Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
1. feb 2010

zuci ja malu neutisim x;o( teda ano, ale len ked ju dvihnem do narucia, lebo caka, ze bude papat...ale nakolko nie je prebalena, ulozim ju spat, a opat narieka, ale az moc.....trha mi to srdce...x;o( snad to casom prejde a nauci sa, ze hned, ako sa prebalime, dostane papu

matka331
1. feb 2010

ahojtee ....vy te toho ale popisali 😀 😀 😀 olasomdnes na poradni vsetko ok..robil mi utz mala je stale kp v stredu do nemocky na prijem do obeda a stvtok sekcia jaaaaaaaj booojiiiim ale uz o3 dni budem ta najstastnejsia zena pod slnkom budem mamicka a budem mat anielika uz pri sebee..... 😝 dnes sme este boli na nakupoch som si kupila koj.podprdy vlozky a uz mam vsetko do porodnice uz len zbalit tasku a iist .....
ja si dam tiez spinal tiez sa trosku bojimale tych 5 min ..pokialju vyberu vydrzim a pootmmi daju nieco na spinkanie ....teuska ty si sa pytala ze ???olif allebo zuci vy ste pili neaky cajik uz v porodnici na mliecko alebo nieco podobnee??

suzon78
1. feb 2010

zuci, nič si z toho nerob, takéto reči, naše mami budú mať stále, netreba sa nad tým pozastavovať, ja sa tiež pripravujem na tie slovné útoky od mami a svokri, že to budem robiť zle a hento by som mala robiť tak a tak. Ja budem stále opakovať dokola, že je to moje dieťa a to čo ja poviem a urobím, tak bude a hotovo!

matka331
1. feb 2010

a macu gratulujeeeem .....tesim sa ...

olifcek
1. feb 2010

matka jo, ja som v nemocke yacala pit cajik na mliecko...ale to mi uz mliecko tieklo x;O)

zucana
1. feb 2010

baby mozem malu okupat aj teraz?teda ked vstane co by malo byt o chvilu? lebo inak ju kupem o siedmej...ale spi od 14.30....alebo kupete az okolo 10tej vecer?

olifcek
1. feb 2010

zuci vraj je kupkanie pre babo stresujuce a malo by sa kupat okolo 17-18 😕

kupes kazdy vecer?

zucana
1. feb 2010

kazdy druhy pod vodou este lebo ma chrasticku a kazdy druhy s vatickami...
dnes idem pod vodu 😉

zoska
1. feb 2010

zuci mne vravela mamina, zeked som bola ja mala, tak jej dr. poradila kupat ma rano, lebo som mala prehodený den s nocoua po kupani som ozila... niekto to tak robi aj teraz ze kupka rano
ale ak nemas problem, zeby ti malinka nespinkala po kupani tak by som na tvojom nieste kupala +- v tom istom case...aby sa nenarusal rezim 😉
to su len take moje neskusene instinkty 😀

suzon78
1. feb 2010

mati jéééj to už je čo chvíľa, ani sa nenazdáš a už budeš mať Barborku pri sebe, aj ja už to chcem mať za sebou, stále som zatvorená, takže budem asi prenášať ☹

blumka
1. feb 2010

zuci, my sme kupali vzdy pred spanim..taku hodku...a potom uz len papkanie a uspavanie na noc. Tak si deticky zvyknu ze maju nejaku pravidelnost, vedia ze po kupani nasleduje spanie a vytvaraju si rezim. Ja som napr. na zaciatku aj vonku chodila v tych istych casoch...vlastne aj teraz s Terezkou mame rovnaky rezim skoro kazdy den 😅
ale ako zoska pise, niektore deti prilis oziju pri kupani, tak je lepsie kupat rano..ale to musis zistit sama co vam vyhovuje

matesl
1. feb 2010

ja si myslim, ze tie babatka si cochvila zvyknu na ritualy, pokial ich budeme dodrziavat...presne jak olifka vravi, ze malinka cochvila pochopi, ze po plinocke pojde papa...len asi este chvilku na to potrebuje 😉

zucana
1. feb 2010

zosi v nemocke vraveli ze kupanie uspava lebo vycerpava...v nemocke to tak fungovalo ale doma...tiez sa mi nezda...

blumka
1. feb 2010

zuci, viki je este malicka, podla mna je este zavcasu riesit ci kupat rano alebo vecer....kup vecer tak ako v nemocke a uvidis po takom mesiaci -dvch

zucana
1. feb 2010

ale nemam malu budit nasilu zejo?ona spi ked chce papa ked chce...a tak
ale uz sa asi prebera

suzon78
1. feb 2010

zuci inak ako stehy, ešte bolí? Môžeš už normálne sedieť?

olifcek
1. feb 2010

my malu nekupeme kazdy vecer, vlastne len 2-3x do tyzdna x;o( aky ritual si mame vymysliet? malicka papa kedy chce...asi jej budeme na vecer pustat hudbu, mozzarta napriklad

blumka
1. feb 2010

olif, to nevadi ze nekupete kazdy den, ale ked nekupete tak ju aspon nejako utieras, nie? mozno si vymysli ze po tom utierani a kupani si navodte nejaku taku spiacu atmosku, napr. uz len vy dve v izbe, pri tlmenom svetle, pustite si nejake uspavanky, pomojkajte sa v posteli, daj jej papaat a tak...ten ritual nemusi byt len kupanie...ale proste nieco, co da malickej kazdy den istotu, ze sa nieco bude opakovat kazdy den pravidlene a ze bude uz vediet ze po tomto nasleduje toto 😉

zucana
1. feb 2010

inak stehy oki...a vytok uz mam taky bledo hnedy 😉

vevoncek
1. feb 2010

ahojte neviem či stihnem prečítať čo ste napísali ale aspoň vám napíšem ako bolo na poradni a zároveň sa chcem aj spýtať niečo

no tlak som mala 130/90 čo nikdy nemávam vždy mávam 120/80 ale dnes som bola obzvlášť nervózna, lebo som bola plná očakávaní čo mi doktorka povie schudla som pol kila a bola som aj na monitore ale doktorka sa k tomu nevyjadrila len si to pozrela tak ani neviem čo či sa to blíži k pôrodu alebo nie ale keď písala záznam tak napísala do neho že krčok skrátený 2cm a otvorená som na 1 prst a to že mám skrátený krčok neviem čo znamená a neviem čo znamená mať ho skrátený 2cm neviete mi niektorá povedať no a čo sa týka pôrodu tak mi doktorka povedala že ak sa nič neudeje do 6.2. tak 8.2 idem na vyvolávačku takže to by som už mohla mať isto za sebou žadne prenášanie nebude ani naťahovanie

blumka
1. feb 2010

vevoncke, krcok sa skracuje ked sa blizi porod...takze uz sa pripravujes 😉

suzon78
1. feb 2010

babenky spýtam sa ešte na to ctg, malo aj vaše bábo tep 170?

blumka
1. feb 2010

suzon, moja ano...od 150 vyssie, dokonca parkrat az 180..lekar povedal ze su to hranicne hodnoty ale stale v norme a zalezi aj na tom ci sa ti vtedy ako su vysoke hodnoty hybe alebo je v klude...

olifcek
1. feb 2010

blumi, nie, neutieram...zadocek jej zadazdym pod tecucou vodou oplachujem, aj pindulku a brusko...

vevoncek
1. feb 2010

blunka a ako by mal byť skrátený keď už žena rodí?alebo má tesne pred pôrodom?

maminnka
1. feb 2010

jaj babulky, aka ze Marlenka? Skoro cela je este v chladnicke... ale Dr. mi povedal, ze keby mala velmi rychlo priberala, ze sa dohodneme na skor...

zoska
1. feb 2010

olif, nemusi sa umyvat novorodeniatko kazdy den,ale okrem toho co umyvas by sa malo podla mna este omyt za uskami a na krku tie zahybceky...tam sa robi taky maz a niekedy tam mliecko zatecie...

vevoncek
1. feb 2010

mne už idú všetci tak na nervy dnes mi všetci vyvolávajú že či už nerodím a to mám termín 2.2 a 6.2. takže to 6.2. je ešte čas ja neviem čo sú všetci taký nedočkaví veď keď to bude mať prísť tak to príde veď ja by som bola tiež rada keby som to mala za sebou ale tak asi malý ešte nie je na to pripravený tak ma rozčuluje že mi ľudia nedajú pokoja ja by som bola rada keby som mala kľud veď keď sa malý narodí tak im dáme všetkým vedieť neviem načo vyvolávajú dopredu len mi dvíhajú tlak

vevoncek
1. feb 2010

ozaj a nie sú žiadne nové správičky? ja som zatiaľ nečítala nič hneď som vám utekala napísať ako som domov prišla najskôr som bola u doktorky a potom som bola maminu pozrieť, lebo ju seklo v krížoch

olifcek
1. feb 2010

zosi oki, to s navlhcenym uteracikom v teplej vode urobim, lebo vlhcene utierky su jej studene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre