Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
25. mar 2010

sely gratulujem x;o)

..no pozerala som, ze oli to ma malinke a nemokva to...ale tak, ked uz som volala, pojdem...itak vigantol nam treba a tak x;o)

katina2209
25. mar 2010

olifcek bubchen je super ja som ho pouzivala pri prvom syncekovi a veľmi bol dobry tak ked sa matkovi kozicka vylieci a nebude to mat take suche aj na tom obocku tak prejdem na bubchen... inak teraz kocikujem nohou aby trosku este zaspal a za hodku pojdeme kupkat... maly si pyta pravidelne aj v noci papkat kazde dve az tri hodky tak tichucko zavidim mamickam ktorym deti spia aj 5 hodin.. 🙂

olifcek
25. mar 2010

kati mne oliv zvykne zaspat okolo 21.00, spinka 4 hodky a paq kazde dve, malokedy tri hodky...no vcera zaspikala az okolo jedenastej, ci pol dvanastej ale spinkala do tretej...x;o) a paq kazde dve....cize ani nam nehrozi viac...snad casom...

mne oliv v kociariku spat nechce...zajtra jej kupime hrkalku na kociar, snad to pomoze aspon nech, ked ideme von, je pokojna hned a nie po nejakych 15 minutach az...chjo

katina2209
25. mar 2010

no a nam povedala doktorka ze kanavit uz len raz za mesiac jednu kvapku 🙂 vigantol sa dava tusim az do roka...
babky krasne mate deticky a zuci urcite malej nebude zima skôr by som povedala ze ci nie teplo dietatko ma mat vzdy o jednu vrstvu naviac ako ty... my sme uz zrusili aj fusak mame len decku aby malemu nebolo velmi teplo v kociku a obliekam bodynko dupky tenky svetrik a overalik...a decka

olifcek
25. mar 2010

kati mmozem teda i oliv nim netierat? super...a mozem i tu hrubsiu kozicku na oboci, ze?

katina2209
25. mar 2010

olifcek môj maly dnes u lekarky tak sledoval hrkalku tak doktorka hovorila ze aky sikovny no nechce dudlik zacal potom plackat a ze ci mame dudlik hovorim ze mame ale nechce placka a vypluva ked mu ho davam no skusim kupit nejaky druhy mozno ten bude lepsi....

olifcek
25. mar 2010

kati ahaa...tak to asi oliv fakt o nic neprisla, ze to nedostava...x;o) ja som myslela, ze tyzdenne dve kvapky sa beru...no uistila ma, ze to ma pod kontrolou no...tak oki...vigantol mame, len dochadza...x;o) lebo sa mi este na zaciatku podarilo dost vyliat...chi

aka decka?

olifcek
25. mar 2010

kati oliv tiez nechce cumel...uz sme skusili dva druhy...skusime este ine, ale su deti, ktore cumel proste nechcu...nie je to teple a necitia tam mliecko...

jja
25. mar 2010

babky, my mame z poradne "sokujuci vysledok" 😀 - 5500g a 62 cm...... 😎 a to mame 6 tyzdnov 😎

olifcek
25. mar 2010

jja a aky bol start?

olifcek
25. mar 2010

my mame o chvilocku dvojnasobok porodnej vahy, chi

jja
25. mar 2010

start - 3800 g a 54 cm...

mmaarrttiinnaa
25. mar 2010

ahojte hlasim sa aspon na chvilku vobec nic nestiham malicky ,skola ,domacnost jak sa tesim ze v maji koncim skolu a budem si uzivat moje babenko . Mali je strasne zlatucky vcera na poradni mal 5 kil a to ma mesiac (porodna vaha bola 4kila )
Vobec vas nestiham ani citat len som si vsimla prispevok od Suzon - drzim vam palce nech vsetko dobre dopadne .
Neviem kedy sa zasa ozvem asi az po maji ked budem ma skolu z krku . Idem do sprchy a spat lebo uz ani na monitor poriadne nevidim .
Zatial sa majte 😉
13.3.sme mali krst pripajam aspon par fotiek

olifcek
25. mar 2010

jja wow...fakt parada x;) asi smotana a nie mliecko x;o)

marti tu skolu veru nezavidim teraz...brrr....

jja
25. mar 2010

my mame krst 18.4. potom pridam dalsie fotky, teraz som dala par....
tiez vela nestiham, takisto ma trapi skola. zaverecna praca a statnice.. 😒

olifcek
25. mar 2010

jja malicka je krasnucka a ma uzasne oblecka...ta tekvica nema chybu, hehe...ale i to ruzove je skvele...i to vysivane...x;o) a to Ti malicka po kupkani neplace? wow

olifcek
25. mar 2010

ja by som sa pre babo nerozhodla, ebyze mam koncit skolu...mne stacilo, ze som chodila na jazyky, pracovala na plny uvazok a skola k tomu...babo..to by uz bol probs...i ked cas ucit sa by som mala, kedze cely den presedim len...chjo

zucana
25. mar 2010

jja zlata karolinka 😉
my sme boli vonku este aj ja s malou a zas spustila svoju pesnicku ona spusti ked je ospala a nevie zaspat...nar.hodinu pozera v kociku a smeje sa a pak z nicoho nic zlom ...ale zaspala potom...horsie to bolo na spiatocnej ceste dom....
no a kupkali sme a dala som papat a malu muzovi ze nech ju uspi ze ja idem do sprchy aj vlasy umyt....ked som dosprsila plakala a prisiel za mnou ze ju boli brusko ze nech jej dam este tie kvapky...som povedala ze som jej dala predtym a ziadne brusko ju neboli....zobrala na ruky dala cumel (pri tom krici mm ze cumel nechce) a ucicikala a zaspala pak som mu ju dala na ruky a ze nech ju drzi 😉 cela svokra ...ked mala place tak ju boli vzdy brusko!!!
a mala mi za 3 dni pribrala len 30 gramov :( ale tak ma zasoby....len ci to nie je tym,ze davam jest iba kazde 3 hodiny.... 😕

katina2209
25. mar 2010

Tak Matko dostal na ten vraj ekzem antiseptické kúpeľové aditívum na lokálnu liečbu ekzemov vola sa to oilatum Plus a vyraba to Stiefel, má sa pridávať do kúpeľa. A neumývať mydlom iba týmto a olifcek je to aj pre dospelych tak mozno by ti to pomohlo na tu suchu pokozku...
no a co mame my hovorit s tou vahou jja maly mal 3180 ked sme odchadzali z nemocnice a ma sest tyzdnov a 5310 a 56,5 cm
a mliecko je Exomega a od firmy Aderma no ja som zvedava ci to pomôže a kupila som uz aj mliecko bubchen to nam robilo dobre tak uvidime...
a pozdravujem aj suzon nech to vsetko dobre dopadne a super ze pekne prospievate....
dnes maly vôbec neplakal olifcek po kupani tak mozno sa to uz lepsi a zaspal sam v postielke

suzon78
25. mar 2010

ďakujem babenky, viete koľko detičiek tam bolo na kardiológii, človek by neveril aj o dosť horšie prípady, naša keby nemala nedomykavosť chlopničky, tak by to bola rutinná operácia, ale podľa doktorov to nie je nič kritické, tak som v pohode a verím, že všetko bude OK. Malá papká po 70ml 8krát denne, tak som spokojná, nemáme síce váhu ako vy, čo máte zdravučké detičky, mi sme mali dnes na poradni len čosi cez 4200g a pôrodná bola 4100g, lenže po pôrode sme schudli na 3780g, tak i len to minimálne pribratie nás veľmi teší 🙂 po operácii to vraj bude už OK a malá bude vládať ešte viac, inak vyzerá byť veľký papkáč, lebo strašne hltavo paplá, len sa potom trošičku zadých a už mi driemka, tá 70-tka jej teraz vyhovuje a tú vládze vypiť.

sely pridaj foto, nech vidím porovnať či sú si tak podobné som zvedavá veľmiii 😉

olifcek
25. mar 2010

kati, dakujem krasne, uz to mam zapisane. skusim mozno lekarku poprosit, ci nepredpise ;o) dostali ste to na predpis, ze? ci ee?

normalme,. co ma mm natrel olejcekom bubchen, je mi lepsie a to omnoho, neskriabem sa, hech,,,ale niektor emiesta musimopakovane natriet, ale to neva, hlavna vec, ze je lepsie...

juj, to mlieko je draheeee...kebyze malicka potrebuje, bez vahania kupim, ja sa skusim natierat tym olejcekom a tym oliatumom x;o)

suzi ja tak moc drzim palce...vzdy mi jedo placu, ked si predstavim, kolko problemov maju tie ciste deticky...chjo...

zuci, chi...moj mm ked prisiel, dali sme si pusinku, malickej daj na cielko a ked chcel na licko, zacala plakat, hehe...ani nechcela unho byt na rukach...asi sa len zlakla, lebo mm ma tmavy ram okuliarov, tmave vlasky, na chodbe bola kusok tma, my sme boli v obyvacke a vlastne na prahu sme sa stretli, a mal i ciernu vetrovku, hehe...a i ked ju dal dole, asi uz nepomohlo, lebo ked som si ju vzala, hned sa ukludnila, potom sa mi prisal ana rukav a zaspala x;o)

laxity
25. mar 2010

Ahojte

baby, ak si rozmrazím mlieko, tak do kedy ho musím minúť? A hrozne ma pália po kojení prsia...čím to je prosím vás? ďakujem

zoska
26. mar 2010

ahojte 😉

laxity, toto by aj mn zaujimalo..ja som vyliala po 8hodinch od rozmrazenia, ked som nepouzila... ale neviem, mozno aj dlhsie vydrzi..

suzon ahoj 😉 tesim sa z vasich malych uspechov a drzom silno palce nech malinka rastie a silnie, a je zlatunkaa 🙂

moja mala zase spala 5,5 hodina a potom este 3hodky, takze fajnovooo
manzel ma o 3tej vystriedal, vzal si malu na odgrgnutie a dal ju spat, ostal s nou a o pol siedmej ma prisiel zobudit ze uz je prebalena a treba krmit 😉
teraz tu pri mne lezi, sermuje rukami, ale uz sa zacina nudit, takze to vidím na plac 😒
no a vecer bol ale zase cirkuuus, manzel mi povedal ze mam dnes urcite kupit tie cipky, lebo to je sila ked ona tie dve hodky prereve... ☹

laxity
26. mar 2010

zoska...už som sa dočítala na nete do 24 hodín od rozmrazenia...a keď ohrejem mlieko a malá potvorka mi medzi tým zaspí, tak ho druhýkrát už nemôžem použiť, však?

katina2209
26. mar 2010

Dobré ránko my sme mali krásnu noc malého som kojila 20,20 potom som ho dala do postielky tam si pekne pozeral zaspal sám asi o deviatej a budil sa na papanie 1,20 rekord vydrzal 5 hodín a potom sme prebalili dali odgrgnut a spal dalej zobudil sa o piatej krása a potom o 7,30 nádherná noc celkom som sa vyspala 🙂
no olivcek to mliecko je strasne drahe no ked ma pomoct tak super...
a ten olej do kupela je na predpis inak stoji 13,55 ale doplacali sme 1,95 takze celkom fajn...
vcera sme kupili ten latexovy dudlik tak vyskusame predtym sme kupili silikonovy a ten vypluval...
tak zoska ako citam ty si sa tiez fajnovo vyspinkala, my mame tiez tie vecerne place ale maximalne hodinku a zacina to tak okolo siedmej

zoska
26. mar 2010

kati ano som vyspata celkom 😉 vcera spinkala tak isto,, moznoze sa jej vytvara nocny rezim...to by bolo super...
ale mne sama este nezaspinka, treba ju uspat na rukach...resp. vecer zaspi pocas papania 😉

my mame tiez latexovy cumel, taku tu kvetinku... ona sice cumel nechce, ale ked je uz moc unavena tak tot je jediny ktorý si vezme

zoska
26. mar 2010

laxi, po zohriatí sa musi spotrebovat ak sa nespotrebuje tak vyliat 😒
takze 34hodin...super..dobre vediet, dakujem 😉

ja som raz rozmrazila, ked som mala krizu a myslela som ze mam malo mlieka, ale nakoniec som ho nepouzila a kedze sa nemoze naspat zamrazovat tk som vyliala...skoda 😒 ale na druhej strane aj dobre ze ho nebolo treba 😉

zoska
26. mar 2010

24hodin 😀

maculik
26. mar 2010

dobre ranko 🙂
tak my noc tiez celkom ok, klasika kazde 2h papanie, vecer zaspal okolo 11, ja len dufam, ze sa mu to casom posunie.

Dnes mala mat Adelka ockovanie proti meningokokom, ale je stale zasoplena a kasle, tak asi nepojde a pojdem miesto toho s Petkom. Lebo ten tiez uz dlho kasle, ten olejcek tentokrat sice zabral tak, ze vykasliava, ale stale mu to chrci na hrudniku, tak nechcem nieco zanedbat, radsej nech pozru, ci ma vsetko ciste. A aj na tu tvaricku sa spytam, lebo nezda sa mi to ako to baby akne.

vcera sestre dorucili tu orchideu, sice nie rano do prace, ako som chcela, ale az o 5 domov, lebo havarovali. Tak ale prekvapili ju aj tak, hned mi volala 🙂

suzon, to je super, ze sa tak drzite a moze sa s operaciou pockat. Predsa len, cim je Timka starsia, tym to lepsie bude znasat. Tak drzim palce, nech je to co najdlhsie 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre