• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
ja mam na hrdlo septisan - cmulacie tablety a do nosa pinosol... ten sa da aj inhalovat... fakt skoda, ze ten cesnak sa neodporuca... ja som sa cele tehu dopovala a vzdy pomohol... :unamused:

inak, mozno ewe by mohla odporucit nejake homeo...

joj supi, a ten reflux uz mate teda potvrdeny... :frowning2: drzte sa cela rodinka... zda sa, ze akurat je to najhorsie obdobie na chorobu... teploty okolo 0... mozno sa preto malemu ani nechce...
18. feb 2010 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juj babulky, to mi je luto, ze vas vsetky takto obchadzaju choroby...vydrzte!!!!

supi, a detska lekarka by ti neporadila co mozes ako kojaca maminka? prisla potom k malej?
18. feb 2010 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile:
my sme predvcerom prisli z porodnice, nas malicky sa narodil 10.2., mal 3050g a 48cm :slight_smile: rano o pol piatej odtiekla voda, o 8.15 prve kontrakcie a o 10.25 uz bol na svete :slight_smile: je to poklad, aj ked sa trapime s kojenim, lebo nechce sa prisat :confounded: dnes cakame laktacnu poradkynu, tak uvidime co poriesime..
nemam vobec prehlad, kto uz porodil a kto este nie, tak mamickam blahozelam a cakatelkam nech to rychlo ubehne :slight_smile:
18. feb 2010 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
supi, tiez som chora, ja si na teplotu davam paralen, na hrdlo mi Vladko v lekarni poradili take cumlacie tabletky, co mozu aj kojacie zeny. no a kloktam solou, pijem caje s medom a papam cibulku.
kvapky do nosa mi V.zabudol kupit, tak neviem kt.sa mozu :sweat_smile:
18. feb 2010 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni, jednoducho mám, už sa bojím aj vody napiť :sweat_smile: . V noci som odsala spolu 120ml a ráno som ich už zas mala na prasknutie a to medzitým teda Livka papá.
18. feb 2010 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lienka, tak vitajte doma... sak laktacna poradi a pomoze...

inak, aj ja chcem taku rychlovku porod... :grinning:

macu, a malemu cibula nevadi, lebo to je ako s tym cesnakom...

adi, len pi, aj ty potrebujes pitny rezim... teda zamrazujes na horsie casy... :wink:
18. feb 2010 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macu papas cibulku? vraj moze nafukovat malicke...
18. feb 2010 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni, no ja som si dala vecer, lebo manzel mi dal do zemle, ze nech "vypalim cerva" :sweat_smile: , ale zda sa, ze mu to nevadilo. Lebo v noci nereval, len proste chcel byt prisaty. Ale dobre vediet, ze by som nemala cibulu, takze ani cesnak? A co este? Musim si to niekde pozriet, lebo pri malej som to nesledovala....
18. feb 2010 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a prave som si popri kojeni vydrazila Dennik Bridget Jonesovej I za 1€ :dizzy_face: este chcem 2 a este aj tu komediu Holiday, len neviem, ako sa to po nem.vola, tak to neviem na ebay najst.
18. feb 2010 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macu, skus si pozriet...

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=jedalnicek-dojciaca-matka

inak, neviem, neviem, lebo napr. mna osobne cerstve uhorky furt nafukuju a grgam o 106... takze asi treba skusat... a vraj by sa nemala vsetka zelenina od "k"... je to rozporuplne... ale hlavne, ak ste v rodine na nieco alergicky, tak tomu sa isto vyhnut...
18. feb 2010 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam odskusane ze co nafukuje mna nafukovalo aj Terezku
18. feb 2010 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby odkedy mi prislo mlieko mam stale opuchnute nohy.. neviete co s tym? ja som sa pri odchode z porodky nevedela ani obut :frowning2:
18. feb 2010 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni dakujem :slight_smile:

lienka, to si mala pekne rychle na prvorodicku, parada :wink:
na tie opuchy neviem, skus sa spytat tej laktacnej, ked dojde, mozno ma s tym skusenosti.
18. feb 2010 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fuha, lienka, netusim, spytaj sa tej laktacnej... vraj je dobra cievna gymnastika v sestonedeli... vylozit si nohy a vselijakymi smermi nimi kruzit, resp. dvihat sa na spicky a na paty... aby sa predislo opuchom a tromboze, vraj je to po porode tym, ze sa tlacilo na cievy okolo bedier... to nam hovorila asistentka na predporodnom kurze...

http://zena.sme.sk/c/2663141/cievna-gymnastika.html

asi vela casu nemas, ale skus... :wink:
18. feb 2010 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
budem sa musiet dnes opytat, aj ked vela casu na vylozenie noh nie je.. :sweat_smile: ale aspon precitam co tam pisu..

a ze porod bol rychly.. no bol, lebo som bola uz tyzden otvorena na 4 cm, do porodky som prisla na 5cm a potom mi aj lekar pomohol nejakymi cipkami.. aby sa krcok rychlejsie otvaral.. inac by sme sa trapili asi dlhsie..
18. feb 2010 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fuha, zajtra mame dva mesiace....zuci vy jeden...jak to leti...
18. feb 2010 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olif, to faaakt? no tak to naozaj letiiiii :dizzy_face: ja uz chcem aby boli za nami aspon 3...a potom 6 a potom uz bude pohoda klidek :grinning: :sweat_smile:
18. feb 2010 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky, nemate tip na nejaku dobru "kojacu" polievku - teda na podporu tvorby mliecka? Stale varim zeleninovu so zaprazkou, uz ma to nebavi :-/
18. feb 2010 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak pijete niekto gravimilk? ja si dam salku a v momente mam plne prsia mlieka :sweat_smile:
18. feb 2010 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja uz chcem, aby sme mali aspon 3mesiaciky, to pojdeme zaciatkom maja na 2t na SK (lebo Vladko ide na sluzobku kdesi do Karibiku, tam s nim nemozeme a samej sa mi tu nebude chciet byt), no a potom 6, to zase pojdeme domov v lete :dizzy_face:
18. feb 2010 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blumka, a to je caj alebo co? Nech mozem dat nieco dalsie, co maju nasi o tyzden doniest :slight_smile:
ja pijem len kojaci caj, ale nezda sa mi, zeby velmi zaberal.
maly mrnci, ideme papat, tak zatial.
18. feb 2010 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macu med? Ten je vraj velky alergen...???
18. feb 2010 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blumi fakt po cca 6 mesiacoch je uz lepsie? x;O)

macu vajickovaaaa a mne pomaha i cajik od agrokarpaty x;)

blumi nie, nepijem, ale uvazovala som, ze si kupim...aku mas prichut?
18. feb 2010 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maculik, to je taky napoj akoby susene mlieko...mam s vanilkovou chutou ale videla som aj hnedu krabicku tak tem bude mozno dajaky cokoladovy...kupila som to v lekarni..
18. feb 2010 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
blumka ja sa len vody napijem a vsetko mam v prsiach :grinning:

maculik ake to mas tabletky na cmulanie? mne zacina hrdlo chytat tak som tlacila paragripe trochu zabera ale potrebujem este nieco a kvapky kup s morskou solou tie môzes
18. feb 2010 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olif, no u nas zacalo byt lepsie najprv ked presli koliky a bolesti bruska a potom ked sa uz mala dokazala doplazit kde chcela...proste uz si sama obzerala svet a nebola az tak zavisla na mne...aj nocne spanie sa nam zacalo odvtedy upravovat...a uplne najlepsie je od roka ked Terezka zacala chodit to som s nou vysla von a mala pokoj a ona si chodila hore dole a skumala svet...
18. feb 2010 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blumi aj v DM maju. ja na to mam aj zlavovy kupon u nich...co to stalo? a jo, to druhe je coko :dizzy_face:
18. feb 2010 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blumi plazit sa zacinaju po 6mes.? kto vie, ci aj predcasniatka tak...
18. feb 2010 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olif, to je velmi indivindi...Terezka sa plazila asi od toho siedmeho alebo tak, potom v osmej ci deviatom zacala po styroch..a myslim ze je jedno ci je to predcasniatko alebo nie..tvoja olivia moze kludne v istych veciach predbehnut donosene deti :wink:
18. feb 2010 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blumi aj ja mam ten gravimilk, ale cokoladovy...a nejde mi do hlavy, ze preco sa to ma zarabat iba s teplou vodou :confused:

babky, mna sa na ZACIATKU kojenia tez mala akokeby nevedella dobre prisat, mrvi sa, dava si tam rucku, ale za par minut boja sa pricucne a uz to ide dobre...neviete cim to moze byt?
18. feb 2010 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok