Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

janielah
24. mar 2010

oli ... kukam video !! tak prosim ta, toto nie je plac !! ani rev !! to ti len tak trosku spieva mala, to nic nie je 🙂 ozaj by si mala nasu Krpku pocut, to je krik a rev, to vie cely barak, ze malinkej sa nieco nepaci, vasu ani pocut nie je, zavidim 🙂
mne tak vie kricat, ze mi v usiach rinci... 😀

a zober si na nu do vane taku malu frote rukavicku, vsetko sa ti bude lepsie umyvat s tym 😉

olifcek
24. mar 2010

janka, ked mm vypolkameru, Oliv to este zintenzivila...uz i fakt v usiach zvonilo, nechapala som, odkial sa to v nej berie...tak ale nepochybujem, ze vacsie babo i viac krici x;o)))

no ale riadne sa rozcertila, lebo to makucke miesto na hlavke sa jej uplne vcuclo, normalne mala priehlbinku, glg...ale ked sa ukludnila, zacalo to pulzovat a paq uz bolo bre...

jj, mam taky kusok na umyvanie co bol k osuske, i take jemne z peny, len sa bojim, aby som jej kozu zbytocne nedrazdila...ciiii? 😵

loginka
24. mar 2010

olif my mame tiez strasne revy - chudak Dominik uz reve asi 4 hodiny ☹
blumi si sa pytala na to lehatko, tak to je super, nasim sa tam velmi paci 🙂

katina2209
24. mar 2010

Ja sa musím pochváliť moje dieťatko zaspalo v postielke samo som ho okupala, nakojila dala do postielky chvilku si rozpraval a zaspal teraz som ho bola pozriet tak toto sa nam este nestalo 🙂 to by mohlo byt castejsie a vydrzal mi dvakrat cez den po tri hodinky bez papania... este keby spal aspon 4 hodky to by bolo zuzo...
babulky vy asi vsetky spite ked tu nikto nie je ....
jee loginka aj my male presne to lehatko co mas v albumiku a malicky su krasny a super kocik cerveny...

selyma
24. mar 2010

Ahojte babky. Tak Klaudika dnes od piatej dala zabrat. Plakala strasne, potom polezla a potom plaka a pospinkala par minutiek. A dookola. Ale inak fajn.

Olif, Olivka ma brusendo krasne. Pekne sa o nu staras.

Zaver dnesnej poradne 3800 a 56, tj 700 g sme pribrali a 3 cm vyrastli. Za mesiac. Pekne sa staram. 🙂

alex
24. mar 2010

Ahojky,
ráno sme boli na krvičke z prsta, krvný obraz máme super, a máme tiež za sebou poradňu mesačnú. Takže mám 4040g a 55,5 cm. Od minulého pondelka sme pribrali 520g 😅 🙂

blumka
25. mar 2010

ahojte dievcata ☹
tak my sme chori vsetci. Terezka sice uz nema teploty ale stale kasle a sopli, mna boli hrdlo a najhorsie je ze to chytila Juli, celu noc sme nespali, co len kycha a kasle, teplotu zatial nema, dufam, ze ani nebude mat. Najhorsie je ze som stale u nasich, takze nemozem s nimi ist k nasej lekarke, 3 hodinova cesta naspat do KE by bola pre nich asi zataz. Nasi su obaja v praci, ale ocino sa pokusi vybavit si volno aby aspon na obed prisiel postrazit Terezku a ja pojdem s Juli k nejakemu lekarovi. Velmi sa o nu bojim, co s takym malym babom narobi choroba

matesl
25. mar 2010

ahojte babulky,

blumi to je zleee...moja taketo stresy mas. prajem rychle uzdravenie vsetkym

ja som tiez moc nepospala, maly vcera potiahol necakane od 18:00 do 23:00, my pripraveny od 19 na kupanie, nakoniec sa nekonalo....cakali sme a cakali...a potom bol hore o 2, ze papat, a potom o 4 zacal mrnkat a prdiet to asi tak hodnu a potom uz zas papat...no medzi tym ja prebalit nakrmit a odsat, takze super noc... 😖

a rano som uz povedala muzovi, ze takto to dlho nezvladnem a navrhla som mu to co ste mi radili, no nejak zostal nervozny ani neviem uz ako to okomentoval...tak som si poplakala, ze kasllem na to, budem chodit hned spavat s malym, a teda s muzom sa ani neuvidim, ale ak mu to tak bude vyhovovat...nech...jak by povedala Olif 😉

olifcek
25. mar 2010

blumi neviem si predstavit aky strah prezivas o malinku x;o( mne, ked sme mali hodne soplikov, teda na pocutie, tak Oliv i zakaslala sem tam, zakazdym som ju zacala este viac, a teda prehnane sledovat, co ma donutilo ist aj k lekarke, pre istotu, nastastie ale bolo vsetkro ok, dychanie ciste, ked zakaslala, ze to len kvoli hlienikom...dufam, ze i Juli to ma ,,len,, tak, a nic vazne nehrozi..

matesl 😀 😀 😀
no, muzim ma asi len obavy z toho, ci by to zvladol x;o)) ja som tiez tak zavtipkovala, ze v sobotu odsajem mliecko a podjem niekam sa prevetrat na cely den...manzelik ostal na mna pozerat, prehltol a povedal, ze ok...ale paq sme sa zasmiali a povedala som mu, ze no isto, nemala by som pokoja, ako to zvladate x;O) a on, ze no, a stale by si len volala, a ja,z e abo Tyyyyyy 😵 a vraj, ze nie, precooo? poradili by sme si...

zuci, nepoznas? hehe
http://www.aktuality.sk/clanok/159679/29-rocna-...

blumka
25. mar 2010

olif, ma to urcite zo soplikov ako jej stekaju do hrdla ale kasle strasne..to uz nie je len sem tam...aj terezka ma to iste co ona, takze to chytila od nej. Neviem si predstavit ako by som fungovala doma s dvoma chorymi detmi, keby som bola sama..
A teda co vas tak citam, musim tomu mojmu muzovi asi udelit titul otec roka, lebo on sa sam dobrovolne ponukol ze bude s Juli vzdy ked budem potrebovat, takze aj teraz ked dojde za nami, ja pojdem spat do inej izby a on ostane s malou sa trapit.
Ale ked si tak spatne spomeniem ako to bolo pri Terezke, tiez zo zaciatku som sa bala ich nechat samych, ze ako to zvladnu, bola som viac v strese ja ako on, a teraz pri Juli uz nad tym neuvazujem, jednoducho to je potrebne, lebo by som skolabovala, kedze Juli ma vseobecne zle noci a este teraz ked je chora a ja musim cez den fungovat na 100% kvoli Terezke

dam vam potom vediet ako sme dopadli u lekara, teraz mam Juli v satke, lebo ked lezi stale kasle a sopli, tak ked je vzpriamena aspon ju toto netrapi a spinka...

zoska
25. mar 2010

ahojte 🙂
vcera som ani pc nezapla 😅 mala bola celkom dobra, aj dost spinkala, ale ja som nutne musela poupratovat byt takze som efektivne vyuzila cas 😉
ale vecer spustila ten svoj cirkus, zaspala az 22.15, ale zato sa zobudil az 4.30, a kedze som sla spat s nou tak som vcelku vyspata 😝
inak, v kociku spala 2 hodiny, potom sice pustila rev, ale aj tak super...bola som v meste, kupila som si zmrzku, posedela v parku...len skoda ze sama

mates, snad si to muzik rozmyslí, cez vikend hadam vyskusate...
moj sa stale trha ze nech sa vyspim, len neviem ako prsia zareaguju, ked budu tolko hodim bez kojenia 😒
ale asi odsajem vecer, za skusku nic nedam, ak to nebude robit dobre, tak nevadi...len sa bojim, ze ked mala zacne mrnkat a kym ju muz prebali a potom kym zohreje mliecko tak bude veliky rev
ako to ty ronis?? ked sa ti zobudi tak odsavas.? alebo ked sa zacne mrvit tak ides odsat, alebo ako? toto sa mi zda komplikovane, to prso je predsa len najlahsia volba..

blumi jaaj, boze skore uzdravenie vsetkym zelam, dufam, ze Juli to rychlo prekona...
kamaratkina 6tyzdnova dcerka mala zapal priedusiek, dostala atb, vraj hrozne kaslala, ale lieky pomohli
viem, ze je to na prd pchat lieky do takeho maleho baba, ale na 2. strane ak ma zapal v telicku tak aby sa nesiril
drzim paste

matesl
25. mar 2010

jujcele mi to zmizlo co som napisala 1 rukou, bo v drujej mam maleho mrnciacveho...

matesl
25. mar 2010

ja mam odsate do predu zosi. takze ked uz mrnci, dam ohriat, zatial prebalim a potom dam papu a zas odsajem

matesl
25. mar 2010

martinaj to ma dobre zariadene, ona zohreje, muz zatial prebali, muz nakrmi, ona zatial dalsie odsaje...a maju to za polovocny cas
mne to trva hodinu cele, a ked sa teraz budik po 2 hod, tak som nic nespala

zoska
25. mar 2010

mates no tak toto ti verim, to je na houby...
ja sa obcas trapim s grganim v noci, odkedy mi to po neodgrgnuti grcla nosom zrazene mlieko tak neriskujem...prebalim nakojim a niekedy aj vyse polhodiny nosim aby grgla...
no co musime vydrzat... budeme aj tak len pekne spominat 😉

ja som dnes vyspata takze sorry za taku pozitivnu naladu 😅

inak dala som nove fotkos, tak kuknite ked budete mat cas 😎

olifcek
25. mar 2010

zosi tie dupky s napisom su uchvatne x;o))) aj ta deka je perfis, asi i my kupime...x;o) len bojim,aby to zbytocne nebolo, ako i postielka s monitorom dychu a kvalitnym matracom je... 😖

krasna princezna je to

matesl uff

olifcek
25. mar 2010

manduca Ti pristane, zosi x;o)

matesl
25. mar 2010

zosi, minule si ty mala zlu naladu a ja som bola vyspata, tak je to OK 😀

a asi zavediem to, ze vecer zalahnem s malym, a to uz s muzom ani nebudem...ale tak ked sa nema k tomu mi v noci pomoct, a na zaciatku sa aj snazil, no ale takto je to predsA POHODLNEJSIE... 😨

olif, i u nas je to tak, madrac a monitor lezia pekne v postielke, ale uz to chcem zaviest, lebo sa mi stava, ze pri krmeni zaspim, a flasu najdem veda maleho...uz mam strach ze od unavy sa nepreberiem a prilahnem ho

matesl
25. mar 2010

ale dnes dojdu nasi a maminka postrazi krpca a ja pojdem na masaaaz o 13:30...juj to bude ulava na ten moj krk co ma uz mesiac boliiiiii ☹

lenica81
25. mar 2010

ahojte kocky... noc fajn, len teray z je ako z divych vajec, napapany, prebaleny, a storcuje sa... asi to prejedanie mame viacere... ☹ tak ho krotim cumlom...

sla by som von, ale... mam defekt... som sikovnica... 😠 😀 musim pockat, kym to mm opravi... vcera som mu to zabudla povredat, a uz to mohlo byt..

inak baby co mate manducu... da sa to prat... lebo tu limit. ediciu uz nemaju a velmi sa mi paci ta svetla... 😒

lenica81
25. mar 2010

😵 zosi,,, krasne deculo...

blumka
25. mar 2010

uz sme spat..takze mame paralenove cipky po polke na dnes a zajtra 2x denne a sirup ambrobene..vraj je to zacinajuca viroza a aby to nepreslo do anginy...

olifcek
25. mar 2010

leni ja zsas potrebujem dofuknut kolieska, ale asi to urobim sama x;o) ale tiez trrrpnem, len aby som defekt nechytila x;oD

leni, v pohode operies

iste, zosi, macu, oprali ste ju najprv? ci nie? manducu myslim...

blmi nastastie si sla vcas, super...cipky to do zadocku, ze? takze pohoda, vsak?

blumka
25. mar 2010

jj, do ritule, snad to pomoze

garonka
25. mar 2010

čafte

mňa dnes porazi od nervov, rano nas susedia vyhnali vrtanim a trepaním vonku už od deviatej a teraz trepu zas kriste pane som ich poprosila nech maju trocha tolerancie, že na obed ma byť kľud
no načo starym ľuďom nova kupeľňa a to rovno nad nami byvaju 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

som sa vam tu vyžalovala lebo som zufala maly mi vonku haja ale dnu ho zobudí ten rachot 😖

blumi držkam palčoky aby ste vyzdraveli

maculik
25. mar 2010

ahojte 🙂
blumi, tak prajem skore uzdravenie vsetkym, boze, nech uz toto prechodne obdobie skonci 😒

my sme boli doobeda na hodku von, teraz zaspal na rukach, tak som ho prelozila do postielky a idem sa najest, zacat robit obed a poobede idem vyskusat psenovy nakyp, vraj je vynikajuci, tak som zvedava 😵

matesl, uzi si masaz, mne slubil manzel dat dnes vecer, tak som zvedava, ci nam to Petko umozni 🙂

kati, co ti povedali na poradni na tu tvaricku?

olifcek
25. mar 2010

my ideme zajtra k pediatricke. kukne malej na ramienko...kusok mame reakciu na to tbc...malinky plizgierik zltej farby...tak len nech kukne aby som vedela, ze sa nic nedeje 😉

garonka
25. mar 2010

zosi mala ma krasne kukadla, krasne dievčatko a to bodynko je uplne špicove 😉 😉 😉 😉

zucana
25. mar 2010

pridavam sa k tym ktorym postielka a monitor dychu sluzi na 2 veci...nam monitor ako modre svetielko cez noc 😀
zosi ste nadherne...
my sme boli vcera v tej nemocke...50km mala prvkrat v autosedacke trochu revala lebo vsak aj tma a keby ste videli tu nemocnicu kokso uplne nova jak letisko v dubai 😀 ze ten pruh prejde do 2 korov no fasa...a doki kamarat svokra mal 2 roky milenku z presova 😀
blumi juuj nech vam to rychlo prejde!
my zaspavame na noc od 23-24 a uz 2 dni spime do 5tej vedla v manzelskej a pak hned zaspime a papame o 7.30-8 a pak spime do pol jedenastej....to rano vsak na mne 😉
no a co sa tyka mojho muza tak on ju prebali ale potom sa precika 😀 ale pekne sa s nou hra a rozprava....ked moc reve ze uz to nezvladam tak ju ponosi a potancuje s nou ale noc by za mna nezobral to viem isto 😅
ale kedze pracuje a musi byt cely den na nohach tak mu to beriem 😉 samoska ine by bolo keby fakt som nevladala a bola na tom zle ale to by on zavolal svokru 😎
inak som sa rozhodla ze cesta tam bude autom....14.maja a letiet budem spat koncom maja takze to uz bude mat 4 mesiace a 2 tyzdne
lebo ten vcerajsi povedal,ze do 5 mesiaca sa nevie,ci babo moze mat problemy s uskami....tak pro jistotu 😕

blumka
25. mar 2010

mne pediatr. povedala ze reakcia na tbc je ok pokial tam je len zacervenanie a pluzgierik do pol cm...ak sa to rozsiruje a babu ocividne vadi pri hybani ruckou al. su teploty, ze treba hned nabehnut. a ze reakciu mozem ocakavat 3-4 tyzdb=ne po ockovaani.

inak dnes u lekara bola jedna zena co mala 4 deti vo veku od 8 do pol roka...som myslela, ze ju zastavim a povypytujem sa ako to zvlada. tie deticky boli take pokojne, jeden v terezkinom veku sa s nou hral, dokonca ked si nemala kde sadnut, tak zisiel zo svojej stolicky a doniesol jej ju...to som cumela 😅
ja hysacim s dvoma detmi a ona 4..wau

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre