Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
2. mar 2010

garon ja som myslela ten sab simplex...ci si ho kupovala bez receptu alebo si mala od mudr.

matesl- mne povedali ze mam cistit vat. tycinkou len ked vidim ze v nosteku je soplik, cistim asi raz za den, ale niekedy ked pocujem ze zle dycha tk vycistim a vacsinou vytiahnem cosi 😉 a tiez mastrikam na tycinku kvapky Mar vytriem ale len obcas ked sa mi chce 😅

no uz sme boli 15min. na balkone, neplakala ani pri obliekani, akurat ma oci dokoran a nespi

olifcek
2. mar 2010

matesl spytas sa i na to o nosteku, co som pisala?

olifcek
2. mar 2010

malicka je na mne od rana pricucnuta a v pohode dycha len nostekom, ale trosku pocut jednu dierku. ale ked kuknem, je tam cisto...tak ja neviem...

blumka
2. mar 2010

olif, tak ma aj juli, dycha cisto len obcas chrapci..neviem co ine by sa s tym dalo robit, aj to odsavanie prilis casto a vela drazdi sliznicu

olifcek
2. mar 2010

blumi no veru, niekedy chrapci...verim, ze to je len nostek a nie priedusky 😕

matesl
2. mar 2010

olifcek, myslis na to chrapcanie nech sa spytam, ze kedy je uz ist za dr. ako to rozlisit?

inak aj moj obcas chrci, ale prejde to, ale nostek ked kuknem ma cisty.
a obcas aj piska ;) a kvici ako prasiatko 😀 po jedle...sa vzyd smejem

ja mam z tych dychacich probs panku, kedze este dychaju len nostekom, a ja som vzdy mala problem so sliznicou nosa, ze zapuchala a nevedela som dychat...ale snad on ma sliznicu este neposkvrnenu liekmi tak je to OK.

myslim, ze my sme boli pre to tak casto chora generacia, ze nas babusili a v teple drzali a bakteriami...a od malinka som mala bronchytidy...

vykurim, ked kupeme, ale inak budm pravidelne vetrat...

teraz si takuuuuu maly pustil a podla zvuku mu aj uslo...asi 10 sekund to z neho islo 😅

blumka
2. mar 2010

matesl, ja som oravacka, vychovana v podstate stale na cerstvom vzduchu a v nevykurenom priestore a skoro vobec nie som chora..moj muz kosican, ma rad teplo, vykureny priestor a veruze je castejsie chory ako ja..na nas dvoch to je dobre vidno..mame dom 22 stupnov ja beham v tricku s kratkym a on s dlhym rukavom, v spalni mame 19 stupnov a ja spim v pyzame na ramienka a on v dlhych gatoch a v tricku s dlym rukavom...Terezka je v tomto po mne a aj Juli tak naucim

garonka
2. mar 2010

babky a vysavačovou odsavačkou môžem malemu vybrať ten šušlík z nosa? tyčinkou mi to nejdeeeeee 😠

mates a maly mi tiež kycha až až ale to sa prečisťuje tak to je v poho 🙂

garonka
2. mar 2010

zosi ten sab simplex sa da i bez receptu a aj espumisan L 😉

matesl
2. mar 2010

blumi, ako mas malu cez den oblecenu?
mas ju vzdy v perinke? a mas ja vetraky otvorene? ja by som najradsej nechala mikro vertanie na oknach cely den...aj mne sa zle dycha ked je teplo...

juuuj orava, kazdy rok som tam bola na lyzovacke na Zverovke...tento musime vynechat aj ked ja by som sa hrabala na velku noc, ved nie na kopec s malym, ale v poho nech idu ostatni lyzovat a ja sa tam budem prechaaadzat, ale to este budeme asi moc maly na taku dlhu cestu 😒

katina2209
2. mar 2010

ahojky my zase hrozna noc ako to dievcata robite ze vam malí tak spia? garonka my sme boli prvý krát vonku po dvoch týždnoch tak nam povedala lekarka na pol hodinku doobeda a teraz uz mame aj na pol hodku poobede ked je tak krasne ze ked bude viac ako 5 stupnov mame ist von.
Ako by som spala a to idem zehlit ach jooo

katina2209
2. mar 2010

matesl kedy ideme na kolacik? 😉 a ako po cisarskom? garonka a ty si tiez rodila cisarskym?

blumka
2. mar 2010

matesl, nebude maly...sak to mas 3 max 3,5 hodky cesty..nakojis pred a uvidis ako ti bude buvat v aute..my ideme na Oravu 20.3...deti znasaju cestovanie velmi dobre, lebo ju celu prespia 😉

mala je oblecena, ze ma bodynko a na tom overal ale taky pyzamkovy tenky..no a v zavinovacke ju mam ale len polozenu, nezaviazanu, lebo ona sa tak citi lepsie a ked lezi tak v nej a len ten jeden cip je cez nu prechodeny a mam cely den otvorene vetranie..mikro je pre mna malo 😀
v noci je oblecena tak isto, len s tym ze este dekou ju prihodim, lebo spi rovno vedla okna a v spalni mame 19 stupnov.

blumka
2. mar 2010

neviem preco som napisala 3-3,5 ked som chcela 4-4,5 😀 ale aj tak je to stale v poho 😉
my sme s Terezkou precestovali ine kilometre a vzdy spala v aute viac ako doma

zucana
2. mar 2010

no baby vy sa cinite ani precitat nestiham... 😀 vraciame do starych kolaji?
zosi mne pediatricka povedala ze matrac dat do zvysenej tak ze pod matrac knihy aby bol patrac navyseny nie aby sa jej zabaralo brusko ze to je este horsie...
my sme boli u konzultantky...za tyzden sme pribrali 250gramov tak hadam tych 10 min.co papa fakt staci...
a zacala znovu castejsie kakat a prdka a grga ako dospelak 😅
a vraj sa sprava ako 4mesacne babo...pretoci sa nabok sama, hlavu drzi sama, uz komunikuje tiez sa smeje ked sa s nou rozpravam, chyti ti prsty a uz aj niektoru hracku ... nevydrzi 2 min.byt kludna a potrebuje vela pozornosti ale ze pak sa o seba postara aj sama aj zahra...no som zvedava 😕
inak je to fakt nadherne ked sa na vas usmeje a zasne akoze rozpravat gege a tak vzdychat pekne
ale na druhej strane zacala aj nervovat ...ked spusti taky naozajny rev az zrecvenie a srdce jej az na temeni bije (tam co je to makke-vcera som to odpozorovala)
a mame na cielku tie supiny ... tak idem olejcekovat...mate to niektora? a cervene vyrazocky na krku ale dala som ten krem na ritku a trosku to preslo tak dam aj na prsicka aj tam ma....vraj mam skusit vanilkovy puding....

garonka
2. mar 2010

katiiiiiiiii môj maly teraz chrape skoro 4 hodiny a som zvedava čo bude robiť v noci lebo tuto noc čo bola mi dve hodky nespal len kukal tymi guľatymi očami na mňa a sa usmieval a tak som zobudila draheho nech niečo robí i on lebo ja chcem spať a ten hladoško maly zavrel oči, jaj ten zurivy pohľad draheho na mňa že som ho zobudila 😀

no jo i ja som rodila cisarakom a aj blumka, teraz to je v pohode ale druhy deň po tom cisaraku som nemohla dychať chodila som skrčena ako starenka, lapala som furt po dychu a isť na wecko bola pre mňa hruza, keby ma sestrička zacievkovala jemne a pomaly tak to je oki ale ona sa chovala ako mäsiarka lebo nestihala

baby je to normalne moje dieťa stale spí už 4 hodiny a čo ja budem v noci robiť 🙄

blumka
2. mar 2010

gari, moje dieta vcera spalo 6 hodin akurat sa po troch hodinach pomrvila strcila som jej flasu do ust, vypila a spala dalej..a dnes nie a nie zaspat..teraz som ju polozila, uvidime dokedy, ked za chvilu budu 3 hodky co jedla, tak som zvedava ci sa ohlasi alebo to prespi 😉

garonka
2. mar 2010

blumi fíha 6 hodín? parada
no bučik už haja dlho a nie a nie ho prebrať jemu na tom vankušiku je snaď asi kraľovsky 😀

zucana
2. mar 2010

ja sa tu modlim nech aspon hodinu spi a vy tu ze 4 hodiny a 6 😠

garonka
2. mar 2010

zuci aj my k tomu dôjdeme nebudu nam tak zlatíčka chrapať keď budu mať mesiac alebo dva 🙄

blumka
2. mar 2010

zuci, ja to mam asi za odmenu po Terezke 😀
no ale uz sa budi a zas sa nevie vyprdiet..kurnik 😠

maculik
2. mar 2010

Ahojte
Fiha, dnes to tu riadne zije, to nestiham ani docitat 🙂
Ja som bola rano u gyn, lebo od vcera ma boli brucho a od rana aj pri cikani. Tak mam nejaky mocovy zapal, na 5 atb a ak zajtra vecer nebudem v poriadku, musim pozajtra dojst. Nebola tam moja dr, ale aj tato bola super. A rovno som sa uz objednala na kontrolu po sestonedeli, idem o 2t.

Dnes je pekny dnik, nasi vzali Petulka von a ja mam lezat, no miesto toho pozeram Panelak 😅 Adelka je v jasliach, vcera dosla v uplne super nalade, spievala celu cestu odtial Vladkovi v aute, no zlata.
Nasi vecer letia domov, ale tak o 9dni dojde segra, tak to uz je za chvilu 🙂

No, idem vas aspon zbezne docitat 🙂

blumka
2. mar 2010

maculik ako ti je fajn ze tam mas vasich...aj ja chceeem

zucana
2. mar 2010

babce my mozno spime menej ale za to dooost originalne vid foto 😀

blumka
2. mar 2010

zuci 😀

blumka
2. mar 2010

no moje dieta sa konecne vykakalo same..az na moje teplaky to slo..tak dufam, ze uz zaspinka spokojnejsie

olifcek
2. mar 2010

jaj, my sme si hodku a 20minut pospinkali...mala spinka i pocas kojenia dnes...ako som pisala, uz od rana je pricucnuta...ale aspon kusok spinkala somnou. jasne, ze sa zobudila, ked sme sli do spalne aj sa na mna divala, ale videla, ze lezim vedla nej, tak zaspinkala...ale este by soooom...

zuci vidiet, ze je malickej dobre 😉

alex
2. mar 2010

Ahojte maminky,

zoska čítala som, že ti malá negrgá a máva štikútku. No tak to je úplne v poriadku, nie vždy si musí bábo grgnúť a tá štikútka je spôsobená tým, že keď sa bábo dobre napapá, tak sa mu zvúčší žalúdok a ten tlačí na nejaký nerv, či niečo a z toho je tá štikútka. Preto nezaberá ani keď dáš zapiť. Aspoň tak to vysvetlila naša pediatrička.
Náš malý nie je napapný dovtedy, kým si negrcne a následne má štikútku, potom je spokojnučký. Keď ho odpojím skôr, tak stále hľadá a chce papať.

katina2209
2. mar 2010

zuci aj my mame tie supinky na cielku no skusim to aj ja tym olejcekom lebo zatial som nedavala nic iba ten infadolan od doktorky na rucky a nozky ked sa mu supali, aj ja chcem mat spachtoska 😠 ale dnes je cez den celkom dobry aspon dve hodky pospi ale v noci je to horsie preco sa cez den nepuci a v noci je ako paradajka no hroza
Zuci mala aka zlata salam parky 🙂 to ma
Garonka maly je iny labuznik ako sa mu spi ze 4 hodiny a v noci ked pozera a neplace vsak to je super no nech si kuka ked mu je tak dobre 🙂

olifcek
2. mar 2010

no nam na stikutku vzdy pomoze zapit 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre