Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
13. feb 2010

alex, a hlavne aj na stv1 davaju po polnoci celko fajn filmy...

macu, inak to je fajne, ze staci len tak malo a uz to babo je spokpojnejsie...to je fajn, a ona hned poradi? ked je do IP napises? a to nerobia za peniaze toeto laktacne poradkyne? a ona len tak...

aaa bude zlato hned prvy den 😉

alex
13. feb 2010

no včera dávali na stv dobrý film, ale ja som ho už videla, tak som išla do postele a som si čítala EVU, už marcovú. Manželík mi priniesol z práce. Aká výhoda, keď pracuje v tlačiarni 😉

Bolo by super, keby to zlato vyšlo 😵

matesl
13. feb 2010

alex, tak ty mas tlac este teplu 😀 aj ti ju zviazu, ci este len stranky 😀 😀 😀

alex
13. feb 2010

aj zviazanú mám 😉 ale to manželík tak tajne ,,nafasuje,,, takže pssst 😉

matesl
13. feb 2010

ch naliate...

matesl
13. feb 2010

to co za spravu odoslalo 😅 som pisala ze mam zas prstx na rukach naliate

matesl
13. feb 2010

idem si ja lahnut, nejak ma to vysavnie unavilo...

tak bru nocku

ewelyne
14. feb 2010

ahojte babule 😉
tak som vam poslala IP opis porodu 😀
tak prijemne citanie 😀
som sa trosku rozpisala ako vzdy 😀
nejdem to tu hadzat, lebo to tu cita hocikto..., ak som na niekoho zabudla, poslem 😉

takze ja vam prajem menej akcny ale tak bezproblemovy.
mala som sice inu predstavu, vsetko v pohode, v sukromnom porodnom boxe, manzel a kamoska na striedacku...podla porodneho planu, sprcha, fitlopta, masaze, aromaterapia...
😀

lenze clovek mieni a niekto meni 😀
ja som vzdy modlila, nech je vsetko tak ako ma byt a verila malej, ze ten spravny cas, priestor a miesto si vyberie.... 😉

take akcne veci nemam az tak v laske, ale aspon na mne nestihli nic napachat co by som nechcela 😀

malu mam pri sebe odvtedy, co som si pre nu bola, prisli este vecer, nova sluzba si myslela, ze este lezim a nechodim a chceli ju na noc prec, ale nechali mi ju, kedze videli, ze ok 😉

nadstandard plny, porodnica plna, standard plny... vraj je tu 40 maminiek...
ale lepsie ako na kramaroch, lebo tu sme na standarde dve a mame kupelnu a wc...
jedine som ho chcela kvoli navstevam... lebo ja sice na chodbu mozem, ale mimi nie....
a este sa ani manzel s malou nefotil... lebo nie je ako...
no som v poradovniku, ale urcite nestiham, oni aj tak uprednostnuju maminky, kt. ru dlhodobo lezali,
a take tie "pozahranicene" herecky co maju muzov moslimov, francuzov... a cakaju viac...

od vecera mame uz aj mliecko, tak pekne papame.

dakujeme za gratulacie a pozdravujeme aj my vsetkych 😉

papa

ewelyne
14. feb 2010

no a mat sama izbu, tak sa aspon vyspim, lebo moja spolubyvajuca chrape otrasne 😠 😠 😠
ako stary dedo horsie ako chlaaaaaap 🙄

ewelyne
14. feb 2010

inak sa tu ani mimo izieb nestretavaju baby...
a tato je na moj vkus velmi vulgarna, vkuse nadava, ale tak strasne ako nejaky chlap z tretej cenovej...
sa to neda pocuvat a lezie mi to uz na nervy....
no otras 🙄 je tu sice dva tyzdne a lezie jej to na mozog, ale nevie to pochopit, ze pre jej dobro... no..
ale rodila pred 5 dnami...

maminnka
14. feb 2010

Ewe, som v soku... Ty si prva, koho poznam, ze mal taky rychly porod, tusim sa to po cesky vola "překotný". Museli to byt riadne stresy a fofry, ani si neviem predstavit. Dnes si uz urcite idem zbalit tasku 😀 😀 Ja byvam sice od Antolskej cca 10 minut autom, ale kym by sa po mna dotrepal moj muz z roboty z centra, no, radsej by som si veru volala sanitku. Z Devinskej je to samozrejme ine, kym sa z Kramarov po Teba dotrepu, dobre si urobila, ze ste sli autom, este ze uz existuje Sitina.

No a ti neprijemni lekari, aj pre nich to bol asi riadny stres a po tom porode uvolnenie emocii, ale neverim, ze oni sa s takym porodom este nestretli, tak mohli byt trochu chapavejsi, ved videli, ze nie si zaidna nezodpovedna fetacka alebo nieco podobne! No a vrchol ten oxitocin, to ti na co davali???

Nooo, ale hlavne, ze to vsetko dobre dopadlo, ze mas malinku pri sebe, ze pekne papa. Ja som na Antolskej rodila v case, ked boli na izbach po 3 zienky, kdeze len 2...

blumka
14. feb 2010

ahojky..
zas sme mali taku otrasnu noc ☹

olif, ja viem ze babatka stracaju na hmotnosti, ale bojim sa ze to je z toho ze mam malo mliekca..ona je take spave decko, cez den ju musim budit aby nieco zjedla a aj tak mi zaspi na prsniku, mozem ju aj studenou vodou oblievat jej by to nevadilo..no a vnoci sa potom nevie dopapat ale to uz jednoducho netecie tak ako by malo tak sa zlosti...
namiesto pomoci tu mi len kazdy radi ze mi malu vezmu a budu dokrmovat, a potom ako sa mi urobi mlieko ked mi ju budu dokrmovat? el. odsavacka sa mi pokazila, rucna nevytiahne skoro nic..no proste u mna sa to serinka ako sa moze.
uvidim co povie pediatricka na vizite...chcela by som ist uz domov, myslim ze v domacom prostredi by som to lepsie psychicky zvladala...

maminnka
14. feb 2010

Blumi, to ma mrzi, ze mate taketo problemy... je to zle aj na psychiku Tvoju, aj na malinku :( ja osm si ale ista, ze Ty si skusena maminka a ze dnes to uz bude oooovela lepsie, drzim palceky! Nemas to lahke...

martinaj
14. feb 2010

ewe no to bolo o nervy....
ked som lezala v porodke, priviezli tam maminu co porodila doma... nestihla prist sanitka z ruzinovskej nemocnice na strkovec..... este, ze mala muza doma.... proste isla na zachod, praskla voda, par kontrakcii a hlavicka skoro von...
blumi drzime palce.... a pijes caj pre kojace matky? neboj, to sa este rozbehne.... ja som na mlieko cakala strasne dlho....
mates, poslala som ti podkovu, mne to ponuka na poslanie, tiez len podkovu a klince.... ale ja nestaviam, tak mi je to fuk...
inak u nas v poho noc 🙂 mala som okolo polnoci 3 kontrakcie po 10 minutach uz muz chcel volat moju mamu, ale skoncilo to.... asi to bolo len zo vzrusenia z biatlonu 😀

martinaj
14. feb 2010

no a vcera vecer som ostrihala malu 😀 vyzera sice ako blby a blbsi ale dorastie jej to 😀 😀 😀

olifcek
14. feb 2010

blumi fakt zaberaju caje aj vinea a jablkovy juice 😵

1x si mala veeeela mliecka, i teraz tak bude...a ked malicka dokaze byt 5hodin pricucnuta, tak tam mliecko maaaa

martinaj
14. feb 2010

jej mne svieti 40tka 😀 k 41tke sa snad nedostanem 😠

blumka
14. feb 2010

baby, dik za podporu..nakoniec plany popach, zle cisla som vcera dostala..malinka pribrala 😵 😵
akurat bola vizita, som sa postazovala lekarke, ze sa mi zda ze mala malo papa, tak jej prehmatala brusko a vraj je najedena, no akurat sa hodinu kojila a paradne sa vykakala tak asi budem veritl lekarke..ukazala mi aj jej hmotnostny graf, takze naozaj ide krivka hore, vzali jej krvicku na krvny obraz a zltacku ale vraj od oka sa jej nezda ze by mala nejak velmi zvyseny bilirubin...tak celkom pozitivne spravy na rano, nie?
jablkovy dzus pijem, caj som si tiez rozkazala priniest, len sa bojim toho feniklu v nom, terezke nerobil dobre...no monzo Juli bude ina...skusime...

martinaj
14. feb 2010

ja nemam rada ani jablkovy dzus ani vineu, ja budem asi na vode a caji..... 😠

blumka
14. feb 2010

marti, mne velmi dobre napr. zaberal rascovy caj...manzel dnes rascu prinesie

martinaj
14. feb 2010

a mas si ho kde varit? 😀

blumka
14. feb 2010

jasneee... 😉 mam tu rychlovarnu konvicu aj mikrovlnka tu je a aj chladnicka, keby som potrebovala naaaahodou 😉

martinaj
14. feb 2010

no parada 🙂 to u nas v ruzinove nehrozi, neviem ci vobec aspon na nadstandarte..... no keby som sa tam dostala, bolo by super 😉

blumka
14. feb 2010

marti, ja lezim na nadst., tu sme tak trosku oddelene od inych izieb a na nasej chodbicke su tieto veci..neviem ako to je na beznych izbach, ale ked som lezala na rizikovom tak tam sme mali chladnicku v jedalni a mikrovlnku s konvickou v takom kumbalku v jedalni ale aj pri sestrickach sa dalo uvarit si caj...tak myslim ze aj tu na novorodeneckom to tak je...

ja som rada ze som na nadstandarde a ze som sama..neviem si predstavit ako by som fungovala s nespiacou julinkou v izbe kde su dalsie 2 zeny a babatka...ja strasne nerada niekoho obtazujem, potom si to vycitam, no a isto by som este mala depky aj z toho ze moje dieta v noci nespi a budi ostatnych...a dalsia vec, ze tu si mozem sama porevat a nikto ma nevidi 😅

olifcek
14. feb 2010

blumi, mne mm zacal kupovat caj kde je sice fenikel ale aj aniiiiiz a robi bre...ten, kde nie je aniz pijem v mensich davkach...pre istotu ....ten bry je zn. karpatia...

blumi al Ty dnes ides dom, niiiie? ako sa vola dnesna detska lekarka?

blumka
14. feb 2010

olif, nejdem, lebo len dnes brali malinkej krv tak uvidime po vysledkoch...a musia aj mna pozriet..utz maternicu ci co to pozeraju..a to v nedelu neurobi nikto. Ale ak bude mat mala ok vysledky tak zajtra rano poviem na vizite ze nech ma pustia...

maminnka
14. feb 2010

Blumi, tak som rada, ze to bol plany poplach 🙂 zajtra vas hadam uz aj domov pustia, nie?

maminnka
14. feb 2010

Blumi, si ma predbehla 🙂

blumka
14. feb 2010

mami, telepatia? 😀

blumka
14. feb 2010

teraz tu bola sestricka a vravi mi..mate predpisany algifen od bolesti, a ja ze akej bolesti...no sak ste po cisarskom..a ja ze ahaaaaaaaaaaa...sak mna uz 3 dni nic neboli 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre