Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lienka2
5. feb 2010

ahojte 🙂
nechcem sa predbiehat, ale vcera na poradni mi konecne doktor vybral pesar, krcok je na 4 cm otvoreny, uz si ma tam pre istotu chcel aj nechat, ale neviem naco.. lebo stale nic.. aj ked je to vraj dost realne najblizsie dni.. 😅
a idem vas teraz docitat, ci pribudla nejaka mamicka cerstva 🙂

suzon78
5. feb 2010

a hladovka, tiež neviem či by som vydržala 😝 ale na druhej strane by nebolo treba klystír 😀

suzon78
5. feb 2010

lienka super, ty sa mááááš, ja som len na špičku 😉 no môže sa Ti to už pekne rýchlo rozbehnúť 🙂

zoska
5. feb 2010

lienka no tak pekne , ze 4cm...ved vtedy sa uz picha epi 😀
neboj, my sa nenahnevame ak sa predbehnes 🙂

kočky idem ja do tej nemocky pomaly, dufam ze poobede budem mat dobre spravy...
zatial cafte

suzon78
5. feb 2010

zosi držkaj sa..

martinaj
5. feb 2010

zosi drzime palce 🙂

andrea2603
5. feb 2010

zosi, nech je to o.k. 🙂

martinaj
5. feb 2010

lienka na 4 cm? 😨 tak to si tam asi nala zostat 😀

andrea2603
5. feb 2010

ja som Lele rodila na 4 cm. 😵

maminnka
5. feb 2010

Lienka, a nebol krcok na 4 cm skrateny? lebo i ne je byt otvorena na 4 cm a ine skrateny krcok na 4 cm. V tom prvom pripade by Ta uz domov neposlali, myslim... to uz je rozbehnuty porod.

lienka2
5. feb 2010

doteraz som mala krcok skrateny na 2cm a otvoreny na 1,5cm.. od zaciatku januara a strasili ma predcasnym porodom, ze mam vela lezat.. on si ma tam aj chcel nechat vcera, sa bavili so sestrickou o tom, ale nakoniec sme sa dohodli ze byvame celkom blizko, takze to v pohode stihneme keby nieco.. ale na monitore som nemala ani kontrakcie, ani nic necitim.. ja som mala este aj serklaz robenu, takze vcera vybral aj steh a asi ratal s tym, ze sa to uz rozbehne, ked bude podrazdeny krcok.. ale zatial nic.. 😅 v pondelok idem na kontrolu, tak uvidime.. inak kebyze mi niektora poslete svoje cislo do IP tak budem rada, aby som vam mohla dat vediet ked to pride 🙂

andrea2603
5. feb 2010

lienka, napísala som ti do IP.

andrea2603
5. feb 2010

Jani, kde si? Už v pôrodnici?

Ja sa idem trochu vyvetrať von. Ahojte zatiaľ.

martinaj
5. feb 2010

no lienka tak sa drz 🙂 no len ci do pondelka vydrzis 😀
janka isla na monitor a podla toho sa uvidi ci tam uz zostane 🙂

maminnka
5. feb 2010

Lienka, prepac moje pochybovanie🙂 ale fakt ma sokovalo, ze na 4 cm otvorena... ja som sa prave vtedy presuvala z cakacky na salu 🙂

lienka2
5. feb 2010

uvidime ci vydrzim.. inak pravidelne som mavala take bolesti v podbrusku, este aj v stredu cele doobedu.. a odvcera nic.. zeby ticho pred burkou? 😅

blumka
5. feb 2010

suzon, tie antibiotika na streptokoka sa davaju 4 hodiny pred porodom nie 4 dni 😉 takze to stihas...hned ako prides ti pichnu infuzku aby uz do teba sli 😉

blumka
5. feb 2010

lienka, 4cm otvorena? wau..to ked ja so sa otvorila na 4 cm tak som uz ledva zila od bolesti 😅 ale uz sa ti to bliiiizi.

kto dnes rodi?

katina2209
5. feb 2010

ahojky blumka, supi mala ist dnes do nemocnici koli tej odtekajucej vode ze by dnes rodila?

lienka2
5. feb 2010

maminnka, v pohode.. ja som tiez ostala v soku ze 4cm a nic necitim.. tak dufam, ze si to potom nevynahradim 😒 no ale co, nejako ten maly musi vyjst von.. a cim viac sa to blizi, tym viac sa bojim ☹
idem sa naobedovat, potom este nakuknem co nove 🙂

janielah
5. feb 2010

ahojky dievky, tak uz sme doma, bola som na tom monitore, ze je vsetko v poriadku s Krpkou, takze tak..
inak uz mam aj moc zly, ze tam mam bielkovinu na jeden krizik, a ani tlak uz nie je idealny, uz sa cela sypem... 😒

Inak som na monitor vchadzala hned po Supi, ale ze je to ona, sme zistili az na konci od sestricky 🙂
ju si tam dnes mozno nechaju, tak ked sa neozve, tak budemem vediet 🙂

babky, mna uz to nebavi... ☹ furt musim byt uplne posledna? ako to? ☹

katina2209
5. feb 2010

Jani nebudes posledna vsak sme tu este my ostatne cakatelky 🙂 Ja by som tiez uz najradsej isla v pondelok idem na ultrazvuk ako to vyzera som zvedava ci mi povie kolko maly vazi 🙂

jja
5. feb 2010

Jani, nebud smutna...este som tu ja 🙂 mna si chcu nechat v nemocke v pondelok 😒

olifcek
5. feb 2010

jani, budes mat krasne silne babo...je to dobre...

maminnka
5. feb 2010

Jani, vobec sa ti necudujem, ze mas toho plne zuby. Ja som v pohode, ale o 4 tyzdne verim, ze by som na tom bola rovnako ao ty. Co rovnako! Ja uz by som strajkovala v nemocici, ze neodidem, kym to dieta nevyjde zo mna von!

suzon78
5. feb 2010

blumi o hodku idem do nemocky pre recept, tak sa popýtam ako čo...tak myslíš, že sa nemusím báť, tie antibiotiká teda stačia tesne pred pôrodom, malej teda potom už nič nehrozí? Radšej už ani nejdem čítať na nete o tom, lebo sa len zbytočne bojím, tých kadejakých komplikácií, ktoré môže mať bábo ☹

Blumi volala som s kolegyňou v KE, tak predsa len bolo na tom čosi pravdy v októbri je dali výpoveď, lebo chceli zavrieť pobočku, ale na poslednú chvíľu vo výp. lehote jej výpoveď stiahli a urobili určité opatrrenia, aby mohla pobočka fungovať ďalej. Tak zatiaľ tam ešte je, vie o tebe, hovorila som jej, že sa zastavíš, len mi prosím napíš do IP tvoje meno, ja jej pošlem ešte dnes sms, aby vedela o koho sa jedná 😉

suzon78
5. feb 2010

jani neboj, hlavné je, že malá je v poriadku, ja budem asi tiež prenášať, tiež sa malej v brušku páči, pýtala som sa u nás v nemocke na to, že dokedy nechávajú prenášať, u nás 7-10 dní podľa stavu matky a dieťata..

janielah
5. feb 2010

JJA, aj mna chcu v pondelok nechat v nemocke, ale ze ked sa nebude dat vyvol.porod, tak nic teda...ze sa neda ist proti prirode....ja sa len obavam, aby som nemala zelenu vodu, alebo co...a nemusela mala brat hned antibiotika, alebo co ... ☹ a ja som si tak fandila, ze tak dva tyzdne pred terminom by to uz mohlo ist....to som nemala ziadne komplikacie, ani bolesti, ani nic....
teraz mam pocit, ze sa snad uz ani nikdy nedockam... ☹

suzon78
5. feb 2010

jani lepšie bude keď budeš v nemocke pod dohľadom, budú Ti dávať častejšie pásy (ctg) pre istotu, neboj, postarajú sa o teba, lepšie, ako doma sa strachovať...

supi
5. feb 2010

baby idem, drzte mi palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! potom ak sa bude dat sa ozvem mam cislo na matesl papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre