Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
7. mar 2010

matesl jo, az paq som si precitala, ze zupanik a papucky je vyhra 😉

lucia411
7. mar 2010

Ahoj Marti....ja som na tom podobne ako ty..len ciceny by ta nasa v ustach mala...a furt ma malo, som uz nestastna , ze co to je, lebo mala je nervozna, kazdu polhodku alebo hodku chce cicu...a ja nemam tolko mleika asi lebo nie je nasytena...potom je nervozna, dali sme jej aptamil....a je kludna ako baranok...uz spi...tiez davam pozor co zjem...po kazdom kojeni sa snazim nieco zjest, bud su to ovsene vlocky, alebo nejaka polievka, pijem aj caj od weledy na podporu mlieka....uz fakt neviem...vie mi niekto poradit?mala ma aj stolicu, aj prdka, koliky zatial nemame, teplotu tiez nema....moze byt taky nervak z mojho mlieka?a este jedna otazka, mam male bradavky, tak som nasadila klobuciky...je to spravne???mna to neuveritlene boli ked dam len holu bradavku...vopred dakujem za odpoved

martulanr
7. mar 2010

luci klobuky kludne pouzivaj ked ta to boli

ja mam mlieka dost len moj zaspi hned a neda sa zobudit nicím 😠 truhlík jeden a po kojeni spí max 2 hodiny

lucia411
7. mar 2010

cize je to uplne v pohode??si ma upokojila kusok, lebo som sa bala ze co ak si mala navykne, co myslim, ze si aj navykla...ale lepsie s kolbucikmi ako z flase ci???ale dnes idem odsat mleiko aby som mala prehlad kolo vlastne vypije lebo ja nemam ponatia kolko mam v tych cicenach.....ale ked sme jej dnes dali suesene mleiko tak vypila celych 60 a to predtym pila z mojej ciceny... 😝

olifcek
7. mar 2010

luci babatka zvyknu z flase vypit tolko, kolko im das, pozor na to...a babo vytiahne viac ako odsavacka, tiez, nepapa rovnake davky pocas dna 😉

lucia411
7. mar 2010

no odsala som 80 ml....naposledy som dala cicenu o 14.00....myslim ze 80 ml je malo....naposledy co som jej cicu davala tak vycucala z oboch, a mala malo, dali sme jej este susene mlieko z toho vypila 30 ml...jaj ja neviem co robit, mozem jej dat aj cajik?

matesl
7. mar 2010

luci, aj ja odsajem z oboch tak od 70-110, podla toho aku ma maly pauzu...ale dnes sa snazim kojit a je to uplna hroza, kazdycu pol hodku kusok potiahne...nevie mi zaspinkat, stale sa len natahuje a budi, tak som s nim zacvicila, a bola j kludnejsi, asi brusko ho trapi...uvidime, ci sa vo vanicke neukludni 😖

andrea2603
7. mar 2010

olif, pošli mi tvoj e-mail, pošlem ti fotku ako kojím po ležiačky, keď chceš.

dievčatá, moje deti si dali Livku do kočíka pre bábiky a normálne im tam spí 😵

lucia411
7. mar 2010

matesl..u nas je to na podobne....ale nemame ziadne bolesti...neviem ci nebudem zajtra volat laktacnej poradkyni aby pomohla....lebo ja neviem...ci je to tym, ze je malo mleika, alebo ze nedobre saje, alebo klobucikmy..som uz k.o 3 den spim po 3,5 hodinach...ale aspon mala neplace, len sa puci a budi kazdu hodku ☹

zoska
7. mar 2010

no zuci moja bude tiez mischelinka zachvilku, ved furt len papa...od vcera sa zrutil rezim z nicoho nic a kojim pomaly kazdu hodinu, niekedy z oboch, kedze madam nema dost...
ale mam pocit ze narastla na dlzku dost, vidimto na obleceni
a med mozes, pytala som sa v nemocke 😉

luci existuju aj cajiky pre taketo male deticky, niekto dava prevarenu vodu...vravi sa ze ked babo vypije po kojeni vodu al. caj aspon 50ml. tak ze je hladne este...
my mame podobny rezim ako popisujes ty...tiez davam oba prsniky, lebo jeden uz nestaci, ale ked dam j druhy tak mam klud, ale aj tak pyta casto papat
od dnes mam uz aj tie homeo na podporu tvorby mlieka tak uvidim ci zaberu...
a klobuciky su o.k. 😉

olifcek
7. mar 2010

a to nieje normal, ze spime tak od 2.5-5 hodin denne?

adiii mas IP 😵

olifcek
7. mar 2010

med sa moze ale je to alergen, ze?

ako zistite, ze nemaju dost? a ako viete, ze uz v orse nie je mliecko? my papame stale z jedneho preto sa pytam....a papa dost ako tak pozeram...

zosi drzim palcek... 😵

andrea2603
7. mar 2010

olif, poslala som 😉

my dnes nespíme vôbec, len také 10 minutovky a hneď zas veľké oči, ideme sa okúpať a uvidíme, čo bude.

maculik
7. mar 2010

ahojte, len na skok - pisala mi Kika, posledne februarcatko je konecne tu 😵

Volam sa IVANKA, narodila som sa dnes 7.3. o 7.30 v Ilave. Mam modelkovske miery 3100g a 50cm. Ja aj mamina sme v poriadku. Peknu nedelu zelam.

Este mi potom napisala, ze ked dojde domov, tak vsetko napise, ze to je riadna story. Tak som zvedava 😉

ewe, dr mi kazala, ze nemam davat papat kazdu hodku, ze mu mam dat miesto toho vodu. Ale kaslem na to, nezda sa mi to spravne.

matesl, chcem to skusit, len neviem, ci bude papat z flase. Tu vodu nechcel. Ale dufam, ze ked zaciti mliecko, tak zisti, ze to je jeho oblubena pochutka a bude to papat.

No, lucim sa na dnes, ideme kupat malu a tak, tak zatial pekny vecer a dobru noc 🙂

maculik
7. mar 2010

este som kukla zoskine foto, teda malinka aka uz je velka, krasna je 😵

inak, petko je dnes ako medik, len papa a buva, som zvedava, co bude v noci 😅

ale aj Adelka je v super nalade, zlata je dnes, az na tu facku, co strelila malemu - krmila som ho, ona prisla k nam, sadla si a caaap po cele. Maly spustil revy, tak Adelka hned ho hladkala ze "maly" a rehotala sa. Prvykrat a dufam, ze aj posledny.

olifcek
7. mar 2010

adik dakujem

zoska
7. mar 2010

macu dik 😵
to mas dobre, ze bo maly zlaty, drzim palce nech mu to vydrzi aj v noci 😉

olif dik...dufam, ze fakt pomozu tie homeo 😨

ja som zistila ze malej nestaci jedno prso tak ze ked som ho uz aj stlacala tak bolo take vyflusnute..mala nervacila tahala sa s bradavkou bila ma po prse...potom sa odtrhla a spustila rev...sla som po odsavacku a s tyzkostou som odsala 5ml
dala som ju na druhe prso, pila asi 10-15 min este a potom zaspinkala...vytieklo je trosku mliecka, lebo sa prejedla, ale bol klud...
ked krmim z praveho tak je to o.k., ale ten lavy je pokazeny 🙄 😅

kika gratulujeeeeeeeeem k Ivanke, som zvedava na podrobnost 😵
vela zdravicka obom 🙂

zoska
7. mar 2010

baby ako casto vam kychaju deti?
nasa zacala nejak casto aj 5krat za den, sopliky jej vyberam raz denne, a su mierne do zelena...snad nieje prechladnuta 😕
teplotu ma 37.1 alebo 37.2 v ritke, a tam by sa malo 0.5stupna odratat, takzetoto by malo byt o.k., ze?

zucana
7. mar 2010

zosi aj nasa tak kych a ma sopliky tak vzadu ze nic nevytiahnem...a mna boli ma hrdielko 😖 tak snad nic odomna nechyti...ako sinadavam ze som sa lepsie neobliekla ale uz nic nezmenim...to klamne slnko...
inak my mame dnes kakaci den...to co sme vcera vazili sme dnes vykakali 😅
snad je to ok

martulanr
7. mar 2010

zoska ta teplota je v pohodee 🙂 a sopliky mame aj my tiez su do zelena
zajtra ideme na poradnu tak som zvedava co povie doktorka

andrea2603
7. mar 2010

kika, gratulujem 🙂
takže február je definitívne za nami 😉

zoska aJ moja si občas kýchne, tak je to dúfam o.k.

zoska
7. mar 2010

jaj zuci tak preto si sa pytala na medik..ahaa, no len si pekne daj dobry cajik
drzim palce nech ti to rychlo prejde

marti tak o.k. , som sa bala ze ta farba bude daco nedobre znamenat 😉

zucana
7. mar 2010

aj my sme mali zelene 😉
inak malicka ma silne prdiky a ked ich tlaci von place strasne...kaku ma ale dobrej farby ...chuda male co jej moze byt?

zucana
7. mar 2010

kika gratulujem aj ja !

zoska
7. mar 2010

kočky, ktore ste uz boli v Socialnej poistovni, prosim vas co vsetko mi treba vybavit?
zaniest rodny list, aby vedeli ze ostal narok na vyplacanie materskej a este vypplnit prihlasku na dochodkove poistenie...este cosi?

garonka
7. mar 2010

zosi včera si sa pytala či krvacam no cez deň vôbec ale sem tam špinim a lezie mi to na nervy, som si bez tej mrchy fakt zvykla tych 9 mesiacov 😅 to bola parada, žiadne vložky, tampony aj som ušetrila 😀

maminnka
7. mar 2010

Zoska, mne dali vyplnit 3 rozne tlaciva, ale na co bolo to tretie, si za svet neviem spomenut...

rodinne pridavky neviete do kedy treba vybavit?

garonka
7. mar 2010

mamin ja už rodinne prídavky vybavene mam 😵 na urade socialnych veci a rodiny sa vybavia je to okolo 22 € myslím to je malooooooooooo 😅

maminnka
7. mar 2010

ja krvacam stale :( vzdy pri odsavani mliecka...

garonka
7. mar 2010

mamin to i ja občas ako sa mi maly prisaje tak hlavne vtedy ale to vraj nevadí, lebo to stimuluje maternicu no ja by som to už fakt nechcela 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre