Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

wydata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olifcek
20. feb 2010

ajeje mati nadherny datum a cas narodenia

barbina ma celkom male babo, na to, ze rodila v termine, ze? 😉

maculik
20. feb 2010

ahoj olif, ako sa mate? 🙂
dnes je tu akosi ticho, maminky su asi s drobcami a tehulky zeby rodili? 😉

blumka
20. feb 2010

ja som tuuu...velka spi, mala spi a ja som chcela ale kecam s maminou 😉

lenica81
20. feb 2010

ahojte, ja som stale cela...

martinke a barbi vsetko naj, tak martinka to uz ma za sebou... 😵 hlavne zdravicko a mliecko...

ja som dnes upratovala, este aj vysavala, okna lestila, skackam na lopte a nic... 😎 takze neviem... vcera ma este chytili take pichlave bolesti do krizov a potom do podbruska, ale tepla sprcha to poriesila... inak, moze to byt iba na jednej strane... ma to furt chyta len na lavo... hm... inak nic...

janielah
20. feb 2010

ahojte, tak konecne uz aj matka, gratulujeme 🙂

supi moja, aj ja mam furt brusko, ale kazdym dnom sa zmensuje..tak urcite uz aj tebe sa zacne..

mna nenormalne boli spodok stale... 😢 je to normalne? ved dnes sme 10 dni po porode ... 😒

lolka
20. feb 2010

jani, aj mna spodok este boli, ale zlepsuje sa to.....tebe nie ? ☹ myslim, ze si pisala, ze ti uz aj stehy vypadli - mne este nie 😕

maculik
20. feb 2010

no ja uz mam oboch drobcov hore, resp.Petrik teraz zase na chvilu zaspal, tak sa s Adelkou hrame.
Blumi, ja tiez som mohla cca hodku spat, lebo sa im obom prekryval spanok, a ja som miesto toho pozerala Panelak zo vcera 😅

teuska
20. feb 2010

Caute babulky 😅
Tak my sme uz od vcera doma. Ale ja nejako nestiham, este dnes ma dokonca dcera meniny, takze zatial len tak na rychlovku. Maly je velmi zlaty, ale ja mam pocit, ze nic neviem. Dnes som nevedela ho ani riadne okupat. Papal by stale ked je hore, len pusinku otvara a ja neviem ako casto kojit. No v noci sme spinkali pekne, ani neplakal, len po troch hodinach som sa zobudila na to ako hlada cicik.

Gratujem vsetkym dalsim maminkam, idem pozriet tabulku.

lolka
20. feb 2010

baby, nasa Viki ma zlte karpiny v ockach, v nemocke je na to dali "Opthalmoseptonex", tak kvapkame, vytierame ocka, ale furt to ma rovnake - a dnes sa nam minuly aj kvapky. 😒
nemaju to aj vase babatka ?? 😕 zajtra vyslem muza do lekarne pre dalsie kvapky...

mmaarrttiinnaa
20. feb 2010

janielah ty si malu prenasala nakoniec to prislo samo ci ti davali tie cipky na vyvolanie porodu?

maculik
20. feb 2010

teus, aj nas Petrik stale hlada papu, ked sa zobudi, malokedy sa da utisit inak, nez prsom. Tak kojim takmer stale 😅 , ale dufam, ze sa to zmeni a bude si robit dlhsie prestavky.

A neboj, to sa ti vsetko obcerstvi a o chvilu ti vsetko pojde od ruky 🙂

a Livke vsetko naj k meninam 🙂

janielah
20. feb 2010

martina, cakalo sa na vhodny nalez krcka a dali vyvolavacku.. chvala bohu zabrala .. uf 😖

loli, vypadli mi dokonca uz tri stichy, ale boli ma to tam cele stale viac a viac...uz som zmorena permanentnou bolestou, neviem, co robit ... 😢

kto este rodil tak velke dieta normalne, neviete?

teuska
20. feb 2010

Este o porode som zabudla.Maly sa narodil nakoniec o nieco skor, 15.2.2010, lebo som dostala v nedelu vecer kontrakcie a tak som sa ponahlala do porodnice. Nechali ma sice az do rana, lebo najskor nebola poruke anesteziologicka a ked o 5 bola k dispizicii, tak zacal jeden spontanny porod a lekar bol pri nom. A o 6 mu koncila sluzba, takze som pockala az do rana a maly sa nakoniec narodil o 9. Spinalna anestezia mi nezabrala, tak mi museli dat celkovu. Prve dni som myslela, ze to nikdy nerozchodim, ale podarilo sa. A myslim, ze najhorsia bola prva hodina po prebudeni a potom to zliezanie z postele. 😅
Macu, zeby to bolo tym menom? 😀

mmaarrttiinnaa
20. feb 2010

este jedna otazka jani kolko dni po termine ta hospitalizovali

matka331
20. feb 2010

blumi no tak to si fakt mala tazkee .....teuska takze si nakkoniec mala sekciu ?po celkovej ti prisli hned bolesti??mas pravdu ze najhorsie je prvy krat sa postavit na nohy...jeto tazkee ja som im skoro odpadla ked som sa postavila rislo mi strasne zlee cierne pred ocami nic som nevidela ale predychala som to neako ....

janielah
20. feb 2010

martina, ja som dosla sama, lebo sme sa tlakli, v nedelu, ale hospitalizoval by ma hned v pondelok, takze na piaty den po termine...a vyvolavali sme v stredu, cize sedem dni po...

matka, ja tiez sa nejak divne citim, ani nie ja, ako mi pride divne spoluzitie s manzelom, je vsetko take ine, tiez plakavam kvoli tomu, ale on mi tvrdi, ze je vsetko tak ako pred tym, len ze teda mame dieta...

nesmiem sa tym prilis zaoberat, lebo ma to trapi, tak na to nemyslim radsej, ked sa da...zrejme si aj ón potrebuje zvyknut a tak...neviem, niekedy sa mi zda taky tvrdśi na mna, ale neviem to posudit, nakolko som precitlivena hysterka, vsak ze.... 😢

vadi mi aj to, co nepovedal, napriklad, ze sme jeho zivot, alebo ze je na mna pysny, ze som to zvladla, alebo ze nam nic nekupil, ked sme prisli domov, alebo mne za porod...a tak... 😒

katina2209
20. feb 2010

Jani dnes maju nase zlaticka 10 dni maly mi spinka som zvedava co bude robit v noci ale dnes mi prvy krat raz spal 3 hodiny inak sa budi kazde 2 a 1,5 hod tvoja krpka je dobrá že?
A cez den pekne spinka teraz som si vybehla trosku sa vyvetrat a uz mam len dva stichy ostatne mi vypadali a uz dobre sedim,len v noci ked sa zobudim a mam sa postavit tak tie panvove kosti a krize dost bolia ☹
A Jani uz ste sa objednali na ten screening sluchu?

katina2209
20. feb 2010

Jani ja som tiez precitlivena minule som na manzela vybuchla a bolo mi to luto a on sa tak snazi a tiez ked mi nieco odvrkne tak placem ako male decko ☹ ale pomaha mi velmi vari aj maleho prebaluje v noci vzal si tyzden dovolenku co sme prisli z nemocky no v pondelok uz sme na vsétko sami aj s Markom do skoly ulohy no dufam,ze to budem zvladat my sme este vonku neboli doktorka nam povedala,ze prvy krat mame ist v stredu a vy ako Jani?

janielah
20. feb 2010

ano Kati, dnes mame 10 dnickov 🙂 Krpka dobre spinka, aj cez den, aj v noci, my to mame tak, ze ona mne chyba, ja by som ju najradsej aj castejsie budila ako tie jej 3-4 hodky... 🙂
je to moj maly anjel, mamina vravi, ze ani susedia nevedia, ze mame babatko, ze take dobre dieta to je 🙂

Mne stichy drzia, iba tie prve tri su fuc, a ostatne stale tam... 😒 kedy sa to uz aj mne polaviiiiiiii, mne je dokonca horsie zo spodu, ako v porodke ... 😢

Na screening som uz volala, tiez nas dali az na marec, a ze tam mam prist so spiacim babatkom, tak som zvedava 🙂 a kedy idete na TBC do porodnice?

alex
20. feb 2010

ahojte,

gratulujem k novým prírastkom! 😵

olifcek
20. feb 2010

macu v celku fajn. dnes doobeda prisla maina aj oco k nam, a my s mm sme sli kupit obyvaciu stenu a postel do malej izby /trucovne/. jasne, bola som ako na ihlach, ale malicka bola v pohode...mamina ju predsa len na cumel naucila, hech...tak teraz zvazujem, kedy jej ho budem davat 😅 nechcela ten super moderny, tvarovany, ale taky, co ma cumel okruhlu hlavicku...cumlicek si vezme len ked lezi na boku 😅 aj teraz sme si boli spolu pospat, 3,5 hodky, hech...len ja som uz musela na wc a malicka lezala na mne, takze zakratko uz tiez vstala. aj sme ju mali v postielke poobede a lezala tam, rozpravala sa s plysakmi, len sa pogrckala, tak nas zacala volat...neplakala, bolo to take ine 😉 asi si potrebovala este raz odgrgnut a poriadne, lebo inak negckaaaa 🙂

uff, rozsiahla a vycerpavajuca odpoved, ze? 😀

nasa alicka tiez ked nespi, len hladaaaa ciciiiik....vcera som skusila nosic, tak ste mali vidiet 😀 😀 inak hladaci reflex sa nam spustil 😀 😀 😀

mamina ju uspala i bez nosica a mimo ruk, ja nechapem 😅

zoska
20. feb 2010

ahojte,
baby dakujem za rady...
ja som uz z toho magor...sestricky chodia a stale len hovoria, ked dokrmim aby som odala prsnik z ktoreho som kojila aj ten druhy aby nestvrdol do dalsieho kojenia...
lenze ja odsavam a mne to nejde...odsavacku mi na prve tyzdne poradili medelu piestovu, ale ja po polhodime snazenia odsajem ledva 20ml z oboch!!!

som hotova...kojim odsavam, kojim odsavam...nespim
a ked som spomenula sesticke ze citim male hrcky na krajoch tak zavelili oxitocin do nosa, nasilu rozmasirovat po teplou vodou a odsavat...uz nevladzem 😢 😢 😢 😢 😢 😢

toto som voobec necakala...mam po kojeni len rozmasirovat prsia a nechat tak???
bojim sa zatvrdnutia a zapalu ☹

nikoho tak v porodke nesledovali ako nas tu? ze odsavat po kojeni?

katina2209
20. feb 2010

Jani my sme sa este neobjednali na to ockovanie oddalujeme to chcem ist s nim az po mesiaci

katina2209
20. feb 2010

zoska ja som si iba raz odsavala treba si dat dobru teplu sprchu a rozmasirovat ja som mala uplne rozhryzenu bradavku no uz je dobre a mala som aj teplotu 38,2 a brala som paralen 🙂

lolka
20. feb 2010

nas objednali na screening na 12.3., len ci budeme zrovna spinkat.... 😅

lolka
20. feb 2010

zosi, ja som v nemocke tak vela mliecka este nemala...tak neviem. ale baba co bola so mnou, tak ho mala az az, aj pre dve deti. aj si pytala odsavacku, ale nakonic neodsavala, jej dcerka furt papala.

zoska
20. feb 2010

no tak ja mam permanentne naliate prsia a ked dosla sestricka a chytila tak hovori ze treba odsat 😖

tak som sa rozhodla ze pred kojeni trosku pomasirujem a odsajem aby sa malej dobre prisavalo, ale skusim to odsavanie obmedzit a budem dufat ze sa tie naliate prsniky nezhrckaveju a nezapalia...

dnes sme uz mohli ist domov, ale nakoiec ze nie, lebo zltacka...malu mame na izbe na takej speci podlozke...polohujeme 3 hodiny na brusku a tri hodiny na chrbatiku...na brusku place, chudatko

moja pije cca kazde dve hodiny 1é-25 min. akokedy,takze az taka papkacka nieje 😒
a amlokedy sa nam podari odgrgnut...ako vam grgaju deticky?

zucana
20. feb 2010

caute my sme boli na chviu v meste aj ked mrholilo...a vobec cez den tak pravidelne nespavame....
zosi podla mna je dobre ze ta kontroluju a doveruj im snad vedia co robia...a neboj malicka asi papa uz normal mlicko a staci jej a zltku sme mali aj my...musis si oddychnut a bude to lepsie...vela to spravi 😔
my dnes mame navstevu peciem rybu...a mala mi spi v satke 😉

olifcek
20. feb 2010

zosi babo si nie vzdy potrebuje grgnut. a preco ju tak polohujete??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre