Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

zuzitka
30. júl 2008

kati .... tak pondelok nevysiel ale utorok sa podaril 😀 vdaka za foto

kattom
30. júl 2008

samko si u nas zabudol jupik - ked pridete nabuduce.. dnes sme boli obrat slivky u V. a doma hrusky a jablka a robila som malemu vyzivu jablkovo-hruskovu, a zavarali sme slivkovy kompot a slivkovo-hruskovy kompot a este mame rozrobeny slivkovy lekvar.. sa citim ako taka gazdinka 😀 inak slivky mnaaaaaaam - kubo ich doslova hltal - asi 15 naraz zjedol.
nejako je tu ticho, co ste vsetky pri vode? alebo odcestovane?

neka
30. júl 2008

Ahojte, no my sme mali na navsteve starych rodicov, tak nebol velmi cas na Pc. 🙂

veronica1
31. júl 2008

kattom- ahoj, chcem ta poprosit mozes mi napisat recept na jablkovu vyzivu? my mame doma velmi vela jablcok, nevieme co s nimi a cez zimu ked zacne malinka papat(teraz ju len kojim),tak sa mi velmi zidu. DAKUJEM 😉

zuzitka
31. júl 2008

my sa kupeme na balkone v bazeniku 😀 😀 😀
na ihrisku by sme sa v tom teple asi uvarili vo vlastnej stave 😝 😝 😝

vyhrala som digi fotak 😀 😀 😀
vo V-drogerie bola sutaz, ze treba kupit za min 100sk nieco od Fixinela a poslat blok - tak som kupila na umyvanie okien a na vanu, dokopy to stalo okolo 110sk..... a vylosovali ma.... huraaaaaaa 😀 😀

minuly rok som v tej istej sutazi vyhrala bazen 4m x 2m - to bola 1.cena 😀 😀
mam ja stastie, ze?? 😝 😝
sa tesiiim 😅

kattom
31. júl 2008

juuj, zuzi - tak buduci rok by mohli dat auto, nie 😉
dnes som totalne padala na "hubu" - to teplo a babo nejdu dokopy. este ze sme na chalupe a baba s dedom pomahali s kubom, inak neviem neviem..

veronica1 - jablkova vyziva - jablka osupes, vykrojis jadro a pokrajas - ja ich krajam na mesiaciky a tie potom napoly este - najlepsie su sypke jablka - rychlo sa rozvaria. das do hrca velkeho, podlejes trochou vody a dusis do makka. staci 20-30 min. ak su jablka sypke, treba skusit. potom mozes rovno davat do poharov alebo najskor pomixovat - ak tam nechces mat aj kusky - minuly rok, ked som malemu robila a zacala davat od 7 mesiaca, tak tam mal aj kusky - ale makke, takze aj dasienkami sa dalo spapat a nevadilo mu. ked plnis horuce - pohare si das na plech, dole nalejes trocha vody, aby boli pohare trocha ponorene a das zovriet - tak 5-10 minut, aby sa zohriali a nepopraskali ti. (ak nechas vyzivu vychladnut, tak mozes davat aj do studenych poharov - ale zbytocne zabijes cas cakanim). potom ich zavries. a bud sa daju do zavarovacieho hrnca na 80 stupnov na 20 min. sterilizovat. vypnes a mozes nechat vychladnut v tej vode. ak nemas zavarovaci hrniec, da sa aj v normalnom velkom hrnci - poukladas tam pohare zatvorene, das vodu tak do polovice poharov, zakryjes pokrievkou, nechas zovriet a 30 minut vriet - sa ti to sterilizuje tiez. znova nechas do druheho dna vychladnut v tom hrnci.
(niekto do jalbk pridava cukor, ja mu ich nechcem umelo dosladzat - a kvoli tomu su lepsie tie sypke jablka, byvaju sladsie, a tiez niekto dava aj kyselinu citronovu/citron, aby nezhnedli - ale ked pol dna necistis jablka, tak nezhednu 😀 . ). jablkovu vyzivu som potom malemu davala samotnu, alebo som miesala pol na pol s inou vyzivou (hrusky, slivky, marhule a pod.), s bananom roztlacenym, pripadne pol na pol s bielou aktiviou - postupne ako som mu zacala davat jest)
do jablkovo - hruskovej vyzivy som len dala od oka pomer jablk 3/4 a 1/4 hrusky, inak postup rovnaky. (slivky som skusala tiez, ale to ostalo hroozne kysle, by som musela dosladzat. takze mame lekvar namiesto vyzivy)

a luculka prosim prosim, mozes sem napisat aj recept na tu vyzivu s tym zlatym klasom, co ste robili vy doma? vdaka 😉

kuko7
1. aug 2008

Ahojte babulky 🙂

zuzka: ty mas teda stastie, nemas tam nahodou nejake znamosti???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luci: ahojky, ako sa mate? Ja uz trosku lepsie, mozno sa dnes s Miskom vyberieme do Ma a donesiem ti ten usm kluc 😉 ale ak nie dnes, tak skocim cez vikend 😵

veronica1
1. aug 2008

kattom - dakujem, dnes sa budem hrajkat zavaranim, este ze malu mi bude mat kto varovat-babka 😅

zuzitka
1. aug 2008

nie, nemam tam znamosti 😀 😀 😀
mne je to tiez divne.... ale asi v tej sutazi nesutazi okrem mna uz nikto 😀 😀 😝

neka
2. aug 2008

Ahojte, nezabudli ste na zatmenie slnka ? 😀

zuzitka
4. aug 2008

kati.... uz je vymalovane?? 😀

luculka
4. aug 2008

cafte nedame zajtra stretko v parku pri kostole?? 🙂

kattom
4. aug 2008

ahojte, zatmenie slnka som evidovala este rano, ale potom sme boli na ockovani a kubo sa nemal dobre - este celu sobotu krival a vobec nechcel chodit, az vcera sa rozbehal.. takze slnko neslnko dovidenia.. malujeme a malujeme stale - este asi aj bud. tyzden. lebo skor maluje tomas sam, ja som uplne mimo z toho pocasia, som rada, ze aspon umyjem dlazku vecer po nom. stretko neviem, ci zajtra stiham, idem do poradne a mali by sme vediet pohlavie konecne. lucka, ked tak ti zavolam. ale zavisi od pocasia tiez. po desiatej hodine nezvladam byt vonku. zuzi, inak dnes som citala o 7rocnej krvi - kde "mladsia" krv partnera urcuje pohlavie baba - dobra teoria 😉 . kubo aj samko mi sedeli. ale ja a moj brat nasim uplne naopak - ja chalan a bracho dievca 😀.

jaja060906
4. aug 2008

ahojte maminy,som tu nova. volam sa lenka a mam 2-rocnu dceru....

monkula
5. aug 2008

ahojte 😀
Lenka, vitaj, si priamo z MA?
Baby, v Taliansku bol osuper, ani sa mi nechcelo domov 😅
Celý týždeň sme mali teplúčko, vodička tiež teplá, proste super 😎 😎

zuzitka
5. aug 2008

kati... aka 7rocna krv? pjosim vysvetlit 😅 a da sa to zistit dopredu ze co budes mat?
a co ti povedali v poradni? bude to dievcatko? 😀 😀

monkula
5. aug 2008

katkaaa, to čo jeee? Ty si tehuuuu 😲 😲 😲 😲
A kedy si to oznámila? čo som bola slepá? Tak blahoželám z celého srdiečka 😵 😵 😵

jaja060906
5. aug 2008

ahoj monkula niesom priamo z malaciek som z labu,ale byvali sme aj v malackach...ty si odkial?

monkula
5. aug 2008

Ja som z okresu dunajská streda a teraz bývame v Malackách...
Z lábu nám sem písala vrtulka, s malou vaneskou, ale už tu teda dáááávno nebola... 😠 😠 😀

emjee
5. aug 2008

caute zahoracky, ta 7rocna krv je vysvetlena v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... na strane 3 😉

emjee
5. aug 2008

resp. druha moznost ako sa to pocita - kto ma starsiu krv ten "prebije" partnera a dieta bude mat take pohlavie ako ten so starsou krvou - napr. 28rocny ma prave cerstvu krv (lebo 28:7=cele cislo), zatial co 25rocna ma krv 4rocnu (lebo 25:7=cele cislo plus 4 roky), takze to bude dievca

monkula
5. aug 2008

a prečo delené siedmimi? 😕 😕 😅

emjee
5. aug 2008

lebo kazdych 7 rokov sa meni krv 😉

zuzitka
5. aug 2008

emjee.... dik za link 😉

takze ked ja mam teraz 30 rokov : 7= 4,285
juraj ma 29 rokov : 7 = 4,142
vyhrava dievcatko???

a ked v oktobri bude mat juraj tiez 30 rokov..... to bude remiza 😝 😝

kattom
5. aug 2008

no praveze k tej 7 rocnej - ja som tiez myslela, ze deleno 7, ale v tom clanku v mama a ja to bolo, ze deleno 6 (nepytajte sa preco, ani som nechapala). takze zuzi, ak mas 30 deleno 6 je 5 bez zvysku - takze mas krv 0 teraz a juro ma 29 zatial deleno 6 je 4 + zvysok 4 - tak ma o 4 roky starsiu krv teraz ako ty. preto to dievcatko. ale po jeho narodeninach uz bude on mat zvysok 0 a vychadza to podla toho na chlapca 🙂
kubo nam vysiel na kuba a teraz podla krvi dievcatko. podla cinskeho tiez dievcatko. a podla ultrazvuku neviem, lebo dnes som sa vybrala do poradne rano a doktor robil az poobede (som taka blba, ze som si vcera nepozrela doma ordinacne, ach jo, este ze nebolo tak teplo). tak idem az zajtra. ale znova to s tomasom budeme tajit ako pri kubovi. a este ani neviem, ze ci aj jemu poviem, co to bude. 🤐
monkula - verim, ze bolo dobre pri mori. aj ja by som isla. najskor od dva roky. bud. rok s babom polrocnym asi nie. no a ja som netajila - len ked furt nemame sa kedy stretnut 😉 ale do profilu som si to dala asi pred dvoma tyzdnami iba, aj na blog.
lucka, to stretko dnes skoda, sme mohli byt v markize na spravach - dokrutky boli z parku 😀 zajtra nie - idem do tej poradne a potom do ST, mama ma dovolenku este, tak budeme tam. bud. tyzden najskor

luculka
5. aug 2008

kati skoda,,,tak buduci týzden,,,,
Tak tfuj ftuj nech je to dievcatko 😵 😵 😵 😀

jooooj ja by som to nevydrazala tajit,,,, 😅

luculka
5. aug 2008

ozaj a co boli Ma v správach??

monkula
5. aug 2008

lucka, ani ja by som nevadržala.. ja som to hneď vyzvonila 😀
Kati, najmä nech je zdravé... 😉 😉

luculka
5. aug 2008

čo znamena ked mi toto vypisuje na blogu ked sa prihlásim????

Blogger Sign In
We found the following errors:
Your browser's cookie functionality is disabled. Please enable JavaScript and cookies in order to use Blogger.

Blogger Help explains how

luculka
5. aug 2008

jeeej monkul super scrap...uz sa tesim na tie z dovci.... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre