Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

syslica
7. jún 2012

@renatad
@limoncino Trošičku sa vám sem votriem, aby ste veci nevideli až tak negatívne. 😉 V Betánii je to tak, že pani riaditeľka povie: ďakujeme, nepotrebujeme! a mamy potom zas hovoria, že sa k nim nič nedostalo a veru by potrebovali. 😖 A s Macejkom, kde mám tiež čulé kontakty, lebo som im dopomohla k takmer novým počítačom (cez dobrých ľudí, nerobím si zásluhy) je to tak, že by potrebovali skôr väčšie veci do profi rodín, napríklad detskú postieľku pre nový prírastok a sponzorské dary nepokryjú ich snahu pomáhať bývalej chovankyni s jej malým bábom, takže mňa ešte nikdy neodmietli (pravda, zvyčajne sa spýtam, čo práve potrebujú a veci sa snažím rozdeliť aj iným rodinám v núdzi...)
DeD Macejko je ešte v porovnaní s bratislavskými DeD, kde pri darovaní vyžadujú doklad o vyčistení šatstva z čistiarne 😠 , úplne v pohode.

limoncino
7. jún 2012

@syslica ja to nevidím negatívne, pár ľuďom z betánie some podali pomocnú ruku, nebudem konkretizovať 😉

lulinko
7. jún 2012

aj ja som poradila pre mamičky s deťmi v núdzi..... ☹

renatad
7. jún 2012

@lenka0283 ja ani neviem kde to je a čo to je

renatad
7. jún 2012

@syslica my sme dali velmi vela vecí čo mamičky nechali na burze do Betanie aj do DD, ale z domova nás oslovili vtedy, že potrebuju malinké vecičky. ak by si vedela kam sa možu také detské veci dávať alebo čokolvek kludne to sem hod do placu, možno sa ozaj nájdu mamičky , ktoré aj niečo daruju, nakolko je im luto vyhodiť to do smetia 😵

syslica
7. jún 2012

@renatad Renka, vy ste darovali po burze vo Vánku, ja som darúvávala po burzách v Bublinke (DNV) 😉 , takže sme asi všetci pomáhali. Z mojich čias organizátorky búrz na "dovolenke" mi zostali aj kontakty na nejaké mamy v núdzi, ale tie sú prakticky po celom Slovensku, takže určite nejdem robiť nejakú masívnu darovaciu výzvu. Väčšinu poznám osobne alebo sprostredkovane cez dôveryhodných priateľov a pomáhame dlhodobo, vždy s tým, čo práve potrebujú.
Ale vďaka, keď budem potrebovať čosi zohnať a už budem s mojimi kontaktami v koncoch, určite sa spýtam aj tu. 😵

lenka0283
8. jún 2012

renatad ja som to vcera citala nejaka dielnicka.montessori ze je to pre deti od 1,5 roka a ze tam deri aj opatruju ....p

renatad
8. jún 2012

@syslica ano burzy vo vanku, ale teraz nemali zaujem tento rok, tak uvidíme vždy sa niečo mení

renatad
8. jún 2012

@lenka0283 neviem o ničom, su tu baby čo sa zaujimaju aj o montessorri, možno budu vedieť a odpíšu, len málo sem chodia

renatad
8. jún 2012

inak ja som dala minulý rok velmi vela oblečenia do zberu šatstva, dalšie mechy som dávala do šedých nádob v BA HUMANA aj topánky aj detské veci, ako dupačky a bodynká, čo som nepredala, určite ak sa toho chcete zbaviť, je to lepšie ako to hodiť do kontajnera alebo spáliť, kedže vačšina chodíme aj do BA na nákupy 😎 😎

http://www.humana.sk/?page=odev

renatad
13. jún 2012

ahojte baby ak by ste mali záujem tak herna MC Vánok je otvorená do konca júna denne od 9 do 12 tej 😀 v lete je prázdninový režim, čiže kedy bude otvorené bude písané na FB stránke MC VANOK a samozrejme nová sezóna sa otvára v mesiaci september

sasrnka
2. júl 2012

Baby, kam sa chodievate kupat. Niekde na okoli, kde by som za pol hodku bola. Lebo nemienim cely den travit vonku s obomi krpalmi. Iba by sme sa ovlazili a isli domov. Sme v stadiu, kedy maly nechce byt v kociku, ani na jednom mieste na deke, ale chodit este nevie. A stvornozkovat vonku, no nic moc... 😒 Ale uz ma asi klepne, ze sme stale doma. Ked to rozpalene auto moc nemusim a deti tiez 😠

renatad
2. júl 2012

@sasrnka poradila by som ti rabensburg alebo hodonín, ale nesplna to tvoje časové požiadavky 😀 😀 ja teraz trávim dni doma v bazene a nie je čo riešiť :D

wera.g
2. júl 2012

@sasrnka presne nad tým aj ja uvažujem... že kam, tiež sme v podobnom štádiu a ešte pár dní zavretá doma a scvoknem sa 😀

sasrnka
2. júl 2012

@renatad bazen teraz dostali drobci k narodkam. Kedze vsade hlina a kamene, nemohli sme ho este rozlozit, treba nieco na podklad a ja s nimi dnes som to neriskovala, sadnut do auta... Maly je ako 100 certov. Idu mu zuby, k tomu mal minuly tyzden teploty a soplikuje doteraz. Jaaj a ten podklad treba, lebo nemame este nikde travu. Je toho vela, co musime dokoncit a neda sa vsetko naraz... A potrebujem obcas aj niekam vypadnut, lebo sa scvoknem , ako pise @wera.g

wera.g
2. júl 2012

@sasrnka a keby si pod bazénik polystyrén dala? my máme pod ním taký tvrdý, takže sa bazénik neprepchne, lebo trávička na záhradke v takýchto horúčavách total vysušená....

sasrnka
2. júl 2012

@wera.g malinky bazen mame normalne na dlazbe, ale deti dostali velky, ze 3,6m priemer, aby sa poriadne mohli kupat a vystrajat aj s nami. Tak to musime nejako poriesit. Snad dovtedy vydrzi taketo leto 😀 😀

wera.g
2. júl 2012

@sasrnka jáááj tak to už hej 🙂 tak to majú parááádičku 🙂 teda... budú mať 🙂 Ja akurát v takéto dni ľutujem, že bývame v byte, tu nám bazén nehrozí 😀 a na záhradke tam taký mini pre drobca síce je, ale keď bude väčší neviem neviem... voda tam nie je, musíme v bandaskách nosiť 😀

sasrnka
2. júl 2012

@wera.g zavolate hasicov 😉 😀 Inak, ak si z MA, my sme kusok od jednej zahradkarskej osady 🙂

wera.g
2. júl 2012

@sasrnka žeby som zavolala mužovi, keď bude v službe? 😀 😀 😀 niee, my sme v rohožníku 🙂 a ktorej záhradkárskej? Moja mama mali chatu v "Osade nad výhonom" 😀 tú si myslela? 😀

sasrnka
2. júl 2012

@wera.g 😀 😀 😀 tak to sa podarilo, som az teraz kuk album, ze je hasic 😀 My sme na "Radku"
Ozaj, je tu niekto este z "Radku"? Okrem @myzma 😉 🙂

wera.g
2. júl 2012

@sasrnka si nás odhadla 😀 😀 😀 jeeej na "Rádku" nám bývala starenka 🙂 tam máte pohodičku, super na kočíkovanie do zámku 🙂

renatad
2. júl 2012

aj my máme velký bazén a máme pod ním polystyren, je to super, nechodíš po kamenoch a taký velký bazen by sa na travu davať nemal 🙂 čiže trochu lopatou zrovnať teren a natiahnuť plachtu dať polystyren a postaviť :D

sasrnka
3. júl 2012

@wera.g je tu klud, tak si to uzivame. Ale ti poviem, byvame 3 tyzdne a este sme v Zamockom parku neboli 😕
@renatad Reni, musim to dnes poriesit. Snad dojde babka povarovat deti, lebo s nimi tazkoooo. Len teda neviem, kam dam ten polystyren do auta 😀 Som rozmyslala, ze snad nejaku kobercovinu, ale to tiez nevopcham take dlhe do auta, hm hm hm. Ale uz tieto tepla nevydrzim bez bazena 😉 😀

limoncino
3. júl 2012

Ja chodím s deťmi normálne na kúpalisko sem do Malaciek, boli sme aj včera aj v nedeľu a asi pôjdeme aj dnes, lebo v bytovke sa asi uvaríme 😝 😝 😝 😝
Bola som proti, nemám toto kúpalisko veľmi rada, ale lepšie, než drôtom do oka... Ale ja už mám deti väčšie, starší je sám vo veľkom bazéne na tobogánoch a ja som s mladšou v malom bazéne, tam sa hrá ale sama, šmýka sa, ponára sa, ja tam len sedím ako knedľa 😀

@renatad máš nový účes?? Včera som Ťa videla, prechádzala si cez cestu pri novinovom stánku, ty si išla smerom do mesta a ja z mesta, tam sme sa míňali, akurát si upozorňovala niektoré z detí na auto 😀

tetkabetka
3. júl 2012

@limoncino A ako to je na kúpalisku? Nepchajú sa tam ľudia do bazéna obuvákom, aby sa tam zmestili?

limoncino
3. júl 2012

@tetkabetka vieš čo, práveže som bola prekvapená tým, že ľudí nie je nejako veľa. A tento rok tam ani nie je taká studená voda, ako si pamätám... my sme tam dnes boli už tretí deň po sebe, najviac ľudí bolo v nedeľu, dnes pomenej...

renatad
4. júl 2012

@limoncino je to super ked ma niekto pozná a ja jeho nie 😝 😝 😝 😝 ano mám nový učes, trochu letný zostrih 😀 😀

renatad
4. júl 2012

@sasrnka ved ten polystyren nie je dáky mega, poprípade to dáš na 2x v stavmate som kupila 2 balenia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre