Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lienka2
24. feb 2010

maminnka,
nas maly papa odsate mliecko, ked sme prisli z porodnice dostaval 50ml, teraz dostava uz 60-70ml, a ked uz nechce tak to vypluje.. inak ak ti mala malinka zltacku, tak ju nenechaj tak dlho spinkat, ja viem, ze je to fajn ked spinka, ale treba ju budit.. nas mal tiez a budime ho kazde 3-4 hodiny aby sa najedol, spolu s odsavanim mlieka je to dost narocne, ale inak to nejde.. ked sa stale nechce prisat.. trapime sa dalej..

inak aj ten nas kazdy vecer vystraja, cez den aj v noci pekne po papani zaspi, a vecer nie a nie spat, len mrnci v tej perinke alebo krici, ale nevsimla som si , ze by ho bolelo brusko alebo nieco.. proste je najedeny, prebaleny, a aj tak nic nepomaha.. ani na ruky, ani cumlik, ani chodenie.. nic.. myslela som, ze pri kolike boli brusko, ale vidim ze viacere sa tu takto po veceroch trapite.. 😖

cukruska1920
24. feb 2010

jeeej..gratulujem k dalsim miminkam....uz ste komplet ale niektra ste este kinderko?

zucana
24. feb 2010

maminka a daj malu na svetlo to pomaha pri zltacke 😉

matka331
24. feb 2010

gratulujme novym mamickam (joana alex lenica )
olif neboj bude dobreee ma mrzi ze sa stale musite prenieco trapit ☹ ale to prejde a bude uz len dobreee

suzon78
24. feb 2010

Ahojte mamičky...
len včera sme sa vrátili z nemocnice domov, po prepustení z pôrodnice, sme museli hneď ísť na pozorovanie do nemocnice v Bystrici, lebo sa doktorom nezdala maličká, najprv si mysleli, že ide o šelest, lenže potvrdili nám to najhoršie pre nás, malá Timka má srdcovú vadu predsieňovú aj komorovú a má len jedno chlopničku, srdiečko jej ide na plné obrátky a musí o 7 litrov prepupovať krvy navyše, takto by vydržala len do cca 1O rokov jej života, musíme preto ísť na operáciu srdiečka do Bratislavy, keď trošičku podrastie, ideálne by bolo tak v 5 mesiaci, lenže po 5 dňovom pozorovaní sa jej stav trošku zhoršil, tak to kardiológ vidí aj na skorší termín. Sme strašne zúfalí a bojíme sa operácie, ale ak jej to má pomôcť a bude tak fungovať, nič iné nám neostáva, len veriť, že operácia dobre dopadne a Timka bude fungovať normálne, len možno s pár omedzeniami ohľadne športu a iných aktivít, ktoré by ju zaťažovali. Vôbec by ma nenapadlo, že práve moja dcéra bude mať niečo také, na SR sa ročne rodí 500 takýchto dedičiek a Timka je jednou z nich 😢 ☹

Dnes ju vyhrievam na slniečku, aby jej žltačka čím skôr zmizla a inak sa držíme, len sa trošku zadýchava pri kojení, tak musím mliečko odsávať a dávať jej zásadne z fľašky.

Ako sa máte vy? Nestíham Vás čítať, vlastne som tu prvý krát od pôrodu, všetky ste už porodili, alebo tu máme ešte dáke budúce mamičky čakateľky?

janielah
24. feb 2010

suzon, ahoj.

az mi chlpy na celom tele stoja, strasne nam to je luto, chuda malinka Timka, ale neboj, vsetko dobre dopadne, naozaj. Ty si bola aj na 3D ultrazvuku? Tam sa takato vada srdiecka nedala vidiet? Ale aj tak jedno, neboj, lekari jej pomozu. Aj ja s malou mame par vaznych komplikacii a musim si zakazovat na to mysliet, lebo nechcem prist o mliecko.

Tak sa drz, budem vam drzat palce, nech vsetko dopadne najlepsie ako sa len da ..

matka331
24. feb 2010

suzon to mi je velmi luuto...tak dufajme ze to bude dobreee

olifcek
24. feb 2010

suzi, drzim palce, moc, moc, moc...

blumka
24. feb 2010

suzon, drzim palce, verim ze malicka je bojovnicka, ze to zvladnete a bude vsetko v poriadku...myslim na vas...

matka331
24. feb 2010

janka akeee mate vy komplikacie s malickou?

maminnka
24. feb 2010

Olif,
velmi ma mrzi, ze malinka ma nizky hemoglobin, viem, ako to boli, ked ma dieta akykolvek problem, clovek by to najradsej vzal na seba... No v kazdom pripade sa prosim, neobvinuj. Malinka sa sama rozhodla, ze sa narodi skor, deti proste vedia, kedy musia von. Ty za to skutocne nemozes. Adka Ti to krasne napisala.

Suzon, Janiel, mrzi ma, ze vase deticky maju take vazne komplikacie. Slovo operacia, hlavne u takeho maleho babetka, znie hrozne... urcite to ale vsetko dopadne dobre a budu to zdrave detusiky! Velmi im aj vam v tom drzim palce!

Aj nasa mala si musi sem-tam poplakat. Niekedy su prioste chvilkove surnejsie veci alebo sa proste musim ist ukludnit, aby som nevybuchla. Ale nechat ju vedome a dobrovolne samu, tu si lez a rev, to nie.

maminnka
24. feb 2010

Lienka,
dakujem velmi pekne za reakciu. Aj ja odsavam, lebo malinka sa nevie prisat. Na jedno odsavanie, cca 10 minutove, mam 3 davky mliecka, takze to nie je az take strasne, pri synovi som tolko mlieka nemala, to bolo o drzku, casto som nestihala odsavat, kolko by potreboval, tak dostaval aj umele, teraz mam za kazdy den aspon 3 dcl mlieka navyse, tak zmrazujem.
A mas pravdu, uz ju nenecham tolko spat, ved to nebol zamer, ze nech pekne spinka, ako mi je dobre, proste ja som bolas vycerpana a sama som sa nezobudila. Oddnes si dam radsej budik. A budit ju budem aj cez den, dnes uz dvakrat. Ona len vypije a spi dalej. To mi nevadi, hlavne aby papala.

Zuci,
na svetle je cely den a ked svieti slniecko, tak opalujeme 🙂 Akurat som sa zabudla v porodke opytat, kolko ju na tom slniecku mozem nechat a nasa pediatricka mi povedala, ze 5-10 min., nie je to malo???

Maculik,
ked si pred casom spominala, ze o Petkovi sem-tam povies "ona", tak ver, ze nie si sama. Mne sa to stavalo aj v porodke a aj teraz uz doma, ze malej poviem Petik alebo o nej hovorim ako o nom. Proste som doteraz bola zvyknuta, ze moje dieta je "on", tak sa mi to este pletie, hehehe....

janielah
24. feb 2010

my nemame take vazne, ako suzon, ale tiez som to riadne prezivala, preplakala som dva dni v kuse, ked mi na treti den v porodnici povedali, ze mala ma zlomenu klucnu kost...ani som to tu nechcela pisat, lebo ma vsetci ukludnovali, ze to nic nie je a tak, ale poviem vam, mna to teda bolelo riadne a to viac, ze ani pri porode mi to nikto nepovedal, ani po screeningu prvom na sale, ani ziadna pediatricka, ktora chodila rano vecer, az jeden den teda pred odchodom...takze take cudne...

v porovnani so suzon to nic nie je, ale ako vravim, ja som to prezivala strasne tazko.... a tiez budeme musiet ist na krvicku, kvoli nejakym protilatkam v krvi, ale to je nic, to je len odber...

no a este sa bojim, ze ci jej neublizia teraz tie antibiotika, ktore musim brat kvoli tomu prsniku zapalenemu...do toho mam uz druhy herpes za tyzden, takze stale len cakam, ze co este sa nam prihodi..... ☹

olifcek
24. feb 2010

jani to kazde babo na tu krvicku ide, beru to z paticky 😉

suzon78
24. feb 2010

baby ďakujem Vám, ja už to beriem tak ako to je a snažím sa malej dať všetko čo môžem, hlavne mliečko, tak odsávam, dostávam...jasné, že mám chvíle, kedy ma to premôže a plačem, ale tak malej nepomôžem, musím jej byť oporou.

Ja som bola dnes u pediatričky a tá mi povedala, že na slniečku môže byť aj celý deň, kým svieti, izbu mám však vyhriať na 28 stupňou, lenže chúďa malá ťažko potom dýcha, ale musíme to vydržať, nech sa tej žltačky čím skôr zbavíme...

matka331
24. feb 2010

jani to je jasnee ze ta to bolelo ved kazda mamicka by take nieco tazko znasala...aleta klucna kost je dost bezna vec poznam vela pripadov .....alepoznam aj taky co tiez nepovedali mamicke ze malicka ma zlomenu klucnu kost a sa to dozvedela az u svojej pediatricky ked jej povedala ze ta klucna kost je uz v pohode ...a ona o nicom nevedela...neboj to bude dobre....
suzon aj moja malicka mala zltacku ked sme odchadzali domou a tiez mi povedali ze ju mam davat na slniecko lenze vtedy nesvietilo slniecko aa jej to preslo samo...a nevies kolko mala hodnotu ked ste odchadzali z nemocnice?

maminnka
24. feb 2010

Matka, aj Tvoja mala bola tak spava pri tej zltacke? Dokedy asi?

matka331
24. feb 2010

bola spavaa ...spinkala mi aj 4 hodiny....asi 2 tyzdne

katina2209
24. feb 2010

Suzon drzte sa zlatko nech to vsetko dobre dopadne, ved dnes su doktori uz profesionali tak budte silni a drzime vsetky prsty

liluska
24. feb 2010

ahojte
tu je foto maleho Jakubka od Alex 😵

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

maminnka
24. feb 2010

Alex, to je kraaasny chlapcek 🙂

maminnka
24. feb 2010

pridala som do albumu nasu princeznu 🙂

blumka
24. feb 2010

babce, drzte sa aj s babatkami...musite byt silne, velmi silne 😔

janielah
24. feb 2010

alex ma krasneho chlapceka 🙂 maminka aj vasa mala je sladka 🙂 a ozaj ju zobud na papanie, aby ti chudnut nezacalla. Na izbe so mnou v porodnici bola jedna, co jej mala mala tiez zltacku a stale spala, a kazali jej ju budit na papanie. Inak tieto deti vyzeraju take dobrucke, ked stale spinkaju 😉

ewelyne
24. feb 2010

Ahojte babky 😉

Suzon, vela sil a drzime palceky,... dnes je to uz take, ze mozno malicka aj sportovat nejako bude neboj...

Jani, juuuj to musel byt sok, ked si sa to tak nahodou dozvedela. mali by to hovorit. ale bude dobre, ale viem si predstavit ako to bolelo...

Olifcek, bude dobre, nebojkaj. Ste sikovnice statocne a mala je uzasne sikovna a silna a ty za to teda nemozes vobec, nemysli na take ani... ako maminka napisala, malicka vedela, kedy sa ma pytat 😉

mna tiez vsetko boli a puka mi srdce, ked nemozem pomoct drobcom a ked sa trapia... ☹

alex, lenica gratulka 😵 😵 😵 vela zdravicka.
vidis, maminka, oni si tam dali teda nakoniec zraz 😀

maminka, to nas Simi bol kvoli zltacke taky a jeho som budila, musela som, lenoch to bol maly... urcite, ked mate zltacku, tak ju jemne "vyrus" 😉
ona je taka papkacka? 😵 sikula.

inak aj ja hovorim Sabrinke, ze "on" v muzskom rode a tak sem tam,. teraz uz menej 😀
a Simon ju vola Sardinka 😀 😀 😀

blumka a vy ako? odstavujes mliecko? su na to aj homeo, a rozne caje, napr. matovy obmedzuje tvorbu mliecka...
inak aj nas Simon ide na wc, zasadne vzdy ked kojim 😀 ma na to nos 😀

a vyplakat... no neda sa vsetko naraz a nemam ruk ako pavuk...
ako pisala blumka, vyplakat, to beriem tak, ze ak mozes a nejdes...

inak na malu to lezie od Simona... boli sme dnes u lekarky, zatial dycha cisto, ale nos plny, a ani nejde odsat...
dala nam nejake homeo na zaciatok a uvidi sa...
no ale vsetci sme boli nejaky chory, aj muzik a mna hrdlo bolelo... a uz len muzik a Simi, tak dufam,
ze sa malej nezhorsi...

olifcek
24. feb 2010

a ja som tak urgentne musela malicku polozit na postel a ist na wc...vzdym ked sa moc rozrusim, potrebujem grckat...a bolo mi treba uz riadne veru 😔

blumka
24. feb 2010

olif, radsej polozit na postel a ist sa vyventilovat akoby sa malo nieco stat...su pripady ked maminka len babatkom zatrasie trosku prudsie a poskodi mozog...tak nech si radsej poplace ako toto 😔
ewe, pijem zatial salviovy caj a uz citim ze ubuda...je mi to tak luto, ale tento moj problem je nic oproti tomu co zaziva napr suzon 😔

andrea2603
24. feb 2010

suzon, držte sa a všetko dobre dopadne.

jani, to je smutné. Simi to bolí keď ju napr. prezliekaš?

maminka, dcérka je zlatučká, niečím mi pripomína moju Livinku. 🙂
Inak ja bežne povie Lívinke, že Lenočka 😅

olifcek
24. feb 2010

blumi mna rozrusilo to, ze stale nemame cervemne krvinky ok...uz od obeda je mi spatne a teraz to vyvrcholilo x;o((( malickou by som netriasla veru ;o)

manzelik siel s malickou von a mne napustil vanu, tak idem zrelaxovat...snad ked pridu, bude malicka este hajat aby som i ja pospala...je mi fakt priserne...

zoska
24. feb 2010

alex, lenica gratulujeeem 🙂 🙂 tak ste sa dockali 😉

suzon, drzím vam paste, nech vsetko dobre dopadne, je mi strasne luto, ze sa vam cosi take prihodilo 😔

olif, dufam, ze vam sa krvicka tiez rychlo upravi, juj co sa to deje za nespravodlivosti na svete ☹

baby, tak ja som si dnes uz parkrat poplakala, mala dnes zle papala, potom a pucila akoby brusko bolelo, nespala...bola som z toho prekvapena, doteraz len trosku pomrncala pri prebalovani ked bola hladna...a dnes take place...
a negrgame ☹ ma strasnu stikutku skoro po kazdom papani 😒

no ale ked citam ake mate vy problemy tak sa az hanbim 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre