Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lienka2
28. feb 2010

baby, neviete co robit s malym, ked stale odmieta prsnik? ked ho mam na rukach, tak ho hlada, otaca hlavicku tym spravnym smerom, ale ked ho vytiahnem aby z neho pil tak sa odvracia prec ako keby sa mu to hnusilo ☹
bola u nas laktacna ked sme prisli z porodky, ukazala ako ho prikladat a vtedy sa aj prisal asi 2x, tak ze mame len skusat.. no nejde to.. ☹

blumka
28. feb 2010

lienka a vobec sa ani neprisaje, ci sa prisaje a potom odtrhne? ide ti dost mliecka? mozno je lenivy tahat a to ho odradza...a davala si mu dakedy flasu? lebo mne toto mala robila v nemocke, ked jej dali flasu jej sa potom nechcelo tahat z prsnika

matka331
28. feb 2010

blumka a preco jej davali falsu ked ju dokrmovali????lebo v humennom dokrmovali zo striekackou 😒

blumka
28. feb 2010

matka, to by som aj ja rada vedela...proste sa s tym tam nikto nehral ☹

matka331
28. feb 2010

blumka...no to tak robia aj v michalovciach a potom sa cuduju preco deti nechcu prsnik....

blumka
28. feb 2010

a hlavne ze na kazdej chodbe vycapeny plagat o dojceni s desiatimi bodmi, kde je okrem ineho napisane aj o dokrmovani a ine veci, z ktorych ani jeden sa nesplna...a nech mi nitko nehovori ze to je preto lebo nestihaju. Terezku som rodila v New Yorku z 10x vacsej nemocnici ako bola Nova nemocnica v KE, stali sme v chodbe v rade kym sa uvolnia izby, anesteziologovia behali celu noc z izby do izby co nestihali, sestricky mali nadpocet deti a aj tak nedokrmovali flasou a ine veci, co nejdem uz pisat...takze to nie je o nestihani ale o neschopnosti a neochote

lienka2
28. feb 2010

blumi, on sa ani neprisaje.. normalne odvracia hlavicku.. a ked vytlacim trocha mliecka na koniec bradavky, tak si pocmulka ako cumlik.. je pravda, ze sme presli uz klobucikmi, to este v porodnici, kedze inaksie sa neprisal a na moje ploche bradavky mi bolo povedane, ze sa ani nikdy neprisaje ☹ 😠 potom som si zacala mlieko odsavat, ked uz konecne nejake bolo, a krmili sme z flase.. ale uz vyse dvoch tyzdnov papa sice z flase, ale s cievkou, nie cez cumlik, aby sa naucil sat tak ako z prsnika..

a ja by som ten certifikat baby friendy hospital asi viacerym nemocniciam vzala.. 😒

blumka
28. feb 2010

leni, mas ho na prsniku a taha ti aj z prsnika aj z flase? ci ako ?
a vies co mne povedala sestricka este rpi Terezke? ze mam ploche bradavky a ze sa mala neprisaje nikdy a ze nebudem kojit...na druhy den prisla laktacna a zrazu sa terezka prisala a kojila som ju kym som mohla bez jedineho problemu..takze ploche bradavky nie su prekazka kojenia, len treba aby sa babo dobre prisalo...
a co ti laktacna na to povedala, videla ako sa maly odtahuje?

maminnka
28. feb 2010

zienky,

vidim, ze deticky nam veselo grckaju viacerym... nasa mala tiez grcka aj 3 hodiny po napapani, natravene mliecko... a chudatko, vcera 3 hodiny vecer doslova az kricala, uz sme z toho boli na prasky vsetci... ach jaj, nic nepomahalo, nosenie, proste nic, ved to poznate viacere...

my sme dnes boli prvykrat vonku, tak na 20 minut, taaak dobre mi to padlo 🙂

Olif,
ja malej doma obliekam bodynko a polodupky alebo kosielku a dupacky.

Hajdy,
ten kapustny list je asi fakt najlepsi, je dobre ho predtym dat na par minut do chladnikc a potom povalcovat, aby ta stava vysla na povrch. Na pohotovost ist nemusis, podla mna.

Kati,
odsavacku na vysavac odporucam aj ja. Mas vystarane na niekolko rokov dopredu.

Blumi, ze raketa 😀 😀

olifcek
28. feb 2010

aj ja mam takmer ploche bradavky ale Oli krasne saje...a aj si pekne bradavku tym vytiahne...

zacinali sme tak, ze som jej oboma rukami stlacila bradavku a kusok ju povytiahla, aby to mala lahsie...teraz uz nie je problem x;o)

blumka
28. feb 2010

mami, no 😀 😀 ona sa tak vystrela, uz ked som ju polozila na zavinovacku, ruky dala k sebe ako vojak, a ked som ju zaviazala, hlavu ulozila na bok, zavrela oci a uz spala...a tak som ju polozila do postielky...taka bola smiesna, uz len vystrelit do vesmiru, ale jej sa tak dobre spinkalo 😀 😀

lienka2
28. feb 2010

blumi, nie, normalne dame do flasky mliecko a z nej ide cievka jemu do pusy spolu s prstom , aby musel sat ako z bradavky.. k prsniku ho prikladam vacsinou predtym ako ma papat, takze hladny urcite je, a aj tak sa neprisaje..
laktacna mi tiez povedala, ze nezalezi na bradavkach, ze babo sa prisaje na vsetky, a ze mame skusat.. ked zosilnie ze mu to pojde lahsie.. lebo ked sa narodil, mal zltacku, stale spinkal, a z nemocky sme prisli ani radsej nehovorim ako.. niektore sestricky mali zjavne problem prikrmit ho.. takze sme dobiehali aby zosilnel.. co uz myslim zosilnej riadne 😅 no nic, blizi sa cas jedenia, tak ideme skusit zase prilozit.. hoci velke sance tomu nedavam.. 😖

maminnka
28. feb 2010

Lienka,
Natalka robi presne to, co pises aj Ty, nedari sa nam kojenie :( aj ked na zaciatku troska odsajem, ona sa aj prisaje, dosiroka otvori oci a... vypluje :( Tiez zvazujem, ze zavolam laktacnu poradkynu, tak by mi to v noci dobre padlo, keby sme sa len nakojili, ziadne vstavanie, ohrievanie mliecka... so synom to bolo rovnako, az ked mal 2 mesiace, tak vladal tahat z bradavky...

inak, ja sa cudujem tomu dokrmovaniu striekackou... u 2-3 dnovych deti este OK, ale nasa uz na 3 den z tej striekacky tak tahala, ze 20 ml vysala doslova za 5 sekund, tahala z nej o dusu. Potom grckala, bolelo ju brusko... aj sestricka mi posepkala, ze podla nej je to blbost... ale zase z flasky to tiez nie je bohvieco :(
Flasou sa na Antolskej nedokrmovalo, len striekackou.

blumka
28. feb 2010

lienka, tak len skusajte, mozno si len musi zvyknut, ked vravis cim vsetkym ste si presli...
no mne uz tiez krochka mala z postielky tak idem jej dat papkat...vydrzala bez jedla 3,5 hodky..wau...

blumka
28. feb 2010

my sme t. dokrmovali poharikom..

maminnka
28. feb 2010

Lienka,
trapime sa riadne veru aj my... az mi je niekedy do placu. Ale ide to tazko, lebo nasa mala sa zobudi, ja ju rychlo prebalim, ale to uz strasne krici, ona sa za tie 2 minuty tak vynervuje, ze prikladat ju niekedy vobec nema vyznam ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ len reveee a reveeee...

maminnka
28. feb 2010

Blumi, aj nas maly tak rad spaval, ako taka kukla 🙂

olifcek
28. feb 2010

ved moj drobcek papal zo striekacky len 3 dni, paq jej to uz nestacilo... 😵

blumka
28. feb 2010

mami a keby si ju prebalila po papani?

maminnka
28. feb 2010

Blumi, aj to som skusala, ale ked s nou po papani hybem, tak strasne vela zvracia... a ked ju necham v tej okakanej plienke dlhsie, tak uz bud spi, alebo ma vystipanu ritku z toho 😒 😒 😒

matka331
28. feb 2010

moaj malicka sa tiez nevedeleprisat ked sa mi naliali psia mlieckom ale pouzivala som klobucik a tiez to bolo tazke zo tazke zozaciatku lebo tiez v kuse plakala sa rozculovala lebo nevedela chytit ale cez ten klobucik si vyformovalatu bradavku a uz sme papali bez klobucika ....ja peciem zakusok takyy fajny mnamky a hlavne je velmi lahuckyy...sa tesiim ...malicka mi spinkaa a ocko ju strazi ... 😒

blumka
28. feb 2010

mami, hmm...tak to je na figu..ani z voza ani na voz

maminnka
28. feb 2010

Blumi, presne tak... no ale ja dufam, ze ked uz bude troska vnimavejsia a bude si vediet spojit veci, tak pochopi, ze hned po cistej plienke dostane papat a ze preto nemusi uz tak kricat. Spolieham, ze to bude ako pri synovi, duuufam... aj ked, kazde dieta je ine...

blumka
28. feb 2010

mami, urcite sa to spravi, aj to brusko, ked trosku podrastu a budu sa viac hybat, tak im lepsie stravi nebudu grckat, potom ju budes mozno moct prebalit az po papani 😉

zoska
28. feb 2010

ahojte 🙂
tak ja dnes vyspata celkom fajn...mala spala po 3 hodky v noci...tak kym som nakrmila, dal odgrgnut tak som mala 2 hodky na spanie..
teraz zase nespi cez den...napapa sa a kuka a trochu sa rozculuje, ale netusim preco...uz ma cumel a je kludnejsia...snazim sa zacat dodrziavat 3hod. intervaly na papanie...

maminka vy ste boli vonku uz s Natalkou?
Akurat riesim, kedy pojdeme von...
muzik ma posiela vysypat smet...vraj by mi prospelo trochu vzduchu... no celkom sa tesim na to 😀

zoska
28. feb 2010

nooo a inak kto kukal hokej? ☹
tak mi ich je luto...vacsina z nich uz na olympiadu nepojde, uz su starí...nova generacia moc nerastie 😒
no pokaslali si to aj sami ale j rozhodcovia trosku pomohli 😠

ani ma nemrzi ta medaila, ale hracov ako demitra, satan, stumpel...tych je mi luto... ☹

blumka
28. feb 2010

baby, musim dnes pochvalit mojho muzika 😀 akurat volal jeden znamy, ze ci niekde nezajdeme sadnut si..tak mu povedal ze sak mame 2 tyzdnove babo..ale tak ze len na prechadzku alebo ze na navstevu..tak mu vysvetloval, ze tu nejde o babo ako take ale o jeho imunitu a o moj pokoj 😀 zda sa ze to pochopil 😀

maminnka
28. feb 2010

Zoska, ano, dnes sme na 20 minut vybehli 🙂 tvoj muz ma pravdu, aj mne to dobre padlo! vyskusaj 🙂 Ved Nelka ma presne tolko dni ako nasa Natalka, ta odvtedy stale spi v kociku v hale...

supi
28. feb 2010

Ahojte 🙂
maminnka aj vy sa trapite s papanim... nam mala sice krasne papa ale grcka, kvoli refluxu... no ale nakolko dobre pribera tak sme sa s Dr. dohodli ze nebudeme zahustovat len malu davam spat vo zvysenej polohe a po piti sa snazim s nou nehybat ale aj tak vracia sice len symbolicky ale vracia tak stale prezliekam...

najhorsie je to vecer, vtedy mame sialene revy doma az fijalovie a chrapci a stikuta od toho ako sa jej to vracia zo zaludka, no chudatko...

andrea2603
28. feb 2010

ahojte 🙂 .

dievčatá, držím palce, aby sa vám to kojenie upravilo. Moja sa našťastia prisala, hneď ako sa vyliahla 🙂 , a pekne v tom pokračuje. Len tiež som z nej niekedy na nervy, keď hľadá cece a keď jej ponúknem, tak sa na ňom jeduje 😒 .

Ja mám odsávačku na sople tú vysávačovú - super vec, aj kebyže som najradšej, keby sople neboli vôbec.
Livka zásadne odmieta vozenie sa v kočíku, max. 15 min. a potom revéééééééééééé.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre