Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
24. feb 2010

Blumi, ja som pri synovi mala zasadu nedotykat sa spiaceho dietata 😀 ale teraz ju musim zrusit, lebo ona fakt stale spinka... presne ako pises, aj pri papani...

katina2209
24. feb 2010

alex gratulujeme to uz budu pomaly aj vsetky maminky februarovky kika uz porodila?

blumka
24. feb 2010

mami, to som mala aj ja taku zasadu, lenze Terezka spala malo, tak som bola rada ze vobec spi..Juli zatial spinka celkom ok....nechcem to zakriknut ale uz dve noci spala...dnesnu od osmej do siedmej s troma krmeniami...ale to bude tym umelym mliekom si myslim...

zucana
24. feb 2010

alex gratulujem ....
baby dala som nove fotky aj so segrou...
inak som bola v spalni a oni tam obe spia a moja mala prosim pekne v kosi ja to kaslem....segru stahujem do talanska 😅

andrea2603
24. feb 2010

Alex, gratulujem, tak ste stihli ešte február 🙂 . Veľa mliečka a zdravia.

Dievčatá, to čo zjeme, kedy máme v materskom mlieku? Ja som si myslela, že to je tak max.do 6hod..Dnes som sa rozprávala s detskou sestričkou a tá mi povedala, že za 12hod., takže si mám dávať pozor čo zjem na raňajky, aby večer nebolelo bruško. A nemám schudnúť viac ako 1/2kg za týždeň, lebo ak by som viac chudla, tak do materského mlieka sa uvoľňujú nejaké toxické látky z mojich tukových zásob /tak nejak som si to zapamätala/.

blumka
24. feb 2010

andrejka, to som nevedela o tom chudnuti...a s papanim som vygooglila ze zalezi aj co spapas, ze kazde jedlo inak...no tak neviem...

alex
24. feb 2010

Ahojte, hlasim sa zo saly ako som slubila. Porod v pohode,esteze som si dala epi,lebo bez nej to bol brutal. Malicky je kraaaasny,ani neplackal. Muzik bol so mnou,strasne bol zlaty. Zajtra sa ozvem,dnes si muzik berie telefonik.
Pa pa

olifcek
24. feb 2010

adi jj, o chudnuti viem, ze viac ako 2kg nemame mesacne schudnut...

opat placliva sprava...volala som este lekarovi kvoli krvnemu obrazu, vcera ho nemali...malickej klesol hemoglobin z 130 na 80 😒 😒 musim sa objednat do nemocky na nejaku injekciu, aby nemusela transfuzku zas...citim sa zufalo...nepomohlo ani to, ze udajne to predcasnIATKA MAVAJU A AJ DETICKY RODENE CISARAKOM... ☹ som sama doma...mm uz v pracicke, svokricka uz pomaly doma 😢 😢 😢

olifcek
24. feb 2010

ali gratulujem

maminnka
24. feb 2010

Alex, ty si neskutocnaaa 🙂 blahozelaaam!

janielah
24. feb 2010

a ked chudnem viac ako pol kila tyzdenne ??? a samo od seba ??? co potom mam robit ???

inak mam dalsi herpes, tentoraz v nose...uplne super...

blumka
24. feb 2010

olifcek, hlavu hore, malinkej daju injekciu a bude ok...mate to tazke prave preto ze malicka je predcasniatko ale neboj prejdu tie najhorsie prve mesiace a uz si ani nespomeniete ake tazkosti ste mali na zaciatku

maculik
24. feb 2010

kocky, kedy su tie rast.skoky?

olifcek
24. feb 2010

blumi ked ja sa bojim...tie cervene krvinky su dolezite a mame s nimi problem x;o((( placem tu jak tur...ideme v piatok na deviatu do nemocky na injekciu...

len by ma zaujimalo...ak by som sa nedoistala k tomuto lekarovi cistou nahodou a omylom, mysleli sme si, ze je obvodak, vedeli by sme o tychto problemoch? obvodacka nam krvicku neberie len preto, ze tento odbornik na predcasniatka ano?

som fakt velmi smutna...nenavidim sa za to, ze sme rodili predcasne, ze ma malicka kvoli tomu take problemy...

olifcek
24. feb 2010

macu vraj 6t a 3 a 6 mesiacov

andrea2603
24. feb 2010

olif, také si nehovor, že sa nenávidíš, veď ty za to nemôžeš. Na to , že ste predčasniatko, ste úžasné. V pôrodnici boli mamičky zo širokého okolia, keďže tu v NZ máme, že výborne vybavené novoroden.odd, ktoré rodili predčasne a keď rozprávali, že boli pozrieť svoje bábätká v inkubátore a potom hovorili aké komplikácie sa pridružili, tak to bolo aj mne do plaču.

macu, aj ja viem tak ako olif píše tie rast.skoky.

olifcek
24. feb 2010

adi...

andrea2603
24. feb 2010

jani, asi viac jesť, aj keď ja som vždy bola počas kojenia vychudnutá na kosť.

olifcek
24. feb 2010

adi, kebyze nemam zapal, nepraskne plodova voda a malicka by sa narodila neskor...

Oliv je uzasne male babatko, dobrucke, boli ma, ked mame nejake zle vysledky...a este ked ide o krvicku...

andrea2603
24. feb 2010

olif, bude dobre, uvidíš 🙂 . A za ten zápal si určite nemohla, nemyslím, že si patrila k nezodpovedným tehuľkám.

maculik
24. feb 2010

jeeej alex, gratulujem 😵 Tak vcera co si pisala, ze sa asi nieco deje, tak to uz bol zaciatok, ze? 🙂

no na tie rast.skoky sa pytam, lebo ze ci nahodou nie je aj v 3t. Maly je pricucnuty v kuse cely den, dopapa a o pol hodku chce znovu a nic ine, len papa ho neutisi. Uz som hotova, ledva stiham ja sa najest a malu som davala spat tak, ze Petrik plakal z obyvky, kym som ju prebalila, umyla zubky a dala spat.
Inak, ked nestihate, nechavate drobcov aj poplakat? Ja uz hej, lebo niekedy nie je ina moznost..

olif, presne ako adka hovori, nebola to tvoja vina, ze ste rodili skor. Aj tak sa olivka krasne drzi, podla toho, co pises, nema nejake velke problemy, a s tou krvickou to daju do poriadku. Ved lekari vedia, co robit. A zda sa, ze tento lekar je dobry, fakt stastie, ze ste nanho natrafili.

maculik
24. feb 2010

olif, a ozaj, ako nosic, pouzivas ho?

zuci, pekne fotky, segre uz by pristalo byt maminou tiez 😉 😀
a vsimla som si, ze ma Viki ciapocku - davas jej bezne cez den, ci len po kupkani si jej dala? Lebo ja nedavam, no neviem, ci mam.
Inak, sme chceli ist v lete do Benatok na plaz Lido, ale asi to nechame na bud.rok. Vy niekde blizo Benatok byvate, ci nie?

olifcek
24. feb 2010

adi ja som o nom nevedela x;o((( ziadne svrbenie, palenie, ziaden vytok nebol....a vysledky krvi mi zapisali vsetky narazv den, ked som i do nemocky sla...

i ten pruh uz nie vzdy vidiet...co ma tesi...

ale uz sa bojim...

dakujem a podporu

olifcek
24. feb 2010

macu zatial len raz som pouzila ale az budem potrebovat cosi porobit, dam ju donho 😵

ja malu kvoli pruhu nenechavam plakat, pokia; mi na velku netreba, samozrejme 😵 aleeee, raz som ju nechala plackat, bola som zuriva a toto mi prislo ako najmensie zlo pre malicku

blumka
24. feb 2010

olif, take veci si nemozes vycitat, za to nemoze nikto...a viem,ze mozno teraz je to najmenej co chces pocut, ale pamataj si ze vsetko zle je na nieco dobre. Olivia je sikovne male dievcatko, ty sama vies ze je velka bojovnicka, chapem ta ze sa bojis..to sa boji kazda mamina a zvlast ked dietatko ma problemy a ty mu nevies pomoct..ale ty musis byt kvoli malickej v pohode, ona vyciti tvoju naladu a to jej neprospeje.. 😉

macu, veruze si Juli poplace viac ako si poplakala Terezka v jej veku..jednoducho sa nemoze uz teraz tocit vsetko okolo nej, nechcem aby bola Terezka na vedlajsej kolaji len preto ze Juli je mensia....u nas je napr. pravidlo, ze ked Juli krmim, tak Terezka zahlasi za chce ist kakat...tak vtedy si musim mlada na papu pockat, hygiena starsej je dolezitejsia 😀 ale to ja neberem za vyplakanie...vyplakanie je podla mna vtedy ked mozes babo vziat a utisit a aj napriek tomu to neurobis...to nerobim a ani nebudem 😉

zucana
24. feb 2010

baby a tie rastove skoky su povinne?teda maju ich vsetci?
olif musis byt silna, vsetci tu na teba myslime a sme na vas patricne hrde, tak len tak dalej a vsetko bude dobre.
🤐
maci, lido je hodku od nas a my sa chystame v lete na lido di grado.
http://www.grado.it/new/

to je tiezz kusok a krasne pre deti.
segra zatial babo nem, ale dobre lekcie ma.
jani vvitaj v herpesovom klube 😎 snad nam to coskoro prejde, asi sme trosku vyzstresovane

maculik
24. feb 2010

blumi, diky, lebo u nas je to tiez tak, ze Petrik si poplace viac, nez Adelka, ked bola taka malinka. Ale tiez to nie je naschval, len ked sa proste inak neda.
A este ako Olif pisala, ze ked som nervna, ako napr.vcera vecer, ked Petrik uz 2h reval a reval, tak som proste asi na 3min odisla do kuchyne a tam sa "schladila", lebo som si to na nom nechcela vyvrsit - uz stacilo, ze som raz po nom skrikla ☹ Ale dufam, ze takych situacii bude co najmenej...

maculik
24. feb 2010

jeej zuci, tak to ak tam pojdeme (a manzel velmi chce, lebo vraj su tam take plytke plaze, kt.su vhodne pre deti, a chce ma aj do Benatok zobrat), tak by sme sa mohli stretnut, ak este budeme fungovat na Koniku 🙂

inak, neviem ,ci som si dobre zapamatala ten nazov, ci to je len Lido alebo este nieco k tomu, je to proste plaz na nejakom malom ostrovceku, co sa tam ide lodou z Benatok. Ale ved to je jedno, to je tam vsetko pokope 🙂

no, maly je hore, ideme papat (zase 😅

martulanr
24. feb 2010

ahojtee

alex gratulujeme

Olif vsetko dobre dopadneee

no moc som sa neohriala maly sa budííí

zucana
24. feb 2010

je lido ...lido di jesolo....lido di venezia...takze to co opisujes je asi lido di venezia....co je presne tak ze sa tam da ist lodou z benatok...je tam krasne...a mame to pol hodku 😉 takze ked sa dohodneme tak isto sa mozme vidiet....daj mi do IP tvoj mobil aj ja ti dam....
inak mala teraz napr.jedla hodinu ale predtym ma ogrckala takym nestravenym....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre