Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
10. mar 2010

sely neodsavaj..ja aj 3krat kojim len z jedneho...ked bude moc tvrde daj si teplu sprchu

zoska
10. mar 2010

matesl,
ma mame angelcare, ale si nejaky iny typ, lebo myslim ze nam sa citlivost nenastavuje nikde...aspon teda o tom neviem.
Mame ten co sa da neskor vyuzit aj ako vysielacky..su tam 3 frekvencie A,B,C,D a mozmosti nastavenie pohyb/ zvuk/ pohyb+ zvuk/ pohyb+zvuk+tic a ukazuje kolko je v miestnosti stupnov...
nemame ho na roste, kupili sme sololit, ci preglejku ci ako to mam nazvat...a mame to na tom, lebo bolo pisane ze musi byt celou plochou polozeny na tvrdej casti...

maci ja mm tiez objednanu hnedu manducu, mla by prist zjtra alebo piatok 🙂

boli sme vonku sa kocikovat zase na polhodku...inak dobra makacka...vytah mame na medziposchodiach, takze najskor vytrepem konstrukciu, potom vanicku, ktoru musim zacvknut , ja oblekam malu ked som uz oblecena aby sa nespotila a kym vytrepem ten koc, tak som spotena...

inak baby ja priberam...min. tyzden som mala uz iba 1kg navrch oproti vahe spred tehu a dnes mam navrch 2,5 kg 😅
ale strasne vela jem a hlavne keksiky-marina, club, bebe, a presnidvky...no proste sa prezieram statocne...uvidime k akej vahe sa takto doprcujem 😀
ale zatial som spokojna,brucho mam uz o.k., mm aj tie sthovcie poporodne nohvicky, ale nebudem ich potrebovat...len boli drahe jak fras, tak ich skusim v obchode vymenit asi za nejaku podprdu na kojenie, snad vymenia, ked este niesu ni rozblene a mam listok 😕

zoska
10. mar 2010

sorry vypadava mi to hlupe pismenko a, snad sa to da citat 😅

zoska
10. mar 2010

sely
tak ako pise zuci, ak budes mat pocit ze zacina prso tvrdnut rozmsiruj v teplej sprche...ak sa nebude dat tak odsaj, ale len trosku, len do pocitu ulavy 😉

maculik
10. mar 2010

my supinky zatial nemame. A dufam, ze ani nedostaneme, nechcelo by sa mi to z toho jeho hara vycesavat 🙂)

zosi, to by ti mali vymenit, ved im povies, co a ako.
No ja sa tiez prezieram, vcera som robila puding z 3/4l mlieka, najprv som zjedla jeden velky hrncek, potom aj maly, kt.Adelka nechcela a dnes som dojedla aj Vladkov 😅 A keksy maslove papam, najnezdravsie, ake su, ale ked ja ich taaaak lubim... No a po troske aj cokoladku skusam.

idem ja sa venovat malej, lebo ma zacina boliet hlava, tak nech to este nezhorsujem cumenim do PC.
Tak zatial pa 🙂

lienka2
10. mar 2010

baby, boli sme dnes na usg klbikov, vsetko je ok, napriek tomu nam doktor odporucal balit nasiroko do 6 mesiacov.. 😨 ze je to pre babo lepsie.. vy balite nasiroko?

maculik
10. mar 2010

lienka, to sa mi zda hlupost, ked je vsetko ok, naco balit? Podla mna nebal. Ved uz tu baby spominali, ze ani preventivne uz vela dr nepozaduje balit.

Ja mam na klbiky objednat, uplne som na to zabudla, tak zajtra tam idem volat.

zucana
10. mar 2010

zosi aj ja mam podobny jedalnicek...bananoce presnidavky 😀

zoska
10. mar 2010

hehe mci akurat som dotlcila 3bit...vcerasom dostala a spapala, mlej nic nieje, tak som si dnes dala druhu a uz mam za sebou aj marina keksy myslim ze som este neskoncila so sladkym 😅

inak my mame stale plienky jednotky, mala narastla do dlzky tak uz sa horsie zapinaju, ale vcera som skusila dat dvojku a mala to velmi volne okolo stehienok, vsetko by slo von, takze este ostavam pri jednotkach

lienka, to je aksi blbost, ved ked je to v norme tak naco?
mne robili sono klbikov v nemocke, nalez v norme a sestricky vsetky ze do dalsej kontroly mam balit...nechapem 🙄
obcas jej tie postolky dam, le frekvencia je tak rz za tyzden...nechce sa mi s tym zdrziavat ked mala place od hladu

zoska
10. mar 2010

zuci bannovu som dnes mal prvy krat 😀 celkom dobra bola 😉

lienka2
10. mar 2010

ved to, ze aj mne sa to zda blbost..ked je vsetko ok.. urobil usg, ze vsetko je ok, a ja ze tak uz nemusime balit nasiroko.. a on ze nasiroko sa balia zdrave deti, nie tie chore.. ze je to pre nich prirodzenejsie mat tak nozky.. ale presne ako zoska pise, strasne to zdrziava ked s nim treba bojovat pri prebalovani.. 😖

zucana
10. mar 2010

ked pisete o klbikoch vzdy sa rozculim 😠

zoska
10. mar 2010

lienka,
kolko mal ten dr. rokov? lebo ak to bol starsi pan, tak asi stara skola...
no neviem, ja nebalim ani teraz moc, uvidim co mi povedia na kontrole, ale ked je to raz v norme, tak zhorsit sa to nemoze, nie??

lienka2
10. mar 2010

zosi, ved praveze mlady.. max. 40 ma.. ze hlavne ked je babo hore ma byt zabalene na siroko.. tak uvidim, dokedy nas to bude bavit.. ked bude velmi nervny pri prebalovani, tak mu nedam a hotovo.. konecne spi, tak idem daco porobit.. nechapem ako tu stihate pisat 😅 majte sa 🙂

zoska
10. mar 2010

zuci, ono mladi doktori u nas preventivne balenie povzuju z prezitok...a chore deticky sa myslim nebalia na siroko, ale dostanu rovno take popruhy sa mi zda...

ono uz to tu niekto pisal, ze SVK povazuju za stat vychodneho bloku ze v minulosti boli deti z tychto krajin nachylnejsie na "klbove nedostatky"
a v zapadnych krajinach je to proste brane inak, ale viki urcite skontrolovali v nemocke a keby to nemala v norme tak by si to vedel, oni to skontrolovat musia urcite je to neprijemnejsie vysetrenie, preto k tomu maminky moc nevolaju...

j som malu doniesla na sono a poslali ma prec, takisto aj ockovanie, iba mi oznamili ze mala bola zaockovana proti TBC...urcite jej robili mnozstvo vysetreni a nevies o tom, lebo je vsetko o.k. 😉

matesl
10. mar 2010

babulky, dakujem za rady ohladne monitora, idem zohnat sololit do postielky 🙂

brucho mam aj ja gajdave aj ked som mala teraz uz len 2,5 kg navyse, ale bola tu min tyzden mamina a teraz svokra, ta mi nanosila napeceneeee.ze fuurt chrumem, slane pracliky prekladam sladkymi suchymi kolacikmi...ja budem jak prasa za chvilu 😀

a nezdaju sa vam huggies 1 vacsie ako ostatne znacky 1? aspon mne to pride ze maly to ma take volne medzi nohami.

musela som na WC a som uz sama, tak som maleho posadila do autosedacky a brala so sebou 😉 este mi tam spinka, ale dlho ho tam nenecham 😅

zoska
10. mar 2010

no mne mala tiez spi, le mne sa malokedy podari zaspat cez den, tk si lahnem k nej pustim notebook a zavislacim na MK 😀

povysavala som vcera, navrene este ostalo, v obchode som bola v ramci kocikovania a kuchynu som spraala rano, takze mam free 😀 😝

zoska
10. mar 2010

mates vitaj v klube 😀 hlavne ze nam chuti 😉

zoska
10. mar 2010

ozaj- dostali sme lehatko a malej sa v nom páči 😵

http://www.zekiwa.de/zekiwade2/index.php?wipper

zoska
10. mar 2010

heh samomluva 😝 😅

matesl
10. mar 2010

zosi, v nemocke ked maleho ockovali to som bola pri tom, bo som ho musela zabavat glukozou aby sa im nemikal, ale ni sa nehol oni to takjemnunko pichnu pod kozicku, ale tak tesne pod povrch...to maly prespal, ale asi pri tych klbikoch som nebola, to mi ho vzali...aj nejake ine vysetrenia som musela preckat vonku, ale k inym ma zobrali...k ultrazvuku hlavicky a vnutornosti, k vysetreniu ociek...tam som vsade bola, aj sluch ked merali...

zoska
10. mar 2010

mtesl,
mne v nemocke povedali, ze ortoped to robi rychlo a vela det nraz a ze pri tom placu ked im tie nozicky natahuje, takze k tomu maminky nevolaju
k ockovaniu ma nevolali neviem preco 😠 iba oznamili ze je zaockovna

sono hlvicky a chrbtice a 😠 d. sa ma opytali ci chcem byt pritomna, takze tm som bol a kontrolu usiek a ociek prisli urobit na izbu...

dufam, ze viem o vsetkom, co jej robili...oni to beru ko kazdodennu total rutinu ...

matesl
10. mar 2010

ved to, kto vie co im este robili 😒 ale tak snad na to zabudli uz nase dietky 😅

matesl
10. mar 2010

inak pobolieva ma podbrusko, ale vobec uz nekrvacam...to sa este maternica stahuje? je mozne ze uz nebudem krvacat? som len1,5 t po CS.... 😖

zdienka
10. mar 2010

zeny ja mam taku za vlasy pritiahnutu otazku.. ked moj muz vari vsetko ochyta a ogebri ale miluje to.
to ked pracuje so surovym masom a chyti sa naprr klucky tak moze takto roznasat listeriu po byte? alebo ked je plesnivy syr a tak?
nikde neviem najst ci preziva tak "normalne" v prostredi.
a preziva listeria v mrazenommase?
moc dik!

zucana
10. mar 2010

baby tu ockuju az ked bude mat rok asi...
zosi jj pravdu nas 😉

zucana
10. mar 2010

zdienka v mase je toxoplazmoza a nie listerioza a to by si si tu ruku musela dat do ust a muselo by to prejst traviacim traktom tak sa nestresuj 😉

olifcek
10. mar 2010

my mame dve brady, taze vy musite mat viaaaac 😉

jani jo, segra kus skoro zacala, a snad uz skoncila 😉

ja inak korenim, ale malinko 🙂

macu verim, ze sa manduca zapaaaci 😵

olifcek
10. mar 2010

tie presni davky je co? vyziva? kasa?

zosi, vidiiis? ale mne sa zdalo, ze je to okolo stehienok fajn...o chvilku prebalime, tak som zvedava 😉

zosi mne neprislo vysetrenie klbikov ako cosi strasneee...chi...

a ja nebalim nasiroko...

zoskaaaa nad takym lehatkom uvazujeeem 🙂

zosi do obchodu si sla s kociarikom? inak...i my mame vytah na medziposchodiach...tak ale tolko uz nejak zvladam zniest i ked to makacka riadna 😉

zucana
10. mar 2010

my mame super vytah pred dverami 😉
inak co mozem na vykasliavanie?
dnes mame 4890 uvidim kolko vygrckame 😝
dnes je dolezity zapas takze asi pojdeme s malou hore ked zacne ac milano prehravat 😀
vyziva olif 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre