ci je este v Malackach iny mliekomat ako ten, co odviezli z parkoviska? chceme prejst s Matkom na kravske mlieko a nechcem mu davat krabicove 🙂

ani3012
28. jan 2011

@saeda mal by byť ešte na stanici u mäsiara,ale neviem to naisto

monkula
28. jan 2011

@saeda ešte je aj v Jednote v červenej kocke a v mäsiarni pri stanici

saeda
28. jan 2011

@ani3012 dakujem
@monkula a to priamo v tych potravinach v cervenej kocke? isla by som tam dnes pozriet... na stanicu to mam dalej 🙂

monkula
28. jan 2011

priamo v tych potravinach, ale pri tom zadnom vchode
@saeda

saeda
28. jan 2011

@monkula dakujem, pojdem to dnes omrknut... ty tam kupujes? a chuti vam? a capujes do plastovych flias?

ani3012
28. jan 2011

ale to je dobrá hlúposť,nie ? človek si nemôže takto mliečko kúpiť kedy chce,ale musí sa prispôsobiť otváracím hodinám 😝

myzma
28. jan 2011

@saeda kup si radsej sklenenu flasu, mlieko v nej myslim nestraca na kvalite a mozes ho tak uchovat v tej flasi i prevarene v chladnicke... aspon tak mi to radil tatino, on pije "kravske surove" kazdy den, nakolko ma k nemu trochu iny pristup 😉 ale ked som u nasich davam si neprevarene napr. do kavy...

myzma
28. jan 2011

@monkula pekna fotecka 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre