Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
15. mar 2010

jeeej garon, moja ma taku dudku ale ruzovu. Ona ale na rozdiel od tobiaska ma dudku rada 🙂

zucana
15. mar 2010

cafte baby tak my sme uspesne spali v postielke ale neuspesne len do 2 rano...potom sa nam zosunuli sopliky a uz sme chceli byt len na mne....a o 6tej to bolo take zle ze sme odsavali...dnes naparujem s mucosolvanom lebo uz ma to nebavi pocuvat ju taku zachucmanu....a aj viac papala v noci lebo ju drazdilo hrdielko...
zosi ked kojis skus kojit ako ja jedno prso 2-3krat za sebou....a rady ako pise annag v tych clankoch....
gari uz si chybala a pekne chodte von 😉
nam zacina obdobie svadieb...prvu mame 15.5. a druhu niekedy v lete 😀 to sa bude zabavat s babatkom 😅

andrea2603
15. mar 2010

no tak ja počkám tak do 14.00, keď vietor neprejde, tak aspoň pri otvorené okno na chvíľku ju dám spať, ak bude mať záujem spať 😅 .

sely, tak nech sa to rýchlo zahojí.

garonka
15. mar 2010

sely 😵 😵 😵 Tobi odmieta cumlík ale pri zaspavaní ho ako tak vezme inač vôbec, a to je jediny ktory do ust vezme to značka Mam nie? lebo Avent nechce ani za svet 🙂

zuci a dnes keď je vonku tak troška chladnejšie a fuka vietor sice nie silno ale pofukuje to môžem ísť? len neviem kedy keď herec chrape od 10.00 😕

matesl
15. mar 2010

zuci, aj nas cakaju 2 svaby 😀 ale dojde babka, asi naodsavam, ale ake prsa budu do vystrihu 😀 😀 😀

blumka
15. mar 2010

zuci aj my ideme na svadbu..uz o mesiac..10.4...a uz sme si aj zabezpecili babysitting pre deti..Terezka pojde zasa na noc ku znamym a Juli vezme svokra...aspon jedna vyhoda ze nekojim

maculik
15. mar 2010

olif, no ja tam Petrika dlhsie ako hodku zatial nemavam, lebo on dlhsie nevydrzi spat a ked sa zobudi, tak hned hlada prso, takze musim dat 😅 Ale verim, ze ked bude vacsi a vydrzi aj dlhsie bez papy, tak tam vydrzi aj dlhsie 🙂

garon, tak to Ti Tobi kraaasne haja, ze 4h a sam zaspinka a raz v noci. Drzim palce, nech mu to vydrzi 🙂
a von podla mna mozes ist, ved drobci su v kociku schovani, im tak nefuka. A ved ho dobre oblecies. Ked aj len na chvilu 🙂
Ja sa tiez poobede chystam, len nemam kluce, dala som ich segre a este neprisli z mesta 😠

ja idem zajtra na kontrolu po 600nedeli, tak rozmyslam, co s malym. Nechce sa mi ho tam brat, lebo moje auto je na Sk, Vladko svoje potrebuje, kedze vozi malu do jasli, tak ja asi pojdem taxikom (lebo bus ide cez vsetky mozne diery a trva to pol hodku, autom je to za 7min). No a maly je tieto dni len pricucnuty (asi ma ten rastovy skok), aj kratsie cez den spava, tak dufam, ze ak sa segre zobudi, ked budem prec, tak ho nejaku ucicika. Cakat urcite nebudem viac ako 5-10min, vzdy idem nacas, ale aj tak.
A momentalne ani nemam co odstriekavat, lebo Petko stiha akurat pit to, co sa mi tvori 😅

maculik
15. mar 2010

a z toho vankusika sa aj Petko stale zosuva, v kuse ho najdem pod dekou, vcera az hlavicku tam schoval, musim ho castejsie pozerat. Ale mam uz nachystany taky tenky spaci vak s dlhym rukavom, tak asi zacnem davat.

laxity
15. mar 2010

garon...a ak ti spí moc dlho, tak ho nebudíš? Bo mne malá spí od 8.45 a to sa mi ešte nestalo, sa bojím, aby mi aj v noci spinkala

mmaarrttiinnaa
15. mar 2010

ahojte vôbec na vas nemam cas malicky mi trosku zaspaltak pozeram co nove
v sobotu sme krstili konecne mozeme ist aj von s malickym
v noci pokne spi kazde 2 hodky sa napapa a spi dalej klop klop

dnes mame 3 tyzdne a presne 5 kil dcera ked mala 5 kil tak mala uz asi 3 mesiace 😀

lolka
15. mar 2010

ahoj babule, ja vas teda vobec nestiham citat, resp. sa na kona ani moc nedostanem 😖
cez den mi doma mala moc nepospi, tak sa nosime alebo uz chvilocku sedi v lehatku alebo papame. snazim sa chodim 2x denne von, nech aspon v kociku spinka.....aj ked fuka, snezi....zababusim ju aj seba a ideme. ale dufam, ze uz bude lepsie pocasie, lebo to obliekanie deti je hrozne 😒
vcera sme mali nejaky uplakany vecer, uspavala som 2 hodky 😖 ale potom pekne spinkala od 22.00 do asi 3.30.....to asi z tej unavy....

teraz mi spi v kociku .... tak som dobehla..

zucana
15. mar 2010

gari ked naoblekas zababusis a z kocika urobis bunker tak mozes 😀
ja posielam svokru ale my tu mame slnko a 15 stupnv 😉

lolka
15. mar 2010

marti, vyuz mate 5 kil ? pekne 😉 my nieco pod 4 kg, neviem presne a dnes mame 5 tyzdnov 😵

no, uz sa zacina budit

zucana
15. mar 2010

ahoj loli aj my uz mame 5 kil 😉
a celu hlavu supinkovu ☹

mmaarrttiinnaa
15. mar 2010

lolka my sme mali porodnu vahu 4kg a s takou sme isli aj s porodky domov mlieka mame dost tak spime a papame a nejak sa to musi prejavit som zvedava kolko bude mat o tyzden ked pojdeme do poradne to bude mat 1 mesiac kazdy kto na neho pozera mu typne aspon 3 mesiace 😀

maminnka
15. mar 2010

Zuci,
tie supinky mame aj my... co s nimi robis? Ja nic, len umyvam cistou vodou. Ale su to take akoby mastne supinky.

pekne vahy maju tie vase detusiky.... my mame 3,7 kg, z porodnice sme odchadzali s 3,2. Takze 500 g za mesiac, to je proti vasim prirastkom aj dost malo, ako tak pozeram...

zucana
15. mar 2010

mami ja jej to umyvam takym speci gelom a potom samponom ale my sme uz vacsi....a ma to take dozlta....a nechce sa t supat...
ja som poslala svokru von a idem poupratovat trosku a idem kvety na terase pekne prerezat normalne uz mam narcisky a dalsie jarne 🙂

olifcek
15. mar 2010

mami i my priberame za mesiac viac ako 500g...ale podla mna sa to uz u vas rozbehne x;o) a snad aj u nas viac...

matesl
15. mar 2010

tak ja uz som spat 😉 dost mi pomohla ta prechadzka, chvilu "bez" maleho pricucnuteho....
dost fuka, ale on mal pod budkou bezvetrie 😎

maminnka
15. mar 2010

Olif, ako tak citam, babetko by malo priberat 200 g tyzdenne. Tak to sme hooodne pod touto hranicou :( Ale teraz m a napadlo, ked si to spravne vypocitam, z porodnice sme sli s 3,2 kg, ale to Natalka uz mala tyzden. Vo stvrtok mala 3,7 kg, mesiac ma az zajtra, cize to je za necele 3 tyzdne 500 g, tak to sa mi uz lepsie cita, hehehe... uz som sa zacala bat, ze je nejako podvyzivena...

blumka
15. mar 2010

mami, prirastok rataj od tej najmensej hmotnosti, ked schudla v nemocke 😉 a neboj..mozno teraz priberie 500 a na dasli mesiac viac...ste kojeni, aj ked vy mate aj reflux, tak to moze byt aj preto...
ja som dnes skusobne zvysila davku juli..uz pytala papat po 2 hodinach, niekedy aj hodine a pol...tak uz nepije 90 ale 120 ml...zda sa mi to dost vela ale co mam robit? snad nebude o mesiad pit na jednu davku 300..take flase ani nemam 😕 😅

zucana
15. mar 2010

blumi dobra papkacka 😉 no idem varit veceru dopredu lebo o chvilu su spat .... a krasne tu svieti slnko a isto aj 16 stupnov je....ked bude este teplo aj o hodku vybehnem aj ja ked nakojim... 🙂

olifcek
15. mar 2010

mami tak je super x;o)

blumi wow

blumka
15. mar 2010

no mne sa to jej papanie nepaci..zda sa mi to velmi vela, nechcem aby bol z nej tucko a aby ju z toho bolelo brusko, ale zasa nemozem ju nechat plakat ked je hladna...ona napr. pred kupanim zjedla 90 a o hodinu po kupani revala od hladu ako by nejedla cely den...

zucana
15. mar 2010

upratane navarene a princezna moze dorazit 😀

andrea2603
15. mar 2010

maminka ja viem od lekárky tak, že ked priberá bábo menej ako 150g za týždeň, tak vtedy to treba riešiť. Vy ste o.k. 😉
Ja som nakoniec vyšla s malou na prechádzku, ale len na 1/2 hod., to slnko ma ťahalo von, ale prefúkaná som riadne 😖

zoska
15. mar 2010

cafte,
mmi- n ten nutriton s teda popytam ak tento stav bude pretrvavat, ja stle dufam, ze sa to napravi, ze je to chvilkove..
inak ja este trosicku spinim, mam tiez intimku

zuci aky presne ma vyznam davat to iste prso vicakrat za sebou? ja viem, ze ked je jeden prsnik mensi, tak s to tak robi, preco sa to odporuca aj pri refluxe?

olif, moja bola v manduce asi polhodku prvyraz, potom som ju vyklopila do postielky, dnes som ju chcela ponosit, ked tk vrestala, ale nebola snca...skoro mi vajecniky vykopala ako sa vzpierala ☹ 😒

gron cawes 😉 jaaj, ze len rz ste v noci hore...zaaavidím 😉

ja som bola hodinu von, nefuka, svieti slniecko, ale je kosa...mala spinkala, ale hned ko sme prisli domov spustila rev...teraz cuca, takze pocuvam ticho 😀

zucana
15. mar 2010

zosi lebo tak taha hustejsie mliecko...ked totiz vzdy zacinas tahat nove tak tam je to predne ktore je vodove a tazsie travitelne a hlavne dlhsie.... 😉

zoska
15. mar 2010

to som nevedela ze predne mliecko je tazsie travitelne 😕

dakujem za radu 😉

olifcek
15. mar 2010

zosi no ani neviem, ci tazsie stravitelne...skor preleti crievkami, co ich zatazuje...zadne mliecko je i proti kolikam a je i na lepsie priberanie... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre