Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
7. mar 2010

matesl malinka z asi tyzden slinta, chi...najnovsie sa az raduje, ked papa, chi...ale tak...ma stale potrebu byt 24 hodin na prsniku, pri prsniku alebo na mne, ci vedla mna...este nemame 3.5kg, tak ale ....

olifcek
7. mar 2010

matesl ee, nedosiel. zjavne ho neposlali 1. triedou, pride v pondelok, najneskor v utorok 😉

matesl
7. mar 2010

no ja krmim z flase a zacina si pytat castejsie...zeby nas chytil to obdobie po 2 tyzdnoch??? 😅 co budem robit, davam mu aj prso, nech sa ponamaha...ale to sa malo napapa...juj asi zacne byt veselo 😅 😅 😅

olifcek
7. mar 2010

malicka ma novinku...ked zacnem stlacat prsnik, chyti mi malicek...takze okrem pricucnutia ked zaspi ma este aj drzi :D

zoska
7. mar 2010

caute 🙂
no j u ns je veselo...mam mealo mliecka, hlavne v lavom prse, musim davat aj druhe...krmenie sa nam tym natahuje na skoro hodinu...
mala vypije lavy prsnik uplne, dam ju odgrgnut (obcas sa to aj podari) potom sa hneva tak jej dam druhy...nechcem ju tam nechavat dlho, lebo jej mliecko potom vyteka ked je prejedena...lenze niekedy sa hneva ked ju odtiahnem tak ju musim este prilozit...pije o dusu a potom je uz fakt prejedena... absolutne to neviem odsledovat kolko ju mam krmit z druheho prsa, aby nebolo moc ani malo 🙄

idem skusit tie homeo, snad zaberu...prsia mam uz uplne male ☹ a je mi jasne ze v nich je aj menej mliecka...hlavne ze v nemocke som mala prsia ako tri Pamely, mlieka pre pol mesta a teraz to mojej zabke nestaci 😢

no uz revemeeee... 😅

maculik
7. mar 2010

dobre ranko 🙂
manzel vzal malu do Morskeho sveta pozriet rybky a ja s Petkom si chvilu hospodarime sami - ako inak, nez pricucnuty 😀
noc bola celkom ok. konecne som vyspana, vecer aj plakal len chvilu oproti inym vecerom, zistili sme totiz, ze je ucinnejsie, ked ho nosi Vladko. asi ze ma neciti.

aj ja sa uz tesim na vankusik 😵

matesl
7. mar 2010

no ona uz vnima, a uvedomuje si svoje rucky...uz je to iny pocit, ze ked takto reaguje 🙂
ozaj a s knizkou si spokojna?

a nemas skusenosti s tou DM.kou co som pisala?

olifcek
7. mar 2010

zuci, mozno to nebude 60g za den, nebola aj napapana? u dojcenych babatiek sa maju ratat 3 tyzdne aby to bolo aktualne 😉

matesl, chi...a kolko uz papa?

olifcek
7. mar 2010

zosi to,ze mas prsia mensie, neznamena, ze mas menej mliecka...malickA SA MOzno zlosti lwbo chce byt na prse, ale nie kvoli hladu, ale kvoli blizkosti s mamickou x;o) ked dojde manduca, nos ju v nej, aspon i mne to annag poradila,no my sme i 24 hodin na prsniku x;o) napapame sa a paq zaspinkame, sem tam prercitneme kusok potiahneme a zase spinkame...x;o)

wow, teraz ma pustila, wow...ale dnes uz aj lezkala na gauciku, pozerala okolo seba a komunikovALA s manzelikom x;O) ja som dala zatial kura do vody, urobim polievocku, paq ho upeciem, mnam

macu Tebe urcite vankusik so segrou dojde...ak ho nezabudne 😵

matesl knniha je suprova, fakt...dakujem...a dmka? vidis? aj som zabudla ze cosi slubili dat, ked sa mala narodi..zlavove kupony mam este z obdobia, ked som bola tehu x;o)

matesl
7. mar 2010

olif, ak by si tam zasla, daj vediet co a ako...myslim, ze im staci aj napisat a oni sa ozvu...no ved uvidime 😉

macu i mojho muz v noci cicika, ked nevie zaspat alebo kym odsajem, aj mu prestane plakat...a aj zadrichme ;)

inak dnes som sa rozhodla okupat aj s mydielkom...sa mi zda ze ked ho len tou vodou omyvam, tak mi nejak smrdi...ved to ta voda nezmyje z neho vsetko...tak dnes ho umyjem mydlom a naolejcekujem, snad raz do tyzdna mydlom neublizim 😀

olifcek
7. mar 2010

matesl vidis?kuknem na webe a ked, tak mm poslem...tusim aj rodny list babatka treba x;)

matesl jasne, aj odporucaju detske mydlo, lebo vodou nedas vsetko prec...my pouzivame od johnsona do vodicky ,,vraj ani ocicka z toho nestipu, pouzivali to i v nemocke...a mame aj detske mydielko, to som pouzivala, kym sme kupili toho johnsona x;o)

olifcek
7. mar 2010

*Platí pre všetky deti narodené v roku 2010 na Slovensku. TAKZE ZUPAN A PAPUCKY OLIV NEDOSTANE, HECH

maculik
7. mar 2010

olif, no to dufam, ze segra nezabudne 🙂
matesl, no moj manzel len vecer nosi, lebo v noci spi pri malej a nemoze v kuse chodit z izby do izby. A este teraz je Adelka zasoplena, tak v noci odsava a pod.
Ale napr.vcera v noci Petko plakal cca od 3 do 4, tak som Vladka o 4 zobudila, ci ma moze vymenit, ja som si lahla do jeho postele k Adelke. No a o asi 5min z obyvky uz ticho, ja som zaspala a zobudil ma az plac pred 6, takze som tvrdo spala cca 1,5h a on tiez, lebo vraj ako maleho dal do postielky, tak spal tu hodku aj pol.
Takze posledne 2 noci som celkom vyspana, jasne, ze od kvalitneho spanku to ma daleko, ale som uz zmierena s tym, ze min.dalsi 1,5r neprespim celu noc (tak, ako od narodenia Adelky 😅

a ozaj, rozhodla som sa, ze nebudem malemu nutit tu vodu. Po prve, ani to vobec nechce tahat, len sa z toho zakuckal, a po dalsie, asi ked si pyta papat, tak to potrebuje, ved on sa hadam coskoro nastavi na dlhsie intervaly, aj pri Adelke to tak bolo. Nie sice take extremy, ze niekedy aj po pol hodke pyta, ale co uz. Teraz ma napr.take dni, ze potiahne parkrat, zaspi (nehrozi, aby som ho zobudila, on proste spi dalej) a po kratkom case je hore s placom a neutisi ho nic, len prso. No tak co mu nemam dat? 😔

Teraz zadriemal, dala som ho do postielky a idem vas docitat.
a inak, dufam, ze kika ok, ked sa neozyva, cislo na mna ma, tak mozno len zabudla napisat.... 😒

zucana
7. mar 2010

cafte baby peknu nedelu...olif vazim kazdy den kvoli grckaniu ma sa priberat max 30g za den...vazim v ten isty cas a v podobnom stave ale asi jedla vela lebo zaspala o polnoci a spala PRI MNE do pol piatej...potom 10 min jedla a zobudila sa 9.40 opat 10 min.jedla ale vela vygrckala aj zrazene takze to predtym...no a potom sme spali do 11.takze vyspati a j s muzom len teraz plackala ....ale uz zahajinkava na mne...rano ma taky upchaty ten nostek az sa dusi a to mame zapnuty aj zvlhcovac...
a mna boli trochu hrdlo.zle som sa obliekla vcera snad mi to prejde...kloktala som slanu vodu

zucana
7. mar 2010

olif aj moja slinta 🙂

zucana
7. mar 2010

maci a len mu pekne daj 😉 pazrosko malicky aj viki bola taka a sem tam aj je 🙂

olifcek
7. mar 2010

zuci, chi, takze este nie sme besne 😉

ewelyne
7. mar 2010

ahojte, aj vam peknu nedelu,

takze cakaju sa newsky od kiky? 😵

baby aky vankusik to cakate? nejaky speci?

zuci, fiha, mala papka len po desat minut 😅 a aky buciq 😉
nasa ma ten nostek plny rano lebo ked kojim v noci, som leniva vstat, tak poleziacky a potom zaspime hned a ona nie je vyvysena a rano plny nufak no... 😖 aj z grckania sem tam, lebo jej to ide aj cez nos niekedy... 😖
zuci, tak dufam, ze nebudes chora, nic prijemne nas to vsetkych svihlo a hrdlom zacalo 🙄

maculik, pekne si si to zariadila 😉
a ked pyta, daj mu, a tu vodu preco si mu davala? sa ma davat?

maminnka
7. mar 2010

ten vankusik je ozaj zaujimavy...

olifcek
7. mar 2010

mami jo veru, a odrazu je najpredavanejsi, chi...''

dari sa vam ten vigantol kvapkat len 2kvapky?

zoska
7. mar 2010

olif mne ten vigantol ide v pohode, tym kvapatkom to dam na lyzicku+ trosku mojho mlieka as up do pusy

manzel akurat po velkom reve uspal malu, takze idem zalahnut skusit, ale este mam pradlo v pracke mokre uz hodinu 😠

no zajtra mi drahy odchadz do Svedska , sice len na 1 noc, ale bude chybat ☹ on vie perfektne uspat malinku...mne sa to nedari moc 😒
aale zase dojde mamča 😀

dala som pr novych foto, aj z kupania 😉

olifcek
7. mar 2010

zosi ja to malej rovno do pusy dam a paq papat...a musim dat do pipetky malo, lebo na jedno stlacenie aj viac vyjde 😒

nasla som dost vlaskov malickej v ciapocke...je to ok? take jemnucke, chi

idem kuk foto, zosi 😉

olifcek
7. mar 2010

zosi aka je velikaaa, wooow...

zucana
7. mar 2010

jej zosi ...peknucka...nasa je tlstoska vasa modelka pomamine 😉
my mame mischelinky na bozkach
inak mozem med?

zucana
7. mar 2010

ewe a co si si davala?

matesl
7. mar 2010

olifcek, to myslim, ze len budu losovat o toe ceny v DM-ke, nie? ved uvidim...skusim sa tam niekedy zastavit

macu, a keby si mu na noc odsala a dala mu tak 90 nevydrzal by ti spinkat?

ja dnes cez den kojim...je to dost casto, ale nech, musi sa naucit si viac potiahnut, na noc odsajem, nech sa vyspime 😀

maly sa niekedy tak prisaje, ze to velmi boli, vtedy mu asi mam vybrat tu bradaVKU A DAT ZNOVA, ZE?

martulanr
7. mar 2010

ahojte u nas by sa tiez len kojilo papava 3krat po 5 minut a potom zaspi musim ho budit
posledny tyzden ma koliky tak cvicime s nozkami aby sa vyprdel

urcite to ma z mlieka a to si davam pozor co zjem uz ma to otravuje toto nemozem toto tiez zachvilu budem jest len vyvar slepaci a pit neperlivu vodu 😠 od vcera som zacala jest ovsene vlocky sice som to nikdy nemusela ciste ale tie ochutene tam je vela orieskov a ovocia co nemozem 😠

babulky co jedavate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre