Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

petuskaxfun
18. feb 2010

zuci jasne ze mozes ist s nou do obchodu 😉 neboj ved uz mate mesiac

maculik
18. feb 2010

zuci hej, na brusku mne na hrudi. niekedy sa podari, ze len vedla mna, ked zaspime po leziacky pri kojeni.
najprv som sa bala, ale zistila som, ze aj tak spim len tak polospankom, takze vnimam. No chcem ho odnaucit, len neviem ako, ach jo 😒

Petko spi v kociku, bol 10min na balkone, lebo je krasne, slniecko, tak trosku na vzduch som ho dala, kedze sme boli len raz vonku, aj to len na 15min. No uz som ho dala dnu a nechala som len otvorene dvere, nech to hned neprehanam, este ked aj nie je uplne zdravy.

A Adelka sa zobudila, ale este som si k nej lahla do postele a zaspala, tak uvidime dokedy. Vcera spala vyse 3h, mohla by aj dnes potiahnut do 4, spanok lieci.

A ja som si prave dala chlebik s tvaroh.natierkou a syrom, mnam 😉

zucana
18. feb 2010

dik peti ale ona nereve...ona iba nespi...ona sa aj kuka v postielke dlho a potom iba zacne tak mrncat tu histericku scenu dala iba vcera lebo nechcela byt v tom kosi....uz ma zas otvorene tie ociska 😀 😅

lenica81
18. feb 2010

ja som mala kyslu kapustu... 😀 jem pokym mozem...

zuci, uz ste velki, tak podla mna mozes do obchodu... sak este nie je taky cas, zeby tam malo byt vela ludi... 😉

maculik
18. feb 2010

leni mnaaam, ze kyslu kapustu 😵

zucana
18. feb 2010

maci no ja ju tak nemozem nechat na chrbte lebo ona sa 5 min.potom zacne uplne metat resp.natahovat a by to vygrckala....a to mam viac strach ze bych ju upucila z muzom 😕

zucana
18. feb 2010

mnam kysla kapusta...
baby ja asi skusim zajtra rano kusok cokolady 😀
inak zaspala este tak uvidime kedy nakoniec pojdeme von...ale zasa sa natahuje

aussiegirl
18. feb 2010

cafte kocky! ako sa vam rozbieha mliecko? u nas po sekcii nic moc ☹ a hrozne sa nam predlzuje kojenie, dnes v noci sme trhli rekord - 1,5 hodiny na prsiach a aj tak som musela dat UM. mohla som malu budit kolko som chcela.
a to prikladam kazde 2-3 hodiny, pijem 3l tekutin, caje na kojenie, gravimil - ten z DMka, vanilkovy , beriem homeopatika, jem zaprazkove polievky a stale mam pocit ze toho mlieka akosi nie je, ale hlavne ma velmi trapi ze mala je hrozne spava a v kuse ju musim otravovat ked sa kojime ☹ striedame polohy, menim prsniky aj po 5 min ked treba a stale to nie je lepsie...nepoznate nejaky dalsi trik do vybavy? uz zacinam byt zufala, a starsi syncek sa velmi trapi ze sa teraz jemu neviem venovat, ked mala place tak place s nou niekde schuleny a mne ide srdce puknut ☹ ☹ ☹ ☹

zucana
18. feb 2010

nema nahodou zltacku resp.zvyseny bilirubin?deti su ospale...a skus na nu hlasnejsie rozpravat a stuchat za nozicky

maculik
18. feb 2010

zuci, a ani na boku vedla teba, pritulena k tebe?
no ja keby spim s Vladkom, tak tiez sa bojim, ale on teraz spava v spalni s Adelkou a ja v obyvke s Peťulom.

aussie, skus prikladat este castejsie, ani to nepomaha? Inak neviem, ako ti pomoct :( Ked je malinka spava, to viem, ake tazke je zobudit.
a Matka skus vzdy, ked je to mozne, k sebe pritulit, aj ked kojis, aj ked mas malinku pri sebe, a ked place, tak mu skus hovorit, ze nech ju pohladka a pod., u nas to pomaha. Lebo tiez Adelka na zaciatku plakavala, ked pocula Petka, teraz uz pride, pohladka ho, alebo sa len tak smutne diva. A ked sa jej nemozem venovat, tak velakrat len tak sedi pri mne a v jednej ruke pestujem maleho alebo kojim a na druhej strane citame knihu, na to nepotrebujem ruky 😅 No neviem, mozno u chlapcov je to ine ☹

zucana
18. feb 2010

maci neskusala som lebo tak sa bojim ze ju privalime s muzom...
inak este spi...aj ked sa sem tam zobudi a zaplace...davam foto...inak som ju zakryla aj mojou mikinou....

blumka
18. feb 2010

no zuci, aspon ze ti v noci spi...Julianka zasadne od deviatej do tretje-stvrtej nespi...otvorene oci, pricucnuta na mne a mozem sa aj na hlavu postavit ☹

mna dnes Terezka vykricala, lebo som tu cosi na konika pisala a Juli zacala plakat a ja nic..tak Terezka na mna zacala kricat ze Julinka place treba ju vziat na rucky 😀 a tiez to robim tak ako maculik, ked kojim julinku tak si k sebe zavolam aj Terezku, ona sa ku mne prituli z druhej strany a bud sa rozpravame alebosi citame alebo len tak sa mojkame...

jani ten gravimilk som ja kupila za 5 eciek..ale mozno si ty videla nejake vacsie balenie..
inak Julinka sa uz zacina pucit..skoro po kazdom kojeni..vcera som jej uz musela dat rektalnu rurku aby sa vyprdkala...takze to bude veselo tie prve tri mesiace...

zucana
18. feb 2010

bluminka takto sme to mavali na zac.aj my....
a spinka veru ale na mne ☹
a papava uz len 10-15vmin ale vkuse snad to staci... 😔

blumka
18. feb 2010

zuci, ak ti spinka, kaka, cika, tak neries ci papa 15 alebo 45 minut...proste uz je vacsia uz si za kratsi cas dokaze vysat viac..presne tak robila Terezka..najprv jedla aj hodinu, 3-4x som striedala prsia, potom jej zrazu stacilo len po jednom a len 15 minut a ked bola vacsia tak sme trhali aj 3 min rekordy..a tvarila sa ze je najedena 😅
Julianka, papa aj vyse hodiny, ale ona skor cucka nez saje...najprv sa napapa a potom akoby sa len ukludnovala alebo co...

zucana
18. feb 2010

jj blumi len bojim ci sa dostane aj k zadnemu mliecku....

blumka
18. feb 2010

zuci kebyze sa nedostala tak je hladna...

maculik
18. feb 2010

zuci, to bud rada, ze uz ti papa tak kratko 🙂
my papame dlho, ale na fazy - nieco vypije, zadrieme, ked ho dam do postielky, tak pospi chvilku, preberie sa a hlada zase papu. Takze krmim tiez kludne aj hodku-1,5h, striedam prsia, uz si musim oznacovat, z ktoreho naposledy pil, lebo zabudam.

ozaj blumi, a terezka teda neziarli zatial? ja som velmi rada, ze Adelka to berie tak, ako to berie, dokonca ked chodi vecer buvat (teraz aj cez obed, kedze je doma chora), tak musi uz nie iba nam dat pusu, ale aj Petkovi, resp.aspon poslat a chytit za rucku 🙂

maculik
18. feb 2010

zuci, a kako by mala zelene..

blumka
18. feb 2010

maculik, zatial neziarli...rano sa hned pyta ze kde je Julinka, musi sa ist na nu pozriet, tiez ju rada hladka..ale ja mam trosku voci nej vycitky..vela casu travi s babkou hlavne kvoli tomu nasmu spaniu aby som si ja oddychla a mna to trapi ze sa jej tak nemozem venovat... ☹

zucana
18. feb 2010

niekedy trosinku zelenu ma ale zvacsa zlutu 😀

blumka
18. feb 2010

ono ta farba zalezi aj od toho co ty zjes...ja ked som jedla zelezo tak aj Juli mala taku tmavu kaku ako keby ona to zelezo jedla...a tiez ma vacsinou zltu, sem tam zelenu

zucana
18. feb 2010

a este mi teraz z tych 10 min trosku vyguckla

ewelyne
18. feb 2010

maculik, jooooj a ja ze sama take mam.... Simonko ma tiez od soboty zapal priedusiek... no a my v tom nasom 1i. byte.... co ti poviem... izolacia nenormalna, tiez sa strasne bojim o malu, normalne on tak zachvatovito kasle az sa dogrca... a najhorsie je to v noci ten kasel a aj cez den, hlavne ich nestiham oboch...

mala ma take fazy, ze niekedy aj tri hodky vkuse nerobime nic ine, len papame, grcame, prezliekame sa a prebalujeme... ona hadze take fontany....ze by pomohlo len obtocenie plienky okolo nej celej 🙄 ci co...
normalne 4 krat po sebe sa prebalujeme... dnes som ju priezliekala hadam aj 7 krat....
a samoska, sa grca a chce jest dalej a pricuc stale...
ale vidim, ze vsetci mate veselo....
a najlepsie, ked mala pricucnuta, ja popritom obedujem a maly mi krici, ze maminka, kakal som... 🙄
no a do toho mala grca po ceste a potom grca maly.... 🙄 😕

ale inak spoko 😀 😝 😉 🙂 ved sranda musi byt no nie?

Blumik, dakujem za IP radu 😉

papa

ewelyne
18. feb 2010

cakatelky, drzim palcok 🙂

alex
18. feb 2010

ahojte baby,

no po tých vašich príbehoch som tak trošku rada, že ešte nemám takéto starosti 😅 Maminky čo máte dve bábätká klobúk dole, ja si to ani neviem predstaviť. Obdivujem aj moju maminu, ona nás mala troch rok po roku, ja nechápem ako to zvládala...

zoska
18. feb 2010

jaaaj ahojte babulky...
precitala som len tuto stranu a uz sa aj hanbim ze som sa chcela stazovat...
my sa mame fajne zatial, len ja mam nejaku depku...
placem jak sibnuta a vlastne ani neviem reco...manzela tu mam skveleho, strasne mi pomaha, malinka pekne cuca, zatial len kolostrum...placka len ked jej idu prdiky a ja reveeem jak najata a fakt netusim co mi je...

no ani neviem ci sa daktorej cosi narodilo od vcera...
majte sa 😉
uz sme horeee 😅

martinaj
18. feb 2010

AHOJTE 🙂 som vam chybala, co??? 😀 😀 😀
ja som bola dnes od 6,40 na poradni a skoncila som pred 11tou.... otras, nic nove, otvorena rovnako ako uz cely mesiac, konecne ma poslali 1.x na CTG, vraj vsetko OK a kontrakcia ani jedna...... otras.... na zaver mi doktorka povedal, ze vidime sa o tyzden, tak som jej nato zahlasila, ze to uz snad nie 🙄 a to ani zbalena nemam prist 🙄 🙄 🙄 . ale potesilo ma, ze mi zatka odisla..... tak snad...... ale to moze trvat aj tyzden..... 😅
potom som bola u rodicov, tak som si aspon nohy dnes vylozila 😝

martinaj
18. feb 2010

baby muz mi kupil celu marlenku 😝 😝 😝

matesl
18. feb 2010

mati, ja som len naznacila babam, ze nerodis, bo sa uz pytali 😉 dufam, ze nevadi... 😅
celuuuu marlenku? a nepotrebujes s nou pomoct???? 😀 😀 😀

andrea2603
18. feb 2010

martinaj, mohla by pomôcť zmena počasia 😉 - zajtra má pršať. V noci, kedy mi praskla voda, začalo dobre snežiť a po príjme som sa sestričky pýtala, že koľko nás je a ona že 2 práve odrodili, 5min.predo mnou prišla jedna a jedna je na vzdychárni, ale že to čakali takú noc, lebo pri zmene počasia je to tak vždy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre