Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
14. mar 2010

ZOSKA nasa mala nema moc rada obliekanie a vyzliekanie i preto zatial nekupkame kazdy den...hlavny dovod, ze to neodporucaju kvoli pokozke babatiek...

zuci mna v nemocke jedna ,,sundala,, nakolko som nic nestihla ist kupit, mali sme len, co segra dala, tak vravela, ze ona by take dietatu neobliekla, ze ona musi mat vsetko nove a maximalne 2x to da obliect, lebo potom to uz nie je ono...kedysi bola v londyne, tak sa tym neskutocne moc chvastala a pritom slovnik mala ako drevorubac s dediny socialne slabsej komunity...

mami ja nemam taky prasok, tiez len vzorku...

maminnka
14. mar 2010

Zuci, ani sa ti nedivim, ze si sklamana a rozcarovana... take jednostranne obdarovavanie je dost.... hmm, sebecke? Pride mi to proste z ich strany dost nefer...

maminnka
14. mar 2010

ja tiez len raz za 2-3 dni kupem, podla mna staci. Mydlom umyvam len ritku, inak len cistou vodou. Ale zacala som pouzivat Sebamed telove mliecko, lebo ma suchu pokozku.

maminnka
14. mar 2010

Olif, nuz, ked niekto nema na viac, chvali sa spon obleckom... smutne, nie?

olifcek
14. mar 2010

asi nas maltofer prehana...tak radsej to, ako upchavat...

olifcek
14. mar 2010

boze, z dediny,nie s...to len preklep

my olejcekujeme s avirilom, ale tvaricku nie, lebo scerveneje x;o)

mami veru...hrozna bola...sestricky ju hodili do vreca s romkami a dost to bolo poznat...tak ale sama si za to mohla..

zucana
14. mar 2010

uz na to nemyslim...a ja za vecicky veru vela nedam...ved to ma parkat anjeelik aj to doma 😅
my kupeme kazdy druhy a ritku a zahyby kazfy den...cakam na muza a veceru....musel na chvilu na jeden meeting..este aj v nedelu
a mala ma dnes 5 kg

zucana
14. mar 2010

mami a to darovanie z jednej strany by mi ani nevadilo...ale este sa pytat hento a viem

olifcek
14. mar 2010

zuci zavidim...my sme dnes vazili...mame 3370g este len x;o( od prepusteia z nemocky priberame denne po 22g co zase nie je zle x;o) sme preratavali...x;o) lebo jasne, ze denne nevazime, a itak je dolezite, kolko budeme vazit 14.04 na poradni x;o) oni maju presnejsiu vahu x;o) a hlavne, je fajn vazit na jednej len, ze?

len dufam, ze priberame fajn...

zucana
14. mar 2010

jasne olif...hlavne ze priberate a nechudnete !!!
a my mame taku digitalnu...sme dostali....stala iba 45 eur a je presna podla mna....u doktorkach maju tu staru

olifcek
14. mar 2010

zuci uz nevidiet kosticky, chi, uz davno nie, tak sa vytesujem...mala zaspinkala, idem si lahnut aj ja, manzelik spat este nejde, tak bude s malou...ulozili sme ju pri nas v obyvacke...tak ja idem do spalne...mala by spinkat este tri hodky, lebo spinka zatial hodinu..potom sa uz bude budit kazde dve na papu, resp, ja jej dam prso, zaspim, a ked sa zobudim, malicka si este bude tahat, alebo opat tahat...x;o) a po dvoch hodinach menime prso...cize i strany na posteli x;O)

zoska
14. mar 2010

olif my sme mali ššýég pri prepusteni z nemocky...to mala Nelka 1 tyzden presne 😉
som zvedava kolko vazime, v piatok ideme na poradnu konecne

inak nasa mala nema problem s pokozkou, nevadia jej ani plienky, ani vlhcene utierky..uz sme poskusali viacero znaciek...
o tom ochrannom filme ze by sa mohol narusit som nevedela, ale snad nerobime zle..malinkej sa kupkanie uz celkom paci a pocas dna sa viackrat zakaka, aj mliecko jej zatecie pod krčik, za usko atd. takze kupkame kazdy den..

a teraz sme uz napapany a revemeee...manzel mi ju vzal a je v spalni, ale az mi srdce trha ako vresti babika, asi ma tu zahu, alebo kolika alebo neviem ☹

selyma
14. mar 2010

Ahojte babky. Tak my zajtra ideme k lekarke s tym palcekom na nozke. Urcite jej to zarasta, lebo sa jej zacina pod nechtikom robit hnis. Moj chrobacik malicky, dufam, ze jej dr. pomoze a ze to nebude velmi boliet. No a pozajtra k ortopedovi. Sam lekar. Chudacik. Sa z toho vystresuje.

Porodte, to mozem ist uz s dvojtyzdnovm babom vonku? chcela by som vo stvrtok,to uz bude mat 3 tyzdne.

olifcek
14. mar 2010

zosi no pekna vaha...x;o) my pri prepusteni 2150g x;o)

nasa malicka ma tiez nastastie v pohode pokozku x;o) negreckame, tak je fajn x;o)

sely mozes, len nech nie je -5 stupnov a menej...musi byt viac x;o)

sely jo, ja chodim dost s malickou po lekaroch, a dost ma to trapi, naposledy, ked jej v jednom tyzdni brali 2x krv a v dalsom sla na 3 injekcie...x;o( obden...drzim palce...i ked viem, ako sa take zarastenie robi, no rychlo sa to aj hoji x;O)

matesl
14. mar 2010

zosi,

ty ake sifri hadzes 😀 v preklade teda 3370g spravne som to desifrovala 😀

selyma
14. mar 2010

Olif, co asi nas caka?

olifcek
14. mar 2010

matesl jo x;o)) sme sa s manzelom rehnili, lebo pri desifrovani sa pytam a kolko je g? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 paq rehot x;o)))

sely dospelakom to rezu...je to rychlovka a menej to boli ako ked ten nechet je tam zarasteny...robili kolegyni...

matesl
14. mar 2010

maminka

ja mam aj ten persil tekuty, tak skusim v tom...tiez sa mi ta lovela nejak nepaci...a uz mi aj prestala vonat 😅 ten persil vonia...takze miniem co mam a kupujem tekuty persil...tak to skusim aj odmocit v tom a potom nahodim do pracky

zoska
14. mar 2010

mates 😀
jj 3370g, sorry, no ale pekne si si nasla na klavesnici...chvalim ze si si dala namahu 😀
aj olif ako vidim pochopila co som tu ja mongolka napisala 😉

ozaj kde je pudingova kralovna zasa??

matesl
14. mar 2010

olif, to je unava 😀 ja som kukala ze nejak vela cisielok by tam bolo...potom mi docvaklo... 😀 😀 😀
zosi nas skusa, takto vecer 😀

zosi aj ja kupem kazdy vecer, mydlim len krcik, pod pazuchami a tiez zakakane zahyby..mne dr. povedala, ze aj ona kupala svoje deti kazdy den..ja ho nejak nedrzhem, fakt len tie zahyby, lebo mi uz aj smrdel za krckom... 😅 jak tam mal zatecene mliecko, a taky je po tom kupeli vlacny, ze ho pekne nakrmim a pekne zahaja, spokojnucky a kludnucky...olejujem, len ked je suchy niekde a ked mu masirujem chrbatik...inak ani nie.

zoska
14. mar 2010

olif 😀 "g" bolo spravne ... som vas zmiatla 😀

sely
mne tiez rezali nechet zarasteny na nohe, bolo to v poho, len ked mesokain prestal ucinkovat tak dost bolest...ale malemu babtku to podla mna urobia menej invazivnou metodou, ved ten nechtik je makky a malinky..snad to len nejak rychlo vycistia a bude, ved to nechtove lozko sa da este formovat...drzim palce

zoska
14. mar 2010

mates,
ja pouzivam na umyvanie tu penu, kupane trva asi 1,5 minuty dokopy
oclapkame ju, ona je spokojna, olejcekujem ju, lebo ma suchu kozu, masirujem jej chodidla a chrbatik, to sa jej paci a este sa jej paci ked jej vlasky kefou ceseme 😉
a ked sa napapa tak spinka krasne aj 4 hodiny...minule dokonca 5...som nechapala

ale dnes ju trapi nieco, este stale nespi a place...asiidem vystriedat manzela ☹

selyma
14. mar 2010

Och joj. Dakujem babky. Dufan, ze to nebude velmi bolestive. Moj milacik.

maculik
14. mar 2010

jej, ako to tu zije 🙂
my sa nosime, teda teraz segra, ja idem do sprchy. Petrik ma oci ako sova, spat sa mu evidentne nechce, opicke malej 😵 Ale tak hadam zabuva. Stale len papu hlada, ale nemozem mu teraz dat, lebo 2x cucne a reval by, tak musi pockat. LEbo by sme sa zase len zamotali 😒

olif, to ti Olivka kazdy vecer buva 4h? Zaaavidim 🙂

tak dobru nocku a pekne snicky 🙂

olifcek
15. mar 2010

macu nooo, uz par noci...vcera ale nakoniec vstala o 21.15, spala dve hodky, ale paq po pape fakt tie 4 😵 potom uz priblizne kazde dve....malicka zvykne o cca 21.0 zalomit na 4 hodky, je zlata 🙂

olifcek
15. mar 2010

zosi Oliv sa akoby bala vo vanicke...ma velke oci, rucky v past pri hlavke,,,a ked ju vyberieme von, plaaaac....chjo....snad si zvykne...

maminnka
15. mar 2010

zienky, mam na vas prosbu...
prosim, napiste mi ako reaguju vase deti, take tie ako nasa Natalka, cca mesacne, alebo aj mladsie, na vasu tvar alebo tvar niekoho ineho. Vo vsetkych knizkach pisu, ze tvare su pre babetka najzaujimavejsie a ze sa na ne uprene divaju a dokazu na chvilku udrzat pozornost.
No nasa mala sa o tvare absolutne nezaujima, ked na nu hovorime, ani sa na nas nepozrie alebo sa pozera "cez nas". Zacinam mat obavy, ci je vsetko OK...

dakujem...

lenica81
15. mar 2010

mami, nas ma 3 tyzdne dnes, a tiez pozera skor cez nas... a aj ked to vyzera, ze pozera na nas, no neviem, ci uz nas ma nejako zafixovanych... a skuli, ale uz menej a menej... 😀 dost casto aj vyvrati hlavu a pozera niekam prec...

malinky teraz spi, tak si idem schrupnut k nemu... 😕

olifcek
15. mar 2010

maminka, i ja som s obdivom citala knihy, kde o tom pisali...oliv urcite, ked mala mesiac, tvare nerozoznavala...videla maximalne tak tiene a reagovala na zmenu svetla..

olifcek
15. mar 2010

leni pozeram, ze Ti malicky buva na vankusiku na kojenie...normalne ho nechas v tej diere medzi nohami vankusa? ja som doteraz vzdy dala vankus do slimacika, nech neprepadne do diery...hmmm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre