Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
2. feb 2010

ja som si chcela doma aj odsavat, nech mam dost, a nedostala som sa k tomu 😅 malicka ma vyslisala a pila kazdu 1.5hodku 😅

blumka
2. feb 2010

ja som po kojeni odstriekavala ale az ked sa mala poriadne najedla, cize ked uz spala...odstriekavala som preto aby sa mi viac tvorilo ale to len prve dva tyzdne asi...potom uz nebolo treba, tvorba mlieka sa ustalila a proste tvorilo sa tolko kolko Terezka potrebovala...
a tych 30-40 je velmi zavadzajuce cislo, kazde babo ma inu potrebu mliecka, a ked vypije cely prsnik, tak tam fakt moze ostat len 10..alebo nic.. 😉

matesl
2. feb 2010

ahojte babulky,

tak kolko noviniek tu dnes pribudlo...drzim palce uz cerstvym maminam, aj starsim maminam a tym co to maju uz co chvilu za sebou.

ja som tiez zvedava co bude v piatok, jak mi klesa brusko, zacina ma tak pichat do spodu...asi sa tam dolu nieco deje 😉

olifcek neboj, kamoskyn maly narodeny v 31tt mal po narodeni za sebou operaciu ociek a tiez pruhu...neboj ti mrnousi to este tak nevnimaju...

martinaj
2. feb 2010

no ja som odsavala a davala malej moje mlieko z flase 🙂

alex
2. feb 2010

blumi samozrejme, že povedala, že tých 30-40 nemusí byť vždy, záleží veľa aj od toho aký je papkáč. No veď uvidíme, ako to bude. Dúfam, že budem mať mliečka dostatok, lebo to je naozaj to naj, čo bábu môžeme dať.

blumka
2. feb 2010

alex, jasneee..ja len ze niekedy tie sestricky daju taku radu, ktora potom maminy zbytocne stresuje...najlepsie je podla mna riadit sa babatkom, ono vam da najavo ci este chce alebo ma dost..ak ma dost a spinka krasne, a je spokojne a cika dost, tak papka aj zadne mliecko, cize netreba vyrabat viac 😉

martinaj
2. feb 2010

nuz zienky idem ja 🙂 mozno bude manzelka romantika 😀 😀 😀
a pekne spinkajte 🙂
vevon, keby nieco tak drzime palce 😵

alex
2. feb 2010

no kojenie je určite veľká veda. Ale verím, že každá to zvládneme 😉

alex
2. feb 2010

martinaj no ja som dnes slamená, takže sa môžem venovať koníku 🙂

blumka
2. feb 2010

vevon, akoooooooo? zeby dalsie babo na obzoreeeeee?
alex s tym kojenim mas pravdu..jeden vravi tak, druhy tak 😉

garonka
2. feb 2010

tak baby ja som odteraz slamena vdova, upratane, havo vyvenčeny ja som dostala papi do postele a mohol ísť drahy pekne do prace, ma naštvalo to že robí za druhych 😠

vevon akoooooooooo bol to plany poplach? 😕

katina2209
2. feb 2010

alex ja som tiez tak robila,ze ked som dokojila z jedneho este som vzala odstavacku a odsala co tam zostalo,ale az po zlej skusenosti ked som to pred tym nerobila a zapalil sa mi prsnik bolelo to a mala som aj teplotu 38 inak viete o tom baby ze ked mate teplotu nad 38 tak sa nesmie kojit preto je mat dobre aj odsate mliecko, v chladnicke vydrzi 24 hodin a v mraznicke 3 mesiace....
olifcek neboj olivka to dobre zvladne ja som to mala ako male dieta a neoperovali mi to iba ma to obcas pichalo ako suzon pisala a po prvom mi ho operovali pupocny pruh tak tam mam teraz v brusku sietku hadam vydrzi a neroztrha sa mi pri matkovi...
vevon keby si isla drzime palce ja mam tie falosne uz pravidelne a matisek aj mna taha a picha od spodku dnes som sa uz vobec nevedela otocit v posteli ale to bude asi uz cim dalej tym horsie 😒

katina2209
2. feb 2010

garonka dnes moj tlak 140/80 na poradni taky som este nemali lekar mi povedal,ze hranicny 🙂

katina2209
2. feb 2010

matisek my musime stihnut este ten kolacik pockaj este tu nakoniec zostaneme najdlhsie 2 v1 mali by sme to stihnut este tento tyzden aby s nami mohla ist aj supi ked ma 9.2 tu sekciu 🙂 a martinaj sa mozno tiez prida isla romantikovat? 🙂

garonka
2. feb 2010

kati celkom oki tlak ja už mam 140/90 ten tiež ešte beru ale keby bol 140/100 už som v špitali 😕
a cele tehu som mala 120,130/80 a teraz sa mi dvíha hore joj
a bola si aj vystresovana?

garonka
2. feb 2010

mňa včera pichalo trocha zospodu asi len 3 krat nepríjemne to bolo hlavne ak som vstala z našho letiska 🙄

katina2209
2. feb 2010

ja som mala tiez vacsinou 130/80 len minuly tyzden 115/70 nejako mi to skace, praveze som nebola vystresovana na mna to asi posobi naopak minuly tyzden som tam cakala 3 hodiny tak som myslela ze ma tam slahne a teraz iba 0,45 minut a taky tlak

garonka
2. feb 2010

no kati ja mam zas po dlhom čakaní taky tlak že až, naposledy 4,5 hod a som zvedava koľko sa načakam v piatok ale to ma stopro primarko necha v nemocke lebo jemu sa i tlak 140/90 nepozdáva, jedny vravia, že je dobry hraničny a druhí že je zly, ale CTG a prietoky su oki tak asi preto.

a bola si aj na monitor? i prietoky?

katina2209
2. feb 2010

garonka na prietokoch som bola na monitore nie som sa ho dnes pytala, ze ci mi budu robit monitor a on mi povedal,ze len keby som prenasala ale mam ist este na buduci tyzden na kompletny ultrazvuk

katina2209
2. feb 2010

a co sme tu len my dve? kde mame nocnu smenu? 🙂

blumka
2. feb 2010

kto si da babofku? 😀 😀

suzon78
2. feb 2010

kati a po prvom bábu sa ti vytvoril počas tehotenstva, počas pôrodu, alebo až po pôrode Ti to zostili?

suzon78
2. feb 2010

ja by som si dala a ešte takú obliatu bielou čokoládou 😉 , nenáročná, že? Ja si chladím krupičku 🙂

garonka
2. feb 2010

blumi drahy ide do Krasnej kdesi hľadaju poruchu tak mu tu babofečku zabaľ 😀 😀 😀 😀

kati ale hlavne, že je u teba všetko oki, mne robí monitor stale teraz pôjdem tretíkrat

blumka
2. feb 2010

babofka je ale bielu cokoladu si mozes domysliet 😀

suzon78
2. feb 2010

som tu aj ja...ale jedným očkom, sledujem film celkom dobrý na markíze 😉

blumka
2. feb 2010

gari, tak mu zabalim ako ty si mne minule ten puding poslala 😀 😀 😝

garonka
2. feb 2010

baby kukate panelak? to Landl ma parochňu? 😅 😅 😅

blumka
2. feb 2010

ja som vcera pozerala ale uz to tam je ze kazdy s kazdym a ja take nerada...a ked sa tam ukazala studenkova, tak dovidenia 🙄

garonka
2. feb 2010

blumi heeeeej? tak ti pošlem rožok, salamu a šunku teraz čo tlačim do hlavy 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre