Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

aussiegirl
30. jan 2010

blumka pridavam sa do klubu, cely den mam brucho ako kamen. raz neviem ci tvrdne ci sa mala tak velmi vzpiera a je len napnute na max. a krize mi idu odletiet tak bolia, pocit ako pred menzikom....hlavne ma tesia tie naho..o cesty, ak sa mala vypyta na svet tak dufam ,ze stihame do BA 😒

alebo zeby naozaj ten spln ucinkovaL?? 😀

maminnka
30. jan 2010

Blumi, aussie... aj sa sa pridavam: ceky den je moje brucho tvrde ako kamen a mala sa nehybe :(

blumka
30. jan 2010

tak podme rodit 😀 😀
mami, nehybe? vobec? ci len teraz? lebo ja malu citim, sice uz sa tam len tak prevaluje ako lenivy tulen, co uz nema miesto ale parkrat za den citim

aussiegirl
30. jan 2010

mami detto, mala je nejaka leniva..aj som z toho troska rozladena a vzdy sa potesim ked sa troska zamrvi. kopne zriedka,asi uz nema miesto. taka som dnes precitlivela, ze musim v kuse zadrziavat slzy ☹

kocky k tym perinkam tot moja skusenost...mne radili nedavat pocas kojenia do perinky - vraj sa babo prehrieva, sanie je pren predsa len tvrda makacka a vraj je lepsie kojit telo na telo. ale zase mimo kojenia som si ju ja osobne pochvalovala, maly sa vedel niekedy riadne vynervovat jak sermoval rucickami pred tvarickou, tak ked som mu zastrcila rucky do perinky ukludnil sa. perinkovali sme sa cca mesiac.

maminnka
30. jan 2010

Blumi, vobec sa nehybe... od rana som ju necitila :(

blumka
30. jan 2010

aussie, presne to o tom kojeni v zavinovacke som citala aj ja...len prve dni sa mne osobne lepsie s malou manipulovalo aj pri kojeni ked bola v zavinovacke..potom neskor ked bola aj ona pevnejsia uz bolo ok ked bola bez..ale spavala v nej do 6. mesiacov..ju to velmi ukludnovalo a hlavne nebudila sa rukami

maminnka
30. jan 2010

ja som tiez kojila bez perinky, telo na telo...

blumka
30. jan 2010

mami, mozno ma len lenivsi den, alebo ked sa bojis, tak skoc na pohotovost nech ti ju kuknu na utz...radsej, ci?

maminnka
30. jan 2010

aaaa konecne..., asi citi, ze je o nej rec, tak sa tak lenivooooo prevalilaaaaaa....

blumka
30. jan 2010

mami, som si vydychla 😉

aussiegirl
30. jan 2010

mami zbehni na pohotovost. necakaj a chod. ja som tiez mala blby pocit pred cca 2 tyzdnami. zbehla som k dokimu, spravil sono a za 30 sekund mi odlahlo, mala bola len leniva, potom vecer uz vyvadzala.

pravda je aj to, ze par dni predtym som bola totalne ulietana, mala som toho hrozne vela tak som sa asi presilila a asi aj preto lebo som bola non stop na nohach a okolo malickeho tak som nemala cas vnimat pohyby malickej.

aussiegirl
30. jan 2010

mami supeeer 😅

maminnka
30. jan 2010

prevalila sa raz a dost... ale staci, nie?

ach jaj, prave tu bol spravca, ci nie sme vytopeni, ze susedom nad nami tecie v kuchyni voda po stenach 😠 😠 😠 zatial mame sucho, no ale neveim, neviem dokedy :(

olifcek
30. jan 2010

sely velmi pekne dakujem za krasne slova na adresu Olivky 😵

assie my malickej rucky do perinky nedavame a prave sme papali bez perinky, malicka akoby nechcela uverit, ze preskakujeme jeden krok pred papanim x;o) len...mam po kojeni problem, ze co s nou dalej, ako si ju dat odgrgnut, predsa len, je malinka, ale prevzal si ulohu odgrgnutia na seba tatik Olivky x;o)

mami i ja som si vydychla, ufff...

maminnka
30. jan 2010

Aj ja som sa riadne vystrasila... ale tak hadam staci, ze sa raz pohla...

Blumi, aj nas maly lepsie spaval, ked mal rucicky pri tele... viem, ze som ho balila do perinky a neskor do spacieho vaku.

olifcek
30. jan 2010

mami jo, staci...ale vraj by sa malo babatko pohnut za cely den aspon 10x

blumka
30. jan 2010

ja ked chcem Dzulianu trosku pohnevat aby sa pohla tak sa napijem dzusu alebo studenej vody a vtedy sa zarucene pohne..

aussiegirl
30. jan 2010

spaci vak som si tiez pochvalovala, maly bol v teplucku a neodkopaval sa. a vela sme sa na nom nasmiali, ked sa uz hybal hore dole po postielke tak bola ako taka mala husenicka...strasne zlatucky 😀

maminnka
30. jan 2010

Blumi, testujem tvoje metody prave 🙂

blumka
30. jan 2010

mami a zabera? 😉

garonka
30. jan 2010

blumi i mne tvrdne brucho hlave keď sa kuvik vyduva alebo sa tak prevaľuje lenivo
a nema rad ak sa zhlboka nadychnem 😀

zoska
30. jan 2010

ahojkoš 😉

krásne fotocky mate v albumoch- logi, zuci olif...nech sa vám aj nadalej darí 🙂

hajdy a granado by uz mohli byt rozdvojené nie? sa tesim na spravicky 😵

moja mala sa hybe az moc..ked pisete ze pred porodom sa deti menej hybu tk podla toho co stvara Nelka v bruchu budem rodit asi v juni 😀

matka331
30. jan 2010

baby aj mne tvrdne velmi brusko.....ja idem pondelok na poradnu ...a konecne je tam uz primar co ho ma vybaveneeho tak sa tesiim lebopredcamabudeinac bratt aj ked sa nieco opytam tak mi na to odpovie normalne ....

maculik
30. jan 2010

ahojte, tak aj ja sa pridavam, cely den tvrde brucho a od obeda kontrakcie a bolesti do krizov. O pol6 sme vyrazili, ze pojdeme do Bonnu kupit ten rucny mixer, no sme to vzdali a ostali len dolu v dedine, lebo cesty boli samy lad, nestihli este posolit, ludia isli tak 10 za hod, bali sme sa, aby do nas niekto nenarazli. Tak sme zasli k Brazilcom na miesany koktail, dala som si ze Virgin Blue Swimming Pool a za tym zmrzlin.pohar s cerstvym ovocim 😝 A boli sme kupit na zajtra listky do kina na Avatar, ani neviem, co to je, len manzel na to chce ist, no ked mi teraz povedal, ze to trva 2,5h, tak som skoro odpadla, ved ja nevydrziiiiiiiiiiiiiim 😖

a tiez som kojila bez perinky, mala sa tak krasne pritisla a potom ked uz ma hladkala ruckami, tak to bolo super 😵

zoska
30. jan 2010

maci, ja som bol v kine min. vikend, trvalo to dve hodky , dlo sa vydrzat, ale ku koncu ma uz krutilo....ale bol to dobry film- Nejako sa to komplikuje(M.Streep, A. Baldwin) som sa nasmiala

Avatar je sci-fi, to ja moc nemusim, ale povyhravalo to vela cien a vela ludi hovori ze je to dobre, hlavne efekty 😕

maminnka
30. jan 2010

Blumi, absoluuutne nezabera 😀

lolka
30. jan 2010

ahojte 😉
jeeeej hajdy, granado, drzim palce, uz by babatka aj mohli byt na svete, nie ? 😵 hlavne, aby bolo vsetko v poriadku.

logi, tvoji drobci ani nevyzeraju, ze su malinki, su kraaaaasni 🙂
olif, Olivka je rozkosna, so stikutkou bola podarena 🙂

my sme si dnes dali hodinovu prechadzku a bola som rada, ked sme uz dosli domov. uz druhy den ma dost bolia krize, tvrdne brucho a kedze uz kleslo, tak mi aj viac vadi 😒 mala sa hybe dost, cele brusko sa len tak vlni, hlavne vecer v posteli, ked sa jej nelubi strana na ktorej lezim 😅

macu, kokteil by som si veru aj ja dala 😵

vevoncek
30. jan 2010

ahojte tak už som tu aj ja dnes som bola celý deň mimo a teraz kým som vás dočítala

gratulujem aj ja ku krásny bábätkam logi zuci olif a to videjko je super malú by som spapala aká je chutnučká a drobunká

ja mám stále tvrdé brucho a dnes mi svokra hovorila že už mi kleslo brucho no tak hádam tento týždeň u už nebudem dva v jednom inak aj ja mám také krámové pocity ale kríže ma nebolia

ale dnes som mala taký blbý pocit od kedy som začala chodiť von tak všetci už len o pôrode so mnou hovoria a nič iné len pôrod a trochu ma začína chytať panika do teraz som si ani nejako nestihla uvedomiť že som tehotná a zrazu budem rodiť a čo potom ? bože zvládnem to starať sa o bábo veď ja si miestami pripadám ešte ako decko 😅

lolka
30. jan 2010

vevon, u nas je to zasa tak, ze ked niekomu zavolame, kazdy sa ako prve opyta, ci este nerodime 😅 a to aj taki ludia, ktorym dame urcite hned vediet ked porodim 😅 ja som uplne v pohode, mozno ked sa to zacne, tak to bude ine...hihi. moj muzik je z toho viac mimo ako ja, tak som zvedava ako to on zvladne 😀

a neboj sa, zvladnes to, ved nebudes sama, mas muzika a rodinu 😉

loginka
30. jan 2010

dakujem baby za pochvalu 🙂

olif my mame naordinovane vselijake vitaminy (aj vigantol 2kvapky), to mame hotovu alchimiu - rozpis na cely den , plus davame aj pridavok do matersk.mlieka 4x denne - FM
dufam, ze drobci budu priberat, lebo v nemocke boli skoro nuteni a nauceni pit z flasky kazde 3 hod. predpisanu davku, teraz ich kojim, tak dufam, ze maju dost, neviem ako to zistit, ked oni su tali drobacikovia, ze sa mi niekedy zda, ze si piytaju malo - papame 8x denne, po cca 10 min na prse, niekedy dame aj flasku s mojim odstriekanym mliekom, ked nestihame alebo su unaveni na papanie ako dnes po kupani /Dominik/ Vela krat mi zaspavaju po tom co dam ten pridavok vo flaske, potom je problem dokojit
No skusame vselijako, este neviem ako ich striedat na prsiach a zaroven aj sem-tam odstriekat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre