Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
9. mar 2010

ahojte,

olif, aj mne mama uz pisala, ze vcera vankusik dosiel, dnes ide pon na postu. len neviem, ci segra nakoniec dojde, lebo je chora a ma atb a manzel nechce, aby taka chodila, tak dnes jej ideme volat, no ona urcite povie, ze do stvrtku bude ok, ale aj tak asi bude stale prenasac... 😒 Tak nevieme ☹

My noc taka priemerna, ale vecer super, vobec nemal tie svoje placlive stavy, tak som bola rada. Ale nad ranom dost kaslal a chrchlal, spal potom so mnou. A rano sme boli u dr, tak vsetko ma ciste, ale ak by mal upchaty nostek, tak mam okrem toho morskeho roztoku davat aj po 1 kvapke Baby Nasivinu a este nam predpisala na ten kasel taky inhalacny olej, co sa kvapka 2x denne na oblecko alebo plachtu, kde spinka. Adelka to raz mala, ked bola chora, a pomohlo to, tak hadam aj jemu to zaberie. Lebo ak nie do stvrtka zlepsenie, tak musime dojst.

No, idem varit polievku, Vladko isiel s malou do lekarne pre lieky, vzal si pol dna volno, kedze som musela ist k tej dr a Adelka je doma.
Poobede este nakuknem 🙂

andrea2603
9. mar 2010

ahojte.
macu, tie sople u detí to je nekonečný kolotoč. Moja Lenka má aj 5krát za rok sople, našťastie vždy zaberie ten morský roztok a Sinupret a nechytí z toho stekania zápal dýchcích ciest. Alergologička povedala, že sa jej viac zahlieňuje nejaká tá sliznica v nose. No čo už? Len aby vážnejšie choroby neboli!

s Livkousom bola na poradni. Má trochu suchšiu pokožku, tak nám niečo predpísala-tel.mlieko. A máme už aj naušničky, chúdatko moje zlatulinké, že ako sme ju potrápili ☹ Normálne mám výčitky 😔
Váži 4150g, z pôrodnici sme išli 3400g, tak nás lekárka pochválila. 😵

olifcek
9. mar 2010

janka lenze on dal pokyn, balit 24 hodin, 3latkove plienky na pampersku plus postolky....pediatricka sa za hlavu chytila a povedala, ze by davala len pampersku, jednu l;atkovku a jedny postolky...len, ked sa to robit nema...tak neviem...

kati i ja som personalistka, chi...ale, neprekvapilo by ma, keby sme v ke robili cosi inak ako v ba, nebolo by to po 1x. ale ak nettreba tak parada 😉

janielah
9. mar 2010

a ty teda nebalis? ani si nebalila?

my ideme na klbiky az buduci tyzden, ale tak ja nepredpokladam, ze by sme s tym mali mat problemy...

a aj na tu audiometriu ideme, babky z ba, vy ste uz boli ?

olifcek
9. mar 2010

kati, pozri sihistoriu objednavok, a vs je to cislo ID x;o)

macu ak len prechladka, je to ok x;o) i manzel dostal antibiotika, nejakuy sperj, do nosa i do hrdla...my zatial, klop, klop, klop, ok...
ako sa volaju tie kvapky na vankusik? x;o)

moja oliv si dnes schvalne vyfukla mliecko cez nostek, a uvolnilo sa jej to, hech x;)

adi krasne priberate ;)

skusila som ten vankusik, lebo na pohlad som sa ho zlakla, ale drziii, neprepada sa pod Olivkou, takze oki x;o)

olifcek
9. mar 2010

janka nie, nebalim...pretoze uz v nemocke vraveli, ze netreba...a podla vyhlasky, ani nemam...ved ma klbiky ok x;o) ale mozno jej sem tam dam x;o) ale len jednu x;o)

malicka totiz nespinka s vystretymi nozickami, ale pekne ich ma prikrcene, co je tiez ok...podla merani ma Oliv vsetko ok, lekar len chcel, nech preventivne balime...

audiometria? co tam meraju? uska? nam toto porobili v nemocke este 😵 ale iste este budu nejake kontroly

olifcek
9. mar 2010

ono...bolo by fajn ist k original detskemu ortopedovi a nie vseobecnemu...len som netusila, ze take nemame v komplexe, kde mame pediatricku x;o)

selyma
9. mar 2010

AHOJ babky. Prisla som nakuknut, malinka buba a bude este asi aspon 2 hodky, zvykne tak 4 hodinky pospat. Normlne som stastna. Klop, klop, klop.
My ideme na ortopediu s nozkami o presne tyzden. Dufam, ze bude OK. JA balim uz od zaciatku na siroko.
Neporadite, ci ste nieco davali na tie vyrazky na tvari? Ci to mam nechat tak?

katina2209
9. mar 2010

skusim tam pozriet tu historiu objednavok, my ideme v pondelok na antolsku na ten screening sluchu, olivcek no som zvedava ako muz pochodi na urade potom sa ozvem ci je ine v ke 😉 ja sely som nic nedavala iba kvapla moje mliecko na tvaricku vraj to pomaha no uz to ma trosku lepsie

olifcek
9. mar 2010

sely my ak nahodou mame pupacik nejaky, nechavam tak a len materskym mlieckom potieram x;o)

balenie nasiroko...ono, v podstate tym, ze olivka bola taka mala, tak pamperska ju uz nasiroko balila x;o) cize mesiac sme urcite balili nasiroko x;o)))

olifcek
9. mar 2010

kati sesterka napriklad, podla jej slov, nic nevybvovala a dostala to automaticky vyplatene...nerozumiem...

andrea2603
9. mar 2010

olif🙂 , drobček maličký, pamperska väčšia ako Olivka, ale pekne i vy rastiete.

sely, skús to materské mlieko ako kočky radia.

my ideme o 2 týždne na ortopédiu a nebalím naširoko, povedali v pôrodnici.

katina2209
9. mar 2010

baby a ake pouzivate plienky? my sme skusili tie babylove z dm a malemu sa vysypala ritka predtym sme mali huggiesky

olifcek
9. mar 2010

adi veru, ked si spomeniem, ze tie najmensie pampersky jej boli ako bodynko 😅

teraz uz asi prejdeme na tie pre baba od 3kg-6kg 😉

adi jj, viem, ze nebalis 🙂 dakujem...veru, rastieme...uz mame krasne licka a kosticky uz nevidiet...ale bude modelka, hehe, lebo je dlhaaaa 😉

matesl
9. mar 2010

cafteee,

dorazil vankuuus...myslela som, ze bude vyssi, no ale aj tak je good 😉

aj mne v nemocke vraveli, ze pamperska je uz balenie na siroko, ale obvodna kazala balit do kontroly, vraj mala na obvode 2 deticky co mali s tym problem, tak ze nech do sona balim 😉

olifcek
9. mar 2010

kati pampersky premium...mali sme aj huggies a boli fajn...

gari vidis? si vyuzila tie plienocky?

olifcek
9. mar 2010

matesl veru, citala som, ze ak sa zvoli spravna velkost kvalitnych jednorazovych plienok, ze to sluzi ako prevencia na klbiky

jj, i ja som kus vyssi cakala, ale nakoniec je fajn....davas prat len potah, ze?

andrea2603
9. mar 2010

katina, ja som mala 1. huggies a potom som kúpila DMácke a odvtedy máme zapareninu 😒 , teraz mám znovu huggies.

zoska
9. mar 2010

ahojte,
my sme mali super noc...mala spinkala 2krat po 4hodiny 😵 od jednej do druhej sme boli sice hore, lebo po papani sa strasne pokakala az vytieklo z plienky 😅

od rana bola hore a pozerala na svet, stihla som povysavat a mamina uvarila obed, potom sa napapala a teraz spinka, asi ju dam na chvilku na balkon dnes...vonku dost fuka a je -4st., takze na prechadzku nejdeme...

inak my kupkame kazdy vecer malicku...potom ju naolejcekujeme, urobime novorodeneckugymnastiku, nakrmime a mala spinka potom aj tie 4 hodinky
pri kupkani uz neplce, uz sa jej to paci 🙂

ja pouzivam obyc. pampersky, vyhovovali mi v nemocke, tak som pri nich ostala...mla som aj tie premium, ale ta horna vrstva sa malej prilepila na ritku ked sa pokakala...tie obycajne mi pridu lepsie kusok 😉
dostali sme megypack tesco zelene, tak potom skusime aj tie...

olifcek
9. mar 2010

zosi vidiiiis? to je fakt...som si ani neuvedomila...tie premium sa fakt nalepia s kakou na malicku, ale obyc. ee...

zoska
9. mar 2010

olif 😉 tak fajn, ze v tom Nelka nieje sama 😀

teraz som ju obliekala a supla do kocika a ona to cele prespala 😀

maculik
9. mar 2010

olif, vola sa to Babix - Inhalat, v takej zltej krabicke. Teraz som to pred buvanim dala obom na plachtu, Petkovi to poobede nakvapkam aj na dupky (2x denne sa to ma kvapkat po 2 kvapky)

zoska, ako robite tu gymnastiku?

maculik
9. mar 2010
matesl
9. mar 2010

jani, nam to vysetrenie robili este v nemocke, Ruzinov ma pokazeny ten stroj nam vraveli, preto vsetkychpotom posielaju na Kramare...to je za minutku vysetrene, len musi byt babo v klude 😉

Olivcek, ja som potah oprala, kto vie kde sa to valalo 😅

aj ja pouzivam na noc pampers premium, ale cez den balim do huggies alebo aj fixies..zatial v pohode, len sa mi zda, ze sa malemu robia take trhlinky v slabinach, ale neplace ked mu tam cistim, tak mozno mu este aj odtial zlieza stara kozicka, este sa totiz dost supeme 😒

matesl
9. mar 2010

Zosi, aj my kupeme kazdy vecer, plakal iba prvy krat a uz sa mu to paci, ako by sme z neho zmyli celodenny "stres" taky je potom kludnunky, len gula ockami a presne pekne potom perespinka.
a zacala som mu krcik a ritusku umyvat detskym sprchovym, bo mu smrdeli mliecko zatecene na krku... 😀
a to sa bez samponu zmyt neda do vonava 😎

blumka
9. mar 2010

ahojte...mam vzacnych 20 minut pre seba ked obe deti spia...vtedy ich milujem najviac 😀 😀

ja pouzivam na noc pampersky premium a cez den vsetko co pride pod ruku aj huggies, aj pampersky tie obyc, aj tesco zelene...zatial z toho Juli nema nic, tak si klopem na drevo nech jej to vydrzi 😉

inak dnes ma zase prdiaci-neprdiaci den...od rana sa puci, nevie kvoli tomu spinkat, chce sa len nosit na rukach, nevie byt sama a kukat na ssvet...takze ked mozem vyuzivam naplno satku aspon tak chrbat neboli...no a ako zakon schvalnosti, ked je Juli nedobra aj Terezka je nedobra...takze uff...

matesl
9. mar 2010

takze baby tie plienky z Dm-ky sa neosvedcili? inak som tam videla, ze maju aj speci plienky pre chlapcov... 😅 tie ste skusali?

matesl
9. mar 2010

a tie vlhcene obrusky ste odtial skusali? to maju teraz po 4 balene v akcii...

blumka
9. mar 2010

ja mam vlhcene z tesca..take v modrom..tie nic nerobili a mam aj enjake pampers, co boli v tom kufriku co v porodnici davali...a este mam take pampers v zelenom obale ani tie nam nic nerobia no a potom mam este tusim huggies aj tie su ok 😀 tak asi mame dobru pokozku...

lenica81
9. mar 2010

cafte kocky... ja mam malo casu... malinky mi malo pribera, tak som nastupila na vlak castejsieho prikladania... nechcem ho dokrmovat... uz som pisala aj annag, takze mam co robit... ☹ 😉 ale lepsie ako UM...

my pouzivame huggies, mala som ich v porodke a som spokojna, hlavne maju aj na chrbte taku kvazi gumicku a zatial sa mi neprekakal... 😀 ale kupili sme na skusku tesco take newborn zlte, ale hned mal cervene nozicky a ritulku, a to som pouzila len jednu, tak darujem... 😀 ale mam uz kupene aj z dmky take vacsie... uvidime, ze co a ako... co sa tyka tych vlhcenych, tak som mala babylove zelene a teraz mam pampers, a boli a su v poho... uz ich pouzivam len ked sa pocika alebo v noci, inak umyvam prdel pod tecucou vodou...

blumi, dobra pokozka je supis...

my sme malinkemu umyli vlasky nivea samponom a lupiny sa mu urobili, tak uz len vodou alebo o tyzden skusim len mydielkom... 😉 a supeme este na chrbatiku a rucickach, ale to prechadza...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre