Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

saeda
3. feb 2011

ahojte.... tak my ideme dnes k urologovi spytat sa na toho pipika... drzte nam palce 🙂

ivulik20
3. feb 2011

@saeda držím palce, ja som bola s malým na operácii s pipíkom na Kramároch a som vrcholne sklamaná a nespokojná ako to všetko prebiehalo a dopadlo..... OTRAS!!!!

saeda
3. feb 2011

@ivulik20 boze nestras ma, lebo nas dnes poslal na Kramare na zakrok, lebo maly to ma moc zuzene... noze mi ryclo napis, co ste zazili...

ani3012
3. feb 2011

my sme tiež boli na zákroku a som rada,tak neboj 🙂 Tiež mal Patrik toľko,čo tvoj Maťko,uspávali ho a po zobudení ani nejako neplakal,že by ho to štípalo a nikdy sa nám už nezopakoval zápal ...len na tej urológii si počkáš...a pozor na to,pred nemocnicou,čo je parkovisko,tak sa platí 1,5 eura od začatej hodiny...som dala 6 eur za parkovanie 😝
@saeda

ani3012
3. feb 2011

a predkožka ide krásne stiahnuť -som zabudla napísať 😵

saeda
3. feb 2011

@ani3012 a to je ta budova hore, tam je tusim pisane, ze detska poliklinika ci ta spodna nemocnica?

ivulik20
3. feb 2011

@saeda neviem na akú operáciu idete vy. Lebo robí sa len ambulantne a robí sa aj v celkovej anestéze. Nám robili v celkovej a povedali mi, že mu urobia obriezku. Tak s tým som samozrejme nesúhlasila, skrátka s a s tým neviem stotžniť, tak mi povedal potom doktor, že to nebude celková obriezka, lebo tá sa robí len na žiadosť rodičov....
Odoperovali ho, 3 dni sme tam boli a išli sme domov. Na další deň sme išli na kontrolu nejakej doktorke na ambulanciu, teda nie k dokymu ktorý ho operoval.... Tá mu bez rukavíc, ani neviem či mala umyté ruky, nasilu tú ubolenú predkožku stiahla a povedala mi, že mu to mám vyplachovať repíkom. V ten deň mu to urobila ona, na druhý som mala začať ja. V tú noc, bol malý strašne nekludný, plakal a tak som mu pozrela do plienky a pipika mal ako 20 ročný chlapec. Fialový, spuchnutý a taký velký. Tak som letela s ním na druhý deň na Kramáre k tej doktorke, že čo s ním porobila...ona povedala, že ano je to spuchnuté a poslal nás domov. Na další deň mi to nedalo, a išla som rovno na oddelenie. Tam ho zobral primár na vyšetrovňu, bolo 8 hodím ráno a kukol na to a začal sa smiať, že takéto niečo ešte nevidel.... Všetci sa mu na to pozerali jak sprostí.... Mal tam hnisavý vačok, spuchnuté, no skrátka hrozné. Malý mi tak strašne plakal, lebo to ubolené mu nasilu sťahovali....a povedal, že akútne na operačku. Nič sme nemohli piť ani jesť...vieš kedy ho zobrali na operačku??? O 14.00. Takže tak akútne to bolo. On už ani nevládal stáť na nohách od bolesti a hladu a smädu. Tak som tam narobila bordel a potom ho zobrali. Zaviedli mu cievku na pár dní a záver bol taký, že som na neho doma nedávala pozor a on spadol a udrel si to. Stačí ti??? Ale to, že som mu povedalal, ako ho tá doktorka kontrolovala a že nás s opuchnutým poslala domov tak na to nepovedal nič. To je v skratke...... Dnes má malý 5 rokov, zabudol už na to, ale poviem ti, že ja ako mama som to prežívala 5x horšie ako on a nemohla som mu pomôcť. A to nehovorím jaké boli niektoré sestričky nechutné ked ho to v noci bolelo a on plakal zobudil deti na oddelení.......
Ale neboj sa, bolo to tri roky dozadu, tak vám to dopadne určite dobre. Budem silno držať palce. 😉

ani3012
3. feb 2011

@ivulik20 ale zase za toto musím povedať,že naozaj mi pripadajú takí suroví....to je fakt ! 😠

ani3012
3. feb 2011

@ivulik20 Patrik mal zúženú predkožku,tiež mu to robili v narkóze......na oddelení sestričky boli celkom dobré,ale v ambulancii je to postrach.Raz som tam urobila bordel,lebo bola tam maminka s malinkým bábom.čakala tam od rána ako akútny prípad...čakala už dosť dlho,keď som povedala,aby zaklopala.Sestrička jej na to povedala,že najskôr idú pacienti na hospitalizáciu a že má si vziať časenku...tak ako čakala som ešte chvíľu a zrazu do mňa jedy,som zabúchala ,sestrička vyšla von.urobila som krik-ku mne sa pridala jedna rómska rodina(jeden chlapec mal byť hospitalizovaný) a som tam nakričala,že ako môžu to malé nechať tak čakať,že má bolesti ,nech ju okamžite vezme dnu ! Aj si predstavte,vzala ju ...bola tam možno 20 min. keď tam utekali s ultrazvukom-alebo čo to bolo a dobehli ďalší traja lekári...bola tam asi hodinu,keď plačúca aj s malým vyšla von a hneď na oddelenie.Neviem čo maličkému bolo,ale vám poviem,že taký plač počuť...no strašné....
a to sa doteraz nezmenilo,stále sa tam dlho čaká a p. sestričky sú bohyne aj niektorými lekármi

sasrnka
3. feb 2011

Baby nestraste. Tusim chcem dalsiu babu radsej.... Inak, v mnohych krajinach takto neriesia tieto problemy. Nechavaju to na prirodu a vravia, ze vlastne zasahovanm sa to stava este citlivejsie, a dostavaju sa tam zbytocne infekcie. No, dufam, ze nebudem mat nikdy takyto problem, ak by som mala chlapca, lebo by som asi po nociach studovala, co a ako.

saeda
3. feb 2011

@ivulik20
@ani3012 boze baby, totalne ste ma vystrasili ... az mi je z toho zle ☹
No, ja mam co to uz nastudovane o obriezke a ak by malo ku tomu dôjst, tak urcite nechcem ciastocnu obriezku, ale uplnu ...
kuk napriklad sem : http://wanda.atlas.sk/obriezka-ano-alebo-nie/se...

ani3012
3. feb 2011

@sasrnka Paťkovi to museli robiť,lebo sa mu tri krát zapálil..normálne mu hnis vytekal 😢

@saeda 🙂 obriezku mu robiť nebudú,spravia to len tak,že narežú kožtičku a zošijú.Paťko mal dva stehy,ktoré boli vstrebateľné 😉

saeda
3. feb 2011

@ani3012 no to by bol ten lepsi pripad

ivulik20
3. feb 2011

@saeda neboj sa, dobre to dopadne. Ja som zase úplnú obriezku nechcela, teraz to má malý tak,že žaluď má prekrytý a vykúka mu len trochu a teda pekne sťahujeme a umývame, ale dosť dlho trvalo, kým sme prekonali tú traumu. Ked som mu chcela poumývať pipíka, tak hned strach v očiach.... ale už zabudol a to je fajn..

ivulik20
3. feb 2011

@sasrnka inak aj ja som čítala vela názorov od rôznych lekárov-urológov a niektorí to absolútne odmietajú, že to sa musí urobť samé a že vek nerozhoduje. Tak neviem, sto lekárov, sto názorov...

julia30
4. feb 2011

baby z MC Vanok nechcete niektora ist cvicit fitlopty aj do Zohru pre mna je to daleko :( tak ponukam 🙂

monkula
5. feb 2011

no pridávam sa k pipíkovej téme, ja som Jarkovi do pipíka vôbec nešupala... Ešte keď som chodila k Maršálkovej, tak mi povedala ,nech mu to vždy po kúpaní sťahujem, tak som poslúchla, ale sa mu urobial taká trhlinka, tak som to nechala tak.

saeda
5. feb 2011

@monkula a teraz ste na tom ako?

monkula
5. feb 2011

@saeda s pipíkom? Dobre, nič mu nie je... Aj to už má uvoľnené, žiadne problémy...

julia30
6. feb 2011

mne nasa doktorka v jednej diskusii co sme mali, povedala ze
1. prvy krat by mala "pretiahnut" lekarka ci lekar
2. do neajkych dvoch rokov sa to nema nejako ani velmi riesit, jedine ze by tam boli nejake komplikacie.

tak neviem :( my mame dievcatko takze toto nas obislo zatial.

ani3012
7. feb 2011

@julia30 mne nefrologička aj urológ po zákroku povedali,že mu ho mám nechať na pokoji a že vo vode len požmoliť a on už nech už sám skúša urobiť KUK
Túto noc sa mi o tom aj snívalo....nepamätám sa,kedy naposledy som ho kontrolovala....musím sa ho spýtať,či si skúša pretiahnuť predkožku keď je pod sprchou..veď už je veľký

myzma
7. feb 2011

@saeda no ako s malym? a co u dokyho s tebou? nemavas krce? ci nohy, ci tvrdnutie bruska?

julia30
7. feb 2011

jasan ked je velky je to ine a treba to riesit

len niektori to riesia strasne skoro a potom ako tu niekto spominal vznikaju trhlinky na predkozke a ta potom vie prirast k zaludiku a uz su problemy jak hovado ;( preto sa hovori, ze prvy krat by to mal spravit lekar, no a hlavne z tych trhliniek je to potom take ze vacsinou sa musi spravit kompletna obriezka.

hovorim ja len teoretizujem nakolko mame dievcatko 🙂 takze toto je len to co som pocula od nasej doktorky ktoru som mala este ked sme byvali v TN a vela sme o tom diskutovali aj v MC aj v ambulacnii. Ona bola taka spravnacka. Aj tu co mame tu je uzasna je starsia ale uplne skvela ;)

drzte sa.

saeda
7. feb 2011

ahojte, no tak s Matkom ideme v piatok na Kramare na tu urologiu, tak som zvedava ako tam pochodime...
Inak bola som aj na poradni s tehotenstvom, doki kontroloval tu moju zaludkovu bublinku, ta je v poriadku, ale stale mi vrta hlavou, ze sa mu nezdaju nejake dilatovane crevne klucky.... dilatovane su vraj rozsirene, ale inak tomu moc nechapem... povedal, ze mam byt zatial v klude, ze skontrolujeme nabuduce, ale ja mam z toho aj tak stres.... na nete som o tom nic moc nenasla, a ani ked som tu na MK zalozila temu, moc som sa nedozvedela ...ja sa vzdy tak vystresujem az mi je potom zle.... 😒

saeda
7. feb 2011

@myzma napis, ked sa vratis od doktorov, ze co mas nove...dnes mas cukor, ze?

saeda
7. feb 2011

ja a zabudla som vam napisat o tom Karnevale vo Vanku.... bude 14.2. o 16tej hodine 😀

myzma
7. feb 2011

@saeda ked sa vyslovia take slova u dr. , clovek casto zneistie, hlavne, ked nevie, co to znamena... drzim palce, aby ti nabuduce povedal, ze je vsetko ok... nenmala som, kam dat matuska, muy nedostal dovolenku a je to na min 3 hod... do nemocnice som ho nechcela brat, minuly tyzden sme dobrali vsetky liecky a ist medzi chorych ... no hm... moc som s nim nechcela... este "pradie"... tak to mam posunute... a asi to spojim, ak bude mat mm dovolenku, so schillerom... to zacnem akurat 27. tyz.....

a co tie krce? a brusko, si ok?

saeda
7. feb 2011

@myzma ja som v poho...krce ziadne, mam chut, ked je taketo krasne pocko aj na dlhe prechadzky 😀 Ked sa mi male zobudi, dufam, ze bude este pekne...

Inak baby, mne na zahrade uz vyrasili narcisy, tulipany aj crocusy 😀 Uz sa tesim aka bude zase krasna zahradka 😀

sasrnka
7. feb 2011

@saeda , nestresuj saaaa, to urcite nepomoze ani tebe, ani malickemu... Ja si vzdy poviem, ze keby to bolo zle, tak ma urcite niekam posle. A na piatok drzim palce, aby to dobre na Kramaroch dopadlo...
Inak, na ten karneval vo Vanku je treba sa u niekoho prihlasit? Asi je to len pre urcity pocet deticiek, nie? Daj vediet, na koho sa obratit, dakujem. Vy pojdete?

saeda
7. feb 2011

my urcite pojdeme... uz mame aj masku....takze ta mozem prihlasit 🙂
@sasrnka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre