Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
26. feb 2010

blumi, dikes...zosi, f poho

garonka
26. feb 2010

jaaaaaaaaaaaaj baby zdravím vas

no stiham nestíham mam tu maminu tej sa musím venovať ak mi bučik spí 😝
chrapka mi aj 3 či 4 hodinky tak sa vam budem venovať častejšie 🙂 🙂 🙂 🙂

olif ja vas tu stale čítam len furt hcem odpísať už je bučik hore

a lozíme po tych lekaroch ako nenormalni, moja doktorka robí halo okolo žltačky a hlavne, že ju nemame 😠
tak sme včera boli u jedneho lekara neonatologa na odber krvi, kriste robil malemu aj utz a mu vravím načo, veď v enmocke mu robili komplet utz a na ďalší ideme 29.3 😠 do šace kvôli obličke

ten doktor mi tam maleho len guľal, prevracal, bože tak maly ryčal a ja s nim 😔 😔 😔 trha mi srdce ak tak žalostne plače.

doktorka nam predpísala kanavit, vigantol a homeopatika mam z tych veci taku veľku hlavu 😠

blumiiiiiiiiiii a ja som tu 😀 😀 😀 😀

garonka
26. feb 2010

olif prekrasna fotka v pase 😵 😵 😵 😵 😵 😵

olifcek
26. feb 2010

aha kto prisiel 😀

olifcek
26. feb 2010

gari dakiiii 😉

gari, co mate s oblickou?

janielah
26. feb 2010

gari caw 😀

aj vam napisali, ze mate hypertrofickeho novorodenca ??? 😝

suzon78
26. feb 2010

fíha gari malý je riadny chlapisko 😀 a aký dlhýýýý je...l

len teraz mám trošku čas tak, si obzerám Vaše detičky súúú nádherné všetky 😵 😵 😵 a malá Olifka je už aká vyrastená a zmenená ...mamička dobre chová 😉

moja sa dnes už druhý krát pogrckala, ma to štve, takto nič nepriberie, aj Vám sa to stalo, že za deň viac krát? A často jej aj zabieha tak 2-3 krát si pri každom papkaní zakašle, neviem či robím dačo zle..z prsníka jej to bolo lepšie, ale čo mám robiť, keď musím kojiť z fľašky 😢

olifcek
26. feb 2010

suzi DAKUJEM. naozaj sa tak zmenila? tesiiim 😵

je super, ze mate niekoho komu uz srdiecko operovali a dopadlo to super 😵

mne dnes dalo tiez trosku pokoja do vienka, ked sme boli na tej hematologii...niesme jediniiiii a v porovnani s niektorymi, sme na tom super

je asi normal, ze zabehne, ked papa z flase x;O) nelakaj sa... 😵

zucana
26. feb 2010

baby a ako dlho kojite v noci?

olifcek
26. feb 2010

ZUCI, ako kedy...niekedy 15minut, inokedy 30minut a niekedy zaspim, takze neviem 😀

blumka
26. feb 2010

no garonka, ze sa ukazes 😀 😀

suzon78
26. feb 2010

olif - je už väčšia o dosť sa zmenila... aj črty tváre, je strašne zlatá, veď už má vyše 2 mesiacov 🙂 Neboj všetko bude OK, človeku to naozaj pomôže, keď vie, že nie je sám a že aj iný rodičia mali a majú takéto problémy a hlavne s dobrým koncom 😉 , človek má potom veľkú nádej.

Zuci - ja keď som malú kojila, tak niekedy potiahla 90ml za 15 min a inokedy potiahla len 30ml za 45min, musela som ju vážiť, vždy pred kojením a po kojení, takže takto som pekne zistila, že koľko spapala, je to veľmi klamlivé, zdalo sa mi, že saje aj pregĺga a vidíš spapala len málo. Pre Vás čo kojíte, tak len prikladajte, keď si bábo pýta, to je najistejšie...v nemocnici mi ešte poradili, že po každom kojení je potrebné odsať mliečko, aby sa malo kde tvoriť nové, ale to asi tvoj prípad nie je, keďže ho máš dostatok 😉 , ale Zoska Ty by si mohla...mne to vtedy pomohlo a mala som mliečka dosť.

garonka
26. feb 2010

olif na utz vraj videli že ma močovu trubičku rozšírenu, a včera mu doki takisto robil utz, že sa zmenšuje som sa čertila načo mu robí ten utz veď ideme do šace na kontrolu, joj som bola taka nervozna malemu 9 dňovemu babu skoro každý tyždeň utz robia 😠

suzon dikyyyyy, my už nosíme 62 😀 do 56 sa nezmesti vôbec 😀 a tiež som sa čudovala ako bol vo mne poskladany s tymi dlhymi nožkami 😀

blumi kuuk 😀 😀 😀 teba rana po reze nesvrbí? mňa akonahle je blbe počasie štípe 😠

blumka
26. feb 2010

gari ja ani neviem ze mam nejaku ranu 😀 🙂 ale po prvom som vzdy vedela kedy sa meni pocasie

maculik
26. feb 2010

fiha, tu to dnes zije, ani nestiham citat 🙂
Ja sa venujem nasim, oni zabavaju malu, ja maleho (ako inak, nez cely den na prse 😅 , akurat som s nim chcela ist von, no zacalo hrozne fukat, ako pred burkou, tak asi nejdem.

zosi, ten pluzgierik je normal. Nebude to praskat, ono sa to vzdy tak akoby vysusi a zmizne, potom sa to zase objavi a tak. Ale neboli ich to, takze neboj, bude pekne papkat.

olif, super fotky, Olivka aka uz je velka 😵

blumka
26. feb 2010

baby, to moje dieta je strasny hlados..ona je schopna jest kazde dve hodiny po 90ml UM...nemozem ju prekrmit? ale co jej nemam dat ked reve? z tymto absolutne nemam skusenost...kebyze kojim tak si poviem ze ok, ma taku potrebu ale um je nieco ine

garonka
26. feb 2010

janiiiiiiii čaf

no jasne i nam napísali hypertroficky novorodenec a že je vitalny a zrely chlapček 😀
preto ho volame maly bučik 😀
a koľko važi tvoja krpka? nas važili včera tak mame 4290 g 😅
veľa spí a papa ja len čakam kedy budeme dokrmovať lebo musím mliekareň založiť 😅

katina2209
26. feb 2010

ahoj garonka moja ty aj zijes? ako sa mate vidim ze pekne spite môj maly pyta papat kazde 2 hodky nórmalne je nacasovany a v noci nevydrzi viac ako tri a niekedy aj hodku a pol a tiez si stale vygrckava sa vela napapa a neodgrgne a potom grcne a ako svokra tesi sa z maleho? 😉
A co tvoje pudingy este varis?
Peniazky ti dufam prisli

garonka
26. feb 2010

kati čaukoooooooooooo

jasne euríky došli došli 🙂
môj si pyta papi skoro stale, na cumeľ sa ukľudni aj pospí 3 hodinky ale dnes je vynimočne nejaky mrzuty, do obeda bol hore 3 hodiny nevedel si najsť miesto a teraz takisto, od pol 3 do šiestej sme boli hore, reval ako pavian, zaspal mi na rukach a akonahle som ho položila do postieľky už bol hore, no konečne haja 🙂
Tobi zatim po každom papani grcne ale niekedy nie no aj pol hodinku ho mame na rukach.
svokra videla maleho len v nemocke ale čo poviem ani som nepostrehla, že neumyla svoje riňave ruky, smradľave od cigariet, ja som odskočila za sestričkou pichnuť injekciu proti bolesti a ona zatim mi maleho z postieľky vybrala, moja mama vravela, že ju upozornila aby si ruky umyla no ona nič, tak ma s ňou čaka ozaj tvrdy boj bože
a vieš čo ? teraz mam chuť na krupicu 😅 😅 😅 😅 ale radšej ju papam len malo aby som nebola tučnaaaaaaaa lebo nevojdem potom do žiadnych šiat 😅

a vonku ste už boli? ja by som už tak rada šla keby bolo teplo len musím vyčkať 🙂

garonka
26. feb 2010

kati aj ja davam Tobimu vigantol ale mne vravela len jednu kvapku do mliečka, lebo ma len veľmi miernu žltačku a pcham do neho aj Kanavit a aj homeopatika Salicea, no všetko mam napísane čo ako davkovať lebo je toho veľa 😅

zucana
26. feb 2010

gari no jakeho mas valibuka.... 😉 ja si inac teraz kupujem tie danette pudingy tie mozem ?
idem sa osprchovat kym je mala so segrou...ta jej teraz cely byt ukazuje...
inak blumi mne vraveli ze plac nemusi byt vzdy od hladu ale to ty isto vies a kedze je tak jej daj alebo jej daj dudel...90ml vsak ja ani neviem kolko to je 😀

garonka
26. feb 2010

zuci jo valibuk a ťažky je už mame 4290g 😅 zatim je v perinke ale tak to vyzera, že ho z nej vyberiem lebo je ťažší oveľa 😀
sestra prišla na prazdniny? tak tam mate veselooooooooo 😵 😵 😵 😵
ja som včera jedla kakaovy pribinačik tak hadam malemu to nevadilo a myslím že danette môžeš, mne po sekcii na druhy deň priniesli v hrnčeku čokoladovy puding ale taky riedky že sa to nedalo jesť 😠

blumka
26. feb 2010

zuci, diky..ale ona nieze place ale proste hlada pusinkou a pcha si rucky do ust, dam jej cajik a ona sa sice napije, ukludni ju to tak na pol hodku a potom hlada znova. ked jej dam mlieko tak sa upokoji a zaspi...ale ma taku hustu kaku, ze jej to isto robi problem v brusku, ale tak co nemam jej dat jest?

blumka
26. feb 2010

garonka, no ty si uz rozmaznana tymi pudingami 😀

garonka
26. feb 2010

blumi ta riedka voda sa nedala ani vypiť to bol akože puding fuj a ja im vravím že som cele tehu jedla kraľovsky puding rano o piatej 😀 😀 😀

baby ti hajaju?

blumka
26. feb 2010

nee...jedna caka na vecernicek a druha je pri ockovi, uz okupkana, za chvilu pojde druha do vane a zacne sa maraton uspavania 😅

garonka
26. feb 2010

blumi super rodinna idylka 😵 😵 😵 tak ako ma byť a u nas? ja v spalni na posteli s notebookom na nohach a kukam telku, maly chrapka v postieľke a ocko na pive 😀
vstava v noci ja sa len zobudim dam malemu papať a chrapem ďalej, on je s malym kym odgrgne a uklada ho spať 😀

zoska
26. feb 2010

babky davate papat drobcom vzdy ked si vypytaju? moja papala pred 45 min. a teraz vyvadza...napapala sa pekne tahala dlho- odhadujem to tak na 80ml (odhad podla toho ako papala v nemocke- cas+ intenzita)

no terz si ju vza manzel a ukludnil ju cumlikom...lebo sa mi zdalo zle dat jej zasa cucat po tak kratkom case...predsa len aby ju brusko nebolelo, alebo aby negrckala

zucana
26. feb 2010

zisi tvoja je este malinka asi by som jej dala...ja som zacala kontrolovat intervaly po mesiaci 😉

blumka
26. feb 2010

gari,no vzorny manzel 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre