Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

sasrnka
12. júl 2011

@renatad , @ani3012, @ivulik20 , dakujem 🙂 Chalan ma poriadne potrapil, ale stoji za to 😀 Len by sa kojil a najradsej tak i spinkal. Nic nestiham a aj moc nezvladam. Sarinka sa zo Saminka tesi, mojka ho, no ked zacne plackat, tak ona spusti este vacsi plac a neviem, ktoreho prveho zobrat na ruky. Snad sa to upravi 😒

renatad
13. júl 2011

upraví sa to neboj, Sarinka je veľká slečna a pochopí, že Samko plačká lebo nevie rozprávať 🙂 Držím ti palce a to, že nič nestíhaš, tak to nevadí, verím, že ti pomôžu, ty si užívaj deti, lebo tento čas sa nikdy nevráti 😅 😅

anny1987
22. júl 2011

Ahojte, neviete ako je to s jaslami v Malackach alebo v okoli?Ja som zo Zahorskej Vsi a neviem kam s malym, potrebovala by som ist do prace ale nemam ho kam dat, ma len 14 mesiacov.

ondrulka
23. júl 2011

ahojte, ja mám rovnaký problém ako má anny1987, maličká má 15 mesiacov a potrebovala by som v okolí Malaciek nejaké jasličky či seriózne opatrovanie... 😒

gumimaci
23. júl 2011

@ondrulka
@anny1987 no to by aj mna zaujimalo... 😔 😨

myzma
23. júl 2011

@gumimaci
@ondrulka
@anny1987 myslim, ze jedine taketo kolektivne opatrovanie deti i madsieho veku je v Certik-u pri zamockom parku, beru tam deti i na hodiny, ale i na celodennu opateru. Zial, nemam na nich kontakt, ani sa mi nedali vyguglit, ale mozno baby z vanku budu vediet @saeda @renatad a @ani3012 ta vie vsetko 😀

druhou moznostou je to sukromne opatrovanie, tam odporucam pozriet inzertne noviny malacko, kde kazdy tyzden je ponuka, ze niekto vam opatri dieta, alebo si tam mozete dat riadkovu inzerciu...

este viem, ze na juhu byvala nejaka pani, ktora opatrovala cca 5 deti, taka neoficialna mini skolka... ak by ste chceli zozeniem vam kontakt...

ja osobne, keby som musela, by som sa priklonila k sukromnemu opatrovaniu... i ked to vyjde drahsie

ondrulka
24. júl 2011

myzma ďakujem a ak môžeš tak zožen ten kontakt na tú pani z juhu... do jaslí ju velmi nechcem dať lebo čo som tu čítala vo fórume tak by tam len trpela a ja s nou ☹ a opatrovatelka sa jej myslím bude viac venovať....

ani3012
24. júl 2011

@myzma tak u mňa si sa sekla...ja neviem o opatrovaní nič,pokiaľ sama nepotrebujem,tak sa o to moc nezaujímam 😒
ale tiež viem,že je nejaké to centrum Čertík ,kamoška by tam chcela-alebo aj dáva,malého,tak aj ja by som kontakt mohla zohnať

anulienkalienka
28. júl 2011

ahojte mamulienky, hlási sa ďalšia mamina z Ma 🙂 teším sa, že som v takej milej spoločnosti a dúfam, že si budeme rozumieť.
hneď na úvod prosím o radu, čítam tu príspevky k jasličkám a zaujímalo by ma, či nemáte skúsenosť aj s Happy Lendom. ja mám síce ešte maličkého veľmi malého, ale už myslím na budúcnosť... resp. aj o Čertíku, či tam niekto dával drobca. ani jedno zariadenie som si na nete nevedela nájsť... asi nemajú stránky ☹
poteším ma každé info.

myzma
29. júl 2011

@anulienkalienka vitaj a napis o sebe nieco viac, ak chces a mozes... v tvojom "pase" nic nevidno 😉

renatad
29. júl 2011

ahojte tak ja nemám dieťa ani v čertíku ani v HL. Staršia chodí od 3 rokov do normálnej škôlky a mladší, tak s ním chodím do vánku 😀 😀 nám to stačí ja si tam trochu oddýchnem a on sa tam zabaví, viem len, že Happy Land funguje i cez prázdniny a plagát na jasličky či stráženie Čertík som videla v meste v tej malej pekárničke medzi Korzom a vietnamcami 😅 😅

anulienkalienka
29. júl 2011

ahojte. takže bohužiaľ neviem doplniť info do pasu, keďže je to tam dajaké pokazené, ale snáď budúci týždeň. zatiaľ len v krátkosti, som vydatá, mám 38, bývame v Ma a mám dvoch chalanov Roman má 12,5 roka a Marko má 3,5 mesiaca 😀 . trošku nepomer, ale zatiaľ sa darí....
ďakujem renatad za info! ten plagátik som si všimla, skúsim dakedy budúci rok, ak teda ešte budú fungovať.
ešte sme ani vo vánku neboli, aj tam skúsime na jeseň..
pa a krásny víkend 😵

renatad
30. júl 2011

@anulienkalienka ahojky teší ma 🙂 ak budeš chcieť iísť do vánku, tak sa nenechaj odradiť rečami, treba skúsiť 😀 😀 ja tam chodím už skoro 5 rokov a neviem si vynachváliť 😀 😀 😀

ivulik20
31. júl 2011

@anny1987 ahoj, aj ja bývam v ZV 🙂

anny1987
31. júl 2011

@ivulik20 Ahoj, ano? a kde?

ivulik20
31. júl 2011

@anny1987 na Polnej, ty kde?

anny1987
31. júl 2011

to ani neviem kde je, my byvame na Sancovej a staviame na skolskej

myzma
1. aug 2011

@anulienkalienka
@renatad ak sa vam da, zienky, hodte sem, prosim ten kontakt na certika... ja cakam odpoved na tu opatrovatelku ja juhu, ktora berie i mensie deti

renatad
1. aug 2011

plagát som videla v predajni pečiva medzi kozom a Vietnamcami ak pôjdem okolo opíšem 😀 😀

myzma
1. aug 2011

@renatad dakujem 🙂 aj ja ked pojdem okolo, opisem 🙂

saeda
3. aug 2011

Ahojte, ja teda tiez nemam skusenost ani s certikom ani s HL .... ale zda sa mi, ze beru deti az od 18 mesiacov, lebo oni sku v podstate skolka a nie jaslicky....tiez by som sa radsej priklonila k sukromnej opatrovatelke...a opatrovani u nej doma.... ono to vyjde asi s tymi sukromnymi skolkami na rovnaku cenu... treba ratat tak 300-400 euracov na mesiac... Ja davam Matka od septembra do normalnej skolky...ale moj ma uz cez 3 rocky...

@sasrnka, @myzma co mate nove? kedy dame kocikovacku? 😀

myzma
3. aug 2011

@saeda ta ti neviem povedat.... u nas to vyzera na buduci tyzden tak volnejsie.... v pondelok si mozeme dat vediet 🙂

saeda
3. aug 2011

@myzma ja som myslela este teraz...ale neva...buduci tyzden sme u svokrovcov...tak potom ten dasli 😀

sasrnka
4. aug 2011

@myzma , @saeda ahojte. Sara dost strajkovala pri kocikovani, dost chcela ist na ruky, tak som chodila s mojou mamou. Ale uz to zacina byt dobre, takze mozme. Len zasa pocasie sa nam kazi 😠
Nove nemame nic, len to, ze strasne maly pribera a dnes sme boli cvicit s malym a celkom mu to islo.

myzma
4. aug 2011

@sasrnka
@saeda my mame taky plny tyzden, ked sa stretneme, vysvetlim... to pocasie ma dnes zarazilo... mam ist k dr. na nozicky, ale s 2 detmi a bez auta nehrozi, takto pred mesiacom sme pocas tej buuuuuuuurky premokli na kost, teda mama, deti som kryla vsetkym, co som nasla v kociku... a nemam dvojplastenku...

a ake cvicenia?

sasrnka
4. aug 2011

@myzma , Samko mal kliestovy porod a mame z neho "maly suvenir"-hematom na krku. Malo by sa to vstrebat a potom, aby sa mu neskratil ten sval, tak musime cvicit. Zlomenu klucnu kost na druhej strane by uz mal mat zrastenu, ale stale davame pozor. Ale inak je krpal sikulka 😉

myzma
4. aug 2011

@sasrnka fuha... zienky tu spominali tazsi porod, ale toto som netusila... 😔 drzte sa... cvicite vojtovku, ci nieco obdobne?

som ta tusim nedavno videla i s maminou a malou v meste, mas nieco ako maxicosi ci take "cudo"? 😀 maly nakupny kosik bol dole a tusim zeleny... snad soms a aspon v niecom trafila...

my sme boli v utorok na kardiologii, lebo sa dr. nieco nezdalo, hanicka nema este zraseny otvor v srdiecku, ktory do par tyzdnov zvykne byt u deti uz uzatvoreny... ale dr. povedal, ze ej to v norme... nozicky sa nam napravaju i bez postoliek, sem tam satkujem a ked ju uvidim v kresielku, ako ma nozky roztiahnute, si hovorim, ze to je dobra poloha i bez plienky... a viem, ze to oproti vam je asi nic, ale najviac ma trapi, ze zacala cmulat palec pocas poslednych troch dni... niekedy zaspi s nim, niekedy bez neho... cumel musim kupit, nejaky maly, ten co som mala doma jediny po matuskovi asi nie je dobry... a kedze maly necumlikoval, nejako sa v tejto oblasti nevyznam.... vsetky mi pridu take strasne velke, aj tento vypluva, potrebovala by nieco malicke, uzke, ako palcek... nemam tusenie, ci sa nieco take predava... 😅

pocuvaj jani @saeda a nemozeme sa zist u vas? ja kocikovat v podstate ani tak nechodim, káko sa chodiea s jednym dietatom, malemu je v kociku dlho.... hanicka ma kocikovanie rada, ale za jazdy, cize ked odparkujem kvoli malemu, aby si pobezkal, zacina sa budit...

a vy ako sa mate? co misko?

saeda
4. aug 2011

@myzma @sasrnka no jasne, ze sa mozeme stretnut u nas na zahradke... deticky si zaskacu na tramposke a my pokecame.... ozvem sa, ked sa vratime o tyzden

agentkak
10. aug 2011

ahojte kočky chcem sa spytat viete mi niektorá odporučiť fakt dobreho zubara v Ma alebo okoli???? 😕 dakujem

myzma
11. aug 2011

CERTIK detske jasle a skolka pri zamockom parku

beru (zial) az od dvoch rokov

celodenna starostlivost
ale i babysitting

0908734360

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre