Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katina2209
23. feb 2010

dnes kojim iba z jedneho inak vcera som bola v banke vybrat peniazky maminka postrazila a obliekla som jedny gate co som nosila no tiez nezapnem v pase to brucho som mala tiez velke a ten môj pupok je taky smiesny pigmentaciu tam mam az ciernu a mam ho vonku 🙂
ewe ja v kuse zehlim perem zehlim uz mi z toho hrabe no nechcem si potom nechavat 5 praciek naraz lebo keby som videla taku velku kopu tak uz by som ani chut nemala to ozehlit 🙂
cukruska gratulujem nech sa to tento krat vydari 😉
zoska ty si ina mliekaren ja neviem kolko maly vypije lebo si zatial neodsavam odsavala som iba vtedy ked som mala tu krvavu bradavku a teraz je to uz v pohode sa to vyliecilo 🙂

katina2209
23. feb 2010

maculik aj my mame take noci dnes bola super no vcera nic moc ako kedy a cez den takisto niekedy stihnem aj navarit aj vsetko porobit a niekedy ledva sa osprchujem a uz place

andrea2603
23. feb 2010

cukruska, krásna správa, držím palce a fakt preberáž štafetu 🙂

zucana
23. feb 2010

cafte baby ...blumi to ma mrzi ale ty vies najlepsie co robit....
baby co ste doma pozdravujem...zosi mne zacala grckat po 3 tyzdnoch....
inak sme boli u konzultantky...takze mala pije 10 min a vraj neberie to zzadne mlieko preto aj grcka aj castejsie je hladna a nestaci stravit....musi kazde 3 hodiny....musim ist kupit odsavacku a po kojeni odsat a dat jej injekcnou striekackou... ☹
a vyhadzala sa z jednej kozmetiky a ma suche cielko...co davate na tvaricku?
a keby este grckala tak musim k pediatricke pre nejake kvapky co mi zhustia mlieko ale jaa verim ze nebude 😒

katka16
23. feb 2010

ahojte! ja mam termin v marci,ale bola by som rada keby uz to bolo vo februari 😉

blumka
23. feb 2010

inak, napisem vam co mi poradila annag...my sme mali problem s prdikmi..mala kakala ale strasne sa pri tom pucila a nevedela to zo seba dostat a vobec neprdkala. Tak mi annag poradila aby som ju kojila dvakrat za sebou z toho isteho prsnika ak teda pyta castejsie ako 3 hodky. Ze vtedy vypije aj zadne mlieko, ktore je sytejsie, lebo ze to predne rychlejsie prejde traviacim traktom a aj zaplynuje. Skusila som to a fatk malu prestalo pucit a aj papat pytala potom v dlhsich intervaloch..
mozno zuci skus aj tak ak bude malicka pytat skor ako po 3ch hodkach tak jej daj ten isty prsnik co predtym
a ja som davala malej materske mlieko na tvar ked sa vyhadzala, do par dni to zmizlo...a inak aj do nosteka je dobre dat materske mlieko ked su sople 😉 ale to nemam odskusane

andrea2603
23. feb 2010

zuci, ja nedávam nič, ale skús olejček napr. olivový, vôbec to nemusí byť nejaká drahá značka, niekedy tie menej drahé sú lepšie.

katka, tak to ti verím, aj ja som sa už nevedela dočkať.

maculik
23. feb 2010

blumi, toto aj mne poradila, ked som jej pisala o tom grckani. A pomohlo, uz takmer negrcka, len tak normalne 🙂
Len u nas zatial nefunguje to, ze by dlhsie vydrzal, pricucnuty chce byt stale, len ked spi, je pokoj 😀

kati, tak ja som dnes stihla urobit obed, aj ked polievku dame z plechovky, uvarim az vecer. a pozvesat pradlo, nezehlim 🙂

zuci, ja zatial ziadnu kozmetiku nepouzivam, umyvam len vodou. Bol vyhadzany, cistila sa mu plet, ale uz to zmizlo, len take biele bodky ma, tie tiez uz miznu.

boooze, uz je sirena hore, ideme papat 🙂

blumka
23. feb 2010

maculik, ale je zaujimave ze Juli si predlzila intervaly cez den a v noci sa pricucla a ostala pricucnuta do rana... 😕

zucana
23. feb 2010

blumi ved aj to som uz robila...len ked sa pricucne po 2 a pol hodine tak ktore hm?no nic uvidime...lebo teraz napr.som jej dala z toho isteho aj ked po 2,5 hod.skoro troch a po 8 minutach mi zaspala a ani usta jej ked spi neotvorim nieto este tam napchat injekciu....tak som zvedava...
inak uz mi segra priletela...muzik mi ju uz veze...som zvedava ci bude pomahat 😀
andy ten olejcek teda skusim 😉

zucana
23. feb 2010

cukrus super!!!!!!!!!!!drzim palciaky...nech aj ty uz nespinkavas 😀
inak baby ja s malou na sebe v noci spim aj 7 hodin 😕

blumka
23. feb 2010

zuci, ved to, keby ze tie detiska pili pravidelne, clovek sa nejako nastavi ale takto..raz po hodine raz po dvoch raz po troch..kto si to ma pamatat, ze?...a malinka ti pribera? ci ste nevazili?

zucana
23. feb 2010

pribera...ma uz 4300 ... od min.tyzdna pribrala 160 gramov ale vraj na to ako casto jedava je to malo...takze vraj tych 10 min naozaj nepapa to zadne...jediny raz papa aj hodinu vzdy cca.medzi 22.00-23.00 pred totalnym zaspanim....

olifcek
23. feb 2010

zuci a kebuy sisi radsej odsala pred kojenim? a nie, striekackou ju krmit... 😵

olifcek
23. feb 2010

my dnes hajame po 3 hodiny, wow...a aj bez cumliiiika, az neveriiiim....

cukru paraaaada, drziiiiim palceky

dakujem za ukludnenie ohladne toho cumlika 😵 vyzera, ze ked olivku fajne zabalim, tak hajinkaaaa

v noci fajne hajame, nastastie....niekedy hajame vedla seba a nie na mne 😵 a papame tak po troch hodkach v noci, niekedy po piatich az siedmych

blumka
23. feb 2010

podla mna je 160g uplne v pohode...terezka priberala 120 a lekarka sa vyjadrila ze je to velmi individualne kolko deti priberu ale ze je stale v norme
a mozno by bolo fakt lepsie tak ako olif vravi, odsajes predne mlieko a ona uz bude papat len zadne 😉

zucana
23. feb 2010

povedala ze to neznamena ze sa dostane k tomu zadnemu...lebo ona sa unavi pri tom tahani totho zadneho a zaspi alebo hysterici....som sa jej na to pytala...ale ze takto je to lepsie a takto jej dam isto to zadne...a striekackou uz iba malicko aby zasa nepriberala moc...tak neviem...

blumka
23. feb 2010

olif, davas ju do zavinovacky? 😉 mne v tom Juli nechce byt..doslova sa z nej vyvlecie 😀

zucana
23. feb 2010

olif usper a to sa ti same takto pekne upravilo alebo si nieco robila konkretne? 😉

zucana
23. feb 2010

a vraj potrebuje aj to predne a je vacsia pravdepodobnost ze ked odsajem to predne ze z neho nebude mat nic ako ked odsajem to zadne a to jej dam...

blumka
23. feb 2010

olif, po siedmych..wau...to by som brala 😀

olifcek
23. feb 2010

blumi veru, my priberame po cca 200g na tyzden, co je vraj fajne vela, ale, ze i keby 100g bolo, ze neva. okrem toho, vraj sa babatka maju vazit kazde tri tyzdne, lebo ked su kojene, nepriberaju rovnako a rovnomerne 😵 😵

blumi, dakujem za podporu, ja by som fakt kojila ako pisem, nie striekackou 😵

inak...malickej vcera brali krvicku kvoli bilirubinu, bielkovinam a krvnemu obrazu...tak vsetko je faaaajn, akurat, ze jej uz 5 dni nedavam fortifikaty a bielkoviny itak stupli, chiiii...

blumka
23. feb 2010

olif, ja tiez mam take info, ze hlavne teda u kojenych deti sa tie vahy nemaju brat tak striktne, lebo oni priberaju nerovnomerne...ja stale porovnavam s Tete..ona priberala a vlastne stale tak pribera a rastie tak narazovo...dlho, dlho sa zda ze nic..len malicke priberanie a potom zrazu velky skok...aj s vahou aj s rastom...u deti na UM je to trosku ine, lebo tym presne vies kolko mlieka das a kolko vypiju a vlastne tam sa aj musi regulovat avy nevypili prilis vela...
som rada ze mate ok vysledky 😉

olifcek
23. feb 2010

blumi ja ani nem, ale svokricka ju chcela v zavinovacke a mala neprotestovala, chi, zlate dieta ...

zuciq malicka skoro pochopila, kedy je noc a kedy den, vyzeraaaa....olivka aj od 19tej chce hajatm, ale mne sa este nechce, tak buntosi s nami 😵 uvidime ako dnes, je nejaka dobrunka uz od rana 😉

olifcek
23. feb 2010

blumi sim sa pobavila na vete, ze : tak tie fortifikaty este malickej davajte

😀 😀 😀

katina2209
23. feb 2010

maculik aj ja som dnes navarila granadier a polievku sme mali od vcera povesala pradlo a ked nezehlis maly sa ti nevyhadze? ja sa toho bojim lebo v nemocnici mal dermatitidu na nemocnicne pradlo
a blumka mne radila doktorka v nemocnici ze mu mam dat aj do ocka materske mliecko ked mal zapalene

zucana
23. feb 2010

ta moja v zavinovacke ani nahodou....inak no ked budem mat tu odsavacku tak skusim obe dve veci ....len kolko si mam odsat toho predneho?len sa mi zda take prirodzenejsie ze vypije to predne a potom to zadne by mala ale ked nevladze...

len abych to nepresvihla a nevysala cele zadne....viete je totiz super ze annag poradi aj mne poradila...lenze tato tu ma vidi aj malu ako kojime aka je mala vymyselnicka a tak...tak ja fakt neviem komu verit a podla coho sa riadit....

olifcek
23. feb 2010

zuci ja bych odsala kazde prso po 5 inut...

a je fajn pocuvat jeheholaktaceho poradcu...nam annag pomohla veru 😵

zucana
23. feb 2010

ja viem olif ale ked chodime k tejto na kontroly a vsetko tak jej nemozem povedat ze sorry to co vravite vy tak nepraktizujem lebo mi radi niekto iny....

olifcek
23. feb 2010

zuci ja som napriklad nepovedala u lekara, ze neberieme fortifikaty x;o)) ale nakolko zabrali, tak ich mame brat i nadalej 😵 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre