Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
26. feb 2010

zoska, mne sa pri Lenke jeden prsník naplnal viac ako druhý a tak to bolo až skoro do jej 2rokov. Najväčší problém bol kúpiť si podprsenku, ja by som vtedy potrebovala každý košík inej veľkosti 😀

zoska
26. feb 2010

adi, no ja tiez vyzeram divne, jedno prso ine ako druhe 😅

a neviete nahodou co s tym pluzgierikon na pere..ma to presne v strede hornej pery z vonku...podla mna od prilisneho sania 😅 😅 😅 ked to praskne tak neviem neviem, chudatko...zatial papa aj s tym a nevidno ze by ju to bolelo 😕

janielah
26. feb 2010

zosi, to mozno ani nie je pluzgierik, ale len take otlacene, Krpka tam mala tiez taky fliacik, ale uz jej zmizol, dokonca aj take tie biele bodky na spodnej pere co mala, same zmizli...a to zevraj maju vsetky kojene deti...

babky a co s tym mojim cvicenim, mozem zacat, alebo radseej este nie? 😕

andrea2603
26. feb 2010

no jani, ja neviem, ale mňa unaví 10min. prechádzka, tak cvičenie nemám ani na rozume.

olifcek
26. feb 2010

jani ja by som s cvicenim este pockala...aspon kym malicka nebude papat nejak pravidelne, lebo po cviceni by si nemala hodinu a pol kojit..

zosi my kojime po leziacky tak, ze si lahnem na bok, hlavu podopriem laktom, malicka lezi na boku, podopreta vankusikom, ale niekedy lezi na chrbatiku a len hlavku otoci, a papame x;0)

olifcek
26. feb 2010

zosi ja mam prsia makkuckeee a mliecka dost, takze pohodka 😉

loginka
26. feb 2010

caves, tu uz su same maminy, to je parada! uz sme sa dockali nasich vytuzenych 🙂
vcera sme mali noc za odmenu, mala spala neuveritelnych 7 hod a aj maly potiahol, dnes znova bieda, skoro kazdu hodinu hore, to aby som si nahodou nezvykala
na mliecko som si kupila homeopatika, zda sa , ze zaberaju, ale vecer sa stale bojim, ze ho je malo, a budu protesty

nasi stale grcaju, vcera mala tiez vsetko uplne vygrcala, my davam gastrotuss po papani ale zeby zaberal sa neda povedat

loginka
26. feb 2010

ja som po leziacky este neskusala, sedim podopreta kojacim vankusom, ktory pekne podopiera chrbat

suzon78
26. feb 2010

kati - že ďakujem aj ja ju pozdravujem 🙂 trošku som už pokojnejšia, lebo manžel mi dnes volal z práce, má kolegu, ktorého syn má ten istý defekt srdiečka, ako naša malá a operácia vraj dopadla dobre, má už 5 rokov, síce má obmedzenia ohľadne športu a berie ešte liečiky, ale inak funguje normálne, tak verím, že aj mi budeme..
no moja je streašne spavá, nikdy si papu nepýta, musím ju budiť, ale to asi pre to srdiečko je viac unavená, dokonca v noci musíme spať 6 hodín, kardiológ nakázal, bojim, aby veľmi neschudla...

babky moja má ešte trošku žltačku, slniečko nesvieti, myslíte, že pomôže aj denné svetlo? Zabudla som sa doktorky opýtať...

janielah
26. feb 2010

suzon, pravdaze pomoze, daj ju pekne do okna spinkat a mala by si jej davat vela pit, aspon to predne mliecko - akoze od smadu, nech vela cika a cirkuluje teda to vylucovanie bilirubinu...tym sa odburava z tela...

suzon78
26. feb 2010

zosi - tiež len potvrdím, čo babky písali, ja som mala ten istý "problém", myslela som si, že je to problém, ale pediatrička ešte v nemocnici, keď som bola v BB mi povedla, že len prvé dni sú naliate, ale potom sa tvorba mliečka prispôsobí dopytu dieťatka a prsia ostanú mäkké, ale to neznamená, že v nich nemáš dostatok mlieka, máš ho dosť akurát pre potreby malej, keď bude pýtať viac, bude sa aj viac tvoriť, ale môžeš si pomôcť odsávaním pomedzi dojčenia. Inak aj to, že v jednom prsníku máš viac a v druhom menej mliečka je vraj normálne a má to väčšina žien. Ja napr. z ľavého vytiahnem 100ml a z pravého len 50-60 ml, teraz však aj ja badám, že mi je akosi menej, tak som si dokúpila homeopatiká pre prípad - Ricinus communis 5ch, tak uvidíme.

suzon78
26. feb 2010

jani - díky, len u nás dnes prší a je zatiahnuté, nie je až také ostré svetlo i tak mám povyzliekať? Musím ale vykúriť, doktorka hovorila, že na 28 stupňov, lenže keď včera svietilo aj slniečko, malej sa to nepáčilo a strešne plakala, bola veľmi spotená a srdiečko jej trieskalo o závod, chudiatko ☹ , ale zistila som, že je lepšie ju dať tak po 15:00, keď už pomaly zapadá a vykúriť len na 24 stupňov. U každého je to asi individuálne, moja neznesie teplo...

zucana
26. feb 2010

baby ja mam zasa moc mlika a mala nechce jest lebo ju nebavi ti predne musim to asi odstiekat ...ked to odstriekavam do plienky tak uplne vystrekuje fontana....zosi to je len kozka mala to tiezmava - od mlieka od vlhka...a odpadava jej to pak alebo to jemne odtrhnem 😉

suzon78
26. feb 2010

jani s tým pitím je to horšie máme nakázané dávkovanie pre to srdiečko každé 3 hodky len, aby sa nezaťažovalo, tak hádam aj toľko stačí... 😒

janielah
26. feb 2010

suzi, nam povedali, ze tak ako je, netreba ju ani extra vyzliekat, len ked spinka, tak ju pekne natocit na svetlo denne, netreba ani tolko slniecka...tak skus len tak,nech jej neni zimka...a ked nemoze pit castejsie, tak aspon poctivo teda kezde tie tri hodinky, nech sa jej to ma ako dostat von z telicka....

tusim len moja Krpka nemala tu zltacku...ja som ju hned v porodke vytrcila do okna( lebo som aj postel mala hned pri balkonovych dverach, tak aspon na nieco to bolo dobre), neschovavala som ju veru...a tiez som jej stale davala pit, nech pekne pišká ...

zoska
26. feb 2010

baby strasne ste ma upokojili...dakujem 🙂

janka, asi pockaj s cvicenim aspon po sestonedeli...zatial si len lahni na brusko, nech sa stahuje bublina vzduchova
a potom no mozno brusaky, ale nie nadmerne, lebo kyselina mliecna co sa vylucuje pri nadmernej zatazi sa moze dostat do mlieka a to nie je dobre

inak tiez by sme potrebovali doopalovat zltacku, ale slnko neni 😅

olifcek
26. feb 2010

kde je ta garon? a co ewe? a adka? aaaa?

zoska
26. feb 2010

aaa olif 🙂 pekne fotocky 😉 aj manzelovi sa lubia 🙂

no garonku som aj ja uz dlhsie neregistrovala 😕

zoska
26. feb 2010

booze nam od rana prsi 🙄 🙄
take depkove pocasie... manzel je doma sice ale pracuje...chyta ma nejaka placlivka zasa 🙄

zucana
26. feb 2010

mne zajtra odchadza segra 😢 tak moc mii pomahala ☹ a uz ide prec....

blumka
26. feb 2010

garonka asi nestiha, pisala vcera do temy cisarsky rez a tu sa neukazala...treba ju sprdnut 😀

olifcek
26. feb 2010

zosi faakt? ze dakujeeem 😉

aj tu prsi, bleee, uz od rana...

zuci ☹

olifcek
26. feb 2010

blumi ciiiiiiiiiiii, garon taka je? ciiiiiiiiiiiiiiii, uz aj jej smsknem 😀

blumka
26. feb 2010

hnusne pocasie je dnes..som chcela ist s malymi von ale sa mi nechce v takom necase 😖
olif, nooo..taka je, vidis...na nas uz zabudla 😀

zucana
26. feb 2010

aj tu prsalo celu noc cely den ale vychadza slunce...
olif pekna fotkos 😉

blumka
26. feb 2010

zuci, posli trosku tepla a slniecka aj tuu...aj uz chcem jar. Minuly rok bola krasna jar, pamatam si ze uz april bol krasny slnecny a teply a tahalo sa to az do augusta...joj, keby aj tento rok bol taky 🙂

olifcek
26. feb 2010

sms jej sla 😅

zuci, dakujem, bola som max.neupravena, ale ine spolocne zatial nemame 😕

a my sme sli na 9.00 na hematologiu...cakali sme 2 hodky!!! KAZDY BOL TOTIZ OBJEDNANY, A KED SME SA SESTRICKE SNAZILI DAT PAPIERE, tak vzdy nas odbila, ze podla poradia mame chodit....ked som sa dostala dnu, povedala som im, ze sme boli objednani, a ze sme predcasniatko. druha sestricka, ze ano, ze o nas vedela, ze sme mali zakricat, ze sme predcasniatko a sli by sme hned dnu...akoze...vcera mi tam s primarkou hovoril primar neonatologie, povedal, ze budem volat, a ze nech nas objednaju paq som im volala a dohodli sme sa na 9tu...akoze..este som sa mala pripominat? odkial sme toto mali vediet, ze jo? grrrr....povedala som im totiz, ze nikde necakame, nech cosi nechytime....

no ale nezdala sa im na pohlad anemicka, tak znova brali krvicku 🙄 tento tyzden uz 2x. no iba z palceka...malicka ale mala naladu, ze sa na vsetkych usmievala, bola taaak podarenaaa, no a po vpichnuti ihly uz len plac, fnuk...

uz som i volala kvoli vysledkom, tak musime predsa len vziat 3x injekciu, na start cervenych buniek, tak som zvedavaaa....

blumka
26. feb 2010

olif, to je pristup 😠 a to kde chodite na tu hematologiu? do novej nemocky, ci?

jj a pekne fotocky mate..idem aj ja daco nove prihodit, kym princezne spia 😀

zoska
26. feb 2010

boze bby ja som tpa...som si do tych rezancov s tvrohom vytlacil trochu citrona a nastruhala koru...tak si tu tlacim a potom mi bliklo, ze aha citron asi nem dobre...dokelu, no snad sa take male mnozstvo neprejavi 😒

olif...super pristup, fakt...akoze mne staci samej tak dlho cakat a nie este s babatkom 🙄

za chvilu dojde segra s frajerom kuknut..tak som ju po ceste k nam vyslala este na nakup a do lekarne 😀
podvecer pride kamarat kuknut a zajtra jedna navsteva fuuu

olifcek
26. feb 2010

blum jo, do novej....cakali tam ale i baby od osmej...sice uz boli babatka vacsie, ale itak...a pritom nas ta sestricka, co brala dnu, videla, cize tiez vedela, ze caka aj mini babo!!!! AKOZE, VO VNUTRI BOLA SNAHA OMLUVY, ALE JA SOM TO MOC NEBRALA..

v pondelok ideme na prvu injekciu, v stredu a v piatok dalsie, chudak Oliv 😖 preco som len mala ten zapal, grrrr...preco sa ale neprejavil, aby sa liecit dal? joj 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre