Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

kika58
26. feb 2010

dobry vecer maminky, ja este stale valcim s bruskom 😝
chcem sa vas spytat obcas pocas dna mi do nohy vystreluje taka bolest, ze nemozem na tej nohe ani ustat, neviem co to ma znamenat, mali ste to niektora? 😨 neviem ci mi tam pricvikava nejaky nerv alebo co...

loginka
26. feb 2010

nasi papali vzdy len po 3 hodinach ... malokedy dam skor, ale u nas to treba dodrziavat, lebo by nastal chaos

zoska
26. feb 2010

kika no toto som ja nemala, takze odo mna ziadna rada...ale ak bolest vystreluje z krizov mohl by to byt predzvest skoreho porodu 😉 no ale pokial to mas uz dlhsie tak netusim

logi a tvoji drobci maju taky rytmus, alebo ich musis aj utisit aby vydrzali tie tri hodky?

inak dnes mi v sprche vypadol prvy steh 😀 som mu zakyvala do odtoku 😀 este ostava 5 😝

maminnka
26. feb 2010

Zoska,
aj ja cakam, kedy tie moje dva stehy vypadnu 🙂 rada im zakyvam.

Kika,
zial, ani ja neporadim.

Logi,
a ked skor placu, co robis? natahujes to? nasa mala zacne hned ako sa zobudi vrieskat (sorry za vyraz, ale je jediny trefny), to by nevydrzal nik natahovat cas. Len co sa zacne mrvit, posielam manzela ohrievat mliecko, lebo do minuty tu mame lodnu sirenu 😀 😀

alex
26. feb 2010

Ahojte maminy, ďakujeme za gratulácie,
malý je úžasný, krásne hajá, papá, klop, klop aby som to nezakríkla. Trošku sme žltučký, tak musíme sa zajtra slniť.

Pôrod boĺ fajn, nakoniec tie bolesti boli kontrakcie, tak sme s mužíkom vyrazili okolo štvrtej v noci do pôrodnice, natočili mi monitor, kde sa ukázali kontrakcie také nepravidelné a slabšie, ale ja som ich teda cítila dosť. Tak si ma tam nechali, že čo sa bude diať. Mužík išiel ešte domov, ja na izbu, kde som predýchavala kontry, ktoré sa zosilňovali, potom mi pichli vodu, dali klistír, kukli ma a už som bola otvorená na 4 prsty, tak som volala o 8:13 mužíkovi, aby prišiel. Zatiaľ som išla na sálu, mužík prišiel rýchlo, celý čas ma držal za ruku, bol strašne zlatý. Epinu mi pichli prvú dávku, takže super, všetko sa dalo vydržať, ale keď už prestávala účinkovať a chýbala mi taká pol hodina do ďalšej dávky, tak to mi už teda nebolo všetko jedno, ale zvládla som to. Po pichnutí druhej dávky, sa mi ulavilo a opäť to bolo fajn.Samotné tlačenie prišlo dosť rýchlo, ale asi 5x som zatlačila, na tri kontrakcie a malý bol vonku. Inak som aj bola chvíľku mimo počas jedného tlačenia, ma trošku kriesili, normálne som úplne vypla, som mala pocit, akoby ma budili z narkózy, ale som sa rýchlo spamätala a zmobilizovala sily. Keď už bol vonku, tak úplná úľava a vlna eufórie, úsmev na perách po celý čas aj čo ma šili. Vďaka epine som necítila nič. Šitie mám aj dnu aj vonku, ale to dnu vôbec necítim, to vonkajšie bolí ako fras, ale tak vydržíme... Ten poklad stál za všetkú tú bolesť.

Pridala som aj foto, tak môžete kuk.

Dúfam, že v nedeľu pôjdeme domov, ak malý teda nebude mať žltačku a potom áj dočítam a zaktualizujem tabuľku.

🙂

olifcek
27. feb 2010

blumi, kukas?

olifcek
27. feb 2010

ali, krasny valibuk 😵

supi
27. feb 2010

Ahojte mamicky 🙂

no neviem ako to robite ze stihate sem chodit 😅 ja mam pocit ze obcas ani na zachod nestiham...

tak uz sme tu skoro vsetky mamicky... tak vam vsetkym gratulujem a nech sa vam aj vasim pokladikom dobre dari...

nasa od porodu pribrala uz pol kila, je velky papac... chodime uz von ale je to celkom komplikovane lebo mala pyta kazdu 1.5 hod papat tazke kym sa vychystame tak uz sa mi aj budi a vrieska ze chce jest...

Snazim sa ju naucit na cumlik, ze by aspon ked sme vonku a bude vrieskat by ju to upokojilo ale nedari sa, zatato ho odmiete a jedine co ju ukludni je prso... tak neviem robia to aj vase? To sa takto nikam nedostaneme ☹
Nemam na nu ziadnu paku okrem prsa...

olifcek
27. feb 2010

supi ja som tu ked kojim x;o) a koim skoro cely den, lebo oliv si pyta casto, niekedy i kazdu pol hodu x;o)

nasa malicka tiez odmieta cumel, no niekedy sa zlutuje a vezme si ho, takze moc neporadim...ale v kociariku zvykne byt tisko a hajat, kym sme vonku x;o)

supi
27. feb 2010

ahoj olif,
pri kojeni sa bojim byt s malou pri notase a ozarovat ju lebo v porodke som za to dostala vynadane aj za mobil ked som mala pri nej v postielke ked som isla po chodbe s tym vozikom...

olifcek
27. feb 2010

supi hmmm....ja mam zapnuty pc, ale asi je to jedno, co? mobil mam v posteli a aj malicku....musim najst na nete cosi o tom... 😨

olifcek
27. feb 2010

idem hajat...malicka uz haja, tak snad sa nezobudi pri presune

janielah
27. feb 2010

baby, vy co spavat nemozte, alebo ste hokej kukali 😀 ?

maculik
27. feb 2010

Dobre ranko 🙂
vy tu riadne buntosite 😀
my noc celkom ok, ani vecer sme nemali obvykle revy, uz druhy vecer. Zeby sa predvadzal pred babkou a dedkom?
😉
Zatial vyzera celkom pekny den, nasi pojdu s malou von a potom ja pojdem kupit plienky a mliecko do DM.
Asi tu cez den velmi nebudem stihat ist, tak prajem peknu sobotu 🙂

blumka
27. feb 2010

ahojte...my mame koliku ako vysitu...od druhej rana sa Juli trapi a puci a s placom prdi a kaka...a nepomaha nic... ☹

garonka
27. feb 2010

blumi aj my sme mali dnes bolesti bruška, maly mi tak reval ja som revala s nim nevedela som ho utišiť, nakoniec sme dali kvapky sab simplex rozmasírovali bruško a troška sa mu uľavilo. Tak hajal od pol 1 do pol 6 a teraz spinka od pol 7 neviem dokedy 🙂
tie koliky fakt vedia potrapiť a môj stara už na mňa ziapal čo som pojedla, veď nič 😠 skratka maly predtym jedol hltavo a tak sa mu odgrglo ako dospelakovi 😲

supi aj môj sa naučil zaspavať na prse, len s nim občas vybabrem dam cumeľ hoci ho napína ale potom ho cmuľa o život.

a uspavanie je u nas ako tak, zaspí na rukach položím ho do postieľky a už je hore, stane sa to malokedy

jankaaaaaaaa i ja som kukala hokej 😀 😀 😀 😀

maminnka
27. feb 2010

zienky, ktora ste tu pisali, ze ked dieta grcka natravene mliecko aj po 3 hodinach ze ma reflux???

maminnka
27. feb 2010

Alex, Jakubko je krasny chlapcek! 🙂 a aj porod si mala paradny, radost citat. A mas pravdu, ma dllhe chodidla, aj nasa mala ma take, nevojdu sa jej do dupaciek 😀 😀

zienky, mam na vas otazlu: nemate niektora Octaviu a sedacku Romer??????? dakujem!

aussiegirl
27. feb 2010

ahojte kocky, davate deticky do polohovatelnych lehatok alebo ich mate stale v postielke? kolko moze byt taketo male babo v lehatku (mame od baby bjorn). syn vydrzal v lehatku tak cca 3 minuty a potom reval ako pavian takze to nemam s cim porovnavat 😀 mala je tam celkom rada.

jo a ste tu taki co odsavate MM a dokrmujete UM? kolko vam vypiju deticky na jeden sup?

maminnka
27. feb 2010

Aussie, ja davam cez den malu do lehatka, aby mala hlavu vyssie a negrckala tolko...

olifcek
27. feb 2010

mozem aj do autosedacky?

olifcek
27. feb 2010

gari aj olivku cumel napina, he he

aussiegirl
27. feb 2010

mami takze ju tam mas cely den skoro? niekedy tam supnem malicku aj na hodinu, tak som sa bala ci to nie je vela. ona sa tam tak jemne pohupuje ked sa zamrvi a to ju upokojuje (alebo nie 🙂 ) nemoze byt non stop na rukach lebo starsi ziarli, chuda moje a v postielke ju nemam hned na ociach tak ine nerobim len beham medzi spalnou a zvyskom bytu - dobry trening na poporodne kila sice ale niekedy nestiham 🙂)))

olif aku mas autosedacku? je polohovatelna na chrbatik?

olifcek
27. feb 2010

auss nem 😒

inak...Olivka uz vie i mimo mna hajat, no...zaspinka mi po kojeni na kojeneckom vankusiku, ja ju potom prenesiem na gauc, alebo do spalne, podla toho, ci je den, a ci noc, urobim jej hniezdocko a tak haja...snad jej neskodime na chrbticu? vankusik je plneny gulickami...niekedy haja na boku, inokedy na chrbatiku. casom sa jej to hniezdocko prisposobi tak, ze nie je na rovnom, skor akoby vo vajicku...ale spokojne si tak haja

olifcek
27. feb 2010

pozerala som, ze i lehatka pre babatka su take, do vajicka....ze chrbatik je v obluciku...sa neviem vyjadrit 😀

zucana
27. feb 2010

mami ja som to pisala aj clanky davala ale neviem uz kde...
peknu sobotu!my mame slniecko 🙂
segra uz odletela ☹
noc nic moc ale rano sme trosku dospali...
olif ked najdes nieco s tym notebookom a mobilom daj vediet ...

maminnka
27. feb 2010

Aussie, nasa mala tavi v leahtku dost casu, aj kvoli domnelemu refluxu, aj kvoli tomu, ze sa jej tam dobre spinka. V noci spi v postielke alebo pri mne.

maculik
27. feb 2010

ahojte, tak nasi isli na nakup, Adelka buva, Petrik tiezk, ale uz sa mrvi, tak si pustam Panelak, pozriem pri kojeni.
som rada, ze nie som sama, kto ma takeho prisavnika 😅 Maly papa aj kazdu hodku, uz je to niekedy neunosne, ale co mu nemam dat? Inak, ako papanim sa neutisi, a vzdy nieco spapa, nie je to len o tom, ze sa chce ukludnit. Tak len dufam, ze sa to upravi casom 😅
Teraz poobede chcem ist na hodku dolu do mesta kupit plienky a mlieko pre malu, tak sa modlim, aby to potom cele neprevrestal a aspon polku z toho casu nasim prespal, kym sa vratim.
Tu svieti slniecko, ale dost fuka, no aj tak sme doobeda boli vsetci na hodku vonku, super to prospelo vsetkym. Akurat ze potom uz maly zistil, ze cca hodku nejedol, tak sa zobudil a museli sme prasit dnu 😀

Zuci, a kedy ti najblizsie niekto pride z domu? Alebo kedy ty planujes ist domov? my ideme koncom aprila na 17dni a potom v lete neviem na kolko, ale aspon na 2t urcite.

NO, papkac je hore, lucim sa 🙂

blumka
27. feb 2010

ahojte babce...uplne na hovno den ☹ posekali sme sa s muzom, mame tichu domacnost, som total nevyspata, zaspavam za pochodu. On si teraz s Terezkou spi, chcela som si lahnut aj ja, lebo aj Julinka spinka a do toho nabehla svokra s neterou ze ci sa moze hrat na pocitaci, lebo ona sa hanbi sama spytat...tak tu teraz sedim jak taka krava, vsetci si dali siestu a ja musim este strazit neter ☹ ..namiesto toho aby mi niekto pomohol alebo ma vystriedal pri detoch tak oni si oddychuju a ja ledva chodim ☹ ☹
svokre ma dnes prist navsteva, uz som muza vcera upozornila ze ich tu hore nechcem vidiet, ale uz to vidim ako sa budu chciet prist pozriet na malu...a jasne ze im zasa nikto nepovie ze nemozu...tak pridu hore, budu ocumovat a ja sa budem usmievat ako debil, ze aka som stastna ze nas nietko prisiel pozriet ☹ ☹ ☹
sorry za ten depresivny prispevok, ale ja neviem komu sa mam vyzalovat ☹

maculik
27. feb 2010

blumi ☹ ☹
Tak to je fakt na hovno... Najhorsie asi je, ze ty fakt asi svokre nemozes povedat, ze si unavena, ked jej to samej nedojde, tak od Teba by to asi brala, ze ju vyhanas. Ci nie? Skoda, ze manzel v tom nie je raznejsi. Ten spanok Ti chyba, tiez by to mohla svokra pochopit. A ked uz chce prist ako teraz s neterou, tak by aspon mohla vopred brnknut a spytat sa, ci vam to vyhovuje.
Nabuduce by si mala svokre normalne povedat, ze v inej situacii by ti to nevadilo, ze neter nech sa v pohode hocikedy pride hrat, ale ze teraz si unavena a potrebujes si lahnut, kym je klud. Ale ze o 2-3h nech dojde.
Proste aj oni musia pochopit, ze musis mat cas na oddych. Nie si superman, aby si vsetko zvladala bez spanku.
Ach jo, ti chlapi. Ale poznam to aj ja, ked sa chlap urazi, tak je mu jedno, ze my sme unavene, vtedy myslia len na seba, aj Vladko tu svoju "unavu" preziva ovela viac, tiez si minule lahol s malou a ja som tu pomaly odpadavala od unavy, nevyspana, neosprchovana, ogrcana, ocikana, maly na prse.... som zvedava, ako by to zvladal, keby bol na mieste zeny...

Skus povedat manzelovi, ked sa zobudi, nech to svokre este pripomenie. Mozno si to uvedomi 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre