Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
19. feb 2010

macu dakujem velmi pekne...uz tyzden som ho obzerala...x;o) a dnes som sa rozhodla...

macu co sa stalo?

zucana
19. feb 2010

maci no ved nechapem a uz spala hodku dnes a teraz 45 min ale zobudila sa na prdiky....prsi ale asi ju dam do kociara na balkon na vzduch...
pekny kocik olif ...a dosla odsavacka segra donesie 😉

olifcek
19. feb 2010

zuci dakujem x;o)

dufam, ze i Ty budes s odsavackou spokojnaaa x;o)

maculik
19. feb 2010

olif, taka blbost to zacala, manzel dosiel na chvilu domov, ze urobi na obed maso. maly sa akurat zobudil, tak som ho poprosila, nech este uvari rezance do polievky, kt.som akurat vypla. tak dal do hrnca a zacal robit maso. Ja som maleho nakrmila (jasne, ze len na chvilu, lebo on papa na fazy 😅 a na chvilu dala do postielky a isla na wecko. To som sa ho aj spytala, ci uz netreba rezance vypnut, a on ze nevie, mam ich ist vyskusat. A ja ze ved stojis pri nich, tak vyskusaj. A on ze nestiha (podotykam, ze len miesal maso na vedlajsej platni). Medzitym maly zacal jacat, tak ja som bezala do kuchyne vypnut rezance, hodila som patricny pohlad a na to som si vypocula, ze ci uz ani rezance nemozem vypnut, ze to sa da, len asi je niekto lenivy. No mna skoro porazilo, maly reval z obyvky, Adelka v kuchyni, ja unavena, chora, a on mi povie, ze asi je "niekto" lenivy. Tak som mu nieco odvrkla, uz ani neviem co, on mne tiez, a isla som krmit maleho, kde som sa aj rozrevala. On mi krical, akoby nic, ze co k tomu masu, ci moze spravit cestoviny, ja som najprv neodpovedala a potom som mu povedala, ze mi je to jedno, aj tak to maso jest nebudem. Tak ze fajn, on ho zje len s chlebom a cestoviny uvari len pre malu. POtom to este v podobnom duchu pokracovalo, dali sme spat malu a isiel do roboty, este zahlasil, ze dojde uz okolo 4, lebo ze "evidentne to dnes nezvladam".. A ze ved nech idem von, ze on ma tu nedrzi. No skoro som ho zabila! 😀 Tak som mu povedala, ze nech si dojde kedy chce, ze som uz zvyknuta, ze chodi neskoro, a potom buchol dvermi a zobudil maleho. Tak parada, odvtedy je pricucnuty na mne /maly, nie manzel 😀 / a v postielke bol asi tak 10min.
A jasne, mne sa da ist len tak von, ked maly papa kazdu chvilu a deti nemozem vziat, kedze su chori.
No porazi ma dnes z toho chlapa....
😠

matesl
19. feb 2010

ahojte babulky, neviem co nove, vecer precitam...

ale ja a dnesna poradna....este te nie je uplne ze na porod ale krcok makky otvoreny na spicku, ale tlak 140/90, CTG zas poskocene...ale vraj to bude tym tlakom maternice...ale v pondelok ma dr sluzbu, mam dojst aj s taskou...ze ak to prednosta schvali, tak ideme na to...
no dufam, ze aj ten kvoli tlaku a opuchom to uz nebudu chciet natahovat a aj to ze som mala kedysi gyn operaciu...ze teda uvidime...samozrejme ak to nedojde do vtedy spontanne 😉

andrema
19. feb 2010

ahoj matesl,
no ja som v 40tt,ale do poradne mam ist az o tyzden...takze neviem,ci dovtedy vydrzim...
Neviem preco ma tak objednali,sak som tam bola pred 5timi dnami a ze nic sa nedeje,tak ma objedanli az o tyzden a pol....no strasne..
trochu ti zavidim,ze to budes mat za sebou..drzim prsty

olifcek
19. feb 2010

macu hmmm....tak snad dojde ako vravel a uvedomi si, ze fakt sa neda inak, ked mas malicku pijavicku..

matesl a vraj problem s krckom, ze? 😵

matesl
19. feb 2010

andrema, no asi vzhladom k tym mojim ostatnym problem nechce moc caka...aj tlak mi len teraz vyskocil, dal si tam vykricnik...ty nemas nejake problemy?

mmaarrttiinnaa
19. feb 2010

ahojte ja som spat vsetko po starom akurat ze hlienova zatka odidena ani neviem kedy odisla o 2 dni dalsie ctg cize v nedelu ked ma to nechyti skor

sysa282 ja idem do monobloku a kedze mam po termine asi sa tam buduci tyzden ocitnem tak sa mozno uvidime 🙂

matesl
19. feb 2010

olifcek, pamatas ked som ti povedala, ze aj ja mam podozrenie ze potom nepovoli...inak vraj dlzka stale 2,5 cm...len je makky...a to este ked vyvolaju nie je istotam, ze povoli...tak jak tebe..slahne ma...3 mesiace lezania, zbytocneho 😅

zucana
19. feb 2010

maci uplne ta chapem....mne dnes povedal ze ci mozem umyt noze v drese ze uz su tam dlho...od rana a pritom daval veci do mycky a oplachoval....a v utorok dojde segra a on vecer ide na veceru a v stredu ide na slzobku ns noc...
a mala mi vstala tak ze ju prebalim trosku poprdkala a vycikala sa a vygrckala pri papani strasne plakala a nadelila strasne do gati (dava take penove to je normalka?zeby vzduch?) a taky divny zvuk vydavala...zeby kvoli zapchatemu nostrku?take v hrdle...olif nemas skusenost?

lenica81
19. feb 2010

olif, zuci, malinke su peknucke... a fajn kocik...

matesl, takze uz mas datum relativne dany... 😉

macu, tak nech sa to utrasie... sak mas doma 2 deticky, tak mas co na robote... 😒 ach ti muzi... 😔

maculik
19. feb 2010

olif, len ked to su take zbytocne hadky, lebo on velakrat povie veci, ktore ho potom mozno aj mrzia, ale nic nepovie. Uz sme sa o tom viackrat bavili, a stale to robi. A ja som unavenejsia, preto aj inak reagujem, aj na Adelku som pri papani vybuchla, lebo mi 3x naschval rozliala lyzicku, pritom inokedy to prejdem s usmevom alebo len s poznamkou, dnes som vybuchla a odisla prec. Teraz som pri nej bola, lebo sa zobudila, tak som si ju vzala k sebe do postele a este zaspala, taky anjelik, ked buva dole bruskom, zaborena do nasich vankusov a perin, licka cervene. A Petko akoby vedel, ostal tisko, pritom som ho kvoli tomu prelozila zo seba do postielky.

A manzel mi uz pisal, ze ma zapal dolnych dych.ciest a ze na pond.som obj. k dr ja...

matesl
19. feb 2010

leni, modlim sa nech to prednosta schvali, ale myslim, ze aj maminnka ked mala vysoky tlak a opuchy brali ju 2tt pred terminom, ze?

olifcek
19. feb 2010

matesl veru pamatam...x;o) i ja som lezala kvoli krcku a podrzal, hehe...;o) nebyt toho hlupeho zapalu, ani mne by nepovolil, hehe x;o)

zuci no my sme taku kaku nemali, ale citala som niekde, ze to moze byt vzdusik....no a Olivka bola ako chrastitko dnes nad ranom, ale nastastie to bolo len nostekom, nie hrdielko, ci priedusky...

leni dikes x;o)

olifcek
19. feb 2010

matesl maminke svietil na konikovi 39tt 😉

matesl
19. feb 2010

maculik, no ja som dnes na maminu vyletela, lebo ze 22.2. co je v PO co asi teda budem rodit, ze nie je dobry datum a tak zacala...a uz som jej povedala ze nech prestane s tou numerologiou, ze ako to mam ovplyvnit...ale zamrzelo ma to...no ale ja uz som bola s tych dnesnych vysetreni nervna...lebo s nie dobrym EKG na anesteziologiu, tam ze asi cisarak, ale ze kardiolog nech povie, kardiolog ze nevidi problem, medzi tym 3x tel gynosovi ze co a kam mam ist a na to mi mamina zavali hru s cislami.... 😒

olifcek
19. feb 2010

macu njn...ale zlaty, lekara vybavil x;o)

my ideme zajtra s mm kupit postel do malej izby, mm ju vola, ze trucovna, hehehe, a mozno i nbytok do obyvky konecne...zatial mamka ostane s malickou s tym, ze keby cosi, zavola mi a ja hned pridem...nebudem asi mliecko odsavat, urobime to tak, ze ked sa napapa hned vyrazime...len musim auto zohnat x;o)

zucana
19. feb 2010

matesl to poznam s tymi cislami a uz nikdy ynejdem k vestici...vsetko vzdy sa stalo...

matesl
19. feb 2010

olifcek, presne..no ved dam vediet potom, napisem sms babam...jak sa chova moj krcok.

no tak ked mne tam svieti 40 tt myslim, ze nemusim mat nejake vycitky ze by mi mali vyvolat, ze?

olifcek
19. feb 2010

matesl nemohla by mamina povedat aky je datum 19.12.2009? faaakt to ale myslim 😵

olifcek
19. feb 2010

matesl urcite nemusis mat vycitky ;o) babo je uz velike x;O)

inak...vcera mi dosiel nosic, dnes rano bol prenho manzelik a moja malicka dnes ukazkovo spinka...najprv 3 hodky v kociariku, ved i vonku sme boli, a teraz uz hodku mimo mna, hech...snad je to ok...

zucana
19. feb 2010

a tu furt prsi dnes :(

olifcek
19. feb 2010

zuci u nas vcera mrholilo, boli sme vonku, a dnes je hmla a boli sme vonku x;o) i ked prsat bude pojdeme...je to fajne na dychanie, ci nie? x;o) sa aspon hlieniky pouvolnuju babatkam

zuci, Tvoja malicka ma uz kolko dni sopliky?

matesl
19. feb 2010

zuci, ale tak vies, ja budem rada ze to budem mat za sebou a moj dr tam isto mam sluzbu...potom tie vysetrenia, tlak...CTG a EKG nie moc ok, tak ja si este budem vyberat...ale mna to teraz mrzi ze som tak vyletela...ale ked aj s menom to tak bolo, ze podla numerologie nie dobre a ja neviem co...no ale nebudem ho teraz volat Alfonz len pre to, ze je dobre podla numerologie... 😖

a mne kto pocital meno...a poznam ludi co maju meno podla knihy dobre a nemaju dobry zivot...

olifcek
19. feb 2010

matesl nas kocur, teda kocur mojich rodicov sa vola Alfik 😀

zucana
19. feb 2010

matesl na margo toho som myslela ze nepocuvaj take reci a povedz maminke nech ti take ani nevravi 😉
olif tak tyzden...ale to ja len pocujem sem tam a konzultantka ze vsetci maju teraz zapchaty nos....
a tu leje ako z krhly ale o pol hodku ju dam na balkon len teraz jedla...

olifcek
19. feb 2010

zuci aha, tak oki s tym nostekom, lebo ja som dnes chcela lekarku, no ako som pisala, ordinovala len dve hodky, nestihla som ju...takze je to relativne oka, no tak dobe...

maculik
19. feb 2010

kocky diky, no ved hadam sa udobrime 😅
matesl, s tym menom si nic nerob, ved presne, kto nam kedy vyberal meno podla nejakeho popisu, a mame sa zle? mne sa sice moje meno nepaci, ale to uz je o inom, tata mal iny vkus nez ja teraz 😀 Mozno aj moje deti mi kedysi povedia, ze co za mena sme im dali, ale tak co uz, oni o tom este rozhodovat nemozu 😉 😀

zuci, a na kolko dojde segra? mne dojdu vo stvrtok nasi do utorka, tak sa tesim 🙂 uz mi volali, ze idu v sob.do tesca na nakup, ci potrebujem nejake oblecko pre malych, tak idem porozmyslat, co treba, tam mavaju pekne veci. a potom v polke marca dojde na 5dni segra s frajerom 😵

zucana
19. feb 2010

ja idem opat v utorok do konsultoria tak to pripomeniem...ale tak snad je to oki 😉 vecer skusim potahat ked bude vela...susnikov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre