Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

sasrnka
9. máj 2011

@renatad , milovat sme boli a keby som bola v 38tt, tak asi vecer porodim. Taaak ma bolel chrbat 🙂
@boba82 , zalezi aky kocik mas vyhliadnuty. V MA toho vela asi nenaobzeras. Napis, aky kocik, mozno budeme vediet poradit. Pripadne vyhladaj v predajniach na nete a treba im zavolat, ci ho maju priamo na predajni...

renatad
9. máj 2011

21.5.2011 od 9.30 do 12.30 hod bude v Materskom centre VÁNOK Malacky burza detského oblečenia - letného, tehotenských vecí a potrieb pre deti. Tak vás pozývam 😅 😅 😅

ani3012
9. máj 2011

@renatad nebola som..sa nám auto pokazilo a tak som sa nestihla vrátiť z Flóry načas ☹
prečo sa to vlastne nerobilo v nedeľu ?

boba82
10. máj 2011

@bejata dakujem za odpoved🙂 bola som vcera v MA, v troch predajniach, ale samozrejme, ze vsade maju tak max. 4 druhy kocikov, takze moc som si nepomohla 😅, ale chystam sa este pobehat v Ba nejake predajne, tak snad nieco objavim 😉

renatad
10. máj 2011

@ani3012 nikdy sa to nerobi v nedelu, vzdy je to v sobotu a vždy okolo dna matiek 😎

ani3012
10. máj 2011

@renatad no vidíš a mne by tak pasovala nedeľa.... 😅

renatad
10. máj 2011

@ani3012 v nedeľu by bolo škaredé počasie 😝 😝 😀 😀 😀

ani3012
10. máj 2011

@renatad 😀 .. no a auto nám stále nejde..a čo je najhoršie,tak ani sa stále nevie,že prečo.....všetko vyzerá OK ale správa sa to KO... 😒

renatad
20. máj 2011

Tak ak máte záujem zajtra od 9.30 hod sa dvere MC VÁNOK otvoria pre nákupu chtivých rodičov, starých rodičov a iných 😀 😀
Vecí je naozaj veľmi veľmi veľa i pre staršie deti 😵

agentkak
27. máj 2011

@slobodovci ale moja seruuuuuus 😵

agentkak
27. máj 2011

@anny1987 ajoj čitala som že ste boli na tej plavarni ako bolo vodička aka bola ? 🙂

myzma
28. máj 2011

@boba82 ahoj, ja som jedne kocik kupila tu v bazari na MK, bol 4m pouzivany, ako novy 🙂 aj som ho tu potom predala... a dalsi som kupila teraz surodenecky - novy - cez eshop...lebo ten skutocne nikde na predajniach nemaju... 🙂 ak mas tip, tak daj sem link, my sa ti nan spolocne pozrieme a povzbudime ku kupe, ci naopak 😀 😀 😀

myzma
28. máj 2011

@sasrnka ako mas? ako?

slobodovci
28. máj 2011

@agentkak ahooooj 🙂 som cakala kedy ta tu objavim a ty si ma predbehla 🙂

anny1987
28. máj 2011

@agentkak Ahoj, no teraz sme uz davnejsie neboli, ale chodili sme casto, malemu sa pacilo. No niekedy bola trosku chladnejsia voda, ale dalo sa aj tak.

agentkak
28. máj 2011

@slobodovci som ti aj chcela povedat jk ste boli u nas ze som ta tu obavila no zabudla som 😀

@anny1987 a malemu nevadila chladnejšia voda ?? lebo mam pocit že nam sa taka vlažnejšia moc nepači

anny1987
29. máj 2011

@agentkak asi skor mne ako jemu lebo on vystrajal.

sasrnka
31. máj 2011

@myzma , no mam asi 100kil a fucim. Ale zmrzline neodolam 😉 A vy ako "bojujete"?
@saeda , a vy tiez?
Baby, starsi surodenci to ako zvladaju? Neziarlia? U nas sa Sara tesi, ale zaroven, ked ju nahodou niekedy "odsuniem", ze potrebujem nieco urobit a nemozem sa jej hned venovat, tak je lutostivy plac...tak to s babatkom bude asi dooost narocne.

boba82
1. jún 2011

@myzma dakujem za radu, dost ma zaujal kocik QATRO 3, pridam aj link, len nikde som ho v sktocnoti nevidela a tak z netu sa bojim kupit. http://www.svetkocikov.sk/kociky-quatro/232-qua... Budem velmi rada ak mi niektora poradite. Vopred vam dakujem a prajem pekny den!

myzma
1. jún 2011

@boba82 ahoj 🙂 ja len na rychlo 🙂 zameriam sa len na veci, ktore mi padli do oka 🙂

+ plusy
cena
sportak otoceny k tebe
vanicka - uchop na prenasanie
podvozok je v zlozenom stave dost maly
prislusenstvo (taska a nanoznik), i ked teda autosedacku si musis dokupit

- minusy
ak budes musiet kocik dvihat - varianta s vanickou je relativne tazsia, ale nie je to hrozne
plastove kolieska - budu po case hrkat podla mna
trojkolka - ma svoje nevyhody, ale to je vec nazoru, ale predovsetkym zvyku 😀
podla mna maly nakupny kos (2kg je nic moc nakup)

? otazka je este opierka chrbta v sportaku a polohovanie

to je moj pohlad 🙂 najlepsie je kocik porovnat este s nejakym inym

saeda
1. jún 2011

@sasrnka zlatko uz vydrz chvilocku, uz potom nebudes 2v1 🙂 drzime palce a cakame na spravy....
U nas teda nic moc s Matkom, ....ma sice Miska hrozne rad, pomaha mi prebalovat, pusinkuje a hladka ho, ale na druhej strane zacal hrozne odvravat a neposlucha...stale sa presadzuje vykrikuje ... potom rozplace, ze uz bude dobry a o 5 minut zase zle 😒 no poviem pravdu, som z toho dost unavena...
Mali sme s Matom ist este v pondelok aj na tu obriezku a posunuli nam termin o pol roka, tak sme z toho nanic, lebo vtedy bude chodit do skolky a ja pochybujem, ze ho udrzim zdraveho kvoli narkoze v tom obdobi.... tak v pondelok utekame k znamemu doktorovim, ci by nam nevybavil skorsi termin v Bojniciach ...
No a Misko zatial ok, ma casy ked len place, stale puci a tlaci, co plienka, to kakanica... dnes sme boli na prvej poradni po mesiaci a pribral nam uz na 3700g, co je uplne super.... aj ked 56ky oblecka su nam stale velkeee 😀

saeda
1. jún 2011

@myzma ahojky a vy ako zvladate s Hankou? a ako maly?

saeda
1. jún 2011

@myzma ahojky a vy ako zvladate s Hankou? a ako maly?

myzma
1. jún 2011

@saeda

ahoj, jani,

my sa mame dost dobre, to ako ma strasili ludia, ake to bude tazke a zle, dokonca este v porodnici, sa vobec (a dufam, ze uz vobec) nenaplnilo... moja skusenost je presny opak... stiham varit, prat, zehlit, piect i parene knedle robit 🙂

tym ze u nas je mensi vekovy rozdiel, maly to nesie velmi dobre... i nase odlucenie, ked som bola v porodnici, ja som to niesla tazsie ako on... oni ako chlapisi uplne vystacili, chodili na prechadzky, babky im varili, i ked i muzicek sa naucil krupicovu kasu robit.. xixixi ale to je ina tema...

...by som povedala, ze na jeho spravani sa nic nezmenilo... len haji sem a haji tam hovori... haji, akoze hani, je najcastejsie slovo u nas doma... ma ju velmi rad, chyta ju, chce ju prebalovat uz i dvihat 🙂 chyta jej rucicky, nozicky... je uplne vp ohode i pri kojeni... kojim pri nom na zemi, alebo sme vsetci na posteli a on sa pozera 🙂 a samozrejme i chutna, ale uz len z flase, to co haji nezje 🙂

s dvojkocikom je to v pohode 🙂 ale zacala som uz i satkovat, troskus obavou, lebo nemam skusenost s tak malym mimcom, ale je to uuuuuuuuuuplne v pohode... a velmi prakticke...

my sme boli uz i u ortopeda, sme to stihliv 2 tyzdnocha ten nam predpisal balenie nasiroko (co sa dalo cakat... vsak je to bezna vec, ze klbiky nei su osifikovane a kedze sme sa narodili i skor... ) takze v satke ma nozky v spravnej polohe... najprv som to chcela nechat tak, ale nalez bol b/c, takze radsej som nechela nic riskovat, ked som zabludila do temy pavlikove remence...

cez den spime obcas vsetci spolu, maly dokaze spat, i ked hanka zamrauci... trosku ju trapi brusko, ale nosenim a polohou na brusku sa to snazim riesit a predchadzat... kupili sme i sab simplex, ale nechcem jej zbytocne davat lieky...

soms a rozpisala 🙂 ale vsak co... mam uz volno... drobci spia, mala sa za chvilu zobudi asi na papu, mozno ju este okupkam,... muzicek sa vrati az v noci, navarene mam i na zajtra... s m ilostopu Bozou vsetko stiham...

zehnam i tebe, aby ste to s malym prekonali a aby sa to normalizovalo a maly matko mal poslusne poddajne srdce voci vam...

s tym terminom ma to mrzi... snad najdete priazen v tych bojniciach...

myzma
1. jún 2011

@sasrnka 100kil? tak to ti neverim 😀 😀 😀 pisala som vyssie saede... ale vsak som to napisla verejne 🙂

sasrnka
2. jún 2011

@saeda , drziiim este, ale tak ma boli chrbat, hlavne vecer, ze zaspavam so Sarou 😉 Inak, vcera som bola 1.x v Ruzinove, ale len rychla kontrola a dalsia az o 2 tyzdne. A ze zazmluvnenie a vsetky ostatne veci az potom vybavim. Ferianec je teda riadny optimista, ked si mysli, ze to vydrzim cela 😀
A Martinko s tym spravanim... snad ho to coskoro prejde...tohto sa bojim aj ja, ze mlada dama bude ako besna. Uz teraz to na mna obcas skusa. Strasne sa zacala predvadzat a robi sa, ze nepocuje, co hovorim.
To posunutie terminu je teda sila...ale asi to nie je take surne, ci? Oni asi velmi nehladia na to, ci chodi do skolky a ake bude obdobie...
@myzma , strasne som pribrala, az to nechapem, lebo som priberala, aj ked mi bolo zle a nic som nejedla. Snad to po porode zhodim 😉 A ako citam, tak sa mate super. To ma tesi, ze ste sa tak rychlo zabehli a malinky je taky pomocnik. 🙂 Nech vam to takto vydrzi... Inak, ja som sa satkovania bala, takze sme mali manducu. To bola rychlovka a mne aj malej vyhovovala. Keby som nebola tehu, tak obcas by som este stale vyuzila... teraz ostava pre dalsie 🙂

myzma
2. jún 2011

@sasrnka dneska mame besny den 😀 😀 😀 😀 😀 moj hlas sa nesie celou bytovkou 😀 😀 😀 😀 matus robi take kusky, ze ziram,prave mi hryzie päty, zatial co ja pisem na kolenach pri stoliku s pc... vyliezol na konferencny stol a postavil sa... vysadol a postavil sa na otocnu kancelarsku stolicku... inak tie päty mi stale hryzie...

ale i ked som mu dala parkrat riadne na zadok
musim sa nad tym pousmiat...

sme dnes neboli vonku... asi mu to chyba

app, ze 36tt, vsak fakt, za chvilu rodis 🙂 drzim palce a ozvi sa, cim skor 🙂

mateson
5. jún 2011

@myzma po dlhom čase som sem nakukla a čo nečítam? mooooc gratulujem 🙂 k dcérke Tebe aj tatinovi a želám celej rodinke vela zdravia. app, krásne meno, nesklamala si 😉

ani3012
6. jún 2011

@mateson hehe ,tak to aby si vedela,že aj @saeda už má chlapčeka Miška 🙂

ivulik20
6. jún 2011

@sasrnka ahoj, čítam, že budeš rodiť v Ružinove a u Ferianca... aj ja 🙂
Chodíš k nemu do gynaexu alebo do nemocky?

sasrnka
6. jún 2011

@myzma , my mame tie besne dni tusim stale. Niekedy sa musim krotit, lebo sa bojim, ze ma ludia na ulici udaju 😉 Ale ked ja sa snazim a stale opakujem a vysvetlujem a hviezda ma vobec nepocuva, otoci sa a urobi si svoje. A potom, ked zakricim, tak zasa zacne strasne plakat, az mi je to luto a placem s nou ☹
@ivulik20 , ahojky. K Feriancovi som chodila pri prvom tehu, tak som chcela zasa.Teraz som bola len na prvej kontrole v nemocnici a budem chodit tam. Snad uz vela tych kontrol nebude 😉 Termin mame skoro spolocny, tak sa mozno aj v porodnici stretneme 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre