Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

cukruska1920
19. jún 2009

ale od januara sa zvysi rodickovsky na 8900 sk...uz je to schvalene 😉

blumka
19. jún 2009

no teda...aky peniaz 😀 ...ale lepsie ako teraz 😝
a mne uz svieti 6tt az teraz som si vsimla

cukruska1920
19. jún 2009

blumka... tak je to lepsie ako tych 4780....

zusika
autor
19. jún 2009

fakt....sa mi nezda.... 8900 .... ...zistim to niekde..... je to "vela" na nase pomery.....

blumka
19. jún 2009

no to urcite, kazdy peniaz potesi, ale aj tak je to malo..a z toho mas mat peniaze aby si mohla vychovavat buducu generaciu 😖 ...no ale mozme byt radi bo v inych krajinach nemaju ani to 😉

cukruska1920
19. jún 2009

zusika...na predchadzajucu stranu som dala link

zusika
autor
19. jún 2009

Rodičovský príspevok sa tak z terajších 158,67 € zvýši na 164,22 € - o "okrúhlych" 5,55 €.
novela zákona o sociálnom poistení

zusika
autor
19. jún 2009

cukruska nemozes verit vsetkemu co sa kde objavi.... idu volby....

hajdylca
19. jún 2009

no ten rodicovsky prispevok by bolo super keby to schvalili... zusika dakujem, aj som to prve forum nasla tiez tak som trosku ukludnila, ale po tom Tvojom druhom prispevku som si ista, mne sa zda, ze to lekar aj kolegyni pocas tehu predpisoval... tak snad ok... a ked tak pojdem spytat do lekarne nieco 🙂

zucana
19. jún 2009

cukrusik nevieme asi zatial nie...aj ked teraz je v taliansku kriza. ja som mala v BA uzasnu pracu ale muz ma rodinnu firmu takze som sa musela prisposobit ja....
bambuli to je nahoda co ?
no a co sa tyka slov. zakonov neviem prispiet ale tu v taliansku je materska 6 mesiacov. 2 pred porodom a 4 po porode ti pladia 80% vyplaty a potom do dovrsenia jedneho roku ak chces ostat tak 30% vyplaty.a poviem vam ze vela zien ostava iba tych 6 mesiacov co ja teda aspon do jedneho roka chcem 🙂 snad nam to financn vyjde inak si to neviem predstavit
teraz som na PN takze mi platia 100% ale ked pojdem na rizokove tak mi budu platit 80%....

hajdylca
19. jún 2009

kokso ze 80%... u nas je pocas PN kolko 50% ? ci 55% ? a 100 % maju iba vyvoleny v urcitej sfere...

zucana
19. jún 2009

je to fajn fakt ta PN ale zato si zober, ze platime strasne palky do INPS (socialka) a ine dane 23 % .... a zdravotnu starostlivost mame skor privatnu takze to sa tak trochu vyrovna ak nie dokonca preceni. hlavne nebyt chora a tehotna inak sa nedoplatis 🙂 😀

zucana
19. jún 2009

cukruska a ty si vydata? baby mate aj vy nejake foto na moja svadba? ja milujem svadobne saty 😀

zusika
autor
19. jún 2009

no neviem neviem..ked si na PN..tak je to asi dost mizerne u nas, nie???

zucana
19. jún 2009

hej ja si spominam ze to bolo max 60% takze ja som si vzdy radsej brala dovolenku na slovensku ....

zusika
autor
19. jún 2009

no ale nejako to zvladnut musime.... manzel sa musi postarat, elbo ja chcem byt doma urcite aspon dva roky...nikdy v zivote sa toto obdobie uz nevrati...
ja mam zucana..... foto..tiez ako zusika..... 17.5.2008

zucana
19. jún 2009

ved ja sa nakoniec tiez nejak vyhovorim ze chcem ostat dlhsie a muzik nech sa postara ale zavisi vsetko od okolnosti ;) idem pozriet foto

zucana
19. jún 2009

zusika ste krasni a ty tam vyzeras ako fotomodelka 🙂

sisiska
19. jún 2009

zdravim opat vsetky buduce mamicky, chcem sa len spytat, akym jedlam sa teraz uplne vyhybate? ja ma napr. velmi rada pecenvy syr, ale asi teraz nie je vhodny, vsak? viem, ze Niva a plesnove syry nie su vhodne, co este take vam napadne? napr. semiacka slnecnicove, pistaciove orechy a pod. mozeme jest?

zucana
19. jún 2009

mna napada surove maso,surove ryby, pocula som ze ani tavene syry, pasteky, klobasy polotovary a co ti nechuti 😉

zusika
autor
19. jún 2009

zucana dakujem... 🙂 boli sme stastni, preto je to na tych fotkach aj vidiet....
sisiska... no ako hovoris...tie plesnove syry...no ale minule som mala na obed nivovu omacku a to som riskla...bolo to velmi koncentrovane...jasne, ze cely trojuholnik nivy alebo koliesko plesnoveho syru by som si uz nedala.... tiez si urcite prve mesiace vobec nedam alkohol... po 4 mozno pohar vinka...ked bude prilezitost...
vynechala som kavu, aj ked to bolo tazke...ze aspon na zaciatku.... ale inak jem vela ovocia a zeleniny, pijem vela vody a dzus..... davam pozor na sladke...aby sa to moc nelepilo 🙂
tie semiacka su skor nutne.... su to olejniny a su zdrave.... ale skor nesolene...
pozor tiez na pastety, surove maso (biftek) a pecienky..... ale to som nejedla ani predtym...ine mi nenapada...
mlieko a mliecne vyrobky su fajn.... a ano..pozor na bylinkove caje....

ivet123
19. jún 2009

Ahojte, ak mozem rada sa pridam, zatial potichucky, lebo k lekarovi idem az 7.7, vsetkym gratulujem a dufam, ze nas caka krasne spolocne tehulkovanie, pekny den. 😎

zusika
autor
19. jún 2009

myslim, ze v malinkom mnozstve a obcas sa da vsetko.... ale presne, pokial ti nieco nechuti, tak to nejedz...
veru, tiez som pocula ze take tie fastfoody teraz vobec nie....nevies co tam je..hlavne v tych umelych omackach..co su po vychladnuti ako rosol.... cina a tak....vsetko si radsej uvarit, v restike objednavat jedla na objednavku, nie hotove....

sisiska
19. jún 2009

ani klobasy? tak to je smola...tak ja neviem, co mam jest

1. tavene syry nie
2. plesnove syry nie
3. vnutornosti nie
4. konzervy ani konzervovane ovocie a zeleninu nie
5. klobasy nie
6. bylinkove caje nie
7. pasteky ani pecenovy syr nie
8. ryby vraj tiez velmi nie, lebo obsahuju tazke kovy
9. majonezu nie
10. teda ani zemiakovy salat a dalsie jedla, ktore ju obsahuju nie
11. fast food tiez nie
12. a co bryndzu, asi tiez nie, ked nie je tepelne upravena, vsak?
13. udene maso nie
14. vyprazane tiez nie

tak neviem, co by som mohla?
1. parky?
2. cerstve ovocie
3. cerstvu zeleninu
4. celozrnne pecivo
5. ryby, ale nie surove, nie sumceka (lebo ten ma vraj vela tazkych kovov)
6. dresingy?
7. jogurty
8. kyslomliecne vyrobky

co este?

zusika
autor
19. jún 2009

😉 ahoj Ivet...aj ja potichucky blahozelam!!! spolu se to lepe tahne.... myslim tym ze tu s nami....

sisiska
19. jún 2009

ok, tak nejako si s tym poradim...inak, co sa alkoholu tyka, tak ja som si dala dvakrat po dva deci vina uz aj ked som bola tehotna, ale este som o tom nevedela, tak dufam, ze sa nic nestalo...

sisiska
19. jún 2009

a kde sa tu, prosim da vypocitat tt? vidim, ze vsetky ho tu mate...dakujem

olifcek
19. jún 2009

zusilka: ale o 5,55 EUR chcu RD zvysit teraz od septembra, a od 01.01.2010 tp ma ist na minimalnu mzdu, ozaj na 8900SK

hajdylca: u nas platia 55% az po 10 dni PN, dovtedy 25% tusim
V STATNEJ SFERE JE TO ALE 100%

sisiska: moja kolegyna ked bola tehotna, vraj musela jest pastetu, kila pastety...takze asi ako pre koho je co vhodne. ja viem len o surovych a nedovarenych, ci nedopecenych jedlach a sladenych vodach, ci kofeinovych tekutinach, a alkohol, samozrejme + cigarety. kazda studia ukazuje, ze pokial si tehotna ale o tom este nevies, nezaskodi ani par flamov, len s tym musis paq seknut...vraj si mozes dat i cosi malinke kazdy den, ale ohrozujes tym babatko tak, ze moze byt mensie a lahsie x;o)

ja som alkohol nikdy nemusela, takze s tym probs.nemam, kavu pijem nadalej, pretoze v praci pijeme ranajkovu kavu, co obsahuje malinko kofeinu, aj cappucinko si dam...ja sa nejak neobmadzujem, pretoze som nikdy nejak nic neprehanala

😉

olifcek
19. jún 2009

zusilka: Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš olif...ty zriaris aj takto na dialku ako Cernobyl.... ale ja som na tom uplne rovnako.....

tak tymto si ma naozaj pobavila, super 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre