Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
3. mar 2010

granado krasne fotky 🙂 a ma aj z teba 😉
my sme boli u lekarky ... mame kvapky...antibioticka do oci ale mame davat do nosa...ale nema to na plucach ani prieduskach ze tak pre istotu

granado
3. mar 2010

Ach jaj uspala som obe deti idem aj ja. Mavajte sa tu a prajem vam prijemnu , spokojnu a tichu nocku. Dobru 😵

janielah
3. mar 2010

no, tak uz je v postielke v mojej izbe, tak dufam ,ze sa jej nepokazi ten jej krasny nocny rezim a bude spinkat az do dalsieho krmenia...

olif, to musi byt ozaj hrozne vycerpavajuce mat viac takychto dni za sebou 😒

mi srdce krvaca, ked tak place to moje dietatko...tak radsej sme prilozene a pricucnute...

olifcek
3. mar 2010

som si prave zaplatila vankusik x;o)

cislo objednavky mam 00791, zuci ma 00793, a Ty macu? a kupoval ho este niekto? x)

janka jo je ☹ ono, niekto, co take nezazil povie, z coho unavena? ved len si sedis a mas malu na prse...no ale to si treba fakt vyskusat...odkedy ale mame vankusik sa stane i take,ze sa odcucne, ale musim ju mat nadalej pri sebe, aby sa nezobudila...ale niekedy ju proste musim polozit mimo mna a stane sa, ze i pospinka, ako dnes x;o) ale vidim zmeny, ved niekedy nehrozilo aby mi prso pustila, teraz sa uz stane, hoc po hodine a paq mam hodku cas, i ked nic nemozem urobit, lebo musimsediet x;o)

jani presne..len nech si je pricucnuta, ved to nebude navzdy 😵

olifcek
4. mar 2010

spinkate? 😉 ja som to opat vzdala...malicka chce poleziacky cucat a cmulat, tak sme sa presunuli a papame ako pocas dna....snad sa fajne napapa a budeme este hajt spolu

olifcek
4. mar 2010

oliv bude jedinacik veru...na dalsie sa xitim stara uz....booooze, ci som unavena a malicka sa stale diiiva a pomalicky taha mliecko

olifcek
4. mar 2010

stale sama? 😅

alex
4. mar 2010

Dobré ránko, baby prosím, ako vám hajkali bábätká, keď mali týždeň? Náš stále spinká, dokonca prespal dnes celú noc, asi od 23:00 do 5:30 rána, nie že by mi to vadilo, ale myslela som si, že sa bude budiť viac, dúfam, že je všetko ok, keď stále len spinká. Aj teraz spinká s tatinkom v posteli. On je taký zlatúšik, len kaká, papá, spinká a chvíľku keď je hore, tak pozerá okolo seba tými veľkými okálmi a je taký spokojnučký.

Konečne som sa dostala na počítač, tak môžem zaktualizovať tabuľku, lebo doteraz som bola len na notebooku a tam som ju nemala uloženú. Tak idem na to.

olifcek
4. mar 2010

ALI MNE SA BUDILA KAZDE TRI HODKY...ale tak to mala z nemocnice...ked spinka aspon rastie 😵

alex
4. mar 2010

ja nechápem, cez deň sa budí, tak každé 2,5 až 3 hodinky, ale túto noc normálne prespinkal, sama som bola prekvapená, keď som pozrela na hodinky, že už je toľko.
Inak v nemocnici nám hovorili, že cez deň na papanie budiť a v noci nie. Aby si zvykol prespať noc. Však keby mu chýbalo mliečko, tak by sa asi zobudil, nie?

V pondelok sme boli u lekárky na prvej poradni a teraz v pondelok ideme na preváženie, tak som zvedavá, čo povie, ako priberáme, ak by to nebolo dobré, tak ho budem budiť aj v noci.

alex
4. mar 2010

olif selyma už porodila?

alex
4. mar 2010

papáme pekne, aj keď cez klobúčiky, lebo sa mi nevie prisať na bradavku, ale s klobúčikom nám to ide krásne, ťahá tak 20 min jeden prsník a potom ho preložím, ale teraz ráno som ho nechala skoro hodinku, len na jednom. Lebo sa bojím, že za tých 20 min. si potiahne z jedného len predné mliečko a keď ho preložím, tak z druhého vlastne tiež.

olifcek
4. mar 2010

ali jj, porodila 😉

ali stlacaj prsnik po nejakom case, tak vytiahne aj tukove mliecko 😉

spomenula som si, ze i mne oliv na zaciatku aj 5 hodin pospala, som nevedela, ci juzobudit nemam x;o)

olifcek
4. mar 2010

nemate niektora jeden stolny kalendar navyse? alebo typ, kde by som v marci este kupila? cakala som na kalendar z orange, a nasi si ho privlastnili, co mi len tak mimochodom povedali, ked som sa stazovala, ze asi zavolam kamoske, ci na tento rok kalendar neposielali 😝

maculik
4. mar 2010

ranko.... dobre velmi nie, lebo vecer otrasny - brutal hadka s mangelom, a noc preplakana -najprv len maly, nad ranom uz aj ja...
olif,ako si to nakoniec platila? ja som vecer nestihla a teraz rano pozeram, ze mi dosiel mail, kde je aj c.uctu.
a inak 00793 je moje c.objed., tak zuci musi mat iny 😕

olifcek
4. mar 2010

macu platila som na ucet kery poslali mailom, je to ten isty, co maju v kontaktoch...mne mailom prislo, nech dam vs 00793, ale v mojich objednavkach mam 00791, tak som im aj odpisala, ze moje cislo je 00791 a to tam i dam...ked mi pisali, videla som kopiu na zuzku, tak som myslela, ze je to jej cisielko a to bolo Tvoje? chiiiii

macu hadka? o com? 😒

maculik
4. mar 2010

jeeej olif, vidis, aj ja tam vidim mail na zuzku, to je divne... maju v tom nejaky bordel, zda sa mi 😅
No, a fasa, pozeram na tej stranke a moja objednavka bola 792. A prave som to zaplatila s VS 793. Je tam v poznamke sice moje meno, ale radsej tej babe idem napisat.

olifcek
4. mar 2010

macu 😀

maminnka
4. mar 2010

Blumi, k tomu capkaniu som ti chcela napisat: aj nas maly to robil a drzalo ho tio dost dlho. Ja mam opacny nazor ako tvoja svokra, podla mna sa tym dietatu ukazuje, ze to je normalne, ked to robia rodicia, preco nie aj ona? My sme Petkovi vzdy zastavili ruku a dorazme povedali, ze sa to nesmie. Po case zabralo.

maminnka
4. mar 2010

Granado,
to je zla ucitelka! Ved presne takto zacinaju sikanovane deti, ze im zakazujeme hovorit, ak im niekto robi zle!

blumka
4. mar 2010

ahojky
mami, vdaka za nazor..vcera vecer som spravila presne co si napisala, terezka na mna kukla a sla si po svojom...dalej sme to nekomentovali a bol pokoj...uvidime ako to bude dalej. manzel s mojimi rodicmi maju taky isty nazor ako ja a vy, len svokra nie...ona si vsetko zdovodnuje tym, ze vychovala 3 synov, vychovala ich veru dobre, ale oni boli ine kvietky, sa nik necuduje ze obcas schytali 😀 😀

matesl
4. mar 2010

ahojte babulky,

teuska,
ja si tu jazvu kukam v zrkadle 😀 teda aj zrkadielku tak zboku...ale vraj jak mi odpadnu chrasty, mam natierat contractubexom, to by malo potom povolit a uvidim ako to bude vyzerat kedze mne to robili v sratej jazve 😉

Jani,
viem o com hovoris, pre to odsavam...ked maleho necham sameho papat, cucne malo za pol hodku kvici a pyta zas, zas zaspi a tak dokola cely den...takto odsajem, viem ze potrebuje cca 80 ml, a potom spokojne spinka 3 hodky, ked sa teda nepuci kvoli crievkam. mam AVENT flasku, k tomu odsavacku elektricku...uplne ze super vec, nebolia tak btradavky, ked odsavam a hlavne len kazde 3 hodky 🙂

sely,
mne detska doporucila tu rybiu mast, vraj sudocrem az na zapareniny...tiez ju pouzivam, kupeme len vo vode, a myslim ze aj nam kus zostane, ale zatial tam nemame nejake cervene miesta...tak snad OK 😉

matesl
4. mar 2010

sely,

tak jak olifcek pise, aj my poutierame pred kupanim ritku utierkami vlhcenymi 😉

selyma
4. mar 2010

dakujem matesl.
Alex, ano, akurat vcera som pisala, ze sme uz domka.

inak presne co sa tyka toho spanku. Nasa prespi tiez 4 -5 hodinky. Aj som sa zlakla, ci ju to nemam budit, ale zatial kamosky odporucili, ze nie, ze treba ju nechat pospat, ze ona sa sama zobudi ked bude hladna. Tak uz ju len spehujem jednym ockom, ci uz nevstava. Zlatucka je

maminnka
4. mar 2010

Matesl,
presne to je vyhoda odsavania... sice som z toho smutna, ze sa nekojime, ale aj flaskovanie ma svoje vyhody 🙂 Papa kazde 3 hodky a to 90 ml. A tiez frcim na Avente a elektrickej odsavaceke, k tomu tie Avent pohariky, su paradne 🙂

matesl
4. mar 2010

jo a ja mam jednu otazku na tie co odsavate...ohrievate este to mliecko co odsajete? teda myslim, ked to robim tak, ze odsajem a hned "stolujem"

a moze byt ze ja ked pijem 100 % jablkovy a hroznova dzus, ze by maly mal z toho kyselinu? zacina mi viacej grckat

maminnka
4. mar 2010

Matesl, ja vzdy ohrievam, zda sa mi studene uz... ohrievam vo vodnom kupeli.

olifcek
4. mar 2010

matesl to co pijes ja pijem od zaciatku a je to i odporucane, tak neboj 😵

alex
4. mar 2010

baby a ako je to s tou farbou stolice, keď je hladné bábo?

Inak zapálené očko máme, tak kvapkám septonex a umývam repíkom. Chudáčik maličký, manžel je z toho úplne hotový, že či ho to nebolí, ale som mu povedala, že nie. Hádam nám to rýchlo prejde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre