Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
29. mar 2010

gari u lekara drzim paste

matesl
29. mar 2010

ahojte,

juj laxim nas maly jedol o pol noci, o 1 sa zas zobudil, kojila som tak asi si nepotiahol dost. o 3 zas a potom do 4:30 nie a nie zaspat a o 6 uz zas pytal, to sme zaspali pri kojeno a vstali asi o 7...lezali sme vedla seba.

a neviem ci to je mozne, ale mne sa zda ze nas sa potrebuje vyplakat rano a nie vecer 😒
inak aj nas je rozhodeny z toho posunu...nevedel mi po kupani zaspat ☹

zoska
29. mar 2010

ahojte
dnes idem kupit ten gastrotuss... od 2hej sme hore, mala vygrcla natravene mliecko aj nosom, trapi ju kyselina stale, aj to citit z pusinky...unavena je aj ona
spinkala od 7mej na mne, teraz som ju prelozila na guc aby som aspon polievku uvarila, obcas pomrnci, ale zatial niesu revy...
boze aka som nevyspata ☹

mates min. tyzden mala prerevala takmer cele doobedia ☹
a tiez vcera nezaspala po kupani, este hodinu a pol bola hore

matesl
29. mar 2010

baby v sobotu ma ofuklo a uz mam aj herpes, mam na nom tie nalepovacie naplaste, tak dufam, ze sa maly nenakazi, lebo ked odgrgavame, tak sa mi hadze hoci kedy sa o mna udrie aj o usta, ale takto by to malo byt kryte...dufam 😒

matesl
29. mar 2010

zosi, aj ja uvatujem o tom gastrotuse, maly tiez stale grcka, furt ho prezliekam, nestacim prat a zehlit, aj ked mam plienku na grganie aj tak stoci hlavu a hodi to barz de...

a cez vikend ma riadne okakal, uz mal nalozene v plienke, ze ho prebalim, zdvihnem nohy a suuup davka na mna 😅

matesl
29. mar 2010

zosi aj ja zaspavam...teraz lzi na mne ale spi nekludne...furt sa budi s placom, a to aj kakal, takze zapchaty nie je...ale vyduva von jazycek asi zaha

matesl
29. mar 2010

aj by spinkjal ale neda mu to :(

martinaj
29. mar 2010

ahojte 🙂
zoska aj nam to zvyklo striekat nosom von.... a to musi byt pre tych drobcov strasne....
nas dnes rano grcal ale nastastie len trosku.... teraz ho nosim v babysatke, nech je v zvislej polohe.... 😉
doktorka mi povedala, ze to moze byt aj nieco zuzene, uz si nepamatam co, a to sa vraj riesi chirurgicky, ze budeme musiet ist na sono.... 😠

maculik
29. mar 2010

dobre ranko,
matesl, my sme mali podobnu noc, tiez bol hore cca kazde 2h, rano uz kazdu hodinu, asi od kaslu, lebo ma taky ten vykasliavaci kasel a nad ranom ho to vzdy chyti. Teraz zaspal na mne, dala som ho do postielky a idem spravit rizoto, mam ryzu od vcera.
Na 16h sme objednani na klbiky, tak pojdem z domu uz o 3, lebo sa stavim pre V. v robote a pre A.v jasliach.

matesl
29. mar 2010

a co mati, to ze to ide nosom?

martinaj
29. mar 2010

nie, to ze celkovo vracia....

martinaj
29. mar 2010

tak nas anjelik sa velmi zlepsil v spinkani, zvykne aj 5 hodin potiahnut a uz sa stalo, ze spal aj 6,5hod. to som sa zobudila ci zije.... 😅

katina2209
29. mar 2010

Ahojte babule tak my presne taku noc ako matesl ty my stale prezliekame a grckame no lekarka mi povedala,ze to nie je reflux ze skôr prebytok mliecka, maculik prosim ta napis mi aky je to ten krem z dm co ti ta lekarka odporucila skusim na tu tvaricku vyskusat, martinkaj tak to mas super ze ti simonko tak krasne spinka nas matko vydrzi tak max. 4 hodiny a potom sa budi kazde dve presne a je aj hore ako pisala matesl.
A baby kedy chodite von sa nejako dohadujete?A kde sa stretavate Matesl a Martinkaj vezmete ma medzi seba?

katina2209
29. mar 2010

A co Supi ta sa neozvala? Ktovie ako sa majú

matesl
29. mar 2010

macu, tiez sa mi podarilo maleho zlozit, tak som umyla chrup a vylozila pracku

volal muz, ze pocul ze sme moc nepospali, ze nech nic nerobim, ze on vecer pozehli, a ja ze treba postel prevliect, mam okyckanu plachtu a perinu mliekom a dooost to smrdi 😅 takze prezlecie vecer..no nejak aseka dobrotu po tom co som mu povedala svoje po tej oslave...sam dnes uznal,ze ked moze spat tak nespi..ze je trulo 😅 no uvidime do kedymu to vydrtzi.

ale v piatok som zas chytila ten svoj zachvat uzkosti, proste mi busilo srdce ze som nevedela co sa deje, tak zbystril...a pytal sa ci to je prvy krat po tehu, ja ze nie...a on ze co mu to nepoviem...a ja ze naco mu to mam hovorit...tak asi pochopil, ze aj ja potrebujem oddychovat, lebo skoncim na liekoch a maly bez mlieka ☹ lebo ma budu musiet odstavit...to mi aj gynos povedal, ze ak mi to mlieko bude takto udierat na hlavu, ze ma odstavi...juj len nech to este vydrzim chvilu...musim to prekonavat ako viem..

idem odsat kym spi, lebo som prisla na to, ze cez vikend som mu zabudla dat probiotika do mliecka, aj tak ho krmila zvacsa moja mamina ked tu boli, alebo som kojila a asi sa mu aj pre to pohorsilo. myslim ze tie probiotika mu celkom dobre robili. 😉

maculik
29. mar 2010

kati, ten krem sa vola Kaufmann´s Haut-und Kinder-Creme (podla mna to ale budu mat aj na Sk, neva, ze je to nemecky), je to taky obal, ako ma ten klasicky krem Nivea (v tom tegliku), a zeleno-zlty. A ten krem je skor ako vazelina, taky fajne mastny.

a co vlastne tebe povedala dr, ze to Martinko ma?

maculik
29. mar 2010

matesl, super, ze manzel sa takto stara, asi fakt nad tym rozmyslal, ked si mu minule povedala.
Tym chlapom treba len povedat, aj moj sa tak minule zbadal, sice mi nic otvorene nepovedal, ale nasled.dni mi doniesol kvietky, uvaril, bol viac s Adelkou a aj maleho pomahal castejsie utisit, ked este mal tie revajuce vecery.
Ale ako sa cez vikend vyjadril, ked som mu povedala, ci nejde prebalit a okupat Petrika, tak povedal, ze do pol roka s nim inak, ako s oblecenym manipulovat nebude - boji sa, ze mu nieco spravi 😅 😀 Ale neva, mne teraz staci, ze sa vecer komplet postara o Adelku, cez vikend ju vezme na ihrisko alebo do mesta a pod., nech sa nenudi. A ked bude Petrik pevnejsi, tak ho tiez zacne kupat a obliekat a ostatne, to viem 🙂

hajdylca
29. mar 2010

ahojte,

klasika nestiham nic 😠 nie to este ucit... len tak zbezne som Vas precitala, a musim priznat, ze my sme mali katastrofalnu sobotu, maly bol od 4 hore, cely den len plakal, na ciciku po 40 minutach, lebo inak nenormalny rev, samozrejme ze kazde druhe kojenie vygrckal, lebo on nedokaze netahat ked ide, zaspal az o 22 vecer a to tak ze som ho na rukach uspavala (spievala som mu, asi sa to nedalo uz pocuvat), dala som ho medzi nas (uz skoro tyzden tam ma cestne miest), moj manzel ho chytil za jednu ruku, ja za druhu a spali sme, o 4 sme kojili a zaspal okolo 6 este tak, ze ho mm drzal za licko a ja za ruky...
takze myslim, ze v sobotu nieco vo vzduchu muselo byt...
ale verim, ze takychto dni bude cim dalej tym menej 😵

ozaj lolka sa tiez dlho neozvala, a i vevoncek...
janulka dnes statnicuje,tusim, drzim silno palceky...

maculik
29. mar 2010

hajdy, jeej, to muselo byt zlate, ako ste spinkali 😵 Aj ked verim, ze nei velmi pohodlne, ale co nespravis pre drobca, ze?

a nema to janka zajtra? Ci dnes?

zucana
29. mar 2010

bre ranko....ako kazde ranko hore sme od 10.30 ziadna zmena casu nasu malu nerozhadze...spat o 23.30 a hore 10.30 😀 to skor ja som unavena a boli ma ten chrbat ale zistila som,ze masazne kreslo co svokor dostal na 70tku je super supa moderna a normalne ma to bolelo tak chodim k nim na masaz kazdy den...
nasa mala plakava kazdy vecer od unavy a nervov (ze chce sa nosit na rukach) tak toto tiez prejde po 3 mesiacoch? lebo brusko ju neboli....a ked sa zacneme hrat a nosit tak sa rehli....
idem o chvilu robit cestovinovy salat s tuniakom....
baby nevyspate prajem pekny dnik ☹

maculik
29. mar 2010

zuci, a kolko ti buva cez den? Mozno je unavena aj ak ma malo spanku, hm? Ja to vidim na Petkovi, cim viac cez den spi, tym je vecer lepsi.

maculik
29. mar 2010

no , uz sa mrvi, idem este aspon na wecko, kym sa zase pricucne 😀

maculik
29. mar 2010
laxity
29. mar 2010

matesl...joj tak to si nemala moc dobrú noc, ozaj nech ti manžel trochu pomôže...nech sa trochu pričiní...mne to veľmi pomôže, keď mi malú zoberie a mňa nechá aspoň hoďku pospať 🙂 , potom urobí raňajky, prípadne požehlí...Tebe dáva malý riadne šupy 😀

inak aj moja malá bola v sobotu taká umrnčaná ☹ nespala 11,5 hod. takže máme to niektoré podobné, aj teraz je síce v postieľke, ale len driemká, sem-tam očká otvorí ale hlavne, že je ticho 😉 a ja si môžem čo to porobiť alebo zbehnúť na koňa alebo fb 😀

zosi...tak dnes mi manžel kúpil jesenku-tak budem maškrtiť 😀

laxity
29. mar 2010

a matesl...dávaj na seba bacha, nemôžeš prísť o mliečko to by bola veľká škoda

zoska
29. mar 2010

janulke drzim palce, boze chudatko, az ma brucho rozbolelo ked som si predstavila, ze ma to caka tiez ☹
dufam, ze jej to dobre dopadne

baby dlho som odolavala dat malej ten cajik na brusko...ale dnes tak kopala nozickami a plakala ze som si povedla ze toto bude asi bolest bruska a skusila som jej ho pripravit...dala som jej cca 40-50ml no a odgrgla si a teraz lezi spokojnucka uz 20min.v lehatku a snazi sa buchat do tych hraciek co visia na hrazdicke...zlata je

hajdy, teba kedy cakaju statnice?

zucana
29. mar 2010

maci cez den spi tak 4-5 hodin...nie moc ale viac nespi....a neda sa s tym nic robit...
moja je v sedacke a ja varim a pozera na mna... 😉
ja tiez odbehnem sem tam na kona 😀
laxity a mam ta ja na FB?

zoska
29. mar 2010

laxi tak si zamaškrť 😉 robis chute, musim dopnit zasoby

mates tak vitaj medzi okakanymi...dufam ze ti to pojde dole z oblecka 😉

matesl
29. mar 2010

no babce, davaju nam deti dibre zabrat 😖 ale mne je maleho tak luto, ked vidin ze place aj so slzami, a tak zalostne a neviem mu pomoct...jak ho napina a grcne si zrazene mliecko.
myslite, ze je nieco aj na kyselinu pre taketo deti? cise ten gastrotuss je na zahu,,,hmm...zeby som vyskusala... 😒

zoska
29. mar 2010

janka je mgr 🙂
gratulujeeeeeeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre