Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
21. feb 2010

dobry vecer mamicky 🙂

matesl
21. feb 2010

puclik

ja uz som v termine, mne konik inak ukazuje, podla posledneho ultrazvuku bol termin 20.2. takze preto sa mam zajtra dojst ukazat a kedze ten tlak stupol a opuchy tak by to rad moj dr. urobil

alex a to uz len par mamiciek ostane cakatelkami, ze?

puclik77
21. feb 2010

alex aj mna mala tlaci stale pod rebrami. Ale zase doki mi povedal ze hlavicka kryje vchod a ze ju nahmatal, ked ma vysetroval, tak neviem neviem. Ku komu ides rodit? Mas niekoho zazmluvneneho?
matesl, takze zajtra uz mozno budes porodena, alebo aspon rozbehnuty porod, hm?

lolka
21. feb 2010

ewe, jeej na FB je aj moje brusko co sme boli s alex 😉 aj Vase su krasne, pojdete sa aj teraz fotit s malou ?

lolka
21. feb 2010

matels, zajtra drzim palce 😉 ides aj s taskou, ze ? 😀

maculik
21. feb 2010

ahojte, tak my sme si dnes dali od internetu pauzu, aj ked manzel podvadzal a parkrat ho zapol. Ale ja som sa drzala 😉
celkom ok den, maly bol zlaty, vela spal, manzel rano navaril, upratal, bol s malou, ja som oddychovala. Petkovi som dnes konecne ostrihala nechty, v nemocke sice povedali, ze az tak ked bude mat 4-5t, no ale ved dovtedy by mal take nechtiska, ze az... Tak som opatrne ostrihala a hned je lepsie, ani rukavicky netreba.

maminka vitaj, tak uz ste doma? ako bolo? a porod?

ja uz idem buvat, tak zajtra nakuknem, dobru noc.

matesl
21. feb 2010

no uvidime, dam vediet babulky, idem ja uz si lahnut, mozno posledna prespata noc 😀

ano Loli, idem aj s taskou 😉 napisem ti potom sms, ze co idu so mnou robit.

drzte sa ak by to este na niekoho doslo...laxity je vraj sama na izbe, dnes este neporodila, tak ma mozno supnu k nej 😉

paaapaaaa

ewelyne
21. feb 2010

matesl, drz sa zajtra 😉

maminkaaaa uz ste doma? 😵

lolka, hej vase dve bruska 😵
neviem, isla by som, musim draheho ukecat, ale asi az neskor... za par mesiacov... teraz komplikovane..

maculik, no aky pekny den, inac s tymi nechtikmi ja tiez rozmyslam, ze za chvilu cvaknem, to sa ani nestiepi,
ma ich pevne...

zoska
22. feb 2010

ahojky 🙂
dodatocne dakujem za rady a skusenosti ohladom kojenia 😉
uz je to lepsie trosinku, nasla som si system v tom a verim ze reci sestriciek, ze o 2 dni sa to uz bude regulovat samo su pravdive...
ktoby bol povedal ze s mojimi malymi prsiami budem taka mliekaren 😀 😝 vyzeram ako po plastike...manzel ked ma videl len oci vytrestil 😕 😀

a inak sme stale v nemocke...od piatku nas natahuju ze nas pustia, ale stale sa to nezlepšuje...mm tu uz nieje so mnou, uz muskoncila dovolenka a nechceli sme platit 100ecok za izbu, ked v nej iba spime a mala je na oddeleni a len ju kojim...tak ma supli na izbu pre matky o posch. nizsie 😒

kazali mi doniest mliecko moje keby bolo treba malu dokrmit a od 02.00 ma nevolali, asi jej dali to donesene a ja sa tu trapim s naliatymi prsiami...uz je toho moc...
a dokoncujem diplomku, aby toho nebolo malo...konzultant sa stale nevyjadril, takze pisem pracu bez jedinej konzultacie...fasa

no som sa potrebovala vystazovat...ani sa nechcem pokusat dufat ze nasdnes pustia 😔

inak gratulujeeeeem k novym prirastkom- maminka, martina, lucia...a kto este?
alebo vlastne kto este neporodil? to je jednoduchsie sa opytat 🙂

zatial sa majte krasne

martulanr
22. feb 2010

Pekny dníík dufam ze bude svietit slniecko aby sme mohli ist von 🙂

gratulujem k novym babatkám nestiham teda ja by som aj stihala vas citat ale blbne mi internet tak uz som z toho sedivaaa

dnes sme mali pomerne pokojnu noc ale vcera sme boli od 1,30 - 4 hore maly nechcel spat tak sme sa prechadzali po dome ☹

maminnka
22. feb 2010

ahoj babulky, ano, od vcera sme doma... Natalka mala este trocha zltacku, tak si nas ponechali o den dlhsie.

aaale uz sme konecne v civile 😀 😀

porod bol v pohodicke, sitie na dva stehy, ziadny nastrih, takze stazovat sa mozem len na epiduralku, co zabrala az po druhej davke. Suma sumarum: moj druhy porod zasa pozitivny zazitok 🙂

malinka je zlata, tuto noc krasne spala, zobudila sa len dvakrat na papanie a spala dalej, az do siedmej... keby jej to tak dlho vydrzalo...

idem co to precitat, kho to este len caka 🙂

maminnka
22. feb 2010

jaj a este som chcela, ze s kojenim mame trocha problem, mala na to nejako nechce nabehnut, tak odsavam a davam jej z flasky. Dufam, ze sa to po case upravi ako pri synovi.

Zoska, pozeram, ze to nemate idealne, idem precitat, preco malinka nie je pri vas, drzim palce, aby ste cim skor boli doma!

katina2209
22. feb 2010

Ahojte babulky gratulujem vsetkym mamickam a mamicky ktore uz mate deticky nevedeli by ste mi napisat ako obliekate svoje deti von ja sa bojim aby som ho vela alebo malo neobliekla dnes chceme ist von pls napiste mi 🙂 Matkovi uz nestaci z jedneho prska uz pyta z obidvoch a vydrzi maximalne dve hodiny a potom sa certi a budi

lante
22. feb 2010

Ahojte, včera som bola pozrieť MartiuJ. A prinášam Šimonkovú foto 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

maculik
22. feb 2010

dobré ranko 🙂
maminka, tak super, ze si mala taky hladky porod, to si hadam aj do tretice zopakujes, ci? 😀
kati, ja neviem, ake je u vas pocasie, takze neporadim. Ale u nas je cca +5 a obliekam body, dupky, flisovy overal a fusak. a ciapku.
uvidime, ked sa otepli.

ewe, no veru, manzel si to usilovne "zehlil" 😀

kocky, neviete lahky recept na polievku z ruzick.kelu? mam ho vela a treba ho minut.

maminnka
22. feb 2010

Macu, tretie dieta uz nemame v plane, aj ked clovek nikdy nevie... ja somm sa miestami uz ani na toto druhe necitila...

maculik
22. feb 2010

uz som nasla, tak idem varit 🙂
inak, ja asi kel nemozem, ci hej?

selyma
22. feb 2010

Ahojte babky. Takze v noci sa nic nedialo. Stale doma. Zajtra idem sa prijem, tak uvidim, co vymyslia.

dnes je vonku krasne,uz by som aj pokocikovala. Mam na zajtra trocha strach. Ale uz musi prist, lebo uz chcem ju mat v naruci a uz to nechcem predlzovat. Popiste pozitivne slova, aby som sa nebala.

katina2209
22. feb 2010

Dakujem Maculik u nas je tiez asi 5 az 7 stupnov ja som chcela dat este okrem toho hruby svetrik a maculik mas hruby fusak?

katina2209
22. feb 2010

Selyma neboj sa vsetko dobre dopadne a budes mat konecne svojho milacika pri sebe 😉

maculik
22. feb 2010

sely neboj, zajtra o takomto case uz mozno budes mat malinku pri sebe, vsetko dobre dopadne, neboj 🙂 Ono aj ked je porod akokolvek tazky, tak akonahle Ti ukazu a polozia drobceka na Teba, tak na vsetko zabudnes. Hovorim z vlastnej skusenosti, kedy este par minut pred narodenim Petka som si hlavu trieskala, ze naco toto vsetko, ci to stalo za tu bolest, no a ked uz som ho mala pri sebe, tak som si na tu bolest ani nespomenula 😵

kati, hej, mam hruby aj ten overal, aj fusak - ten ma vnutri kozusinku. Raz som dala este tenku kosielku na dupky, ale potom bol spoteny, tak druhykrat som uz nedala. Jasne, ze zvrchu to este prikryvam tym krytom na vanicku, co maju tie hlboke kociky.

Inak, aj ja by som isla von, tiez je pekne, ale co mozem, ked obaja drobci su chori ☹

andrea2603
22. feb 2010

selyma, neboj, keď to aj trošku bude bolieť, akonáhle ti drobčeka položia na teba, tak zabudneš na všetku bolesť a budeš tá najšťastnejšia osôbka na svete 🙂 .

My sme mali tiež o.k. noc. Večer zaspala o 18.00, myslela som, že to bude také zdriemnutie a ona spala do 23.00, potom papala a zaspala. Do rána sme kojili ešte 2krát, takže som sa aj vyspinkala 🙂 .
Ja som dnes 1krát dala malú spať k otvorenému oknu, obliekla som body, košielku, dupky, sveter,čiapka, fusak a deka. Po 20 min. som okno zatvorila. Na prechádzku sa chystáme tak o 3-4dni. Zatiaľ len takto otužujeme.

alex
22. feb 2010

ahojte, hlásim sa po poradni, takže nášmu synčekovi sa velice prevelice páči u maminky v brušku a von sa ešte nechystá a to som chcela dnes rodiť, taký pekný dátum je. Lekár, že o týždeň sa vidíme... no dúfam, že nie 😉
Som mu hovorila, že začnem behať po schodoch, tak povedal, že to on neuznáva, že nech sa mi radšej gazda povenuje 😉 😀

maminnka
22. feb 2010

Andrea, k hemeroidom som ti chcela napisat: ja som mala (a teda este stale mam) pokazdom porode. Zatlacenie dnu mi nikdy nepomohlo, ze chvilku boli vonku. Proste len mastit, za par dni sa zviknu tiahnut. A dubova kora tiez pomaha. Co si davas ty?

andrea2603
22. feb 2010

alex, tak gazda má o program postarané 😀

Maminnka, ja to má tiež po každom porode a časom to zmizne, len je to na nervy, že šitie bolí a ešte k tomu aj tá nepodarená zlatá žila. Mám čípky na liečbu vonkaj.a vnútor.hemoroidov a krémujem. A na veľkú potrebu sa neodvážim bez glycerínového čípku ☹ .

alex
22. feb 2010

andrejka, hej, už som mu zreferovala. Od dnes má konečne voľno, takže budeme mať čas sa aj sebe venovať 😵

lolka
22. feb 2010

matels, drz sa a cakame na info 😉
aj zuzulik uz by mala mat cisarak za sebou 😵

baby, a ako zistim, ze mam tu zlatu zilu ? doki mi sice nic nepovedal, ale ked mi davali cipok pri porode, tak sa ma sestricka pytala ci mam problemy so zlatou zilou.....hm....doteraz som s tym nic nemala 😕

dnes je vonku krasne, asi sa pojdem na prechadzku, vcera sme boli 1x - sme sa s muzom bili o kocar 😀

zucana
22. feb 2010

cafte...tak posledne rodicky sup na to...sely drzum palce a gratulujem mamickam simonko je krasnucky 😵
my sme vecer strasne prdkali a pri tom plakali a nakoniec sa vykakali...potom od 23-24 jedli a asi strasne vela lebo o 7.30sme vela grckali.medzitym sme sa este zobudili o 4.35 a potom od 8smej sme spali do 10.30. opat papacka 10 minutova a zaspali sme...som zvedava dokedy...
zajtra mi pride sestricka a ideme ku konzultantke opat...moc nas nepochvali ale vcera sme krasne krvykrat papavali najskor po 2-3 hodinach a asi je to fakt lepsie aj ked vecer sa prejedla...musim si ja uvedomit kedy ma dost ze uz iba vymysla potom a dat jej cumel inak mi polku takto vygrcka.... 😒 a asi aj preto,ze mala taku noc ze ona sa strasne ale strasne hybe...a potom asi nestravi dobre...co vy na to?

katina2209
22. feb 2010

babulky a deticky vam papkaju na jeden krat z jedneho alebo z obidvom prs lebo mne doteraz maly papal z jedneho a teraz uz chce z dvoch andy ako krasne ti spi mne sa budi kazde dve hodky uz by som si konecne aj pospala trosku 🙂 a ako ste na tom s kilami kolko ste schudli a mate este bolesti?

lolka
22. feb 2010

kati, ja kojim na striedacku, jedno papanie - jeden prsnik a prsniky striedam. si to aj zapisujem, lebo by som zabudla, ktory je "na rade" 😀 myslim, ze jej to staci, lebo bud zaspi alebo sa sama pusti. ale je sranda, ze ked zacnem kojit, tak mi z druhe prsa zacne samo mlieko tiect 😀 kati, aj moja papa kazde 2 hodky co je uplne ukazkove, lebo zhruba tolko trva kym sa vytvori mliecko.....no a ta noc, v noci mame dlhsie intervaly (aj ked dnes to tak nebolo 😅

ja uz som na povodnej vahe, len mi este brusko trochu trci 😒 ale vcera som sa uz napasovala do povodnych rifli 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre