Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
29. jan 2010

dobre ranko...no ste toho vcera nepopisali vela...hlavna sefka sa neukazala tak to viazlo cooo? 😀 no garonka, kde sa flakas 😉

olifcek
29. jan 2010

zuci, nam odpadol pupcek este v nemocnici, ked sa o malicku starali sestricky, takze neviem

ewe jj, naposledy sme sa my bavili o splne, pamatas? aj o tom, ze ma pobolieva brusko ako pri menstruacii...kebyze vtedy viem, ze su to kontrakcie... 😀

idem na chvilku k malickej zalahnut, snad take dve hodky potiahne, kedze v noci pekne spinkala x;o)

matesl
29. jan 2010

cafteee,

len tak narychlo, ficim na poradnu tak potom sa ozvem ;)

supi ano dnes som na kramaroch...si piseme

paaaaa

martinaj
29. jan 2010

bre ranko 😎

matesl
29. jan 2010

baby ja som pribrala za posledny tyzden 2 kg 😅 to je mozne, ze az teraz na konci mi to tak lezie hore???
do kelu, ten maly bude tucko 😀
a to moze byt uz zadrzana voda v tele, ze?

martinaj
29. jan 2010

matesl, podla mna je to voda..... urcite, aspon ja mam teda opuchnute ruky aj nohy.... 😖

matesl
29. jan 2010

marti ja tiez na sebe pozorujem, ze som taka buclatejsia na rukach a nohach, uz vecer vidim otlacene ponozky a ruky vecer mam jak spuchliky ked zovriem paste... tak asi voda...to potom vypisam 😀

zoska
29. jan 2010

cautee 🙂

mne včera dosiel manzel tak som sa venovala 🙂
dnes pride skor z roboty a ideme do porodky pozriet a popytat sa na ten nadstandard...

zoska
29. jan 2010

a inak uz by mohlo prestať snežit na chvilu aspon...tu od vcerajsej noci neprestalo...uz je to vyse 24 hodin...

mne sa to sice paci, ale manzel chodi do roboty do ZA cez to sproste strečno...tak trpnem

vevoncek
29. jan 2010

ahojte

ja som tu včera nebola podávala som daňové priznanie a konečne som bola trochu vonku, lebo už dva týždne čo som chorá som nebola vonku tak mi to dobre padlo. A v nedeľu doužívam posledné tabletky tak sa tak teším do vtedy minimálne musím vydržať

dnes sa chystám dokončiť tie návliečky do postielky a dám to hneď aj oprať dúfam že sa to v práčke hneď nerozpára 😀

pridám aj do albumu foto môjho brucha v 39 tt potom môžete porovnať či mi kleslo alebo nie švagriná včera tvrdila že ano a svokra že nie no tak si vyberte 😅

už sa teším na pondelok to by som už mala mať aj tie fotky dúfam že to bude mať fotografka hotové už pondelok a že nepovie že ešte to nemá že máme prísť v stredu alebo čo lebo ma to nehnevá už sa na ne tak teším sa neviem dočkať

maculik
29. jan 2010

dobre ranko,
tak ja uz mam za sebou servis, bola som zaviest auto na vymenu oleja a aj kufor treba opravit a dali sme odhadnut, kolko by stali tie dvere, co som minule preliacila a oskrela pri parkovani.. No uz sa fatk "tesim" na tu palku, co zahlasia 😅

Teraz som konecne zjedla aspon jogurt, na obed mame fazulu zo vcera a manzel spravil vecer omacku na cest.a rano aj cestoviny uvaril, tak mame hotovo. Ja idem oddychovat, svokra trochu pretriet okna (aj ked viem, ze to budem musiet preumyvat potom, lebo ona ide len znutra).

ewe, no, ja som v poslednom case dost nervozna (urcite k tomu prispieva aj svokra, predsa len je tu uz 2t), no a vcera sa to nejako spustilo, manzel slubil, ze dojde najneskor o 6, lebo cely tyzden chodi o 7, no a dosiel zase tesne po 7, ked uz aj mala bola osprch. (inak blumka, aj nasa bola vcera otrasna, este tak pol hodku po jasliach ok, no potom to zacalo, pistala do vecera, len na mna sa tahala, vymyslala, no vecer som jej mala uz dost), a tak to nejako vybuchlo zo mna, a sme sa pohadali, potom on bicykloval, ja som citala a potom sa tvaril, ze nic, volal ma do kina, no a ja urazena som chcela pokrac.v diskusii, tak uz sme to uplne dotiahli. Ale potom okolo pol11 som sa nejako zbadala, tak uz som sa "odrazila", ale rano som nanho zase kvoli niecomu vybuchla, no hned som sa o 5min aj bola ospravedlnit. Nechapem, co mi je, takato normalne nie som precitlivena a hadava, ale asi uz mi to vsetko lezie na mozog alebo co 😒

matesl, tak dobre pochod na poradni a tesime sa na spravy 🙂

maculik
29. jan 2010

inak, aspon nejake pozitivum, Adelka buntosila len okolo pol noci (aj ked riadne), a potom spala az do pol7, takze parada, no a ja som vynimocne tiez bola hore len o 4, tak som celkom vyspana.

Vecer mame ist na tu party, vcera som sice zahlasila, ze nikam nejdem, ale asi pojdem, treba vypadnut a vyvetrat hlavu, ked aj len na hodku-dve.

katina2209
29. jan 2010

dobre ranko teraz som vstala som bola v noci 3 krat na wc a stale som sa prevracala jeden bok druhy bok uz mi to lezie na nervy a pri kazdom prevrateni som hore koli tym kostiam

blumka
29. jan 2010

maculik, no ja som nervozna aj dnes...hrozne..este ze manzel je na stavbe a sme same s Terezkou, lebo by sme sa asi pohadali...ale sama neviem z coho..proste take blbe dni...
Terezke sme zacali zalepovat ocko, ale nechce to, stale si to strhava, dnes to mala necele dve hodinky a strhla si to asi 10x, zakazdym ked jej to dam tak to uz horsie lepi..ide ma z toho porazit...ale aspon 2 hodky to ma..co uz. A mozno aj z toho bola vcera taka zla,nevidi dobre na to jedno ocko tak je z toho asi nervozna ☹

ja v poslednom case otrasne spavam..okrem kosti ma boli aj jazva, takze v noci sa otocit to len zadrziavam dych od bolesti...

martinaj
29. jan 2010

aj ja som furt nervozna..... ale moj muz ma teraz celkom fajn obdobie, tak sa nehadame, iba trosku 😅
idem sestre, volal svagor, ze pre nas pride, aspon nebudem cely den sama doma 🙂 vecer som tu ako na koni 😀 😀 😀
papa

maculik
29. jan 2010

mati, tak pekny den 🙂

maculik
29. jan 2010

no ja tiez som zle spavala, hrozne ma bolia tie kosti dolu, ale brutalne, no vcera som asi bola hotova z malej aj z celeho dna a z tej hadky, tak som celkom dobre spala od cca 1 do tej 4 a potom este do pol7.
Asi uz len musime vydrzat,a chlapi tiez 😉

katina2209
29. jan 2010

mati pekny den vsak sa zastav niekedy na kavicku ked byvas cez cestu 🙂 ja som tiez stale nervozna a moj muz mi povie daj si to zelezo,lebo vraj ak je nedostatok zeleza tak to znamena podrazdenost,nervozita,malatnost a mne pri poslednych odberoch povedal doktor,ze mam malo zeleza,ale beriem to len tak ked si spomeniem pretoze raz som to vzala pred jedlom a myslela som si,ze mi vytrhne zaludok

katina2209
29. jan 2010

Ja vstavam kazde dve hodiny na wc a to kym sa postavim tak to je co povedat pripadam si ako postihnuty tulen

katina2209
29. jan 2010

Maculik a co budes dnes robit co mas na plane? ja idem tusim trosku zehlit,ale uz len posediacky a musim spravit fasirky manzel mi vcera pomlel masko

katina2209
29. jan 2010

Ja som pribrala 12,5 ale podla sestricky to mam 15 kedze ma vazila oblecenu 🙂

blumka
29. jan 2010

kati, s tym zelezom ma manzel pravdu..hlavne o tej malatnosti..ja odkedy ho beriem pravidelne mam viac energie, dlhsie vydrzim hore, nemusim tolko spat...ale momentalne je u mna nervozita asi z toho ze uz mi to moje brucho lezie poriadne na nervy 😅 aj ked viem, ze ked porodim, tak uz nebudem mat taky klud ako mam teraz, dve male deti, to da zabrat...a este po cisarskom..no tie prve dni budu uzas...ale uz aj tak chcem mat po tom a zacat normalne fungovat ako clovek nie ako velryba 😅

maculik
29. jan 2010

kati, no ja dnes nic take, akurat pojdem pre auto, vraj je olej uz vymeneny a kufor dame opravit az na Sk, auto je este v zaruke a vraj tam treba nieco objednat, tak nech zbytocne neplatime. Mozno sa pojdem prejst, ale je tak divne sychravo, no ak nebude prsat, tak pojdem.
Planovala som zehlit, ale svokra pozehlila, kym som bola v servise. Teraz umyva okna, ma to stve, ze tu pobehuje, mne sa teda nechce vobec, ale citim sa trapne, ze to robi, no som jej povedala, ze ja si to spravim po porode, aj tak budem musiet, lebo umyva len zvnutra, takze aj tak nevyzeraju umyte...

O 3 dojde mala z jasli, tak do vecera budem s nou, no a vecer asi na tu party na chvilu.
A medzitym citat, citat a citat 😀

Len ma mrzi, nevedia nasi zohnat nove cislo Betynky, u nas to prestali mat v stankoch, kedze je to cesky casopis, asi to v takom malom meste ludia velmi nekupovali. Mam ho sice uz objednany, ale az od 3.cisla, takze prve ani druhe nemam, a to druhe vyslo len teraz. Som myslela, ze mi ho poslu a budem mat este do nemocky, a nic ☹

maculik
29. jan 2010

ja mam nieco cez 16kg 😅

matka331
29. jan 2010

ahojte babenky ...co som sa tu docitala som nevedela ze tu mame takee celebritky.. 😀 😀 😀 to bola noooc...ale uz som sa musela postavit z postele lebo m vsetko uz boli od toho lezania....v noci dorazila aj teplota ale lenn 37.5 al ecitimn sa trsku lepsie no ako vcera....

katina2209
29. jan 2010

matka to je fajn,ze sa uz citis lepsie uz aby sme to mali za sebou ja som akurat zistila,ze tie fasirky neurobim lebo nemam kupene ani zemiaky ani cibulku tak budem robit asi az vecer a dnes ma syncek vysvedcenie tak asi skocime spolu na pizzu este sa rozhodneme ci pockame na tatinka,ale to by sme mohli ist asi az vecer tak si mozno uvarim iba spagety co uz...
maculik tak to mas celkom pekny program na vecer jaj keby som sa dopre citila ako by som si isl zatrsat na kubanske rytmy samba 🙂
blumka uz aby sme to mali za sebou a dufam,ze sa to pekne zahoji co nas budu sit 🙂 a nebude to velmi boliet ja som pri prvom nevedela 2 tyzdne sediet..

olifcek
29. jan 2010

mam v polievke cibulu...to mozem? nenaduva z toho babatka?

olifcek
29. jan 2010

aha

,,Niektoré potraviny ako napríklad jahody, citrusové plody, kiwi a rajčiny vyvolávajú u detí alergický výsyp, koprivku. Iné potraviny v strave dojčiacej matky ako napríklad strukoviny, kapusta, karfiol, brokolica, cibuľa, cesnak, kravské mlieko alebo čokoláda môžu byť u Vašich detí príčinou kolikovitých bolestí brucha. Ich konzumácii sa preto radšej vyhnite.,,

tak fajn x;o)

andrea2603
29. jan 2010

olif, môžeš. Ja som postupne jedla všetko, napr. aj fazuľový prívarok, keď mala Lele tak 5-6týždňov, veď zjedla som len za tanier a nie celý hrniec. 🙂

deda
29. jan 2010

ahojte,ja som mala rušnu noc, večer sme si s drahym dali sexík a potom tir falošne kontrkcie do krížou a do podbruška,cele brucho mi tvrdlo,nemohla som spať take boli silne, až som myslela že teraz už pojdeme do porodnice, ale dala som si o 2.30 sprchu vrelu na kríže a o 3.30 zhruba to prestalo, takže som išla spať o 4 rano...minule trvali tie falošne kontrakcie asi 2 hodky teraz už od 22:10.asi už radšej nebudeme vymyšlať.... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre