Malacky. Nájdu sa maminky alebo tehuľky v okolí?

petronela4
29. jún 2006

hladaju sa tehulky z okolia Malaciek 🙂

zuzitka
15. apr 2009

kati ... moja kamoška ospevuje ten märchenpark 😵 😵

som sa rozhodla, že idem dať samka zaočkovať proti pneumokokom, chcela som ten prevenar, ale lekárka mi povedala, že samkovi /ma 3 roky a 2 mesiace/ stačí to pneumo 23 ... tak neviem ...

kati ... a nemám radšej čakať s tým očkovaním, či sa náhodou neprejavia kiahne?

Pneumo-23
- je cenovo dostupná, plná úhrada je 458 Sk (v indikovaných prípadoch sa nedopláca nič)
- zaručuje ochranu pred pneumokokmi až na 5 rokov (potom je potrebné preočkovanie)
- nie je účinná pre deti do dvoch rokov a je pomerne málo účinná pre deti do 5 rokov
- zahŕňa 23 kmeňov pneumokoka

Prevenar
- zaručuje ochranu pred pneumokokmi na celý život
- zahŕňa 7 najagresívnejších kmeňov pneumokoka
- je účinná už pre deti od dvoch mesiacov veku
- je veľmi drahá, jedna dávka pre samoplatcu stojí 3 078 Sk (v indikovaných prípadoch, keď vakcínu prepláca poisťovňa, sa dopláca do 100 Sk), pričom pre deti vo veku 2 - 6 mesiacov sú potrebné 4 dávky, 7 - 11 mesiacov 3 dávky, 12 - 24 mesiacov 2 dávky, 2 roky a viac 1 dávka.

kattom
15. apr 2009

monkula - to co je ten prispevok od videl.a??? nechapem
zuzi - som ti chcela pisat na FB, sme boli dnes u doktorky na kontrole, takze kubo samka nemohol nakazit. nakazu prenasal iba par dni pred tym, ako sa vyhadzal a kym sa mu robili nove pupaciky - co bolo vo stvrtok naposledy a ked boli spolu az v pondelok, tak sa netreba bat. len hanka je mozno kiahnonosicka - u nej este 11 dni je doba, co sa moze vyhadzat. a ak sa vyhadze, tak ten kto s nou bol v kontakte predtym, moze byt infikovany.
kludne daj samka zaockovat. inak som sa dnes dozvedela, ze kedze je hanka narodena v decembri 2008, tak dovera jej nepreplati ani korunu z prevenaru a bude nas to stat 1800 Sk v prepocte za tri davky (t.j.3x1800Sk). zajtra idem volat do poistovne, to je neskutocna diskriminacia! ked to nebolo povinne, tak kubovi a inym detom to preplacali a sa doplacalo iba 100 sk a od januara narodenym to davaju zadarmo. a co hanka moze za to, kedy sa narodila???

monkula
15. apr 2009

kati, ani ja nechápem, a je mi to fuk, asi "fanda" 😀 😀 😀 😀

a veru, to je diskriminácia, vynadaj im...

zuzitka
16. apr 2009

inak je to s tym ockovanim strasne 😠
ak to dali ako povinne od januara, tak to mali dat pre vsetky deti, nielen narodene od toho terminu ... je to na hlavu cele 😠

... tak isto ako aj tie jednorazove prispevky pre narodene deticky 😠 ach jo ...

kattom
16. apr 2009

v poistovni som nepochodila.. ze hmm... mam smolu. ale ak by patrila do indikovanej skupiny - napr. predcasne narodena, problemy s dych. cestami, srdcom a pod. by sa dalo. tak idem volaco vymysliet. aj tak mame cas, lebo ju dam zaockovat na pneumokoky az ked bude mat rok, teraz este nie
no a dnes na obed som jej nasla na hlavicke jednu malu vodickovu- uplne ako kiahnovu vyrazku ☹ ale ziadne dalsie nema, takze uvidime do 24 hod. dufam, ze ak naozaj, tak nic vazne nebude z toho.

petra2505
17. apr 2009

mon ahoj, sorry, ale ked ste sa za mnou zastavili som nemala cas, teraz budem mat dovolenku a musela som vsetko postihat.Takze este raz sorry 😉

mimmuska
18. apr 2009

ahojte chcela by som sa spytať na nete som našla, že v malackách ordinujú aj 2 gynekologicky:Sadákova a Stanislavová pozná ich niekto????
moc ďakujem a pekný deň prajem

zuzitka
20. apr 2009

kati ... tak hanka teda kiahnuje ☹
ale aspon to budete mat za sebou 🙂

my zajtra ideme očkovať ... pneumo23 😨

kattom
20. apr 2009

ahojte, no jo, hanka ma kiahne ☹ . teplotku nic, ale stale sa jej robia nove uz od stvrtka - to mala len jednu, v sobotu 15 a v nedelu asi 30.. ale statocne dievcatko, len nespi - dnes spala az 25 minut cez den, od pol osmej hore a zalomila o deviatej.. ale aspon taha celu noc. a kubo je ako cert, uz neviem, co s nim.. 😖 😝

luculka
20. apr 2009

🙄 🙄 kati,,pevne nervy,,,no Kubko zase zacal vystrájat,,pestre to mas,,, 😒

a gratulujem k uspesnemu koncu projektu 😎

neka
21. apr 2009

Kockyyyyy,
ja asi chytim mrtvicu, akurat som dostala ponuku fotit svadbu jednej kamaratke, a teraz neviem ci to vziat alebo nie 😅 Boze zase nebudem tyzden spat , a budem dumat.

luculka
21. apr 2009

neka,,,,si netrufas,,ci co,,?no svadbu fotit nieje len tak,,, 😒 😒 musis vymáknuť kazdý dolezitý moment,,sak je to len raz 😀

ale myslim ze ty to v pohodicke zmákneš 😎

neka
21. apr 2009

No v tomto pripade uz druhy krat 😀 A bude to len take komorne, lebo uz nie su najmladsi. 😉 A preto som na vazkach, ci ano, alebo nie. Keby to bola klasicka svadba s velkou hostinou a spustou ludi tak by som im rovno povedala ze nie, ze to nezvladnem, ale tu bude len obrad a neskory obed s najblizsou rodinou, tak neviem. Ale rada by som to skusila. Este musim s manzelom prediskutovat dopravu, lebo je to v Komarne.

luculka
21. apr 2009

som aj chcela napisat ze sak len par krát za zivot 😅 😀
neka podla mna to zober,,,,veríííme ti 😀 😀

lucqa
22. apr 2009

Ahojte, prepacte ze sa vam sem pletiem, ale nechodite niektora ku koznej doktorke Mucskovej? Potrebovala by som ordinacne hodiny a telefon na nu, mozete mi posim napisat ak niektora viete. Dakujem.

scandya
22. apr 2009

Ahojte, co nove, ved nemam co citat 🙂

kattom
22. apr 2009

lucqa - neviem. a mimochodom nepleties sa. obcas mozes kludne zavitat 😉

NEKAAAA!!! opovaz sa povedat nie! zober to! urcite. praveze, ak je to mensia svadba je to podla mna lepsie - vies sa lepsie pripravit a ludia budu trpezlivejsi, ked ich bude menej, ak by chceli aj spolocne fotky. a ty si "zacvicis" a budes mat daco do buduceho portfolia, ked bude ten atelier 🙂

a hura, ziadna nova vyrazka dnes -takze mozeme pomaly troska von zacat chodit, uz nebudeme sirit kiahne dalej

monkula
22. apr 2009

lucqa, skús si ju hodiť do googla, možno Ti niečo vylezie...

neka
22. apr 2009

No tak uz je rozhodnute 😀 . Cez vikend ideme do Komarna urobit obhliadku miesta cinu. 😀
Dakujem za povzbudenie. 😀

kattom
22. apr 2009

neka - to bude krasny vylet - maju tam pekne namestie spravene.. ale nevidela som este nazivo.. sme planovali taku dovolenku raz - ze sturovo a okolie a cestou domov hvezdaren hurbanovo a komarno, z dovolenky boli dva dni iba v sturove a ostrihome, lebo straaasna brutalna alergia sa mi spravila..tak sme to zabalili a sli domov.. ale na druhej strane, akurat tam sme zistili, ze bude kubko 🙂

a mam na predaj tieto veci:
zavinovacku do autosedacky https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
a tehotenske nohavice:
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

lucqa
22. apr 2009

dakujem baby, telefon som na nu nasla, len ordinacne hodiny nikde nema, tak skusim volat od 8 🙂

kattom
26. apr 2009

kde ste? fuci a fuci dnes.. bud. tyzden je uz MAJ! uteka to, nie? (tusim,nemam o com 😀 ).
6.5. a 7.5. robia hasici den otvorenych dveri. pojdete niekto? ja chcem ist s detmi stvrtok 7, ze by sme sa tam stretli?

luculka
27. apr 2009

kati na ten hasický by som isla aj ja,,,, 🙂

kattom
27. apr 2009

ahojte, troska som zmatena z tych hasicov.. to pisali v malacku minuly tyzden, tie dva dni. a dnes zasa hlasil rozhlas, ze 4. niekde na tovarenskej, takze neviem neviem..musim asi pozriet malacky info kanal

katinka201
28. apr 2009

ahojte. prosim vas nepoznate nejaku dobru logopedicku v malackach?????????? Na nete som nasla Gallovu a Kolennikovu, neviete ake su???? Diky moc

monkula
28. apr 2009

katinak, ja chodím ku Gallovej, som spokojná, Jarka veľmi chváli za každý malý pokrok, má kpec papierov s obrázkami a básničkami, ktoré nám požičiava, aby sme ich skopírovali, atď..
a prečo ju potrebuješ? Mne sa zdá jakubko ešte dosť malý... 😅 😅

katinka201
28. apr 2009

Mame problem v tom ze jakubko ma 2 a pol roka a vobec nerozprava, uz viacej lekarov mi odporucilo logopeda, tak chcem ist, a hladam nejakeho mileho a prijemneho. A ta galova je sukromnicka, plati sa u nej? len neviem ci by nas zobrala, my sme zo stupavy

luculka
28. apr 2009

kati aj na minke je o hasicoch pisane,,zajtra to kuknem

kattom
28. apr 2009

luci, dik..ja nestiham.
kubo dnes exceloval - sme prezliekali trikrat ponozky, lebo sa mu nepacil obrazok a styri capice, lebo nevyzerali dobre v zrkadle, kym sme sli von.. vonku sa mu akoze pokazila motorka a stali sme na jednom mieste pol hodinu.. doma hodinu reval po tom, co sme sa vratili z prechadzky, ze chce ist este von, klakol si v obyvacke na koberec a buchol hlavu naschval o zem.. nooo, dnes toho stacilo..

zuzitka
28. apr 2009

no teda 😕
chlapec sa inak takto nezda na prvy pohlad 😀 😀
neboj, zajtra bude lepsie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre