Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
2. mar 2010

baby maly mi haja na kojeneckom vankušiku od pol 9 mam ho nechať nech chrape ďalej?
som ho i cvakla a dala foto do albumu 🙂

olifcek
2. mar 2010

gari ja vigantol davam, ked pyta papat x;o) kvapnem dve kvapky...;o)

idem kuknut toho kona

zoska
2. mar 2010

gari vy ste mali problemy s bruskom ked beriete sab simpex?

my od dnes zaciname raz denne 2kvypky vigantol a raz tyzdenne 2 kvapky knavit..som zvedava ako to pojde 😕

inak takto presne pred dvoma tyzdnami to bola hodina do porodenia Nelky a nebolo mi vsetko jedno...akosi tie 2 tyzdne uleteli 😅

maminnka
2. mar 2010

Kika,
neboj sa... mne porod vyvolavali dvakrat a bolo to uplne v pohode. Ziadner kontrakcie zrazu a hned silne, vsetko prislo pomaly a postupne, a to pri oboch porodoch. Drzim palce, aby posledne februarovca prislo na svet rychlo a bez problemov!

Hajdy,
skus trosku mliecka odstriekat na lyzicku, tam kvapni kvapky a sup do pusy 🙂 Ja davam do flasky, ale kedze tvoje dieta papa mliecko v prirodnom obale, skus teda tu lyzicku 🙂

olifcek
2. mar 2010

gari i oliv tak niekedy haja mimo mna...ale jasne, musi zaspinkat pri psape a ja ju potom pomalicky presuniem, dam ,,nohy,, vankusa ku stredu, do slimacika a necham ju hajat...ale uz je dlhaaa nan, chi...

garonka
2. mar 2010

zosi len v piatok ho bolelo bruško ryčal mi vkuse hodinu nedal sa utišíť ani cumlíkom no proste nič, len zatínal pästičky a kopala nohami až až, tak sa mu uľavilo

noooo dnes je presne dva tyždne od pôrodu nie zosi ?

a ja mam davať len jednu kvapku vigantolu neviem prečo a tiež len jednu kvapku kanavitu ale zase pchame do seba i homeopatika silicea tak asi preto

zoska
2. mar 2010

hej presne dva tyzdne 😉
a da sa to kupit aj bez receptu??

garonka
2. mar 2010

olif vyrastlaaaaaa čo? som kukla do albumu aka je veľka a tiež neľubi cumlík 😀 😀 😀

olifcek
2. mar 2010

mala taku kaku dala....hehe, tak zatial sa maltofer javi byt ok... 😉

olifcek
2. mar 2010

gari veru, hehe....nechce cumeeel...len prso a tatkov malicek, chi

garonka
2. mar 2010

zosi to homeopatikum? to neviem nam ho predpísala lebo bol očkovany proti TBC a aby sa mu nejake škodliviny vylučovali z tela von tak i toto mame brať ale len dva týždne a potom raz tyždenne

garonka
2. mar 2010

olif jo prso je asi poklad 😀 cumeľ vezme občas i to ak vie, že nema šancu inač zaspavať 😀 ale inač ho napína 😀

garonka
2. mar 2010

zmizlo slniečko 😔 😔 😔 je zamračene 😔

blumka
2. mar 2010

ani Juli nechce cumel...som hovorila ze to skusime tentokrat bez cumla aby som nemusela oducat ale veruze su chvile kedby som bola najradsej keby ho chcela 😅
a ja som pred troma tyzdnami o takomto case lezala a akurat mi ochrnali nohy 😀 😀

garonka
2. mar 2010

blumi ja som v tom čase už ležala na jiske 😀 😀 😀 😀

blumka
2. mar 2010

gari, v krasnej este nie je zamracneee...neposielaj mi to tuuuu

garonka
2. mar 2010

olif to si odkiaľ vylovila? 😀 😀 😀 😀

garonka
2. mar 2010

blumi heš heš mraky do krasnej a šup šup 😀 ja tu chcem slnkooooooo a nie tmu joj

to môžem i tak dať maleho potom na 15min na balkon či len 10 min stačí?

olifcek
2. mar 2010

gari jo a to som cakala na obed, ze pojdeme von, nech sa malicka kusok slni...

wow, aj my sme ockovani proti TBC ale nik nam nic nedal fnuk

http://www.diva.sk/zakazane-ovocie/sex-a-erotik...

matesl
2. mar 2010

ahojte babule,

aj ja mam el. odsavacku AVENT a uplne ze super...neboli to tak ako s rucnou, netrpia tak bradavky.
a vcera som uz v noci vytiahla dokopy zo seba 110 ...neviem co s tym budem za chvilu robit, lebo tiez mam pocit, ze ked necham maleho nech vypije kolko chce, nadrapuje ho a grcka a grga este pred dalsim kojenim, tak co som si vsimla mu staci tych 80.
uvidime dnes ma prist lekarka k nam tak sa jej popytam 🙂

aj my sme ockovanie na TBC prespali, este v nemocke nam to robili.

mati, tak to mas huste...mne zatial spinka v noci aj ked cez den spi...asi tak jak maminnke...zatial si nemozem stazovat, place, len tyk chvilku kym caka na mliecko...ale potom je ticho...

ozaj babulky co odsavate...odsavate tesne pred krmenim, ze uz ked sa zobudi, alebo tak priblizne podla casu kolko spinka a pripravite dopredu? ale ja si myslim, ze nevadi ked sa triosku pozlosti kym caka na papu, inak by mi vobec neplakal... 😅

a aj my mame stale stikutku, ale teda paradnu, mamina mi stale vravi, ze mu je zima...ale ked v nemocke vraveli ine...no ale stara skola, nepresvedcis...stale mi ho dava do postielky, pri tom ked sa naje a som v kuchyno-obyvacke, chem ho mat na gauc, aby som videla ked grcka, predsa som po cisaraku tyzden, neviem tak vyskocit do druhej izby a odstriehnut ci sa nedusi...
no nejak to musim vydrzat...lebo stale pocuvam, ze si ho naucim na seba a nebude to dobre, ze sa bezo mna nepohne...ale kedy si ho mam vychutnat ked nie teraz..je hned spokojnejsi pri mne...

olifcek
2. mar 2010

boze, blumi, o par dni sme o rok starsie, ze?

garonka
2. mar 2010

mamky idem ja raz dva urobiť polievočku kym ešte bučik haja tak ho šupnem vonku a prikvitnem sem 😵

olifcek
2. mar 2010

gari, ale fakt krasny valibuk je ten Tvoj x;o)

blumka
2. mar 2010

jezis, olif, ticho 😀 😀 😀 ja nechceeeeem...

matesl, Terezka bola na mne cely svoj prvy rok, ona bola max. nosene dieta a ako nahle zacala chodit uz sa nosit nechcela, dokonca od roka a pol mame aj kocik odlozeny co uz sa ani vozit nechcela...a teraz ked ju chcem pomojkat tak mi povie mama neee 😀 😀 praveze cim viac mu das pohody a seba teraz, tym si bude neskor istejsi a pusti sa do sveta aj sam 😉

matesl
2. mar 2010

blumi, ved ja stale na to myslim, co ste tu popisali, ze to dieta potrebuje pocit istoty, meniem preco musi byt v postielke ked ja som v obyvacke, ved nech si tam haja a ked tak ma citi, ved ho nenosim stale na rukach, on si to ani nevyzaduje...je fakt dobrunky...ale stara skola, vies...a pri tom ked ho mamca dala vedla sameho, samozrejme nezazmuril oko...neplakal ale ani nezaspinkal...no ale ved uz potom budeme robit po svojom...

a stale mi ho babusi, aj ked ja vravim, ze to ze kycha a cka nie je zo zimy...ale dobre, este tyzden a uz potom budeme otuzovat...ja nechcem aby bol v prekurenych miestnostiach v tielocku, bodynku, perinke a este zakryty ...to mi pride uz moc, nepoviem, ked ho vyberiem z perinky vyhriateho, ze ho pri papani prikryjem, aby nezachladol...

ozaj babulky, vobec nejak necistite nostek? v nemocke mi povedali, nech mu zbytocne nedrazdim sliznicu, ze on si kychanim nostek cisti...ze mu len porusim ten prirodzeny film tam...ale je pravda ze ani nejak nedycha chraplavo...

ako zistim ze ma nadchu, to tak pocut potom tie sopliky, ze?

garon, ako keby som mojho videla, po papani je taky vlacny, ze by aj ztiekol z ruk keby sa dalo 😀

blumka
2. mar 2010

ja mam v obyvacke cestovnu postielku a Juli spinka v nej cez den...takze ju mam po ruke, ale mne to takto vyhovuje, lebo napr. aj teraz ju strasne trapia prdy, spinka a zrazu sa zacne pucit, tak k nej pribehnem pokrcim jej nozky alebo ju vezmem na chvilu na ruky aby sa vyprdela a polozim ju znova...dnes to takto dokolecka robim od rana...vcera tak krasne cez den spinkala a dnes sa jej neda...chudatko...

matesl, ja preventivne malej vytriem nostek vatovou tycikkou namocenou v slanom roztoku..ale uz to nerobim kazdy vecer..zabudam..tak ked si spomeniem...
a nadchu zistis, ked napr. mu budu sople az tiect alebo ked nebude pri papani vediet dychat..skor by som to neriesila. Juli pocut tam kdesi vzadu sople ale nechavam to zatial tak...

olifcek
2. mar 2010

blumi malickej sopliky netecu, aj dycha nostekom, len niekedy chraplavo x;o( co s tym? ist ZAJTRA k pediatricke, nech kukne dychanie? ci nemame priedusky?

matesl
2. mar 2010

blumi ja mam postielku sidce tak, ze ked mam otvorene dvere do spalne, tak vidim na postielku, nemame velky byt, tak je to tu take kompaktne, mame obyvacko kuchynu a z nej sa ide do spalnicky, ale aj tak ;) som 1t po CS sa mi nechce stale nadrapovat a utekat vedla, hlavne ked mi vcera vyberali stichy a povedali, ze nama chvilu natahovat brucho.
😅

na ten nostek sa spytam dr. ked dnes pride

blumka
2. mar 2010

som sa rozhodla ze rusim Terezke obedny spanok...vyvadza pred nim, po nom a vecer bieda do deviatej zaspat...tak mozno vecer skor odkvacne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre