Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
28. mar 2010

sry za ten link, neviem ako sa tam pastol...toto sa mi uz raz stalo 😕

zoska
28. mar 2010

no caute kocky,
tak muz nakoniec siel so mnou na prechadzku...som si povdala ze nejdem hystercit a kludnym hlasom som povedala nech ostane doma, ked ma pracu, ale on zahlasil ze chce ist so mnou...tak siel
uz sme naspat a mala este spinka na chodbe v ociari, takze som prisla kuknut co nove a mm pracuje, alebo sa tak aspon tvari...dufam ze nehra mafiu na FB 🙄 😅

inak on tiez bohovsky isiel spat az o 2hej v noci lebo kukal film a ja som ho o pol tretej budila ze nech ide k malej...ale to mi povedal az rano...takze som prekvapena ze neprotestoval v noci...no ani by mu to nepomohlo 😀

zuci, oblecko je pekne, nenechaj sa zneistovat svokrou
manzel si ta pekne zastal, snad jej to dojde a aj do buducnosti necha veci len na teba 😉

mates, veru tak drzme sa...bude lepsie kzdym dnom 🙂 (dufam 😅 )

inak nam uz velkost 62 zacina byt len tak akurat...bude dlha asi riadne ta nara kriklunka...no ved m byt po kom 😉

laxity
28. mar 2010

garon...máš to teda veselé so svokrou, ale asi nie si jediná...podľa mňa si len treba povedať, netreba to držať v sebe...Ja mám našťastie super svokru, aj keď mi povie, ako by to urobila ona, tak ja si aj tak spravím po svojom 😀. Ja sa veľmi teším na naše krstiny, som zvedavá ako dopadnú 🙂

zuci...kedy ja najlepší čas na prepichnutie uší? A kde sa to vôbec robí? Vidím, že tebe to tam tiež niekto organizuje 😀 ...bože to je choré 😠

matesl...vitaj, čo neni času ísť na koníka pozrieť? ako sa máte?

a nech tí vaši chlapy poslúchajú....dieťa si vedeli urobiť? To nie je len to ...väčšina chlapov je takých, že mamina ty buď doma zatvorená medzi štyrmi stenami, staraj sa o seba a o dieťa a mňa nechaj tak, žiť si životom akým som si žil doteraz....bože ďakujem, že mám takého manžela akého mám 🙂 🙂 🙂

zoska
28. mar 2010

laxi,
ja som dala prepichnut uz v porodke...poradili mi ze tie uska su este makucke a neboli to dietatko potom...citi len prpichnutie a potom to uz nieje citlive...
aj tak bolo, mala revala pri prepichovani a 5min. potom uz o.k.
teraz vidím ze ma uz uska hrubsie, uz by to asi bolelo trosku viac

u nas to robi n plastickej chirurgii ihlou, viem ze sa to robi aj v zlatnictvach niektorych- ale tam nastreluju

baby moj muz si chcel upiect pizzu mrazenu v rure a on si ju ugriloval 😀

laxity
28. mar 2010

zosi...a potom sa môžu dať hneď náušničky? No moja má už cez mesiac, tak rátam s tým, že bude vrieskať...len doteraz sme nemali náušnice.

laxity
28. mar 2010

díkes za info

zoska
28. mar 2010

laxi 😉
museli sme doniest nausnicky ktore mali byt min.24hodin namocene v liehu, prepichli jej uska a hned jej dali nausnicky
potom sme to asi dva tyzdne potierali liehom par krat za den, vacsinou pri prebalovani a 1-2tyzdne sme rano a vecer potierali mastickou framykoin a pohybali trosku nausnickami v uskach- robi sa tam taky maz, vyzera to ako hnis, ale nie je

toto su instrukcie z porodnice a musim povedat ze sa nam usk nezaplili ani neboleli, takze fajn 😉

laxity
28. mar 2010

ďakujem pekne ešte raz 😉

maculik
28. mar 2010

ahojte 🙂
mam chvilu pre seba, tak som nakukla. Vladko vzal malu von, vcera sme sa tak dohodli, som mu povedala, nech ide kludne uz o pol10 spat a on na to, ze dobre, ze zato dnes bude vacsinu casu s Adelkou, aj ju vezme von a aj varil. Tak parada. Petko trochu spi a ja som si dala bicykel, no zistila som, ze mam uuuuplne nanic kondicku, resp.uplne ziadnu. PO 10min som isla dusu vyplut, spotena ako mys, takze vidim to na pomale zaciatky. A manzel, ked odchadzal von, tak ze si mam dat min.30 min - no ved to by som asi zomrela! 😝 😅

zoska, s tym vrcholom okolo 6.t je to pravda - my mame zajtra 8t a od utorka, ktory nasledoval po pondelku, kedy sme mali 6t, je to oooovela lepsie. Tyzden bol uplne bez vecerneho revu, potom zase 2 dni plac, ale podstatne kratsi a menej intenzivny, a teraz zase klud. Tak skus vydrzat, hadam sa to napravi. Ja by som tomu neverila, ale ako vidim, je to pravda 🙂

zuci, to oblecko isto nemen, je krasne, a predsa je hlavne, ze sa paci Tebe, no nie?

maculik
28. mar 2010

blumka, Juli je krasna, ta fotka na dedovych rukach je super a pripomina mi Petka, aj on tak zaspi s otvorenou pusinkou 🙂

matka, aky krasny smejko, super sa Ti to podarilo zachytit 😵

my uz pekne "rozpravame", ale len ked je napapany a spokojny, to sa krasne aj usmieva, ale nepodarilo sa nam to este zachytit.

no nic, uz je hore 🙂

zoska, aj my sme sa takto uz parkrat pochytili, kvoli nervozite, hlavne, ked som vecer chcela, nech mi pomoze, a on ze musi ist rano do prace, ze ma dolezity meeting. No to je vsetko z nervozity, nevyspania, toho, ze je toho vela. Casom to hadam bude lepsie 🙂

olifcek
28. mar 2010

zuci i ja som za to, aby si si u robila po svojom a to oblecko je peknucke, takze nie je o com...tedaaaa, ak nie je male 😉

blumka
28. mar 2010

ach ti chlapi... 😉 oni to maju v hlave inak ako my, necitia k tym babatkam to co my a uz vobec sa nedokazu citit tak ako my, tak preto su taki...a tie vztahy po narodeni deti...to je pravda pravduca..manzelstvo to poriadne dokaze rozhodit, ale vydrzime, ne?

zuci, si sa pytala v com ubrat...no ja by som povedala ze v nicom...ked uberies, Viki sa bude nudit, jednoducho ten plac patri k tomu. AJ keby si ubrala aj tak by plakala, podla mna, to nie je tak, ze ked uberies tak zrazu vecer v klude zaspi. 9 mesiacov boli babatka v brusku a zrazu su v takom ostrom svete, kde kazdy krici, vela svetla, je to pre nich tazke..a su tu len mesiac, dva..to je nic oproti tym deviatim. Uvidis postupne sa to bude upravovat, a ked si Viki zvykne a zisti ze jej robis nejaky rezim tak praveze jej to pomoze, lebo bude vediet, ze aha, teraz sa kupem tak potom idem spinkat a bude spokojna...len to chce cas. To je moj nazor.
Juli je oproti viki omnoho lenivejsia, ona ked moze tak zatvara oci a drieme a aj tak vecer dokaze 2 hodiny revat...proste aj to nic nerobenie cez den je na nu vela..
a nedaj si kecat do oblecenia, ked sa ti paci tak si viki oblec podla seba...ja mam rada take reci typu: ale mohli by ste to takto, lebo ..... ved hej, mohla ale neurobim 😉

mne dnes muz povedal ze ci som si videla aky mam kufor 😀 tak som mupovedala ze hej, ze viem, no tak pekne krasne od zatjra prisna dieta a pohyb... do leta by som nieco chcela zhodit 😀

zoska
28. mar 2010

blumi 😀
ze kufor 😅
no moj muz dosiel z posilky, kde sa postavil na váhu a ma depku 😝 dotlacil sa sladkym a od zajtra vraj bude vecerat zeleninu...no neviem dokedy mu to vydrzi kedze ide velka noc 😅
odkedy prestal aktivne sportovat tak sa tie kila nanho lepia, ale je pravda, ze papa vela sladkeho

prave je s malou v izbe a pokusa sa utisit zase jej plac...ale teraz vieme z coho to je aspon, chudatko hodinu po krmeni vygrcla a zacala strasne plakat a z pusiny taky kyselinovy pach ide, takze ju zaha velmi trapi ☹

blumka
28. mar 2010

zosi, no jo... 😀 tvoj muz je ako ja...depka, z vahy tak sa dotlacim sladkym a od zajtra zaciname 😀 😀
ale ked stale cosi je..najprv vianoce, potom narodeniny, potom velka noc.....stale cosi co ma pokusa... 😀 😀

laxity
28. mar 2010

a čo sladké sa môže, keď sa kojí?

zoska
28. mar 2010

juj laxi ja papam kolaciky- medove kremese, aj cokoladky mozem, malej to nic nerobi, jablkovu strudlu som tiez mala, pikao v tube, keksy- marina, bebe, club, cukriky...no je toho dost 😀
tym ze nepijem kavu a energy drinky tak doplnam energiu tonami sladkeho 😅

blumi...tak pevnu volu zelam...to jedine zabera 😉

blumka
28. mar 2010

zosi, diky..ved to...ale ja ju mam ked sa zatnem 😉
inak sranda..ja si tu s maminou kecame, terezka pobehuje okolo, cudujem sa ze co uz je Juli taka ospala ked je len sedem hodin a skoro som sa nromalne pohadala s muzom, lebo on mi tvrdil ze uz je osem a ja ze len sedem...no mala som verit mobilu aj pc... 😅 😅

laxity
28. mar 2010

zosi...no hej, ale malej to teraz nemusí nič robiť, ale neskôr môže mať alergiu...kedže taká čokoláda obsahuje alergén 😒 . Preto sa ja dosť sladkému vyhýbam, ale strašne by som si niečo dala...ale neskutočne ☹ ☹ ☹

blumka
28. mar 2010

laxi, keby mala alergiu na cokoladu tak sa prejavi hned ako ju zjes, neboj, daj si kludne...

mmaarrttiinnaa
28. mar 2010

ahojte ja som tu opat len na skok uz mi z toho uciva hrabe tak sa musim odreagovat inak blumi aj ja chudnem aj poctivo cvicim idem pridat zopar fotiek nasho krasavca tak si potom pozrite ak chcete zatial sa majte

zoska
28. mar 2010

laxi tak ako pise blumka, keby cokolada robila zle tak na to babatko zareaguje najcastejsie vyrazkovym vysypom... no ved ale tie ostatne menovane veci mozes 😉
ja by som bez sladkeho bola uz polomrtvolka...teba si nejak dobit baterky 😉

mala je napapana, okupana a nechce sa jej spinkat, asi este nieje jej cas...myslim ten posun na nu ucinkuje, len uz zacina plakat ☹

martinka, ako sA zvladas ucit? daj navod... asi mas kludne babatko, ci?

babky dobru nocku 😉

zucana
28. mar 2010

🙂 cafte baby dik za odpovede 😉 blumi dik za rady...dnes bol pekny den 22 stupnov...
po obede sme boli na rod.vikendovom dome je tam uz krasne vsetko rozkvitnute davam par toto...malu tam papala boli sme mojim autom tak som si praktizovala soferovanie s viki a krasne spinkala vyse 2 hodin 😎
skusali sme aj oblecko tak jej bude len strasne plackala 😅 😕 zeby sa jej nepacilo ? 😕 ale nie bola hladna 😀

zucana
28. mar 2010

baby pekne fotkos 😉 blumi vy mate pekne biele 😎 oblecko
aj ja papam cokinu uz 😉

mmaarrttiinnaa
28. mar 2010

zosi praveze vobec nemam kludne babo ale ucim sa skoro vsade najlepsie sa mi uci na prechadzkach Matthyasko miluje prechadzky ked sme von v kociku prespi aj 5 hodin ja si zoberem papiere do ruk a citam a potom sa ucim v noci ked vsetci spia tesi ma len vidina toho ze to potrva len do konca maja potom si vydychnem

blumka
28. mar 2010

baby, ja vas co sa musite este aj ucit obdivujem...to by som ja nevzvladla..a uz vobec nie v noci. Par noci nespim a uz som nervna a skoro odpadavam...klobuk dolu 😉

blumka
28. mar 2010

zuci, ako tam uz mate krasne zeleno vsade..aj ja uz chceeeeeeeeeeeeem

maminnka
28. mar 2010

nasa mala cely den reve, maly cely den pisti, muz sa citi zle... ach jaj... ja uz som zrela do blazninca.

zucana
28. mar 2010

Ja som hore v posteli mala na mne doteraz revala Ale nemohla som ju nosit lebo ma boli chrbat.mm pozera fucik a vykrikuje a Papa vela cokolady takzd asi nic moc.ja sa teraz bojim toho kolotoca ze padne zas ape to' len lebo som tym sibringovala nemam sa bat ze?mami nezavidim :(

olifcek
29. mar 2010

bre ranko kukulienky

laxity
29. mar 2010

podobne sa praje 🙂

aká bola noc? u nás pohodka iba raz sme boli hore 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre