Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
1. feb 2010

vevoncek, tak to neviem 😅
olif, vytvorte si nieco co sa bude opakovat kazdy vecer...nemusi to byt teda to kupanie, ale napr. ked malicku budes davat do pyzamka, tak ju pomasiruj, alebo ako som pisala vyssie, mojkajte sa pri nejakej kludnej hudbe v kludnej atmosfere...aby proste vedela ze uz sa blizi spanie...

olifcek
1. feb 2010

blumi, ja malicku prezliekam raz za dva dni...mam ju dacat extra do pyzamka? 😕

zoska
1. feb 2010

vevon Maci sa narodil Petko dnes rano 🙂

suzon78
1. feb 2010

jáj blumi ďakujem Ti, si ma upokojila, lebo moja dnes stále kopkala na ctg...tak si tiež myslím, že nie je dôvod sa obávať 😉

blumka
1. feb 2010

olif, nemusis...ked je cista netreba jasne...len si pamatam, ze tiez som nevedela ako mam zacat vytvarat malej nejaku rutinu tak som zacala prave pyzamkom...ono to bolo skor tak pre mna taky pocit, ze ju davam do pyzama a uz sa ide spat..ale mozno aj ona to tak vnimala ze uz je to nieco ine ako len prezlecenie sa ked sa pogrcka alebo pokaka...

blumka
1. feb 2010

suzon..moja spala a mala od 150 na 160...uz mi to bolo divne pytala som sa sestricky, aj sestricke sa to nepacilo, ale lekar povedal ze je to ok...tak verim lekarovi...

olifcek
1. feb 2010

blumi ja nemam cas prezliect ju, lebo sa mi preplace ☹

ale pomohla si mi...od zajtra ideme na rezim....pojdeme do spalne, pustime hudbu, prebalime sa, napapame, pomojkame sa a pojde sa spinkat

na aku hodinu je to fajn dat?

vevoncek
1. feb 2010

jej tak maci gratulujem k Peťkovy to je super ďalší prírastok

ja som sa teraz dočítala že krčok by nemal byť skrátený viac ako 25mm takže v mojom prípade je dobre že je 20mm to potom by som mohla porodiť tento týždeň manžo by si tak veľmi prial keby to bolo 4.2. no ale asi si nenavyberáme ale keď sa všetci tak veľmi zaujímajú o mňa tak by aj bolo dobre keby to prišlo tak nečakane lebo už to vidím ako mi budú pondelok vyvolávať že či už mám za tým alebo nie ale mám taký dojem že v pondelok vypnem mobil lebo budem zo všetkých v strese

lolka
1. feb 2010

suzon, ja som bola dnes na ctg a norma je 120-160, ja ked pozeram do toho mojho zaznamu, tak to bolo +-140. ked sa zacala hybat, bolo to tych 160 a ked sa zasa trosku ukludnila, tak nieco nad 120. povedali mi, ze je to v norme 😉

supi
1. feb 2010

matesl my tu alergiu mame v rodine takze som bola uz davnejsie u dr.na alergolog. testy

olif vraj su take mydielka s nejakou aromou ktore upokojuju a pripravuju na spanok a aj masazne oleje...
inak neviem 😕

baby ja som v takom strese z tej sekcie ze to uz neni ani normalne...
inak tiez nechapem preco ma Dr. dal az na 9.2 ked to mam aj termin, no ale pri nom sa uz nemozem nicomu cudovat...
v piatok ma pozeral, tak ze som este zavreta a krcok nemakne ani sa neskracuje tak mozno preto, nechce asi malu tahat este von... teda tym sa ja upokojujem, ze keby videl nejake znamky bliziaceho sa porodu tak by ma vzal skorej, nie??????

blumka
1. feb 2010

olif, nejde ani tak o hodinu ako o to aby sa nieco opakovalo...vies jeden den ti bude olif poobede spat dlho, tak potom ju vecer neuspis v normalnom case..iny den bude spat menej, takze vecer by mohla ist tiez skor...najprv si urobte nejaku rutinu nezavisle na case...a neskor sama zistis v akych casoch sa to zhruba pohybuje...
My sme prvy mesiac nemohli malu uspat pred desiatou vecer...no neskor sa to ustalilo na tej osmej...a vlastne tak to je doteraz...

blumka
1. feb 2010

supi, to mas pravdu...mozno preto...ked nemas nejake znaky ze by si uz sla rodit, tak je lepsie ked bude babo v brusku cim dlhsie

lolka
1. feb 2010

supi, asi kvoli tomu ze si zavreta na 100 zamkov, tak ta nemusia rezat skor. asi ti nehrozi spontanny porod tento tyzden. telo sa pripravuje pekne postupne, ja som mala pred tyzdnom krcok makky, dnes uz som bola aj trochu otvorena a to presiel tyzden. takze ja sa tipujem tak to tyzdna 😅

zoska
1. feb 2010

babyyy pomoc...stale žerem 😒 😒 nie a nie prestat ☹
asi nemam dno...
telefonoval muz z letiska a mu vravim ze asi priberiem posl. mesiac tolko co za cele tehu a on ze nevadiii 😀

olifcek
1. feb 2010

blumi, normalne sa na to tesim

manzelik zajtra peinesie repraky, kt.pojdu do spalne a zacneme rutinuuuuu pri hudbr

olifcek
1. feb 2010

supi, dakujem za radu 😵

zosi ani oliv ho niekedy nemaaaa 😀

martinaj
1. feb 2010

zoska ja zerem furt ked nespim 😝

suzon78
1. feb 2010

zosi ani nehovor, ja mám dnes tiež žravý deň 😉 , 2x som si dala obed (vyprážené kur. prsia a zem. kaša), dala so si k tomu misku ľadového šalátu na sladkokyslo, teraz som sprášila snikers a za tým pukance, no nemám dna...

zoska
1. feb 2010

aspon ze v tom niesom sama 😀
som si spominala co som dnes pozrala..no ani nejdem pisat, hanbim sa za seba 😔 😅

ja sa odhodlavam odvazit od min. stvrtku...este som ale nebrala dostatok odvahy...lebo doteraz vsetko o.k., ale posledne dni som jak kyselina 😕

vevoncek
1. feb 2010

ja nežeriem ale stále myslím na jedlo a stále by som len sladké jedla a pritom by som nemala kôli zubom a aj kôli tomu aby som nepribrala ale si tak hovorím že potom keď sa malý narodí tak už nebudem môcť ani čokoládu... tak prečo si nedopriať teraz???

suzon78
1. feb 2010

a ešte som si dala poobede výborný tvarohový pohár, na to by som zabudla 😀 😀 , robím ho jednoducho:
potrebujem, piškóty, ovocie, 2 kyslé smotany, 1 roztieraterný tvaroh, 2 vanikový cukor. Smotany s tvarohom a cukrom vymiešam a do pohára vrstvím, piškóty, ovocie (dnes bol ananás) a na to smot. tvaroh. krém...opakujem tak 3 vrstvy...mňáááám /treba nechať v chladničke odležať/

blumka
1. feb 2010

zalozme klub kyselina :D ja tiez zerem vsetko co nezozere mna 😀 😀
a uz sa radsej nevazim, lebo by asi aj vaha praskla podo mnou 😀
ale ja si tiez hovorim, ze po porode si nedam, aj kvoli vahe aj kvoli babatku, mozno jej bude vsetko vadit, tak si doprajem teraz 😉
my sme sa inak s muzom stavili ze ak do roka od porodu neschudnem na povodnu vahu tak on pojde na dovolenku do USA za bratom ale bezo mna a ak schudnem tak pojdeme vsetci styria v lete k moru niekde do Chorvatska alebo tak 😉

vevoncek
1. feb 2010

baby a neviete mi povedať čo znamená toto mám to v tehu knižke napísané že CS:111211 a potom v krúžku 7

blumka
1. feb 2010

suzon, to mam aj ja rada..mnaaaaam...ale nemam tvaroh 😉 (asi aj dobre, bo by som hned nabehla do kuchyne ze to spravim...ale uz som dnes mala pokusenie ze spravim smotanovu tortu 😅 )

vevoncek
1. feb 2010

no blumka tak to je motivácia ako hovado to by na mňa určite zabralo 😀

blumka
1. feb 2010

vevon, ved preto sme sa stavili 😀 ale ta stavka bol moj napad...ja viem ze mam pevnu volu, len musim mat nejaku motivaciu aby som ju zapojila..takze takto som to vyriesila 😀

suzon78
1. feb 2010

blumi, mňam mňam aj tú môžem aj s jahôdkami 😉 ....na večeru to asi zaklincujem krupicou.

olifcek
1. feb 2010

blu ale nevidim vyhodu len pre Tebaaa...muzik tak ci onak vyhraaa

suzon78
1. feb 2010

ozi vevon fotky ti už došli?

martinaj
1. feb 2010

suzon super, vyskusame aj my zajtra 😀 a vo stvrtok ma verca meniny, tak nieco upeciem..... ak teda rodit nebudem 😀 co by som najradsej 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre