• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
matesl zial bohu ano, ale tak ono je to asi dedicne, lebo moja mami mala toto iste pocas tehu, i po nom... je to urcite indivindi.... len zahu mam teraz uplne zo vsetkeho....
matesl neboj, Ty vymaknes urcite super sluzbu a ak budes mat stastie tak pojde i tepla voda v sprche :confounded: (som hnusna, ze? ) ale nie v noci isla studena, nadranom vlazna a okolo tej 9 uz normalne ze aj tepla...
14. feb 2010 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hajdy, no katastrofa, asi treba zatat zuby...takze rano pred vizitou tepla sprcha nehrozi?
14. feb 2010 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
matesl ale to iba na cakacke- pri porodnych salach, na izbach v pohode :slight_smile:
14. feb 2010 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ewe,
sokovala si ma opat... ze ti doktorka zapchavala usta? tak to uz je ina sila toto... a s tym otvaranim dveri to si pamatam este spred 3 rokov, ze s tym mali problem.... raz som tam sama stala asi 10 minut, ked som sla z akehosi vysetrenia...

prosim Ta, povedz mi, ci tam cez tie okna taha... ja som na nadstandard chcela ist hlavne kvoli nizsej posteli a tesniacim oknam. Treba si brat so sebou pra babo masticku na zadocek ci davaju?

tasku som konecne zbalila, ty si ma k tomu motivovala :grinning: :grinning: no ale na porod to u mna nevyzera, takze zial, mieste pri tebe asi nevyuzijem, aj ked by som rada :slight_smile:
14. feb 2010 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petuska,
to myslis vazne, ze niekto tam zeny nazyval ku...vami??? To preboha kto? lekari? A ako vas nadopovali, aby ste nerodili?

Matesl,
ja osm pri synovi mala kyselinu ako hrom polovicu tehotenstva a narodil sa s uuplne holou hlavickou. Do roka ani ziadne vlasy nemal :grinning: :grinning:
14. feb 2010 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mami sestricky, ci porodne asistentky, alebo kto to bol... a ked sme toho 30. chodili na prijem, ze ideme rodit, lebo vodu nemame tak tam vyhukovali do p... dalsia...
a nadopovali? neviem co dali mne ale taku malu ruzovu tabletku z kt. mi bolo tak dobre, ze este na druhy den som bola otapena ako ovalena niecim, petka dostala nejaku injekciu do zadku a povedali jej ze bud jej to porod vyvola alebo bude spat... a stale nas presviedcali ze nemame kontrakcie, lebo na monitore ziadne nie je vidiet...
14. feb 2010 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hajdy, dali ti nieco a nevies co? to je sila... mala si to zapisane v chorobopise?
14. feb 2010 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to uz si ti lekari a ostatny zdravotnicky personal fakt mnoze s nami robit co chce???? akoze a informovany suhlas je kde?
14. feb 2010 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hajdy, to akoze vypinali tu stupacku? ked len tam nesla voda...no uzas

a ten pristup sestier ze fakt brutal...
14. feb 2010 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte mamičky a budúce mamičky, som Zuzkin manžel, Zuzka vás všetky pozdravuje.
Drží sa statočne na druhý deň po CR už bola na nohách, bolesti ešte má, ale dá sa to zvládnuť.
S profesionálnym prístupom personálu a samotným priebehom CR bola spokojná.
Obe dievčatá sú v poriadku, pridal som pár fotiek do albumu :wink: .
Zajtra už dostane Timku na izbu, no a najbližšie sa vám ozve štvrtok keď prídu domov.
14. feb 2010 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzon, super, sme na teba mysleli, ze ako sa mas...takze CR, cakame na detaly :wink:
14. feb 2010 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky,
suzon+manžel malá je zlatučká a aká gulička :slight_smile: Maminka si ju pekne vykŕmila v brušku.

Mňa čaká yajtra poradňa, inak vždy mi ten týždeň tak rýchlo prejde. Som zvedavá čo doktor zajtra povie.
14. feb 2010 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna alex ten kontrolny monitor, tak som zvedava, idem sa na to vyspat...

bru nocku kocky
14. feb 2010 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobrúúúú :slight_smile:
14. feb 2010 o 23:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prebiehalo to nejako takto.
Neviem či to správne popíšem, hádam ma tá moja nezglbe.
Večer pred pôrodom jej povedali , že jej vyvolajú na druhý deň pôrod a popriali jej dobrú noc.
Moc si teda nepospala.
Ráno o 7:00 jej dali atb. na streptokoka, do 11:00 jej mal učinkovať.
Potom jej dali nejaký čípok na vyvolanie kontrakcií, ale ten s ňou nejako nezamával, akurát mala asi 4 x za sebou kontrakcie na 120 a potom iba nejakých 50.
Doktor o 12:00 zahlásil sestre aby ju pripravili na CR.
Dali jej bandáž na nohy, potom nejaký Spinel (umŕtvvenie od pól pása), no a počas toho ako kecala s anesteziologom tak jej urobili CR a ďalej to už viete.
14. feb 2010 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzon a otecko, blahozelame ku krasnej Timke :slight_smile:

Alex, Matesl, aj ja idem zajtra do poradne... drzme si palce :slight_smile:
14. feb 2010 o 23:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maminnka o koľkej ideš? Možno sa aj uvidíme :wink:
14. feb 2010 o 23:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Alex, chodim na 13,00 hod.
14. feb 2010 o 23:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
joooj tak to ja skôr, tak na deviatu.
15. feb 2010 o 00:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na obed je idealny cas, nie je problem zaparkovat, poloprazdne cesty, prazdne cakarne a naobedovany doktor aj sestricka :grinning: :grinning:
15. feb 2010 o 00:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky,

suzon gratulujem ešte raz, timea je chutná :wink: Zuzkin manžel ďakujeme za info :slight_smile:

inak strach a hrôza, čo ste popisali o nemocke vcera v noci...no otras :frowning2: :angry: :angry:
hajdy a petus...boli ste tam s manzelmi??? lebo moj keby daco take videl a pocul, tak by tam asi dakomu ublizil :sweat_smile:

no inak som chora cim dalej tym viac...nadcha hrozna, opuchnute oko stale, vobec sa to nezlepsilo - skor naopak, , krvacam z nosa, boli ma hlava...no čo vam budem hovorit :frowning2: :frowning2:

dnes som mala ist na ctg, ale odkladam n zajtra, lebo by som to tam dnes v tomto stave nezvladla...
15. feb 2010 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babky

ja som už pekne zbalena, nachystana a čakam na draheho a hajde do nemocky

držte mi silno palčoky aby všetko dobre dopadlo :wink:

infošky vam da olif alebo granado pokym ta nebude v nemocke ako aj lebo sme chceli obe naraz rodiť :grinning:

myslím na vas všetky a teším sa na očakavane babenka, alex, zoska, sely, mates, marti, maminka, granado dufam, že som na žiadnu nezabudla :wink:

majte sa paaaaaaaaaaaaaaaa :dizzy_face:
15. feb 2010 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bre ranko...
ewe...ty si v nejakom akcnom filme ci co? :grinning: ale ten pristup, preboha..a to som si myslela ze Blava bude na urovni :angry:
no, bradavky nemam rozkusane nastastie, len na jednu sa mala tak zle prisava lebo ju mam akoby plochu, tak kym si ju vycmula tak to trosku pobolieva ale inak v poho...no tych 5 hodin v noci bol zaberak ale asi vdaka tomu sa mi rozbehlo mlieko...uz je ho tak akurat pre malicku. V noci nebola pri mne, slnila sa ale nosili mi ju na kojenie, takze som si aj pospala trosku. No a dnes to vyzera ze budeme jest kazdu hodinu a pol :sweat_smile:
akurat tu bola vizita detska.. malinka je ok, beru jej krvicku na bilirubin ale podla lekarky nema zltacku len musi urobit kontrou, takze zajtra ideme domooooooooov :grinning: :grinning:
15. feb 2010 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gari, drz sa...ja ze je dnes nedela a to uz je pondelok :grinning:
15. feb 2010 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gari drz sa :slight_smile:
15. feb 2010 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko ja som este stale pokopelen som si vcera poobede dobre pospala a uz sa mi nechcelo potom k pocitacu

garonka drzim palce nech je vsetko ok
15. feb 2010 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
martina a ako sa citis? to musi byt na nervy, ked malu si mala o 2 tyzdne skor a teraz sa to taha.... mne tiez vsetci vyvolavaju a je to des....
15. feb 2010 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
garonka,
drzím palce :slight_smile:
zajtra cakame hot infooo :wink:
15. feb 2010 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
martina ja uz som rezignovala nechavam tomu volny priebeh doteraz som bola v strese aj z toho ze mi vsetci vyvolavali ci este nic aj s toho ze este nic a uz som si povedala ze malicky si sam vyberie kedy pride tak je to asi najlepsie inak dnes sa citim tak dobre ze nemam pocit zeby som sa zberala do porodnice a telefonaty uz nedviham

idem zatopit do kozuba sadnem si k nemu a nech sa deje vola bozia :grinning:
15. feb 2010 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mati :grinning: ja uz neodpisujem na sms, to by som mohla stale dookola :grinning: cakam, cakam....
dnes ide mm do rakuska a este sme aj pohadany, tak ked ma to chyti, tak u to len oznamim, nemusi vobec chodit.... :angry:
opatrovanie k malej mam vybaveny, aj odvoz do nemocky :slight_smile:
15. feb 2010 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok