Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

hajdylca
14. feb 2010

matesl zial bohu ano, ale tak ono je to asi dedicne, lebo moja mami mala toto iste pocas tehu, i po nom... je to urcite indivindi.... len zahu mam teraz uplne zo vsetkeho....
matesl neboj, Ty vymaknes urcite super sluzbu a ak budes mat stastie tak pojde i tepla voda v sprche 😖 (som hnusna, ze? ) ale nie v noci isla studena, nadranom vlazna a okolo tej 9 uz normalne ze aj tepla...

matesl
14. feb 2010

hajdy, no katastrofa, asi treba zatat zuby...takze rano pred vizitou tepla sprcha nehrozi?

hajdylca
14. feb 2010

matesl ale to iba na cakacke- pri porodnych salach, na izbach v pohode 🙂

maminnka
14. feb 2010

Ewe,
sokovala si ma opat... ze ti doktorka zapchavala usta? tak to uz je ina sila toto... a s tym otvaranim dveri to si pamatam este spred 3 rokov, ze s tym mali problem.... raz som tam sama stala asi 10 minut, ked som sla z akehosi vysetrenia...

prosim Ta, povedz mi, ci tam cez tie okna taha... ja som na nadstandard chcela ist hlavne kvoli nizsej posteli a tesniacim oknam. Treba si brat so sebou pra babo masticku na zadocek ci davaju?

tasku som konecne zbalila, ty si ma k tomu motivovala 😀 😀 no ale na porod to u mna nevyzera, takze zial, mieste pri tebe asi nevyuzijem, aj ked by som rada 🙂

maminnka
14. feb 2010

Petuska,
to myslis vazne, ze niekto tam zeny nazyval ku...vami??? To preboha kto? lekari? A ako vas nadopovali, aby ste nerodili?

Matesl,
ja osm pri synovi mala kyselinu ako hrom polovicu tehotenstva a narodil sa s uuplne holou hlavickou. Do roka ani ziadne vlasy nemal 😀 😀

hajdylca
14. feb 2010

mami sestricky, ci porodne asistentky, alebo kto to bol... a ked sme toho 30. chodili na prijem, ze ideme rodit, lebo vodu nemame tak tam vyhukovali do p... dalsia...
a nadopovali? neviem co dali mne ale taku malu ruzovu tabletku z kt. mi bolo tak dobre, ze este na druhy den som bola otapena ako ovalena niecim, petka dostala nejaku injekciu do zadku a povedali jej ze bud jej to porod vyvola alebo bude spat... a stale nas presviedcali ze nemame kontrakcie, lebo na monitore ziadne nie je vidiet...

maminnka
14. feb 2010

Hajdy, dali ti nieco a nevies co? to je sila... mala si to zapisane v chorobopise?

maminnka
14. feb 2010

to uz si ti lekari a ostatny zdravotnicky personal fakt mnoze s nami robit co chce???? akoze a informovany suhlas je kde?

matesl
14. feb 2010

hajdy, to akoze vypinali tu stupacku? ked len tam nesla voda...no uzas

a ten pristup sestier ze fakt brutal...

suzon78
14. feb 2010

Ahojte mamičky a budúce mamičky, som Zuzkin manžel, Zuzka vás všetky pozdravuje.
Drží sa statočne na druhý deň po CR už bola na nohách, bolesti ešte má, ale dá sa to zvládnuť.
S profesionálnym prístupom personálu a samotným priebehom CR bola spokojná.
Obe dievčatá sú v poriadku, pridal som pár fotiek do albumu 😉 .
Zajtra už dostane Timku na izbu, no a najbližšie sa vám ozve štvrtok keď prídu domov.

matesl
14. feb 2010

suzon, super, sme na teba mysleli, ze ako sa mas...takze CR, cakame na detaly 😉

alex
14. feb 2010

ahojky,
suzon+manžel malá je zlatučká a aká gulička 🙂 Maminka si ju pekne vykŕmila v brušku.

Mňa čaká yajtra poradňa, inak vždy mi ten týždeň tak rýchlo prejde. Som zvedavá čo doktor zajtra povie.

matesl
14. feb 2010

mna alex ten kontrolny monitor, tak som zvedava, idem sa na to vyspat...

bru nocku kocky

alex
14. feb 2010

dobrúúúú 🙂

suzon78
14. feb 2010

Prebiehalo to nejako takto.
Neviem či to správne popíšem, hádam ma tá moja nezglbe.
Večer pred pôrodom jej povedali , že jej vyvolajú na druhý deň pôrod a popriali jej dobrú noc.
Moc si teda nepospala.
Ráno o 7:00 jej dali atb. na streptokoka, do 11:00 jej mal učinkovať.
Potom jej dali nejaký čípok na vyvolanie kontrakcií, ale ten s ňou nejako nezamával, akurát mala asi 4 x za sebou kontrakcie na 120 a potom iba nejakých 50.
Doktor o 12:00 zahlásil sestre aby ju pripravili na CR.
Dali jej bandáž na nohy, potom nejaký Spinel (umŕtvvenie od pól pása), no a počas toho ako kecala s anesteziologom tak jej urobili CR a ďalej to už viete.

maminnka
14. feb 2010

Suzon a otecko, blahozelame ku krasnej Timke 🙂

Alex, Matesl, aj ja idem zajtra do poradne... drzme si palce 🙂

alex
14. feb 2010

maminnka o koľkej ideš? Možno sa aj uvidíme 😉

maminnka
14. feb 2010

Alex, chodim na 13,00 hod.

alex
14. feb 2010

joooj tak to ja skôr, tak na deviatu.

maminnka
14. feb 2010

na obed je idealny cas, nie je problem zaparkovat, poloprazdne cesty, prazdne cakarne a naobedovany doktor aj sestricka 😀 😀

zoska
15. feb 2010

ahojte kočky,

suzon gratulujem ešte raz, timea je chutná 😉 Zuzkin manžel ďakujeme za info 🙂

inak strach a hrôza, čo ste popisali o nemocke vcera v noci...no otras ☹ 😠 😠
hajdy a petus...boli ste tam s manzelmi??? lebo moj keby daco take videl a pocul, tak by tam asi dakomu ublizil 😅

no inak som chora cim dalej tym viac...nadcha hrozna, opuchnute oko stale, vobec sa to nezlepsilo - skor naopak, , krvacam z nosa, boli ma hlava...no čo vam budem hovorit ☹ ☹

dnes som mala ist na ctg, ale odkladam n zajtra, lebo by som to tam dnes v tomto stave nezvladla...

garonka
15. feb 2010

ahojte babky

ja som už pekne zbalena, nachystana a čakam na draheho a hajde do nemocky

držte mi silno palčoky aby všetko dobre dopadlo 😉

infošky vam da olif alebo granado pokym ta nebude v nemocke ako aj lebo sme chceli obe naraz rodiť 😀

myslím na vas všetky a teším sa na očakavane babenka, alex, zoska, sely, mates, marti, maminka, granado dufam, že som na žiadnu nezabudla 😉

majte sa paaaaaaaaaaaaaaaa 😵

blumka
15. feb 2010

bre ranko...
ewe...ty si v nejakom akcnom filme ci co? 😀 ale ten pristup, preboha..a to som si myslela ze Blava bude na urovni 😠
no, bradavky nemam rozkusane nastastie, len na jednu sa mala tak zle prisava lebo ju mam akoby plochu, tak kym si ju vycmula tak to trosku pobolieva ale inak v poho...no tych 5 hodin v noci bol zaberak ale asi vdaka tomu sa mi rozbehlo mlieko...uz je ho tak akurat pre malicku. V noci nebola pri mne, slnila sa ale nosili mi ju na kojenie, takze som si aj pospala trosku. No a dnes to vyzera ze budeme jest kazdu hodinu a pol 😅
akurat tu bola vizita detska.. malinka je ok, beru jej krvicku na bilirubin ale podla lekarky nema zltacku len musi urobit kontrou, takze zajtra ideme domooooooooov 😀 😀

blumka
15. feb 2010

gari, drz sa...ja ze je dnes nedela a to uz je pondelok 😀

martinaj
15. feb 2010

gari drz sa 🙂

mmaarrttiinnaa
15. feb 2010

dobre ranko ja som este stale pokopelen som si vcera poobede dobre pospala a uz sa mi nechcelo potom k pocitacu

garonka drzim palce nech je vsetko ok

martinaj
15. feb 2010

martina a ako sa citis? to musi byt na nervy, ked malu si mala o 2 tyzdne skor a teraz sa to taha.... mne tiez vsetci vyvolavaju a je to des....

zoska
15. feb 2010

garonka,
drzím palce 🙂
zajtra cakame hot infooo 😉

mmaarrttiinnaa
15. feb 2010

martina ja uz som rezignovala nechavam tomu volny priebeh doteraz som bola v strese aj z toho ze mi vsetci vyvolavali ci este nic aj s toho ze este nic a uz som si povedala ze malicky si sam vyberie kedy pride tak je to asi najlepsie inak dnes sa citim tak dobre ze nemam pocit zeby som sa zberala do porodnice a telefonaty uz nedviham

idem zatopit do kozuba sadnem si k nemu a nech sa deje vola bozia 😀

martinaj
15. feb 2010

mati 😀 ja uz neodpisujem na sms, to by som mohla stale dookola 😀 cakam, cakam....
dnes ide mm do rakuska a este sme aj pohadany, tak ked ma to chyti, tak u to len oznamim, nemusi vobec chodit.... 😠
opatrovanie k malej mam vybaveny, aj odvoz do nemocky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre