Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
24. mar 2010

macu môj Tobi mal take finty dnes doobeda, neviem čo mu bolo, nie a nie zaspať len ryčal na cely byt, zavolala som mm nech si odskoči z prace veď ja som neskutočne potrebovala sprchu a aj najesť sa 😒
a tak ako aj tvoj Petrík sa i môj pogrcal lebo furt pytal jesť nedala som 😖
tak rychlo som vyfenovala vlasy maleho šupla do kočíka a hajde vonku, jasne rev ako pavian ale v kočiku stichol 🤐

loginka
24. mar 2010

vidim, ze mame podobne problemy, aspon s Dominikom je to skoro cely den ukricane a to aj na rukach, Laurinka je presny opak, pohodicka, sama zaspi aj sa kolkokrat zobudi bez kriku a kuka na svet
olif my sa kupeme vo vedierku a to ked tam malych celych ponorim hned stichnu 🙂 akurat som nestatsna, lebo kedze maly ma pruh a mame to prelepene teraz nemozme sa casto kupat a to som uz chcela castejsie

deda
24. mar 2010

ahojte maminky, tak to mate nejakych hladošou, mne maly vydrži tak 3 hodinky medzi krmením, ako kedy sem tam 2,5hodinky ale niekedy aj 3,5 hod a v noci pyta po 5 hodinkach ale už sa nam stalo že spal aj 7 hodin,neviem si predstaviť že by som ho mala každu hodinku na prse prilepeneho, dnes je krasne počasie a tak sme to využili na prechadzku spojenu so športom Tomáško v kočári hajal a ja som sa korčulovala po roku, už sa teším zajtra na tú svalovicu...

olifcek
24. mar 2010

gari som dom ale chystam sa von, no to budem len tu po okoli, takze kludneeeeee, ak by som nemala dostatocnu hotovost poslem bankingom, oki?

gari takze vidim, ze je oliv skvela, ako donosene babo, he he

andrea2603
24. mar 2010

no už sme doma od lekárky. Hovorí, že preto je cez deň nespokojná a urevaná a grgá, lebo je prejedená. Za 2 týždne pribrala 750g. Teraz váži 4900g. Pre istotu máme ísť na sono pažeráka, kedže grgá a aj jej vytečie sem-tam mlieko, ale tam nás objednali až na 7.4. Tak od dnes začneme dietovať. 😅

olifcek
24. mar 2010

logi oliv je pri kupkani spokojna, az ked ju vyberiem von, tak kriciiiii....ale rozmyslala som i nad vedierkom, lebo po kae jej umyjem zadocek, chrbatik, pindulku i nozicky v umyvadla a je pokojna cely cas, teda i ked vodu zastavim....

deda juuuj, kebyze ja viem korculovaaaat....ale ja len loptove hry viem, zimne nie veru....

olifcek
24. mar 2010

wow, odpadnem , adi

maculik
24. mar 2010

no, tak som napapana, Petko zatial lezal v postielke, akurat ked som dojedala, tak spustil tu svoju oblebenu 😀
a isiel ma zjest, tak som mu dala, ved "uz" bola skoro 1,5h od posledneho papania, a krasne papal, akurat ze zase neodhadol, trosku grckol a teraz sa mu stikuta... Oci dokoran, vonku krasne, no neviem, co s nim. Uz sa tesim, ked bude tak teplo, ze budem moct kojit vonku, teraz by mi asi este krize ofuklo, lebo je sice teplo, ale vietor je este chladny.
To potom budem chodit aj na dlhsie von a ked spusti plac, hadam ho mliecko utisi.

maculik
24. mar 2010

adka, a ako casto papate? a ty kojis, ci z flase davas?

deda
24. mar 2010

ja vsom nemyslelazimne korčulo ale kolieskove....ja zasa nemusim tie loptove hry

olifcek
24. mar 2010

deda viem, ze kolieskoveeee....ale ja neviuem ani na kolieskovych, kedze ani na zimnych, chi ...mozno, keby som skusila....ale viem skateobordovat, chi

olifcek
24. mar 2010

aj prasok persil sensitiv zacali robit s aloe...vraj i pre babatka bre, hm?

zucana
24. mar 2010

andy ja som tiez zacala davat jest kazde 3 hodiny....a papa sice iba 5-7 minut ale fakt myslim,ze lepsie....
a dnes sa mi to dari...jedla o 7.30 potom o 10.10 o 13.10 a teraz bude az 16.10 😉

andrea2603
24. mar 2010

ja kojím a samozrejme, že keď je hore aj 2-3 hodinky a hľadá, tak jej dám za ten čas aj 2-3krát, lebo veď vrieska, tak trošku cucne a ukľudní sa. Ale to asi teda nemôžem ju takto ukľudňovať, lebo to je zase naplnená a brucho ju bolí a preto o 10 minút zase reve a to je potom začarovaný kruh. Ale keď dobre zaspí alebo sme napr. vonku, tak ju nakojím až po 2-3hod. Ja ani netuším, že ked sa bude chcieť ukľudniť, tak ako to docielim, cumel nechce, kočíkať tiež neľúbi a ked ju pestujem, tak sa len vytáča, a hľadá cecok. No zúfalstvo. Lenka bola tiež hocikedy pricucnutá a jej to nevadilo, nemala problémy s bruškom.
A chcela jej brať aj krv, ale nešlo to, má tenšie žilky ako ihla, tak akurát čo ju na dvoch miestach zbytočne pichla. Tak to nechala tak, ale že ked nebude lepšie tak tú krv nejak musíme zobrať. No fasa!

no ideme ešte na to sono nožičiek.

blumka
24. mar 2010

ahojte,
my sme boli na hodku vonku, terezka spi a juli sa prave zobudila, skoda, keby spali obe naraz mohla som si lahnut aj ja ☹

macu, petko mi pripomina terezku...ano za svet v kociku...az potom ked vedela sediet a kukala na svet ho akceptovala, aj to len chvilu, tak sme sa satkovali

olifcek
24. mar 2010

adi ani z prsteka?

loginka
24. mar 2010

my mame 3 hod rezim nauceni este z nemocnice, ale podvecer ked revu cely cas tak davam aj po 2 hod ale castejsie nie, maly reve podvecer od bruska, tak aj ked som mu dala castejsie, aj tak sa vzapati rozreval, tak to ani nemalo velky vyznam, aspon na chvilku
ako dlho kojite? zaujimave je ze maly papa asi 10 min a mala 20 a priberaju rovnako 🙂

blumka
24. mar 2010

logi kukam ze mas lehatko, si s nim spokojna? mali ti v nom vydrzia? potrebujem nieco kde dam juli nech kukuckuje, lebo lezat v postielke nechce a na rukach ju cely den mat nemozem

zucana
24. mar 2010

logi moja 5-15 min...zvacsa 7

jja
24. mar 2010

baby ako docielite ze davate jest az po 3 hodinach? co robite s babom ked vam medzi tym place a hlada?

maculik
24. mar 2010

jja, to by aj mna zaujimalo, lebo toho n asho hladosa nie je sanca vtedy inak utisit, len prsom 😅 😝

no, ideme skusit von v manduci, uz mu hadam trosku vytravilo, aj odgrgol si, ja som si po 100r umyla a vyfenovala vlasy, ale suuuurne potrebujem kadernicku, ked aj nie farbu, tak zostrihat, uz to mam ako metlu 😝

blumi, no netesi ma to velmi, lebo s Adelkou som chodila na dlhe prechadzky, ako 1-2mes tam spala aj 3h, neskor potiahla priemerne 1,5-2h, tak to som sa paradne prevetrala, ja totiz zboznujem prechadzky. No som zvedava, ci si to Petko rozmysli 🙂

blumka
24. mar 2010

maculik, ja som zasa bola rada ze ten kocik az tak nepreferuje, naucila sa mi radsej spavat v postielke, takze kym spala 3 hodky doma ja som si nieco porobila, a von sme chodili medzi spaniami, tak kukala vonku na svet. a kym nevedela sediet, tak sme von chodili v satke a tam spala tiez tie 3 hodky

zucana
24. mar 2010

tak ked nie sme vonku tak je to velmi tazke ale toto napr.dnes:
10.08 jedla...potom bola na mne a pozerala sa takych 15 min...potom bola na gauci a rozpravali sme sa takych 20 min. potom bola v telocvicni s hrackami a hudbou a rozpravali sme sa takych 15 min....potom som ju uspavala takych 10 min .taku pol hodinu spala...potom sme sa rozpravali na rukach takych 15 min...potom prisiel muz a bola s nim 30 min sa jej venoval plus telocivna a potom sa jedlo 😀

zucana
24. mar 2010

idem rychlo do obchodu isla so svokrou von 😉

andrea2603
24. mar 2010

ja mám dať pauzu medzi kojením min. 2 hod., tiež som zvedavá , že ako to docielim. Livka papá tak 5-10minút, ale niekedy len pricucne,3-4krát potiahne a stačí, to asi len ked sa chce ukľudniť alebo od smädu.

olif, prepáč, neopýtala som sa ortopedičky, lebo tam má taký divný systém ako na výrobnom páse 😠 . na 1 posteli sme si 3 vyzliekali detičky,medzitým sa vypytovala, potom sme jej ich posuvali bližšie k nej, samozrejme plakali, moja revala a ešte sa aj dokakala. Potom sme sa obliekali a to už medzitým daľšie vyzliekali, takže s MUDr. žiadna komunikácia, len to som započula, že je to v poriadku. Potom sestrička nám dala další termín v júli, že sa chodí 2krát na sono . Tak som z toho jeleň, ved ked tie bábätká to majú o.k., tak načo ich toľko trápia?

katina2209
24. mar 2010

Ahojky my sme sa akurát vrátili z vonku je tam tak krásne a malý mi vonku pekne spí aj ja by som si pospala no už sa musím venovať staršiemu s úlohami my sme boli včera na sono aj u ortopeda tak všetko v poriadu mame obidva klbiky 1 B tak je to v správe a nemusíme baliť naširoko a kontrola v osmom mesiaci na jadierka....
olivcek som sa pýtala aj na teba a som povedala ze ste mali 1A a 1B no on povedal ze kedze ste predcasniatko to by musel sam vidiet ze sa to takto neda povedat ci balit alebo nebalit nasiroko...
no uz sa budi krpcek musim utekat

olifcek
24. mar 2010

adi nevadi...len skoda, ze ma ortopedicka taky system...ved si kludne mohla chciet aj nejake info, nemam to rada, brrr...ale hlavne, ze je vsetko ok 🙂

kati si zlataaa, DAKUJEM. hmm...21;4 mame kontrolu klbikov, tak som zvedava...mozno skusim aspon na 4 hodky pocas dna...len ked...oliv sa takto nevedela vykakat...ked nas i pamperska nechava nasiroko 😉

skor mi robi starosti, ze oliv este sem tam jednou nozkou kope chodidielkom dovnutra ☹ tak bola v brusku totiz...snad nam i neurologia, na ktorej sme este neboli, dobre dopadne...v sprave mam, ze do 6tich tyzdnov, no pediatricka, ze mame cas, ze 14.4 sa dohodneme...

olifcek
24. mar 2010

oliv mi vydrzala vonku 70minut, fnuk...este som chcela...aj to som myslela hned na zaciatku, ze pojdeme dom, jak plakala a nechcela prestat...mozno jej teplo bolo, lebo ked som dala dolu jedny gate, z vanicky kryt dala do kosika, fusak som nezazipsovala a kryt velkej vanicky len cvokmi pichytila a zacala ju raznejsie kolisat, sklidnila sa...len zase nie moc razne, aby jrj hlavka neskakala, nechcem jej ublizit, ze jo?

gari, blum, jak ja do mesta pojdem s takym intervalom? ☹

katina2209
24. mar 2010

my sme boli tiez vonku hodinku no drzime rekord maly jedol naposledy 13,45 a este nepyta wau spinka... 🙂 inak my pyta papat vacsinou kazde dve hodinky...,
olivcek pozerala som ako kupete aka je olivka uz velka a nic si z toho nerob aj nas matko place ked ho vyberem z vodicky a idem ho utierat a neznasa capicu ako mu ju nasadim ruci ako tur 🙂

olifcek
24. mar 2010

kati 😉 inak, myslela som si, ze mi oliv neveri, ked tak paste zviera, no kedze to robia aj ine babatka, asi je to normal...no kedysi bola viac napata, i oci robila velike, hehe, teraz je uz kludnejsia...

oliv je nastastie na capicu zvyknuta, tak neprotestuje 😉

dakujem, i ja som pozerala, ze ake brusko uz ma 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre