Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
3. feb 2010

Ze nespinkas, ked mozes 😅

garonka
3. feb 2010

olif moja a ty čo hore? malinka nehaja?

olifcek
3. feb 2010

spinkala pekne, 4hodky, od polnoci do 4tej, a odvtedy chce len papat...tak ale najedena uz je davno, viac jej uz nedam, lebo bude grckat..tak uz sme presli kilak po byte, vselijak som ju kolisala, nic nepomaha, hladoska je to....tak som ju rozbalila a mrvi sa mi tu 😅 nepyta papat a tp je prima. i ked dlho jej to nevydrzi 😅

olifcek
3. feb 2010

no veru, uz krici

olifcek
3. feb 2010

papala ale s prestavkami hodinku aj cosi 😕

olifcek
3. feb 2010

vlastne od cca 4papala taku hodku, o par minut som jej umyla zadocek a tak 😅 , potom papala opat asi do stvrt na sedem....teraz ujz opat papa asi uz dvadsat minut 😕

blumka
3. feb 2010

dobre ranko...
gari, ty si aj nocna sova aj ranne vtaca? 😀
no kde su tie klobasky a salama? uz terezka caka na svoju rannu davku a nic 😠 😀

olifcek
3. feb 2010

blumi garonke asi muz vcera dom neprisiel, tak preto nepriniesol

blumka
3. feb 2010

olif, no ale vysvetli to hladnemu dietatu 😀 😀 😀 😀

olifcek
3. feb 2010

blumi hmmm...to je fakt...garonka je uz mozno na ceste, ze Ti to sama nakoniec prinesie 😀

blumka
3. feb 2010

no kym sa ta dogula... 😀 😀 😀

zoska
3. feb 2010

ahojte 😉
vcera som uz po te kadernicke mala nabity program...vecer som bola na kurze, bolo fajn...stanicna sestra z porodky hovorila o starostlivosti o babo, novorodenecka gymnastika, kupkanie, kojenie... no super 😉

a maminka moja tu je na 2 noci, tak som sa jej venovala...boji sa ma nechat samu, ked je manzo vo svete opat 🙄

vevoncek je uz asi mamina,ci?
a matka uz tiez v nemocke a zajtra ma Barborku 🙂 no pekne

lenica81
3. feb 2010

ranko dievcence... som musela odskocit do nemocky, tak som zvedava, kedy zalomim...

ako a co je ta novorodenecka gymnastika... hm...

rozbieha sa to... 🙂

vcera sme mali ist na navstevu ku kamoske, co ma cca 2mes. dcerku, ale mangel sopli a kycha, tak nic z toho... 🙄 keby mu to preslo do vikendu, tak by som sa potesila... 😵 lebo potom uz neviem, neviem, nebudem stihat... 😀

zoska
3. feb 2010

leni ta gymnastika su take lahke cviky na lepsiu vitalitu babatka...
1. pritahovat babatko z lahu do sedu (na posilnenenie krcnych svalov)
2. pritahovat laket ku kolienku na kriz (na pohyb criev)
3. pregulat dietatko z chrbtu na bok (ked ho date nabok malo by prekrizit nozicku)
4. pri kupani, ked mame dietatko otocene chrbatikom hore, prejst mu prstami po chrbatiku- od hlavicky do pol chrbta, od zadocku hore do pol chrbta

🙂

zoska
3. feb 2010

dnes to vidim na kalamitu u nas ☹ strasna chumelica tu je, za hodinu uz napadlo skoro 10cm a snezi furt viac

lenica81
3. feb 2010

zosi, diky, ty si uz jaka poucena... budes super mama... 😉

tu dnes nesnezi, i ked by som sa potesila, lebo je zamracene a to ma len do spanku berie... a treba mi co-to upratat a tym padom sa mi nechce... esteze sa mi na obed zo vcera zvysilo... 😔

martinaj
3. feb 2010

dobre ranko 🙂 babule v porodniciach drzime palce 😵
urcite tu bude snezit zajtra, ked sa mam trepat rano do nemocky do poradne.... 🙄
inak u mna jedna z najhorsich noci..... podvozok ma tak bolel, ze som sa nevedela pohnut..... celu noc, ani na wc som sa nedostala, len som to drzala a nastastie to moj mechur vyrdzal.... rano to uz bolelo menej....

zoska
3. feb 2010

leni 😉 vsetky budeme super maminy...mne velmi vela veci pomohol konik vyriesit...napriklad donedavna som netusila ze mlinke babatka nevedia dychat pusinkou atd.
som rada ze sa tu mozem kopu veci nucit 😉

tiez by som mala upratovat 🙄 ale asi len povysavam a pustim sa opat do diplomky ☹

martina, tak ja som bola na wcku trikrat 😖 najhorsie je sa z postele vygulat...ale vydrzat by som to nevedela.
Naco ides do nemocky? na monitor?

martinaj
3. feb 2010

do poradne ako kazdy tyzden zosi 😠
inak vraj mam mat dnes orange vypadok? a ja ze preco mi hapruje net.... 😠

maminnka
3. feb 2010

ahoj babulky 🙂

moji chlapi vcera postavili postielku, ohradku, zlozili lehatko.. uz to u nas v spalni vyzera tak realne, ze budeme mat druhe babetko... maly samozrejme si do tej postielky nastahoval vankus a paplon, ze kym sa sestricka nenarodi, bude tam spavat on, ale museli sme ho odtial vystrnadit, nakolko sa pod nim ohybalo dno postielky, ked po nej skakal 😀 😀

Vevoncek je mozno uz aj maminka 🙂

a Tebe, Matka, prajem vela sily, aby sa malinka narodila uuplne bez problemov a aby ste si cim skor zacali naplno uzivat jedna druhu 🙂

maminnka
3. feb 2010

este som vam chcela napisat, ako si moj 3,5 rocny syn predstavuje narodenie babetka: "to pride ujo doktor v porodnici, odpili Ti brusko tuto a tuto (hore a dole), brusko Ti odpadne, babetko sa z neho vylupne a Tebe potom narastie nove brusko 😀 😀 😀

martinaj
3. feb 2010

maminka boze 😀 😀 😀 ake morbidne 😀 😀 😀

blumka
3. feb 2010

mami a kym brusko dorastie budes chodit s dierou? 😀 😀 😀

lenica81
3. feb 2010

martinaj, no, som citala, mne vcera upc-cko vypadlo na dobru hodinku... takze je to zjavne jedno cez co tahas... 🙄

mami, no, nas kutik chcem dat ja do poriadku dnes... postielka tam stoji uz mesiac, ale mam v nej plno veci pre babo... tak to musim nejako vytriedit... a pripravit...

uz zacalo snezit... 😀

zosi, inak uz mame doma kociar, ten baby smile.. je straaaaaaaaaaaasne chutny, len trosku mi zavadzia v tom mini byte... 😅 ale sak sa dajako pomestime... esteze som netrvala na tej dalsej komode... 😔 a mangel este musi nabit do stien take kolicky na obrazky... a bude hotovo... 😵 uz len babo...

lenica81
3. feb 2010

mami, super predstava... 😀 to sa bude dllllllllllllllho hojit...

martinaj
3. feb 2010

no ja som povedala manzelovi, ze jedine co od neho chcem, nech uprace byt, kym dojdem z porodky..... pri nasej malej ho clovek moze upratovat denne a nieje to vidiet... ale ze chcem maleho doniest do cisteho... 😉 tak slubil, ze uprace a ze aj okna umyje..... ( tomu moc neverim)....
no a v detskej uz len postielku upratat a navliect plachtu a postelne pradlo do nej.... ja mam v postielke nahadzane veci na zehlenie 😠 snad sa k tomu dostanem.....

maminnka
3. feb 2010

😀 😀 😀 on sa na to nikdy nepytal, ani ho to nezaujimalo, ako sa babetko narodi, toto mi zacal rozpravat sam od seba... moj syn je typicky chlapec, cele dni len nieco pili, majstruje, montuje, skrutkuje, tak si cloveka asi predstavuje tiez ako taky stroj, poskladany zo suciastok, co sa daju vymenit a jednoducho priskrutkovat 😀 😀

blumka
3. feb 2010

ja som dnes napisala zoznam co ma manzel spravit a nacapila som mu to na klavesnicu jeho notebooku...lebo ked mu poviem tak povie ze spravi len mu mam pripomenut...lenze pripomenut mu to mam zakazadym a aj tak to nakoniec robim ja...takze teraz to bude mat na svojom oblubenom mieste vycapene 😀

martinaj
3. feb 2010

no typicky chlap 😀

matesl
3. feb 2010

ahojte babulky,

vidim ze vsetky vyuzivame postielku naplno, kym baba nepridu, ja v nej mam zbalenu tasku a tiez veci nahadzane na zehlenie 😉 ale nie je odbaleny madrac ani paplonik, tak este v poho, to uz snad moj zvladne aj sam 😉

daron, ty nepotrebujes spat?

marti a to ta bolel po tej vecernej romantike "podvozok"? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre