Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
23. mar 2010

niekedy pomáha, ale nie vždy 😒

blumka
23. mar 2010

baby, nepocuvajte tie reci ze ste si deti na nieco naucili..prepana, sak maju mesiac, dva je prirodzene ze chcu byt pri vas, ved 9 mesiacov boli...a podla mna je lepsie "naucit" dieta spat so mnou v pokoji alebo pestovat na rukach ked je spokojne ako ho nechat revat lebo sa bojim ze sa "nauci"...nebojte sa pride vek ked sa "oduci" a potom vam to bude luto, ze vam na rovinu povie, nedavaj mi pusu, cem spinkat vo svojej postelke alebo ze uz je velka a nece na rucky 😉

andrea2603
23. mar 2010

blumy, ja by som moju aj pestovala od rána do večera, ale aj na rukách je umrnčaná ☹

blumka
23. mar 2010

andrejka, jj, chapem, to nebolo myslene na teba..aj juli je niekedy taka, sama lezat alebo sedkat v sedacke nevydrzi, na rukach sa mrvi, len ked s nou chodim tak je spokojna...aspon ze ti v noci tak pekne spi..juli sa budi kazde 3 hodiny, niekedy kazde 2 a od piatej je hore..

laxity
23. mar 2010

ahojte

nám sa s odgrgávaním osvedčilo to, čo niektorá holka sem pridala,...vždy drahý si ju vezme na kolienko a do pol minutky si odgrgne 🙂 , takže praktizujeme už len tak 🙂

inak...do vane môžem ísť asi až po šiestich týždňoch však? Aj keď už ani v podstate nekrvácam? Iba trochu pri kojení, ale nie vždy...ďakujem

teuska
23. mar 2010

caute babulky 😅
Dnes sme mali nejaky uplakany den a ja som unavena ako pes 😝 A miesto toho aby som umyvala celodenny riad, sedim pri PC 😀 Ale potrebujem nejaky relax. Dala som si na veceru BB puding, dufam, ze nebudeme s neho celu noc hore.

Blumi moja mala bude mat 9 a pusinkuje ma stale a keby som ju este uniesla tak urcite chce aj na ruky 😀 Ale suhlasim s tebou, co si tam napisala. Moj muz je ten pripad, ze naucis ho na rukach, naucis ho spat v nasej posteli a ja mu vzdy poviem, no a co, nech, mne to nevadi.

teuska
23. mar 2010

kde ste vsetky ☹ idem predsa len umyt ten riad 😝 tak peknu noc prajem, my sme minulu noc prykrat spali 4 hodiny v kuse, teda maly od 19.00 do 23.00, ja ani nie, kedze som zaspala okolo 21.30 🙄 a potom klasika 3 hodinky a potom kazde 2. Som zvedava kedy sa uz konecne vyspim 😉

zucana
23. mar 2010

ahoj teus ja som tu mala konecne na mne zaspala...dnes spala 2krat pol hodku a to som bola 2 hod.vonku a to sa len kukala....ach jaj som zvedava co bude....a inak sme jedli dnes kazde 3 hodiny 😉

andrea2603
23. mar 2010

zuci, tá tvoja princezná tiež veľa nenaspí 😖

ja som tiež názoru, že pestujme teraz, ked môžme, lebo detičky rýchlo rastú a potom nám bude ľúto, že sme si to neužili 😉

janielah
23. mar 2010

ahojte babky, tak som prave ulozila moju malinku Krpku, tak krasne sa naucila, ze sa uspavame medzi siedmou a osmou 🙂
teraz mam klud az do pol jednej - jednej 🙂
takze sa tesim, ide mi ordinacia, budem kukat 😀

oli, aj ja si myslim, ze by si uz mala trosku sa osamostatnit od malickej, ved 24 hodin v kuse na tebe to je ozaj uz na mozgy, mne vtedy stacil ten jeden cely den, pamatas?
ved trosku ju zacinaj nechavat aspon chvilku samu, teda nie samu, ale bez teba ako tak.

zuci, aj moja segra letela s malou domov - do svajcu v pohode v troch mesiacoch, neboj 😉

hajdy, jj idem v pondelok, ani ti nemusim hovorit, ako mi asi je.... 😖

maci, ja tiez uz minam posledne dvojky DM, a rozmyslam, ze uz ideme na trojky, tak ako vy...ved s Petkom je Krpka narovnako vahou 😉 dnes sa mi zasa pokakala az na chrbatik 😀 ale ona je taka stastna, ked ju prebalujem a utieram, takze v pohode 😀

blumka
23. mar 2010

teus, ved jasne..aj terezka sa este stale rada mojka, ale ma dni ked jej dam pusu a ona si to rukou utrie a povie mama nedavaj pusu...a tak mi je luto ze uprednostnuje svoju postel pred mojou, lebo ja by som sa tak rada ku nej pritulila a ona mi povie ze nene ona chce svoju postelku 😀 potvorka

baby, len treba mysliet na to ze mala Olivia je predcasniatko, ona ma zvysenu potrebu maminy..dohana to co zmeskala ked sa pytala na svet skor. Olif je to od teba velka obeta a isto si velmi vycerpana, ani si neviem predstavit, juli je tiez zaberak ale urco nie taky ako tvoja Olivka, no ja sklanam pred tebou klobuk dolu ako to zvladas..olivia sa ti za to odvdaci, vlastne podla mna sa uz odvdacuje ako rychlo napreduje a ake robi pokroky 😉

idem si lahnut, dnes bol den zaberak...tak nech aspon par hodin pospim...caute babenky a myslite na to ze RAZ sa znova vyspime aj 8 hodin vkuse 😀 😅 😉

olifcek
23. mar 2010

janulik ja sa snazim i pocas dna ju dat odomna, ked zaspi, alebo, ked sa usmieva, ale nevydrzi jej to dlho x;o( max.10minut? niekedy sa len vycikat stihnem...ale skusam to...takto tu len tisko zavidim vsetkym, ktorym babo hoc nespi, ale vie same lezat...samozrejme ale doprajem a tesim na obdobie, ked i my na tom tak budeme

olivka sa tak krasne smejka pri prebalovani, i ked jej dupku umyvam, a paq ju vezmem je spokojna, neplace, ale, keby ste ju videli, ked ju kupem, a idem ju dat uz na uterak...zacne vrieskat, az hluchnem...a trva to, az kym ju neobleciem a nevezmem na ruky...niekedy ju beriem na ruky tak, ze vyberiem z osusky vezmem na ruky, nech sa upokoji, paq naolejcekujem, pat vezmem, dam plienku, opat vezmem a potom uz az ked je oblecena x;o( az sa jej to makke miesto na hlavke zatlaci dovnutra, resp. pulzuje, jaka je nastvana x;o( preco to robi? to tak velmi chce byt vo vanicke? ja ju nebudem kupat vo vanicke, ale asi len v umyvadle celu umyjem...pre jej zdravie...

blum 😵

zucana
23. mar 2010

veru veru oliv je malinka predcasna princeznicka
a ta nasa je velka potvora....spala od pol osmej do deviatej a teraz tu uz hodinu je s nami na gauci a tancuje a to doslova metie nohami a rukami a ked ju videla moja mama cez skype ze preboha chyt jej tie ruky...to jej ich mam cely den drzat? aspon trochu na cumel sa naucila a ma ho aj ked metie 😀 som zvedava kedy sa rozhodne spat...sme tu vsetci zakryti dekou na gauci a navankusoch...ked nas moja mama videla tak varvi ze viki ale ty si babatko ty musis spinkat...no hovor jej to 😝

hajdylca
23. mar 2010

olifcek a nemoze jej byt zima?

olifcek
23. mar 2010

hajdy no, hned osm ju zabalila do uteraka a sli sme vedla do izby, kde ohrievac ohrieval miestnost a bolo uz 25 stupnov, tak zima asi nie...aj teplucka bola...to skor, ked ju prebalujem len sa nam stane, ze ma studene labky, ale to je kludna, usmieva sa a caka co bude a paq pyta papat...nie, zeby nepapala i pred prebalovanim, ale nejak si zvykla, ze i po papa x;O)

zuci hech, mamky x;o) mne moja povedala, ze nas 4 mala, ale ani s jednym toto co ja s Oliv nemala. ze ona by jej davno flasu dala...

olifcek
23. mar 2010

dnesne kupkanie...len...uvidite i brajgel na posteli, ten sa vzdy uprace po kupkani a obleceni malej...a ja, neupravena...no co, ako mamicka vecer doma x;o)

https://www.youtube.com/watch?v=F3fij4wFYDw
olifcek
23. mar 2010

casy, ked som bola pekna odisli vo svadobny den.vyzera, hech///

zucana
23. mar 2010

Olif kuknem to' zajtra bo hore a tu mi nejde itouch YouTube. Mala paala10 min a trosku placu a spi na mne.horsie bude ked ju dam dole.Ale skusim zaviazat.zajtra bude20 stupnov pripravujem vajicko ma kocik.

zucana
23. mar 2010

Olif aj ja som bola pekna ked som mala o 10kg menej

zucana
23. mar 2010

Ozaj tu maju nove pampers s aloe vera poznate?su uzasne

olifcek
23. mar 2010

zuci Ty si stale a na kazdej fotke si pekne upravena...ja som jak strasiak...najhorsie je, ze som si toho vedoma, no moc s tym zatial nic nerobim...cakam, kym mi da Oliv viac volnosti doma...

tak ale ved...kazda mame babatko, ktore nas niecim trapi, takze si nestazujem, dolezite je, ze su zdrave tie deturence, ze jo?

tesim, az i my dame len vajicko, chi...ale to si pockaaaame...x;o)

ideme spinkat baby, Oliv haja uz skoro hodinu a pol, tak snad potiahne do tej jednej aspon x;o))

sladke snicky a tesim sa, ze tu stale sme aspon takto pokope, je to na nezaplatenie...;o)

olifcek
23. mar 2010

zuci nepoznaam, al;e nelepi sa hovienkom plienocka na malu? x;o)

zucana
23. mar 2010

Praveze absolutne a vobec necitit aj pocikanie a je tazka

olifcek
24. mar 2010

wow, o takej hodine tu mame 10 stupnov, fuuuha....a to mi pc ukazuje merac, ktory je na letisku v ke, cize na slnku a na sidlisku je isto i viac, vietor nefuka ako tak poeram...asi nam leto skor zacne opat tento rok 😵

zuci tak paq vyskusam i ja, dakujem za tip 😵

laxity
24. mar 2010

ahojte babule

ja mám rýchlo na vás otázku...včera mi vyskočil pes na prsník a odvtedy ma brutálne boli, mám ho červený. Celú noc mi bolo raz zima, raz teplo a teraz som si merala teplotu a mám 37,8°C. Čo mám robiť? Môže malá moje mlieko? Gynekológ dnes neordinuje...Ďakujem za radu

lenica81
24. mar 2010

ranko dievcata...

my celkom dobra noc, ibaze stale zaspim skor ako maly... 😀

laxi, a mas opuch, alebo ta aj poskrabal... hm... horucka je od 38, takze by som si dala paralen a vela pila, a studeny obklad... ale v kazdom pripade nejaka konzultacia s lekarom by bodla, co tak zavolat obvodnej... 😕

blumka
24. mar 2010

ahojte, u nas to vyzera tak ze juli chyta chorobu od terezky...zacala kaslat, co sa dava takym drobcom na kasel?

laxity
24. mar 2010

lenica...ďakujem, nemám práveže opuch, iba to mám tvrdé...skúsim čo si poradila 🙂

andrea2603
24. mar 2010

blumka, ani netuším, čo by som jej dala na kašeľ, určite zavolaj lekárke.

andrea2603
24. mar 2010

u nás tiež pekne slnečno 🙂

volala som lekárke, že Livka je veľmi nespokojná, umrnčaná ešte aj ked ju pestujeme, veľa sa jej grgá, tak máme prísť o 12.30 sa ukázať. Som zvedavá, čo povie. A potom o 14.00 máme ešte sono nožičiek. Tak super 😖 , dnes mám o zábavu postarané.

olif, pozrela som vaše kúpkanie, vidím, že aj ty máš problém umyť ručičky. 😅 Ja to niekedy vzdám, lebo tak má silno zovreté, že neexistuje jej umyť dlane. A ozaj, Livka reve ešte viac, už ani nevládze a reve. 😠

Kočky, ked vám plaču bábätká, majú aj slzičky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre