Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
28. feb 2010

kika, ja som do porodnice odsavacku nebrala - kedze ju vobec nemam a zatial ani nepotrebujem. podla mna je zbytocne ju dopredu kupovat, lebo ju mozno vobec nebudes potrebovat. ked ti bude treba, v nemocke ti pozicaju a prip. vysles muzika alebo maminu nech ti ju kupi.
....a sup, sup rodit 😉

laxity, mne vsetky stehy vypadli po vyse 2 tyzdnoch. rana sa mi pekne hoji, ale furt ju citim 😅 asi to chce naozaj tych 6 tyzdnov na regeneraciu.

kika58
28. feb 2010

dakujem lolka za radu, tak ju zatial nebudem ani brat mam len taku obycajnu rucnu taku malicku s balonikom ale je fakt, ked bude treba, manzelik ju donesie a pripadne kupime kvalitnejsiu,
no ja by som rodit uz aj isla ale... skoda ze sa to neda ovplyvnit a presne naplanovat ale dnes to uz nestihneme 😀 ale malicka stale kopka a dava o sebe vediet, inak by som uz bola asi zufala ci je vsetko v poriadku... a mala sa nezaprie ze je nasa, svokra vravela ze manzela prenasala 10 dni a ja som sa prenasala 6 dni, takze jej to nemozem ani vycitat 😅 ma geny po svojich rodicoch

lolka
28. feb 2010

kika, malej sa v brusku paci 😉 ja som bola tiez prenasana, ale nasa mala dosla na svet o 4 dni skor ako bol termin. pred porodom sme boli u kamosov na navsteve a ked sme sa o polnoci vracali domov, tak som sa na 4.poschodie vytrepala peso a o 3 hodiny mi odisla plodovka 😀 asi to zabralo... 😵

ja som si prezistila, kde maju odsavacku co by som chcela s tym, ze ked bude potreba, tak len vyslem muza s presnymi info, ale zatial mi neni treba. mliecko mam a mala pekne papa 😉

alex
28. feb 2010

Ahojky, tak my sme už doma 🙂

lolka
28. feb 2010

ahoj alex, uz vas pustili ? super 🙂 A aky je Jakubko ?

kika58
28. feb 2010

no my byvame na poschodi rodinneho domu a schody vybehnem denne nespocetne velakrat toto na mna nejako nefunguje, dokonca som trosku aj na steperi poslapala ale len tak velmi velmi opatrne, absolvujem prechadzky, doma upratujem a tak... doma mi vsetci len dohovaraju, ze by som mala viac odpocivat ved uz musim byt unavena... no unavena som len z toho vyckavania, kedy to uz konecne zacne 😕
inak cele tehotenstvo som bola zdrava az teraz posledne tri dni mam strasnu nadchu, najskor som si kvapkala do nosa pinosol ale ten mi ani trosicku nezabral, sa mi zda ze naopak... som ho hned smarila do kosa 😝
a naordinovala som si muconasal plus, myslite,ze malej neublizi??? snazila som sa vydrzat cim dlhsie bez tych kvapiek ale neslo to, neda sa mi dychat a ked kvapnem muconasal sa mi polepsi na 4 hodky, tak ja len dufam, ze to malej nevadi 😕

kika58
28. feb 2010

vitaj doma Alex, si na mna nepockala 😅 😅 😅
Jakubko je chutnucky, teraz uz len rychle zotavenie

lolka
28. feb 2010

kika, ja som mala tiez par dni pred porodom nadchu, ale preslo to. myslim, ze tie kvapky ti neublizia, ja som si tiez davala. inak, ja som bola po porode uplne vysusena - usta a nos. davali mi kyslik, tak to asi z toho.....a potom som citila, ze mam sople, ale kym som ich dala von, tak to bola drina. zober si kvapky aj do nemocky.

maminnka
28. feb 2010

zienky,
este som sa chcela spytat, aj vasim detom stale krvaca pupcek? mal ama uz 12 dni, ale stale jej to troska krvaca, hlavne potom, ako sa jeduje a krici... neviem, co s tym...

Suzon,
ja tiez uvazujem, ci nasa mala ma reflux, ale Dr. mi povedal, ze refluxove detri zvracaju oblukom velke mnozstva mliecka, az taka fontanka je to... ze proste prezliekas 10krat za den... tak az take to nemame.
No a co sa tyka flasky, tiez malej zabiehalo, ale potom som utekala kupit flasky od Aventu s jednou dierkou (mali sme doma len s dvoma) a odvtedy je dobre.

Puclik,
veru, ved sa pridaj, ja tu tiez nie som od zaciatku a ako mi je tu dobre 🙂 drzim palce, aby sa babo uz vykotulalo von a same od seba, aj bez vyvolavania.

Kika,
dobre som si pamatala, ze Ty este drzis februarovu stafetu otvorenu! Drzim palce aj tebe... ja som odsavacku do porodky nebrala, ale po 2 dnoch mi ju manzel doniesol a veru sa mi velmi zisla.

Laxity,
mne sa najviac osvedcilo umyt ranu po uplne kazdom pouziti WC, len cistou vodou... a potom som si na vlozku nastriekala ten chlorofylovy sprej, co tu kocky svojho casu radili. Tato kombinacia zabrala a fakt to pomohlo.

maminnka
28. feb 2010

Alex, vitajte aj s Jakubkom doma 🙂

blumka
28. feb 2010

mami, aj Julinke este trosku obcas zakrvaca..tiez po veeeeeelkom reve...ale inak ho ma krasne cisty..ja s tym nerobim nic, len umyvam

kika58
28. feb 2010

no veru kvapky nabalim, teda ja som ich uz aj mala ale ako som spominala, tak ten pinosol ale ten uz nechcem ani vidiet, kupim este ten muconasal ten mi super zabera, chcem sa este spytat co mam zobrat pre babetko do porodnice, mam nachystane jednorazove plienky, bavlnene, rukavicky, body, ciapocku a kremik na zadocek, treba este nieco z kozmetiky? ale to vsetko mi daju v porodnici? sa vas pytam lebo vy vsetky uz mate s tym skusenosti, tak nech nieco nezabudnem 😵 😵 😵

maminnka
28. feb 2010

Kika, v kazdej nemocnici je to ine, co kde davaju... u nas bolo treba pre babetko doniest len plienky a vlhke utierky.

laxity
28. feb 2010

ďakujem pekne baby

maminnka...a ten sprej sa dá kúpiť v lekárni?

alex
28. feb 2010

Malý je hrozne zlatý, musím si zaklopať, ale nemáme žiadny problém. No teda občas ho chytí raplík a trošku poreve, ale inak len gúľa očkami a pozerá na svet okolo seba. Papáme pekne, aj keď cez klobúčiky, lebo mám menšie bradavky, ale mlieka mám neskutočne veľa.
Šitie bolí, ale kúpila som si ten chlorophyl, tak dúfam pomôže.

zoska
28. feb 2010

mami, nasa je rovnko stara a tiez este pupcek osetrujem liehom...zdalo sa ze uz je v pohode ale stale tam ma trosku zaschnutej kri pri kazdom prebalovani...

laxity - ja som sa sprchovala úpo kazdom wc- ku len vodou som umyvala a v nemocke mi davali 3krat denne betadine na ranu- normalne som si lahla naliali ni to na stehy a 10 min som lezala aby to vcuclo trosku... ale je dobre mat pod sebou tu nepremokavu podlozku...betadine mam aj doma adavam si ho obcas este...
uz mi odisli asi 3 stehy zo 6tich

kika ja som odsavaku nemala ale po 2 dnoch mi ju manzel isiel kupit, lebo bola potrebna velmi a este aj teraz sa obcas zide 😉
ja som sla do porodky s brutal nadchou a opuchnutym okom...na sale mi povedali ze si mam davat kvapky ak mam, lebo tam bola klima, tak aby som mohla dychat...frcala som na olynthe a ked videli aka som chora tak mi rovno dali 4 davky antibiotik do zili v prebehu 24hod.

laxity
28. feb 2010

ďakujem baby za rady, ja si to sprchujem za každým. Tak dúfam, že to bolenie čoskoro prejde. A to betadine ma tiež napadlo...možno skúsim

maminnka
28. feb 2010

Laxity, ano, v lekarni.

Zoska, diky za odpoved... ozaj, este krvacas? Mne sa to zda akosi dlho tentokrat, ale to je asi tym, ze si to uz nepamatam...

maculik
28. feb 2010

ahojte,
tak my mame po 2 kludnych veceroch zase urevany vecer ☹ Petko ma tazkosti s odgrgavanim, aj ked neviem preco, ved dnes nepapal pahltne. takze uz od 7 takmer v kuse doslova ziape, reve, co ho to tlaci, potom si riaaadne grgne, chvilu pokoj a o chvilu zase, prip.ho asi aj zaha pali. teraz spi na mne, do postielky sa ho bojim dat, lebo pred hodkou som to spravila a o 5min s velkym placom bol hore a zase nemohol odgrgnut. tak mi je ho luto, lebo uz neviem, ako pomoct, vyskus.som vsetky mozne polohovania... ☹
nasi isli na let.pre Vladka, hod.meskal let, tak az okolo 11 mali mat prilet.
no som zvedava, aka bude noc...

alex, vitaj doma
🙂

kika, drzim palce, nech sa to rozbehne samo, a ak nie, neva, hlavne nech vsetko dobre dopadne 🙂

s tym pupcekom sme to mali aj my, po odpadnuti este asi 10dni mierne krvacal, ale prestalo to. cistila som len liehom, neskor uz len vodou.

blumka
1. mar 2010

joj, a my sme mali taku noc, ze to neviem zaradit...do jednej v noci pohoda, kebyze idem spat s detmi o osmej tak sa normalne vyspim, ale ja som sla az o desiatej, o jedenastej sa mala zobudila na papanie..potom o jedna dvadsad a potom zas o pol tretej a to sa tak nenormalne pucila ze sme jej dali rurku do ritky, vyprdela sa, zaspala do pol siestej a zas som ju uz pocula sa pucit..ale to uz muz vstaval a vzal ju k sebe...a sa smial, lebo ako ju preniesol do kuchyne a dal do prenosnej postielky tak vraj mu hned zaspala o siestej jej dal papat a spala do teraz....keby nie to brusko tak mam anjelika dieta 😉
ale ja mam migrenu ako hrom...kebyze kojim, tak sa asi zblaznim bez liekov...uz som si dala algifen a je lepsie...

baby vydrzme tie 3 mesiace...ja verim ze potom bude lepsie

matesl
1. mar 2010

ahojte kocky,

suzon, ja tiez krmim z flasky, nas nevydrzi na prse viac ako 5 min, hned spinka, potom je hned hore zas papat a je nervozny, nema potom rezim, tak radsej odsavam, viem kolko spapa...a mame Avent flasku s 0+ dudlikom a v pohode, maly mi papa kludne, takze nehlce a nedusi sa mi, obcas si grcne potom, tak tak pisti potom, tak ho sledujem, ale ukludni sa..

kika, mne muz musel zohnat odsaacku ked sme boli v porodke, poslala som ho kupit tu elektricku Aventku a je fakt perfektna, ani to moc neboli, hned to tecie do flasticky a parada. vrele doporucujem

laxi, to inak ta krv tak po porode smrdi, ja som po CR a tiez to je neprijemny zapacha to ani vela nekrvacam

babulky, vam sa tiez sa chvilu tak zvlastne dychalo...to asi zrazu sa organy vracali na svoje miesto a mala som pocit takeho podtlaku v hrudi 😒

matesl
1. mar 2010

my mame pupcek uz zahojeny z nemocnice, uz len obcas vycistim, to mokvanie, ale uz to ma fakt krasne

a musim zaklopat, susedia isto ani nevedia ze tu mame babo, on len tak mrnka...kiez by mu to ostalo.

mavaju aj vase deturence studene rucky?

maminnka
1. mar 2010

Matesl, ano, aj nasa mava studene ruky, ale v nemocke tvrdili, ze to aj niektori dospeli maju stale studene ruky. Nemame podla toho posudzovat, ci je dietatu zima. To vraj citit na lickach a nosteku.

Ten pocit tlaku v hrudi som nemala, zato zadok ma boli aj 2 tyzdne po porode, neviem preco 😀 😀

martinaj
1. mar 2010

ahojte 🙂 ja sa hlasim, ze vobec nestiham 🙄
mates ty uz si dome 😀 super 😀
Simonko ma studene rucky stale 🙂
je tu este nejaka tehulka okrem kiki?

matesl
1. mar 2010

maminnka, aj nostek ma obcas studeny, ale zahlavie je teplucke...a aj vase mimi su v noci teplucke? ked som ho vcera prebalovala bol uplne horuci, az som sa zlakla, ale rano bol OK 😉

marti, no v sobotu nas pustili 😉

a obcas ked sme tak preveseny cez plece, az nam zbordoveju rucky, co sa odkrvia...hned ho masirujem 😅

nas maly ked stiahne z flasky 70ml tak prespi 4 dalsie hodiny, ked ho necham na prse, co hned zaspi, ma rozhodeny rytmus a je nervozny, ved je to jedno ci moje mliecko odstava odo mna z prca alebo z flasky...hlavne ze je odo mna 😉

martinaj
1. mar 2010

mati tak my sme s kojenim na tom dost podobne...... cez den ho kojim, to my je viac menej jedno kolko to trva, ale v noci mu davam moje z flase, tiez 70ml a potom spi aj 3 hodiny..... dnes dokonca 4,5hod. a potom bol 3 hodiny s muzom hore 😀 aj ked bol najedeny 😀

maminnka
1. mar 2010

Matesl,
aj ja si hovorim ze hlavne ze ma moje mliecko... vypije 80 ml na jednu davku, ale niekedy si uz po 2 hodinach pyta dalsiu... a veru v noci byva veru horuca, to preto, ze je taka pozakryvana 🙂

matesl
1. mar 2010

maminnka, tiez odsavas? tiez ti nevydrzi papat dlho?

olifcek
1. mar 2010

vyprazany encian mozeme?

martinaj
1. mar 2010

olif podla mna plesnove syry nie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre