Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
11. mar 2010

tuto to dnes nejak nefici 😀 matesl neviem akos a to vola....ale ja som si davala taky olejcek vea...ale iba na zaciatku 3 dni
skus studene obklady a ked ti idu prasknut a bolia tak odsat a teply kupel 😔

matesl
11. mar 2010

baby maju asi plne ruky 🙂 zuci 😀

som netusila ze s tym kojenim je to celkom veda 😠

maculik
11. mar 2010

caute koceny 😀 (pozeram Panelak 😉

tak manducu uz mam doma, v obchode mi ju krasne predviedli, aj ked maly spal, takze som si to skusala len s babikou. Ale je mozne ju vratit, ak maly nebude chciet v nej byt - do 2t vratia aj peniaze, potom nam uz len daju poukaz v hodnote 99€ a budeme musiet nieco kupit. Ale ja dufam, ze sa to bude pacit 🙂
A kupili sme aj sedadlo na zachod pre Adelku a manzel si vraj vezme na starost ucenie. Tak som zvedava 😉
A este Adidas supravu, topanocky a sandalky na leto na plaz, mali 50% zlavy (to kupil manzel, kym ja som skusala Manducu 😅

Noc nic moc. Zaspala som kratko po tom, co som sem napisala, tzn.nieco po polnoci. Do pol3 sme spali tvrdo, potom uz len tak hala-bala, ja skoro vobec, az nieco nad ranom. Takze tiez sa pripajam k nic moc noci.
No hlavne ten vecer je hrozny, manzel uz vcera bol nervozny, az som mu vynadala, nech ide radsej do kuchyne, ak ma znervoznovat aj mna... Tak potom pochopil. Viem, ze jemu je ho tiez luto, len to horsie znasa ten rev, rychlejsie znervoznie.

Dnes v noci dojde sestra s frajerom, uz sa tesim 😵

maculik
11. mar 2010

ewe, kika porodila v nedelu, ozve sa, ked ju prepustia, asi dnes alebo zajtra 🙂

maculik
11. mar 2010

matesl, a Risko sa pekne preorientoval z flase na prsko?

maculik
11. mar 2010

a Adelka zaspala v aute, tak sme ju len taku hladnu a neumytu prelozili do postielky, dufam, ze vydrzi spat aspon do pol3 😅

matka331
11. mar 2010

takdoktornevravelmic z eje to vela to kilo....malicka spinka a este sstale mi nekakala...ale pukaa sii tak neviem ci to je az takee zlee hm??

matesl
11. mar 2010

maculik, asi tym, ze som mu nedala s tym pokoj kazdy den min raz sme to skusali...chyti sa sice tak na 10x, ja spotena, ale nakoniec sa chyti...ach tie moje bradavky 😒

ale dnes ma to desne bolelo, vydrzala som, ale potom som odsala, nech si oddychnu...je mi ho tak luto, ked musi cakat kym osdaje, dala by som mu hned prso, ale dnes fakt velmi bola...rozmyslam, ze zas klobucik vytiahnem...

matesl
11. mar 2010

matka, ked puka je dobre, to znamena, ze crievka pracuju...

nas asi moc nepriberiem, on staaaale kakaaaaaa 😅

alex
11. mar 2010

olif keď ja by som aj častejšie prikladala, ale napr. vstal o 11:00, dali sme papať, asi takú trištvrte hodinku popapal, čiže tak do 11:45, čiže by som ho mala za dve hodinky nakojiť, čo je o 13:45, ale on mi pred 15 minútami zahajal, nechcem ho budiť. Takže mám nachystanú odsávačku a idem odsať. Len som zvedavá, koľko sa mi podarí a keď odsajem, či sa mi stihne urobiť zase dosť nového mliečka, kým sa zobudí.

blumka
11. mar 2010

matka, ked puka je to fajn a inak kojene deti nemusia kakat aj niekolko dni 😉

matesl, ja mam rurku od kamosky co robila na novorodeneckom a vravela ze staci vyvarit po kazdom pouziti, tak neviem ci ma inu alebo lekaren chce zarobit 😅

alex
11. mar 2010

včera sme mu dali večer Nutrilon a chudáčik takú šabľu hodil. Manžel povedal, že nehrozí, aby sme mu to už dali. V chladničke mám odsaté 100ml materského mliečka, tak keď mu bude chýbať, tak dokŕmim z toho.

katina2209
11. mar 2010

ahojte babulky tak ja som si myslela, ze tiez maly velmi nepriberie ked tak kaka ma nakakane v kazdej plienke a predstavte si ked sme odchadzali z porodnice tak mal 3180 gramov a 50 cm dnes som bola v poradni a cuduj sa svete maly ma 4690 gramov a 54,5 cm pribral 1510 gramov no aky rekord lekarka povedala ze krasny chlap to je tak je to v poriadku a pytala som sa aj na to grckanie a povedala ze pokial negrcka prudom tak to nie je ten reflux co treba liecit ten mierny reflux odide sam pokial mu len po kojeni vyzblnkne z pusky... v pondelok ideme na to sono usiek a 23 sme objednany konecne na klbiky a doplaca sa tam 14 Eur je to nestatny ortoped ale za to ze nemusis cakat a ides presne na hodinu tak sa plati

matka331
11. mar 2010

no tak ja potom neviem kde je probleem ....takdufamze sa vykaka aj sama

katina2209
11. mar 2010

baby ja miniem denne asi 12 plienok vy kolko miniete ja za chvilku zbankrotujem na plienkach 😀

raa2
11. mar 2010

Baby vsetkym Vam gratulujem, vidim ze dalej pekne vypisujete a riesite spolocne problemy, to je super. A vidim z poslednych troch stran ze tiez nespavate ako my 🙂)) no hadam sa to casom zmeni 🙂

matesl
11. mar 2010

kati ja plienky ani neratam.... 😅 ale mozem zacat pre istotu, len nas celkom pekne nahodil rezim, ze pred papanim ked prebalim sa tesne vykaka...takze papa v cistom a kaka zas az o 2-3 hodky ;) milacik nas setrny 😀
ale precikana byva riadne ta plienka

kati a nam, sa stava, ze sa pogrcka aj tak ze az na zem vysplechne, alebo aj nosom mu to uz vybehlo 😨 ako kedy, ale nie je to pravidelne...

matesl
11. mar 2010

baby, ja este stale nekrvacam..teda po 1,5 tyzdni mi to preslo a nic do teraz, ale mam pocit ako by aj tak som citila taky zapach tam dole...je to mozne, ze sa to este cisti, hlavne po sekcii? lebo niekedy aj trochu svrbi...ze ci to je normalne, alebo mam volat gynosovi, ci nieco tam nemam, aj ked nie je z coho...nosim tie poporodne gatuse, takze sa to tam vetra a sprchujem cistou vodou, nech to tam nedrazdim... 😖

katina2209
11. mar 2010

matesl bud rada ja este stale spinim neda sa tomu povedat krvacanie

maminnka
11. mar 2010

boli sme v poradni a vyfasovali sme Nutriton do mliecka, snad pomoze. Ale malinka prospieva, pribrala za 2 tyzdne 400 g, to je vraj v pohode.

katina2209
11. mar 2010

nas maly sa vykaka vzdy pri kazdom kojeni a aj po kojeni ked ho prebalim a aj pred kojenim taky je zlaty stale tam nieco sprcne 😀

matesl
11. mar 2010

mami, a naco nutrilon?

neradila si mi ty tie obklady na bradavky mami?

kati a aj to este tak trochu zapacha?

maminnka
11. mar 2010

Matesl, ja som to nebola, kto ti pisal o naplastiach, takze zial, neporadim, nemam s nimi skusenost...

matesl
11. mar 2010

musim kuknut lepsie do zadu, nenasla som to...

a mami preco mas um davat?

maminnka
11. mar 2010

matesl, nie Nutrilon, ale Nutriton: http://www.mojalekaren.sk/nutriton-135g/

selyma
11. mar 2010

No ahojte bably.
Aj moje kraska kaka tak pekne vzdy, ked ju prebalim a nakojim a vtedy pekne do cistej plienocky. Zlatusik 😀

katina2209
11. mar 2010

Matesl ano normalne mi to vadi a to sa sprchujem aj rano aj vecer to je normalne to sa tam vnutri vsetko cisti a svrbiet by ta nemalo co ked si cisarskym mna dole svrbela ta jazva ked sa mi stahovali stichy

matesl
11. mar 2010

uz mam Martula mi to radila 🙂

mami...dysleksia poporodna sa mi prejavuje...alebo zeby unava?

sely, ja sa snazim pred kojenim, inak to z neho hned vylievam 😀 tecie mu mliecko z pusi

matesl
11. mar 2010

kati, nie je to take doslova svrbenie, ale take ... ani to neviem nazvat, ako ked len zacina svrbiet...ci to z toho ako sa este to cele prostredie tam cisti nie je...inak to nemam mat z coho, jedine ze vela sledkeheo jem a mikoza nejaka, ale zas nemam vytok ze by to zo mna vytekalo...no uvidim...

blumka
11. mar 2010

ahojkyyy...
deticky spia? mne sa podarilo uspat naraz obe..uff..ale je to fuska. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre