Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

ani3012
23. sep 2011

@mateson 😉

renatad
23. sep 2011

baby zajtra je zimna burza v MC VANOK je tam mrte zimnych veci pre deti od narodenia asi do 5 rokov, najdu sa vsak i kusky pre 10 rocne deti 😎 srdecne vas pozyvam od 9.30 do 12.30 hod 😵 😵 je vela i tehotenskych veci najma nohavic 😅

wera.g
23. sep 2011

@renatad ahoj a prosim ta od kolkej do kolkej to tam bude? Dakujem 🙂

ani3012
23. sep 2011

@renatad som dnes si všimla...prvý krát sa Evička pekne ráno napapala,lebo že ideme k deťom -prídeme pred Vánok a kukám a kukám: do šľaka! Burza! Celkom som zabudla...

ani3012
23. sep 2011

@wera.g veď napísala aj čas 😕

wera.g
23. sep 2011

@ani3012 jejda,slepa som,hups 😅 tak som sa pri citani zamyslala,ze by som sla mrk,ze som to prehliadla..

ani3012
23. sep 2011

@wera.g 😀 😉

agentkak
24. sep 2011

ahojte kočky chcem sa spytat mate niektorá zo svojich dietok školáka/čku čo navštevuje školu na dererke????

renatad
25. sep 2011

@ani3012 aj v pondelok je zatvoreneeeeeeeeee ale potom ta tam rada uvidim i Evicku 😵

ani3012
25. sep 2011

@renatad ďakujem Reni,v pondelok sme sa nechystali,začíname tancovať v Salatrixi 😵

ani3012
25. sep 2011

@agentkak mám krstniatko v I.C 😉

agentkak
25. sep 2011

@ani3012 jej takže prvačik??? moja mala chodí d 1.B a nevieš ako su rodičia spokojny so školou??

ani3012
25. sep 2011

myslím,že je to dobrá škola..ja som dala Patrika na Záhorácku-že športová a športu majú menej ako napr. na Dérerke ...
čo išli Paťkovi spolužiaci do prvej,tak väčšina si vyberala Dérerku..ale napr.aj cirkevná škola má veľmi dobré výsledky,čo sa týka monitorov...keby som mohla rozhodovať znova tak by som Záhorácku nevybrala...učiteľku máme super 🙂 len....a už som ticho,lebo tu si to môže každý prečítať 😉

agentkak
25. sep 2011

@ani3012 no ved aj my sme zvažovali zahoracku lebo MM tam učil a je dost zamerana na volejbal tak reku nech ma dieta pohyb a potom sme sa nakoniec rozhodli pre dererku lebo tam uči švagrova aby ju mala pod kontrolou..len som trochu šoknuta z tých výdavkov stale za niečo pýytaju peniaze zda s ami to trochu prehnane... 😒

sasrnka
25. sep 2011

@renatad a ja som to zasa nestihala ☹ Skoda, ze sme mali prave v ten den vybavovacky a maleho mi nemal kto postrazit. Keby to bolo vonku a dalo sa s kocikmi...ale zasa si viem predstavit, ako by skoncilo kopec oblecenia 😠
@ani3012 a kedy tancujete? Ja som si to neskoro vsimla, ale odpisali mi, ze mozeme zajtra prist pozriet a ked budeme chciet chodit, tak nas zoberu este. Tak som zvedava. Hlavne, ci tam Saru dostanem, lebo strasne chce tancovat, ale niekedy strasne trucuje, ze ju nemozem z domu dostat. Obcas idem s dvomi revajucimi detmi....strasne pohlady okolo. No co mam robit, ked maly reve, ked zaspava, ked je hladny... a mala zacne do toho revat tiez, lebo si chce vynutit pozornost. Snad ich to oboch coskoro prejde.

ani3012
25. sep 2011

@sasrnka zajtra o pol jedenastej....sa tesim na vas- teda ak idete aj vy tak

limoncino
26. sep 2011

@agentkak ahoj, môj syn chodí na Dérerovu, je tretiak a ja som veľmi spokojná.. neviem, aké máte výdavky, ja som teraz platila 26,30 euro. V tom boli zarátané nejaké tie PZ, časopis na celý rok, atď...

Veľký dôraz je kladený na matematiku, riaditeľka síce vyzerá čudne, ale je dosť inovatívna a otvorená novým technológiám, majú novú učebňu PC, angličtinu sa učí od druhej triedy, chodievajú na dopravné ihrisko...

agentkak
26. sep 2011

@limoncino dakujem za info 🙂 no praveze teraz v den nastupu sa platilo 20e na zošity to beriem, teraz 40e do decembra za druzinu plus 10e za fond druzinovy a ešte s abude na ZRPš pplatit 15e.... akože stovka ane neviem ako je fuč a to som neratala obedy 😖 tak boli sme zvyknutí na školku tam nebolo tolko vydavkou..
učebne som videla tak dufam že to bude fajn a maly mal koho triednu v prvom ročniku ?

sasrnka
26. sep 2011

@ani3012 , boli sme o 15:30. Uvidime, ci budeme chodit, lebo Sara sa trocha bala deticiek... Dnes som mohla byt s nou, ale nabuduce uz musi ist sama, tak neviem neviem. Asi poslem s nou babku 😎

limoncino
26. sep 2011

@agentkak Malého učila najprv Temerová, a v októbri ho začala učiť Jarmila Barboriaková, bola som s ňou veľmi spokojná, je to úžasný človek..

Malý do družiny nechodí, takže tieto poplatky sa mi vyhli.. Je to naozaj dosť.. My sme v tých 26,30 euro mali aj ZRPŠ, možno ešte niečo budeme platiť, lebo pani učiteľka, ktorá ho učí teraz skoro stále chodí s deťmi na výlety a exkurzie.

agentkak
26. sep 2011

@limoncino tak tie mena mi ni nehovoria teraz učia prvačence uplne ine mena 🙂 no akoze je to dost trošku šok na mna na to ze som na rodičaku tak polka ide fuč...hadam uz bude klud...a tie vylety si vzdy hradia deti ?

limoncino
27. sep 2011

@agentkak Barboriaková učí druhákov a Temerová, neviem, ona odišla, lebo jej ochorela maminka, bohužiaľ aj zomrela, začiatkom roka som ju stretla na chodbe, tak asi učí staršie deti, prvácka učiteľka je ešte veľmi dobrá Vopěnková

Výlety sa hradia sčasti zo ZRPŠ, ale tam je tuším stanovení, koľko výletov sa z toho môže hradiť a zvyšok si platíme sami.. Minulý rok bol malý na dopravnom ihrisku a v ZOO ale nepamätám si, koľko sme sa zbierali 😅 😅

agentkak
27. sep 2011

@limoncino no malu učí Vopěnková..aj druzinarku maju fajn tak uvidime ako to pojde aj ked mam trochu mindraky z učenia resp. pisania mala škrabe jak kocur a hodinu sme sa učili jednu basničku na 6 riadkov 😔
vy ste ako zacinali ?

ani3012
28. sep 2011

@sasrnka neboj,zvykne si a ak ťa uvidí za sklom,tak bude všetko fajn 😉

ani3012
28. sep 2011

babyyyy! Kde všade máme jasličky ? Ten Čertík ,to viem ale na nich nemám číslo.....jedna kamoška plánuje bývanie tu v MA tak sa ma pýta na možnosti,čo sa týka škôlky(tam nie je problém...teda nebude po novom roku) a jasličiek
ďakujem 🙂

limoncino
28. sep 2011

@agentkak Vopěnková je super.
Malý tiež doteraz píše hrozne, ten prvý mesiac, keď ho učila Temerová to bolo také kadejaké... Potom nastúpila Barboriaková a malý sa veľmi zmenil, ja neviem, ako to mám opísať, ale jednoducho v ňom zobudila záujem o to učenie. Z vlastného vrecka mu kúpila takú knihu, z ktorej som sa s ním učila, ona pri ňom sedela aj cez hodinu, zo škôlky mal blok ku kresleniu, vyfarbovaniu atď (učiteľka v škôlke mu vždy hovorila, že on kresliť nebude, lebo aj tak čarbe a pod.) a dnes si sám sadne ku kresleniu. Potom si v novembri zlomil ruku v škole, pravú, tak nepísal. Potom som s ním intenzívne precvičovala ruku, aj učiteľka v škole mu dávala svičenia, ale doteraz škaredo píše.
S básničkami problém nemal, naučil sa ich väčšinou ešte v škole, v podstate sa s ním doteraz nemusím veľmi učiť, matematika mu ide veľmi dobre, len pri ňom sedím, keď píše slovenčinu, lebo ignoruje i y a dĺžne a mäkčene, lebo sa ponáhľa, keď pri ňom sedím, tak opisuje bez chyby
Neboj, malá to doženie...

agentkak
28. sep 2011

@limoncino ufff no tiez ste to mali vesele....ale tak asi iba zbytočne stresujem...dufam že sa do toho dostane 😉 dakujem za infošky 🙂

ani3012
28. sep 2011

@agentkak nedávno som sa dostala k vete: Nepreceňujte veci, ktoré vám vadia teraz( školské výsledky a pod.), akoby v živote dieťaťa už nikdy nič iné nemalo nastať. Nekazte si vzťah do budúcna.

Som sa sama seba opýtala: vážne je to tak dôležité,aby to písmenko A bolo vzorové? (čo u neho nikdy nebude)
Neviem prečo,ale myslím si,že niekedy máme na deti veľmi vysoké nároky ..teda aspoň ja....

limoncino
28. sep 2011

@agentkak zbytočne sa stresuješ... Pozri, moja sestra má 25 rokov a píše teda hrozne, ako keby bola v piatej triede na ZŠ. nemyslím si, že je to podstatné, koľko ľudí s VŠ je za úrade práce a koľko ľudí s učňovkou, čo maturitou sú úspešní. Dôležitejšie je viesť dieťa k samostatnosti, môj malý už chodí do školy sám, minulý rok chodil zo školy sám a dnes ide sám aj do aj zo školy. a poznám chlapca, ktorý je štvrták a do školy ho za ruku vodí matka, či babka... raz som ho videla v škole, je totálne tichý, spolužiaci ho postrkovali, vysmievali sa mu... Myslím si, že tento chlapec bude nepoužiteľný v živote...

ani3012
28. sep 2011

@limoncino ktovie,možno sa v puberte prejaví...ako povedala neurologička,že sa to tam dosť mení: deti živé sú kľudnejšie ako deti,čo boli utiahnuté... ale súhlasím inak s tebou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre