Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

martulanr
7. mar 2010

Kike gratulujeme
tak vecera zasa ovsene vločky 😉

maminnka
7. mar 2010

ved to Garon, zasa trochu kludu by sa zislo, ze? Aspon s tym krvacanim...

musim aj ja skocit uz na ten Urad prace, soc veci atd... to je uz jedine, co mi ostava vybavit. Len ci neviete, ci je tam nejaky zakonny termin, najradsej by som tam sla az po 600 nedeli, vybavit naraz vsetky tri veci, pridavky, prispevok aj pridavok k prispevku.

a zistili sme, ze v muzovej robote dostavaju nejaky bonus pri narodeni dietata, tak sa tesime, vraj celkom slusny peniaz je to 🙂 vsetky tieto peniaze davame detom na sporenie... aj ked nieco predame, co oni pouzivali, ide im to na sporenie.

matesl
7. mar 2010

babulky, ja uz asi 3 dni nekrvacam ani nespinim, ani ked kojim...myslite ze to kvoli CS? zeby vtedy oni nejak viac vycistili maternicu 😉

olifcek
7. mar 2010

mami mne tiez bol manzelik na rodinne pridavky len minuly tyzden, a v pohode, tie prispevky do roka treba x;o)

olifcek
7. mar 2010

matesl ono to este pride... 😉

matesl
7. mar 2010

olifcek, to fakt?
a ja uz bez vlozky beham 😅
inak pobolieva ma brusko, ale nic zo mna neslo...

ewelyne
8. mar 2010

jeeej baby 😵
ten vankusik je supis, idem aj ja objednat.potrebujeme...

maculik, jaaaj ano, to som citala, aj som ti pisala, ze si nemyslim, ze je to spravne, nedat ak si pyta...
my sme pri simim take mali aj teraz ma mala dva dni take... proste dat ked pyta... nevidim dovod, preco nemoze papat kazdu hodku, ako to ona odovodnila? cim?

zuci, no megadavky vitaminu c- mame ten 1000mg a aj niekolko denne, caj s maslom na hrdlo a este propolisovy a propolisovo-echinaceovy sprej do hrdla a kvapky do nosa tie bylinkove.

no ja tiez krvacam stale.. 😠

garonka
8. mar 2010

aj ja chcem ten vankušik olif pošleš ešte raz ten link pleas 😵 😵 😵

garonka
8. mar 2010

joj a inač dobre ranko vam

my sme mali zvlaštnu noc, panstvo sa budilo na papi ale zaspať? ani za svet, jedine na rukach a kym som počkala aby tvrdo zaspal som ho položila do postieľky už bol za 5 min hore a to mi na rukach chrapal 😠
tak si vyžadoval moju prítomnosť, že sme spali nakoniec na kojeneckom vankušiku on na jednej strane a ja na druhej strane no komicky pohľad na nas 😀

teraz mi drichme na posteli od 6:00 a na 12:00 ideme na krvičku tak som veľmi zvedava ako ho zobudím 🙄

no mam pocit, že postieľku vyhodím von oknom našho kraľa asi straší ten sa vyžaduje veľkej postele 😒

olifcek
8. mar 2010

matesl aspo ja som tak mala, ze uz tyzden nic a odrazu dva dni bolo opat, paq sa to klidnilo...ale asi fakt od ukonceneho siesteho, mozno siedmeho tyzdna som uz urcite cistucka 😉 tak ale u Teba to moze byt ine, to je jasneeee 😵

ewe objednaj, objednaj, je to fakt super podla mna....postielku mame vyvysenu, no nehaja v nej vobec, ani v nej len nelezi, tak toto posluzi paradne, najma v noci, ked hajame poleziacky na rovnom 😵

caj s maslom? 😕

garinka
http://www.e-mama.sk/index.php?id=detail&kat=na...

gari drzim palce, oni beru krv z predlaktia a podla mna dost hrubou ihlou 😔
ides s mm, ze?

garonka
8. mar 2010

olif jeeeeej vďaka už ho objednam sa teškam aky super link si dala a skoro každa sme si ho objednali si poklad 😵 😵 😵 😵

u Varadyho mu beru krvičku z ručky pri zapästi a maly taky rev spustil minule až ja som revala 😔
ale v šaci mu brali z päty a tam bol ticho
jo idem s mm lebo sama by som sa zblaznila 😔

kde je blumkaaaaaaaaaaa?

garonka
8. mar 2010

olif vankušiček objednany 😵 😵 😵

katina2209
8. mar 2010

Ahojky babulky gratulujem kike akurat som vas docitala malinky mi teraz spi ale v noci sa budi kazde dve hodky ale inak pekne spal nevymyslal, rano ked mu dam okolo 6 tak mi skoro vsetko vygrcka a za hodku mu musim dat znovu, ten vankusik si objednam aj ja super vec ste nasli olivcek a baby kde ste kupili vankusik na kojenie? ten tiez nemam a musim niekde kupit...
ja este stale krvacam tak spinim ked kojim... uz by to mohlo konecne prejst...
baby ja som asi nieco zjedla co malemu nespravilo dobre lebo sa mi cely vyhadzal na tvaricke a na telicku nic nema môže to byt z toho ze som nieco zjedla?
a karpinky sa mu robia tiez niekto písal ze doktorka povedala,ze deti nemaju mat karpinky ze su to zapalene ocka nemate s tym skusenosti?
Garonka zlatko este varis pudingy dala by som si taky ten tvoj husty 🙂 len mne sa ho nechce varit ja stale dokola varim,periem a zehlim uz mi to lezie na nervy 🙂

garonka
8. mar 2010

katuška čaukooooooooo no som ťa tu zastihla 😵
varím varím hi hi včera som papala vanilkovy ale asi sa musím obmedziť lebo potom ako schudnem 😅 a rifle čom som nosila nezapnem ani za svet a vadí mi ta slanina na bruchu no po cisaraku ide bruško ťažko dole 🙄

môj poklad haja od pol 6 ale musím ho pomaly budiť ideme na krvičku 🙂

zoska
8. mar 2010

ahojte,
garon dik za odpoved 😉

nasa mala spinka v noci v postielke stale...od zaciatku, takze to som rada, cez den ju mame na gauci alebo na rukach 😅
dnes spala pekne, budila sa kazde 3hodiny a rano potiahla 4hodky dokonca

teraz sa mi ju podarilo uspat, zacina mat cudne dni...napapa sa a lezka kuka a zrazu rev a utisi ju len nosenie na rukach alebo prso, lenze nechcem jej davat prso ked 10min predtym dojedla a pri odgrgnuti este trosku vygrcne, cize je napapana dost

a vcera vecer hodinovy rev, s muzom sme sa striedali, potom zaspala...ja si neviem predstavit ako tie niekolkohodinove revy zvladate tie co mate kolikove mimina...je to hrozne 😔

a este mam pocit ze homeo zabera 😵

maculik
8. mar 2010

dobre ranko 🙂

tak my sme KONECNE mali dobru noc (na to, ake noci sme mali doteraz). Vecer reval (musim to tak nazvat, lebo to JE rev, a nie plac 😅 len asi necelu hodku, potom zaspal na prse, tak som ho o pol11 prelozila do postielky, zalahla som aj ja (manzel isiel uz trosku skor) a zaspala som ako drevo. A ked ma najblizsie zobudil, pozriem na hodinky a ze 2h - som skoro odpadla, tak dlho v kuse sme este nespali 😵 Potom sa sice zobudil uz okolo pol4 a trosku vymyslal, ale ostal spat pri mne (mam v spalni druhu manz.postel, tu, co som mala v Luxe), vyvysila som ho vankusom (lebo chrchle a kasle, chytil to od malej ☹ a buval do cca 6. Tak parada, normalen som vyspana 😀

ewe, hej, vcera veceri som si potom docitala, ze si mi tiez pisala, ze by som mu mala davat, ked si zapyta. Tiez som sa tak rozhodla. Dr to odovodnila, ze nemoze byt stale na prse, ze predsa musim aj ine stihat a ze sa musi naucit rezimu. No ja som si to znovu premyslela a ved on je prilis malinky na nejaky rezim, aj Adelka sa az okolo 3mes nastavovala na dlhsie intervaly. Tak prezijem aj teraz, sice je to tazsie, ked mam doma malu, ale nastastie sa cim dalej, tym viac vie zahrat sama a chodi aj do tych jasli (teda ked nie je chora), tak to nejako zvladneme, no nie? 😉

maculik
8. mar 2010

garon, aj ja sa chystam dnes na puding - vanilkovy s mandarinkami a piskotami, posypany grankom 😵

na ten vankusik sa aj ja uz tesim, ked segra donesie 🙂

A vcera som objednala tu cez jednu stranku dve detske plachty, lebo mam len 3, a to je na dve postielky malo, a este take modre obliecky na Adelkine periny, lebo tiez mam len 2, ale jedny su este po znamych a uz sa trhaju. Tak tie necham na handry a bude mat nove 🙂

zosi, super, ze homeo zabera - ktore beries, tie Ricinus?

lenica81
8. mar 2010

cafte baby... ja len tak na skok... no ja napr. viem, ze ani vysumenu vineu nemozem... lebo este stale su v nej bublinky a maly vcera doobeda vystrajal... 😅 takze som na cajoch, mlieku a vode... ale jak by som si dala nejaku tu pepsi... 😵 ale musim zabudnut...

inak spinka celkom fajn, tak uvidime, ako dlho mu to vydrzi... klop, klop... ale v postielke nejako nespinkame... spi s maminou na gauci alebo cez vikend sme ho trenovali, u nas na posteli... musim nejako postielku presunut, aby som ho mala na dosah, lebo ked mu v noci dam papat, tak zhasneme a on si sice si dudla cumel, ale ked mu ho podrzime, tak do pol hodky zaspinka... ale ja medzitym 3x... 😀
placka, len ked mu nieco je a samo ked ho kupeme a prezliekame... joj, dnes idem k doktorke na prevazenie, tak to bude opat boj... 🙄 😀 sa spotim jak mys... uz teraz ma sily, co bude, ked bude mat 2x taku vahu... 😕

kati, vankuse na kojenie som ja kupila na kosickej v obchode pre deti, okol 20 ecok stal... nech mm skoci pozriet, ci maju... 😉

spinit, spinim, ale uz si aspon sadnut mozem... v sobotu sme sa boli s mm prejst, mama varovala, skoro som odpadla od namahy... 1 hodinka ma dorazila... mam strasne slabe nozky a zadok... fuha, to bude trvat, kym sa dostanem do formy... 😖 ale este musim vydrzat, kym sa maly lepsie aklimatizuje a nastavime nejaky rezim, aby som mohla dat nejake cviky z jogy alebo pilatesa... 😅

zoska
8. mar 2010

maculik tak super noc 😉

maminka- na UPSVR mozes vybavit tie davky mysim ze neobmedzene, ale tych 20tis do 6mesiacov,inak narok zanikaa
tie dalsie tlaciva musis aj tak dat orazit dr. po 28 dnoch po narodeni a zaniest tam potom ...cize mas cas 😉

martinaj
8. mar 2010

ahojte 😀
tak ako sa vam dari maminy? Kike gratulujeme 😵
ja krvacam furt a vcera som sa zrkadlom pozrela dole na sitie a skoro som tycku hodila...... 🤐 otrasne to tam mam.... snad to bude este pouzitelne.... 🤐 😠
inak maly je super az na to spanie.... predvcerom zaspal o 6tej rano... ale tuto noc spal genialne iba o 1nej a piatej sa zobudil na papanie.... nechapem ako to u neho je....
inak ma nadchu a steka mu to do hrdielka, tak vracia sopliky... ☹

martinaj
8. mar 2010

kati chodievas s drobcom vonku? 🙂

lenica81
8. mar 2010

kocky, ake a naco tie homeo beriete... ja vas nestiham... ☹

zosi, aj nas maly ked ma po dlhej spacej faze, tak potom vymysla, ale nedavam mu papat, lebo min. tyzdna som mu davala a grckal mi zakazdym... pomoze, ked ho drzim za rucky a dam mu cumel... ale ked sa trapi s crievkami, boze, niekedy take zufale zvuky vydava a to musi prejst samo...

inak, karpinky sa obcas robia aj mojemu... ked zacne slzit, tak bude cely mokry... 😢 skusim sa dnes spytat pediatricky... uz mam na nu cca 10 otazok... tak hadam stihnem... 😉

ja puding budem robit tiez, sak je MDZ... 😀

lenica81
8. mar 2010

inak kike gratulacie... 😵 a vlastne vsetkym zenskym dnes... 😉

lenica81
8. mar 2010

martinaj, ja som si dole najprv sahla, v porodke, sak som nemala zrkadielko a ze mam novy profil... 😀 a pohlad teda za vela nestoji... som zakazala muzovi sa tam pozriet... az ked to bude aktualne... 😅 😀

nam sa budi maly 2x za noc... celkom v poho... ale kedze cez den je ten rezim stale iny, tak inokedy... tak na 4 a 3 hodinkove fazy je nastaveny... chvalabohu, klop klop...

my este von nechodievame, neviem ho dostat na trening pod okno... sa furt storcuje, ked ho nabalime do vsetkych vrstiev... 😔 tak ani netusim, kedy sa von dostaneme na dlhsiu prechadzku... 🙄

martinaj
8. mar 2010

no mne uz vacsina stichov vypadala, tak som vcera povedala aj muzovi nech sa pozrie.... 😠 otras....
vam poviem, ze po prvom kliestovom porode to bolo nadherne oproti tomu co som sa roztrhla.......
no ja keby som sa nejakym zapricinenim rozviedla s muzom, tak uz si asi nikoho nenajdem...... mozno tak po plastike.....

olifcek
8. mar 2010

/ gari, pri zapasti? tak nam klasika, zilka ako u dospelakov 😉

kati vankusik na kojenie mi kupil manzelik v ke v predajni bocian, chi...a urcite si kup s gulickami vo vnutri 🙂

podla mna, ked babo placka a zaspinka. moze mat kapriky, ale neviem...my nemame, nastastie
zosi super s tym mieckom 😵

macu super, ze si si mohla oddychnut...

ja som vcera uz o osmej odkvecavala...hlava mi padala...a mala chcela spat s prsom, joj, na prave sa nam o leziacky niekedy nedari no kym bolo na rade toto, tak sme sa trapili....no uz ked mohlo byt ponuknute pat lave, prisala sa mi a ja som zaspala...zobudila som sa o 4 hodky, mala kratko na to, chi...uz som ale bola vcera fakt zufala a zlostna, neviem opisat aka unavena som bola a malicka len plac, ked nemohla byt na prse...a teraz na mne haja...opicka malicka...asi sa presunieme, nech paq vladzem x;o)

leni i oliv placka len ked chce papat, alebo pri prebalovani 🤐

olifcek
8. mar 2010

marti ako vies, ze to, co grcka su sopliky? len nech viem, ak by sa to niekedy nam stalo....

inak...Oliv je asi spokojne babo...usmieva sa ked spinka i ked je hore, chi...a este k tomu nahlas, je uzasna, chi

jeeej jasne dnes je MDZ...a kedy je MDM? x;o)

olifcek
8. mar 2010

blumi fakt, kde si? 😕

martinaj
8. mar 2010

olif to normalne vidno, ze su to sople..... je tam samozrejme aj mlieka trochu, ale su to hlavne sople... som volala doktorke a vravela, ze deticky ked maju nadchu, ze to zvyknu....

katina2209
8. mar 2010

nati chodime von aj dnes ideme ako pojdem pre maleho do skoly niekedy by sme sa mohli dohodnut ked uz pojdete aj vy von, ja som sa tiez roztrhla stichy mi uz vypadali ale som si tam este nekukala sa toho bojim vyzera ze to tam mam na dotyk este take zdurene ked sa umyvam no skusim pozriet este niekde na internete lebo pochybujem ze moj mm to nejako stihne z roboty na tu kosicku leni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre