Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
12. mar 2010

ahojteee,

blumi, aj nas sa zacal pucit asi hidinu pred prebudenim, a teraz si zacal pytat v noci kazde 2,5 hodky, z toho hodku sa puci, tak som tirz nrvyspata

matka, na tvorbu mlieka 😉

inak bola som dnes u dr. s tym palenim dole, mam cipky a krem, vraj je to normalne ked kojim, ze dieta je jak parazit, vsetko dobre z teba vytiahne 😖

olifcek
12. mar 2010

zuci neboj, prejde, len papaj to B 😉

a daki 😉

blumka
12. mar 2010

no kebyze sa puci hodinu pred prebudenim alebo ako terezka o piatej rano, tak si gratulujem...ale celu noc? a tak ze pritom sa neda spat...

zucana
12. mar 2010

tak aj preto mam ten herpes matesl?

olifcek
12. mar 2010

jja urcite nebud x;o)

blumi jo, uz v piatok x;o)
dnes je Oliv divna, nejaka je ospala a to pekne i v noci spinkala...snad nie je chorucka od manzelika...ale nekycha, nesopli, vyzera ze ani horucku a ani podchladenie...dufam, ze nemeni den s nocou zase 😕

matesl mi hovor...ja uz o osmej vecer tak odpadavam od unavy, co je cely den na pri pricucnuta a taha si ako sa jej zachce...normalne dostavam mikrospanky, hlava mi odkveca, zaspavam niekedy i pocas dna, jak mi Oliv energiu taha von...ale neva, ked jej to ma pomoct, nech si taha x;o)

maminnka
12. mar 2010

Zuci, to ti verim, ved len jeden malinky herpes ako vie boliet, nie este na celej pere! Aj ti nieco na to zabera? Da sa pri kojeni vobec nejaky Zovirax alebo cosi podobne uzivat?

zucana
12. mar 2010

vraj da davam si tie naplaste....compeed aby to aj zakryte bolo 😒 ani pusinkovat ju nemozem...uz 3ti tyzden 😢

olifcek
12. mar 2010

zuci juuuj, to je fakt dlho uz 😒

matesl
12. mar 2010

zuci, myslim, ze moze byt...si vycucnuta... tie naplaste su fajn, a mne zabera aj cajovnikovy olej

maminnka
12. mar 2010

Zuci a vitamin D si davas?

zucana
12. mar 2010

to mam v multicentre nie?

katina2209
12. mar 2010

ahojky nas matko teraz spinka ja som navarila polievocku franfurktsku a grilovane kridielka kuracie v noci sme boli hore kazdu 2,5 hodky a nadranom uz kazdu hodku a pol od stvrtej do piatej bol hore a pucil sa...
baby ja mam cele rozpraskane prsty az na palci do krvi ako keby som bola vysusena neviete co je na to dobre kremy nepomahaju asi mam nejaky nedostatok nejakeho vitaminu...
olifcek olivka uz aka krasna velka a maculik maly aky vlasac krasny 🙂 som pozerala albumy ake su zlate tie babatka..
olifcek priplatok k rodicovskemu vybaveny nepotrebovala som ani potvrdenie od zamestnavatela ani od zdravotnej poistovne... 😉BA je ina
zuci to musis mat velky nedostatok B oslabena imunita ked ta ten herpes nemôze prejst ale hlavne ze mala je krasavica to nas tie deticky takto vysavaju....
maminka aj ja chcem aby mi matko tak krasne spal 😖 kedy to priddeeeee

katina2209
12. mar 2010

matesl takze mas mikozu no to byva ked sme take vystavene...
aj ked sa beru antibiotika mna to vtedy chmatne ked sa narusi ta flora...
dlho sa tu inak martinkaj neukazala nevies nieco o nej matesl? kedy uz pôjdeme kocikovat a na kolacik nech uz je krasne...

maminnka
12. mar 2010

Zuci, ano, ale teraz potrebujes vacsiu davku...

maminnka
12. mar 2010

Katina... kedy to pride... no ked to je u kazdeho inak... moj syn 6 hodin vkuse prespal az cosi vyse 2 rocny... tak snad malinka bude iny pripad 🙂

olifcek
12. mar 2010

kati kalciovy nepomaha?

kati a to uz tych 20.000Sk si si bola vybavit? to, kde treba potvrdenie od pediatricky a od gyndosa? 😕 tak ja som zvedava...ja im to akoze nedam, to potvrdeniezo zdravotky a od zamestnavatela, xe co povedia, tssss

kati daki x;o)

i Oliv spinka, uz tri hodky...ibaze na mne... 😅

ani ja sa uz jary neviem dockat. opat mame nasnezene, chjooo

katina2209
12. mar 2010

Ano olivcek uz to mam vybavene ze to poslu na buduci mesiac do 15 teho povedali muzovi a treba potvrdenie od pediatricky a gyndosa a kedze môj nevlastny tatko je gyndos tak to uz mam potvrdene 🙂 Matko sa zobudil som ho nakojila a teraz chvilku lezi v kociku 🙂

katina2209
12. mar 2010

Olivcek aky kalciovy?

blumka
12. mar 2010

neuverim, obe deti spia 😕 dokedyyy?

zucana
12. mar 2010

mala vydrzi spat iba pol hodku cez den max hodku...je to normalne? alebo ju naozaj trapia tie hlieny v hrdielku....
na mne v noci spala...idem si asi lahnut lebo som ju poslala von so svokrou...uvidim ci sa mi to podari...a vit.D teda tiez mam kupit? ja ze staci to Bcko....
idem si prelepit to krasnu pusu 😠

blumka
12. mar 2010

zuci, je to normalne v tom zmysle, ze maloktore dieta vie zaspat same a maloktore vie spat vnutri. prevazna vacsina deti spava dobre vonku v kociku alebo pri okne na vzduchu. My sme Terezku udrndali v kociku, niekedy to trvalo aj hodinu ale potom spala aj dve..alebo vonku som bola hodinu a potom som ju spiacu v taske preniesla dnu..Juli je taka ista..bud ukolisat na rukach alebo udrndat v kociari...same nezaspali este ani raz...a ked sa nahodou zobudi po kratkom case tak hned ju beriem na ruky a znova uspavam...pri terezke som to tak robila asi do roka... ked som chcela aby spala dnu aby som stihla nieo porobit..

zucana
12. mar 2010

blumi ja ju tiez uspim na mne...a potom dam do kosa a zobudi sa...opat uspim opat sa zobudi a proste nespi...
a neviem ci mam volat kvoli tym hlienom pediatricke....ked aj sem tam uz zakasle jak jej to tam drazdi...chapem ju lebo ja mam to ist ☹

blumka
12. mar 2010

zuci, moze to byt aj hlienami..a to co popisujes, ze ju uspis das do kosa a tak dookola to doverne poznam. Terezka mi v ziadnom pripade do troch mesiacov nespala doma v postielke alebo v prenosnej...jedine v kociku a za pochodu..ale potom som ju akosi naucila na tu posteilku..

blumka
12. mar 2010

mne sa dnes Terezka prvykrat hodila o zem s revom 😀 som od nej odisla, lebo by som asi vybuchla..predychala som a potom za mnou prisla, ze "mamka, boji ma busko"..ju vzdy akoze boli brusko ked chce ist na ruky, lebo Julinku berieme na ruky ked ju boli brusko 😅...

olifcek
12. mar 2010

kati kalciovy krem, co sa pouziva na zapareniny, odreniny, praskliny, bradavky...ja som mala asi dva mesiace straaasnu kozu na chrbte ruk /opacna strana dlani/, moc suchu, az drsnu a jedine toto pomahalo, inak mi to slo az do krvi...i teraz mam suche, ale uz staci krem na ruky a ak by nie, dam kalciovu...

zuci babatka by vraj po 2-3 hodkach co su hore, mali hajat minimalne hodku...ale uz som citala, ze su aj babatka, Ktore hajat nejdu, kym su rodicia, resp. mamina hore 😉 pokial Ti pribera a to veru jooo, tak je to okaaaa

zuci pediatricka s tym moc neurobi ☹ musi to prejst same...nam nakoniec zabral sterimar , ktory nastriekam na vatovu tycinku a tym vytriem nostek....

olifcek
12. mar 2010

blumi 😀 😀 juj, ale nezavidiiiim

olifcek
12. mar 2010

olivka je fakt divna...len spinka, ani sa jej nechce komunikovat...licka studene, ale rucky, nostek i zatylok teply...nie horuci

blumka
12. mar 2010

olif, ved pockaj o dva roky 😀 😀 a budem ja smiat 😀 😀
ona to robi len ked je unavena...teda prvykrat sa hodila o zem ale inokedy zacne revat na plne usta, tak nasilu alebo buchat okolo seba vsetko..tak to uz viem ze je cas ist oddychovat..najnovsie sa u nas na obed nespi ale "oddychuje". Ju prehovorim ze len na chvilku, sadnem si ku nej a ona zaspi 😀 ale nie kazdy den sa mi to podari, su dni ked ide na plny plyn az do vecera ale zato vecer vytuhne za 10 minut 😉

blumka
12. mar 2010

olif, mozno to je pocasim...
ved sleduj ju a uvidis, keby to trvalo dlhsie a nezdala sa ti radsej ist k lekarke...

olifcek
12. mar 2010

blumi ale oliv bude asi jedinaaacik, takzeeee.....a ak by malo byt predsa len druhe...tak mozno az tesne pred 35rokmi...ja nemam na tooooo mat babatka ako Ty 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre