Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
14. feb 2010

laxi...ja som sa tiez asi hodinu po tom co som zaspala zobudila sa na take hnackove bublanie, ale ani z toho nic...tiez uz cakam kazde pichnutie, co z toho bude ;) ale ako vidim dnesnu noc som nemala sama v znameni nejakych bolesti 😀

matesl
14. feb 2010

laxi a vybavila si vsetko na tych kramaroch?

laxity
14. feb 2010

matesl...tak to si fakt nebola jediná, tak už každú chvíľku to môžme čakať...počkaj ešte, aby sme sa tam nestretli 😀

Hej vybavila som všetko, už aj epi mám vyplatenú aj sestru k pôrodu. Keď sme mali to sedenie u p.Jandovej, tak som tam bola so sestrou všetci tak zvláštne na nás pozerali...ktovie prečo asi 😀, ale potom sme sa predstavili...že sestry 😀....Ani na ultrazvuk ma neposielala dr. Feráková, tak som sa objednala sama a teda všetko je ok, podľa ultrazvuku mi to vychádza na 24.2., tak som zvedavá....ale už sa tak teším 🙂

...tebe sa nespomalil čas? ťahá sa to poslednú dobu 😒

matesl
14. feb 2010

laxi..hej spomalil...lebo na jednej strane to teda ubehlo riadne...ale nie a nie sa dockat konca 🙂
no ja mam podla PM termin 23.2, podla sona 20.2... napis cislo do IP, ked tak si piseme, nech sa spozname 😀

matesl
14. feb 2010

jo a ja som raz bola u dr. s kolegynou, teda tak ze sme boli obe na kramaroch a este sme sa...tak tiez na nas s kolegynou pozreli...mne az potom docvaklo ako to mohlo vyzerat 😀

laxity
14. feb 2010

matesl...tak teba to ozaj môže chytiť ešte skôr ako mňa, no každopádne si dáme info 😀

tak, ale aspoň, že to ľudia nakoniec pochopili 😀 , ale je to teraz bežné, keď si berie tehuľka k pôrodu či už sestru alebo kamarátku..., čo už keď ten môj manžel je taký aký je 😀

blumka
14. feb 2010

huhu
malinka ma zvyseny bilirubin takze uz je pod svetlom, ale budu mi ju nosit na kojenie...aspon nieco

matka, ja viem ze deticky po porode schudnu, normalne je do 10% z porodnej vahy, vtedy je to este ok..no a na porodnu vahu by sa mali dostat tusim do 2ch tyzdnov...a to ze jedno kojenie priberie viac a druhe menej, to je zbytocny udaj, ved ani my nejeme kazde jedlo rovnako vela.... ja sa stale budem drzat toho aby sa dostala na porodnu vahu, do polroka na dvojnasobok porodnej a do roka na trojnasobok..ostatne ma nezaujima, ci bude priberat tyzdenne 100 alebo 200g

alex
14. feb 2010

ahojte,
takže zatiaľ žiadne valentínske bábo, ak nerátam Puškárovú 🙂

blumka
14. feb 2010

no baby, sup sup...nech mame valentinku nejaku 😀

selyma
14. feb 2010

fu. Ewe, tak to teda bola ale rychlovka. Odkial si to mala vediet, ze tak rychlo porodis? Ale ty si poradna zenska, nedala si sa. Citala som zo zatajenym dychom, akoby som tam bola s tebou. Vela zdravicka a mliecka Vam prajem.
Ja sa mam tak vselijak. Vsetci dookola by chceli, aby som porodila na Valentina, hlavne manz. A ja som z toho v strese. To ako co, ked neporodim dnes. 😒
Uz sa s nim ani nerozpravam.
Aj lekar rozpraval, ze sa asi do pondelka uz nestihneme uvidiet, a ja stale doma. Pana. ale v noci ma asi trocha pobolievalo brucho, no nic. Inak take bolesti , ako opisujete, pichanie dole a pod mam aj ja. A neznasam otacanie sa v posteli. Brucho mi samozrejme tvrdne. Hlavne, ked mi treba na malu.

maminnka
14. feb 2010

Sely, preco na Teba vsetci tlacia, aby si porodila dnes? Akoby nevedeli, ze to nie je vyber datumu typu "dnes sa dam ostrihat"... u nas doma sa Valentin neslavi, tieto importovane sviatky nejako nemusime...

lucia411
14. feb 2010

Ahoojte babenky, tak ako valentinkujete????my s muzikom na gauci, vyvaleny ako macky 😀 vonku nam krasne snezi, chystame sa na malu prechadzku....pribudli nove maminky ako som si Váas citala...vsetkym Vám srdecne gratulujem a zelam pekny dnik 🙂

zucana
14. feb 2010

cafte baby boli sme na prechadzke pridala som fotky do albumu vselico (olif aj ta co si ty chcela)
inak jak som vas citala tak blumi hned som si myslela ze ma tvoja mal zvyseny bilirubin ked si pisala ze ju musis budit...to je totiz jeden z priznakov...deti velmi ospale...ale neboj prejde to a ked budete doma juuj to uz bude super...aj u man to tak bolo...normalne sa mi hned mliecko doma spustilo
maci aj moja to robi co tvoj maly...to s tou pusou a otacanim a hystericenim...ked zistis co to je daj vediet 😉
my sme grckali len trosicku rano snad to dnes uz mame za sebou....
pkneho valentina a tehulkam odkazujem: dajte si vela cokolady 😀
inak aj ja mam taky caj mix bylin aj rasca aj fenikel tam je...to malej nemoze skodit...ze? lebo ona niekedy ma take krciky a tlaci a aj prdiky jej idu a normalne pocujem ako jej v brusku travi....a glg glg robi ....

maculik
14. feb 2010

zuci ozaj, co svokor na malu? Ked bol taky sklamany, ze caka vnucku...

kocky, mozem ist s malym von, ked je -2 (teda vraj, na nete pisu)? Od zajtra uz budu plusove, ale vcera sme boli a zdalo sa mi, ze ok. Ale len 15min.

teuska
14. feb 2010

caute babulky 😅
tak uz mi svieti 40. Som neverila, ze sa toho dockam, a teraz celkom v poho. 🙂 Nemame ziadnu malu Valentinku alebo Valentina. Ja som bola v noci na wc 8krat. A bolesti som mala chvilami take, ze som myslela, ze ani nedojdem do porodnice a potom ma to preslo.
Macu ja som pocula, ze von sa nema ist ak je viac ako -5. Takze na chvilocku asi mozes.

teuska
14. feb 2010

Baby a Puskarova uz ma babo? A co ma?

selyma
14. feb 2010

teus Leonard sa vola.

maminka, tak ako nenutia, ale chceli by to, aby sa narodila na Valentina. Ale aj tak sa im to dnes nesplni. To by musel byt rychly porod, ako mala ewe, co u mna prvorodicky nehrozi

blumka
14. feb 2010

ahojky..
zuci, no asi to bude tym, akurat som mala malicku na kojenie, krasne sa napapkala, som normalne pocula ako glga to mliecko..tak som rada...snad jej to svetlo pomoze

ten cajik by mal byt ok, praveze rasca a fenikel su vhodne pri kojeni aj na prdiky a rasca na tvorbu mlieka,len napr. ten fenikel si odsleduj, lebo Terezke nepomahal ale ju viac z neho brusko bolelo..

macu, ja si tiez myslim ze mozte ist na chvilocku vonku..ved ked maleho zababusis jemu zimka nebude a cerstvy vzduch mu prospeje...jasne ze ak nefuci alebo neleje 😉

zucana
14. feb 2010

blumi tak skusim vysadit ten caj na 2 dni....
maci svokor je rad velmi sa mu mala paci 😉 chodi ju aj pozerat...ved som ho dnes aj ofotila 😉
maci chod ved na chvilku

blumka
14. feb 2010

zuci, preco ho chces vysadit, malinku boli brusko? lebo terezku fenikel naduval, zistila som to dost neskoro ale predsa a ked som tie caje vysadila a vlastne vsetko kde bol fenikel tak sa to omnoho zlepsilo..

marhulka20
14. feb 2010

Ahojte kočky ako sa máte? 😵
Dnes sa mali trojičky narodiť a už majú 2 mesiačiky 😵 joj ale to letí 🙂

matka331
14. feb 2010

blumi moja vazila 3500g ked sa narodila neviem kolko schudla aleekdsme odchadzalidomou tak mala 3350g taksi mysliim ze je to v pohode....aj moja malicka mala zltacku vedbola takaa zltaa ako cinan 😉 ale doktorka povedala ze je to v poriadku lebo nema zltacku v krvi ze len telicko ma zltee a ze to moze mat aj dve mesiace tak neviem ako to je..ja som si tiez kupila v lekarni ten caj na tvorbu mliecka ale nepijem ho lebo mi nechutiii...

maculik
14. feb 2010

ahoj marhulka, ty sa pochval, ako sa mate 🙂 Drobci su zdravucki?

von sme nakoniec nesli, lebo Petulko uz vyse hodiny buva, to je rekord za posledne 2dni 😅 Tak uz az zajtra.
Inak, on velmi malo cez den spi, neviem, ako ho mam naucit, aby buval viac...

marhulka20
14. feb 2010

maculik my sa máme fajn 🙂 detičky su zdravučké tak som šťastná 😵 Všetko pekne zvládame cez deň keď je ocko v práci sú u nas obe babky no na večer odchádzajú tak už kúpkanie a kŕmenie zvládame sami super sa to dá máme pekne vytvorený réžim 🙂 Niekedy o deťoch nepočujem celý deň mám problém zobrať si ich von 😀 Všetky tety,ujovia babky dedkovia sesternice a celá rodina by ich rada kočíkovala tak mňe nezostáva nič iné len súhlasiť 😀 😀

blumka
14. feb 2010

matka, to je hlavne ze ti mala neschudla pod tych 10% a ze potom zacala priberat...
a tu zltacku ma vacsina deticiek..Julinka ma len mierne zvyseny bilirubin tak dufam, ze bude stacit dnes pripadne zajtra to svetielko
ja som si urobila rascovy caj 😉 to mam odskusane...stacilo ze som varila nieco s rascou a prsia sa mi nalievali

marhulka ahoooj...no krasne..ako sa mate 😉

macu, to nenaucis..musi sa sam..ja by som chcela Julinku naucit spat v noci a nie cez den 😅 (inak vzdy ked idem o nej pisat tak automaticky zacnem ze Terezka 😀 😀 😀 aj ju volam Terezka obcas )

marhulka20
14. feb 2010

blumka Ahoj 😵 my sa máme fajn ty sa pochvál 😵 pozerám,že si už čerstva mamička 😵 gratulujem
inak gratulujem všetkým 😉 😉

marhulka20
14. feb 2010

jéééj blumi to Vam krásne vyšlo dievčatka budú spolu oslavovať 😵 😵

blumka
14. feb 2010

marhulka no ty sa mas 😉 ale je fajn ze ti ma kto pomoct aspon si oddychnes 😉
my bojujeme s mlieckom, pomaly sa rozbieha ale uz dufam nabehne konecne..pri Terezke som nemala problem s kojenim, tak nebude ani teraz 😉 ten datum je super ze nam tak vysiel, aspon si chlapi v rodine nemusia pamatat dva 😀 😀

zucana
14. feb 2010

blumi lebo sa mi tak puci zo spanku a niekedy aj ked nespi...niekedy az zaplace zo spanku akoby mala take krciky tak ci to nemoze byt tym cajom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre